Všetko, všade, naraz

• Česko Všechno, všude, najednou (viac)

Žena v strednom veku sa nudí so svojím manželom, začína neznášať svojho otca a veľmi si nerozumie s dcérou, ktorá zase pre zmenu začína neznášať ju. Jej práčovňa smeruje ku krachu a úradníčka z finančného úradu jej k tomu hodila na krk daňové priznanie. Práve sedí na daňovom, keď sa zrazu objaví jej manžel z inej dimenzie a ukáže jej, že má stovky ďalších paralelných životov a nie každý z nich je takýto naprd. Vedľa seba totiž existuje množstvo paralelných vesmírov a všetkým teraz hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Na hlavnú hrdinku tak čaká niečo ešte desivejšie, než sú dane, pretože jedine ona môže zlo s veľkým „Z“ zastaviť. Má totiž schopnosť prestupovať alternatívnymi vesmírmi, nasávať z nich schopnosti a zručnosti svojich paralelných ja a tie potom použiť na záchranu všetkých svetov. V jednom je filmovou hviezdou, v inom kuchárkou, v ďalšom majsterkou kung-fu, niekde má namiesto prstov párky, inde si úradníčku z finančného úradu vzala za ženu a niekde je zase obyčajným kameňom. Na všetky svoje ja sa môže napojiť a žiť naraz nespočetné množstvo rozličných životov. (Bontonfilm SK)

Sidenius

Upřímně, někdy ten asijský nadhled a tvorbu nechápu. Větší slátaninu s totálně klišé dějem (ta blbina s Cruisem Na Hraně čehosi je venku cca 15let a příběh pro mě skoro identický), uřvaným partnerem který každých pět minut zachraňuje jiné Já v paralelním vesmíru jsem dlouho neviděl. A ono bum - má to oskara.. Což cosi značí o kvalitě této ,,soutěže". ()

Awer

Postžánrový film, který s neomylností Jobu Tupaki činí všechny klasiky zbytečnými. Trocha Matrixu (samozřejmě mnohem akčnějšího), trocha Policejní akademie 15, trocha morálky kalibru Pošli to dál. Buñuel bez Buñuela, Beckett bez Becketta. A k čertu s Nietzschem i Schopenhauerem. Protože žít jako že... stojí za to. I guess, netuším proč, ale jistě musí. Proč se nezabít? Protože Ježíš vás miluje tak dementní, jako jste. Musí! "Kdo by nás pak spasil?" Do toho frcnem člověka, co s pravděpodobností až 90 % netoleruje laktózu, ale cravuje mléko (tenhle motiv doslova nemůže nebýt úmyslný, ale absolutně mi uniká jeho smysl), prostřiháme tam tři triliony záběrů a snad, snad se všichni dojmou nad tou nutnou, nijak neprokreslenou, nejprůměrnější z průměrných láskou. Prostě přijímejte, protože život je tak velice krátký. A nesnažte se o nirvánu. Ne že by k tomu snad byl důvod. Ale musí! Když se podíváte na tenhle krajně nepravděpodobný kinematografický počin a zakloníte hlavu, třeba pochopíte proč... [Ano, je to velmi hravé a za vytrollení všech těch lidí, co stejně jako já přišli mrknout, co to zničilo Oscary, a na rozdíl ode mě pak znechuceně opouštěli sál, to stálo za natočení. I když fakt nevim, jestli za ty Oscary lol. A jméno Ježíše ve filmu samozřejmě vůbec nezazní. Ale implicitně je ten souboj východní "ať už utrpení skončí" vs západní "ať nikdy neumřem" spirituality zjevný a téměř rasistický. Skrze to a naprostou absenci dějového napětí (je zcela zřejmé, že "dobro zvítězí nad zlem") ale taky považuju za nesmysl vidět film jako vrchol dekadence. Ta message je extrémně, pro mě nesnesitelně konzervativní.] ()

MotMotkovich odpad!

Tento film mě utvrdil o tom, že i po letech sledovani filmů a seriálů vím stále kulové o logice udělování Oskarů. Jedná se o naprostou slátaninu, nic promyšleného a vědecky podložného jako třeba Interstellar apod., chvilkama mi to připomínalo seriál Futurama, jen teda bez špetky vtipu. Další důkaz o tom, že kinematografie jde do prdele ()

vlk++

to poselství na konci filmu šlo výrazně zkrátit, je to taková slátanina parodie na efekt nepropracovaná, ale vydržel jsem, abych se dozvěděl to "najednou", kdo vynechá, o nic nepřijde ()

zanovka

Ve filmu byly dvě roviny. Jedna absurdní, šílená kreativní a vtipná. Někdy fakt za hranou. Druhá hlubší a filozofující o smyslu života, o vztazích, rovnováze mezi prací a osobním životem. Bavila jsem se, divila se, smála se, byla v šoku a čekala co bude dál. ()

Reny9999

Ze začátku to může působit jako asbolutní chaos, což i defakto je, ne že ne. Nicméně jsem nečekal, že film, ve kterým si lidi v jednu chvíli snaží zarazit anální kolik do prdele nebo si vzájemně strkají párky co mají místo rukou do pusy může být tak hrozně krásnej a dávat tak perfektní smysl. Je to neskutečně krásný a originální zpracování velmi prostýho tématu - rodiny, generačního traumatu a pohledu na svět a život jako takovýho. Je to neskutečně originální svým zpracováním, vizuály, hudba, choreografie soubojů, prostě všechno je radost na pohled. Je to film, kterej nádherně vystihuje problémy moderní doby a zároveň je to silly akčňák, u kterýho se nemáte čas nudit. Zkrátka tomu nemám, co vytknout, je to film, u kterýho nejdřív nevíte, co se děje, pak se královsky bavíte a na konci brečíte jak o život. ()

gogo77 odpad!

0/10 .... po dlhom case som kino opustil este pocas filmu... nerad ro robim ale inak sa nedalo ... bol som sice jediny ale ktovie... totalna hlupost o zene ktora zrqzu zacala zit kontinualne v roznych alternativnych zovotoch a vesmiroch a ziskavat schopnosti svojho ja z inych zivotov ... des ... ani neviem co dodat ... proste uplna kravina ()

Thalin

Vlastně ani nevím, jak to pořádně hodnotit. Má to rozhodně originalitu a spád jako prase. Ale taky je to hrozně urychlená ujeťárna, kde mi většinu času nedávalo nic smysl a přišlo mi to jen jako záměrný guláš totálních hovadin spojených do.... čehosi. Vlastně se nedivím, že to dostalo Oskara, toho dnes očividně dostane kdejaká kravina. (Třeba Tvář vody že...) Stačí, aby se to tvářilo dostatečně umělecky. ()

xmahlerx

K filmu jsem si sedal se stejnou předpojatostí, jako měl Jindřich Himmler před schůzkou s Norbertem Masurem a neni se čemu divit. Film vychválenej až do prdele mi je většinou po chuti jako na seně uleželé smegma.  Jenže jakákoliv pachuť se po nějakejch 15ti minutách vytratila a musim říct, že dobrý, přátelé. Jasně, můžeme tam najít pár slabších míst, zejména tam, kde to je emočně cáknutý, ale to se dá omluvit. Relativně malej tým, kterej měl na starosti efekty, se vytáh a to 68% hodnocení je opravdu nezasloužený. Scénu po scéně vám to asi neodvyprávim, Oscara bych tomu asi taky jakože nedal, ale furt je to lepší než zamrdanej Top Gun 2 nebo Banger. Já si to celkem užil. ()

robbez

Co vznikne, když natočíte všechno, všude a najednou? Přesně tohle - chaotická změť bizarních obrazů a příběhů s mnoha Číňankami a Číňany. Anální humor, prádelna, párky místo prstů, kung-fu, povinnost platit daně a moudra typu všichni se máme mít rádi a respektovat a přijímat jinakost druhých. Film je spíše na Zlatou malinu a ne na Oscara. ()

Pokri

Čo tým chceli tvorcovia povedať mi zostáva miernou záhadou a v žiadnom prípade nezdieľam nadšenie mnohých ľudí. Bizarné? Áno. Vtipné? Ani veľmi nie. Chytré? Podľa mňa vôbec. Zdĺhavé? Rozhodne a v druhej polovici už som sa premáhal, aby som udržal pozornosť, keďže sa to stále motá v kruhu a "dej" sa nijak zásadne nevyvíja. ()

petra8619

To bylo úmorné. Podívala jsem se na to z důvodu, že tenhle film je ověnčený Oscary. Bohužel dnešní udílení (ať filmových či hudebních a podobných cen je spíše o tom, jaké barvy pleti či národnosti je obsazení. Co je na tomhle filmu Oscarového? Netuším. Nějak si říkám, kdyby minulý rok šel poprvé do kin Titanic, kolik Oscarů by dostal a zda vůbec) ()

laura123

Za mňa veľmi dobre vydarený film. Najviac sa mi páčilo ako bol úžasne umelecky spracovaný. Už prvé zábery sú sprevádzané dokonalou hudbou a kamerou, ktoré na vás prenášajú zaujímave pocity, z ktorých už som hneď na začiatku vedela, že ma to bude baviť. Páčilo sa mi, že film bol momentami smutný, kde som mala slzy na krajíčku, ale zároveň sa prepla kamera na iný záber, kedy ma scénka zase veľmi pobavila. ()

Nový film dua Daniels má datum premiéry

Nový film dua Daniels má datum premiéry

01.03.2024

Poté, co zběsilý mix žánrů a témat od studia A24 pod názvem Všechno, všude, najednou doslova smetl loňský 95. ročník předávání Cen americké Akademie filmového umění a věd a kromě hlavního Oscara za… (viac)

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

22.03.2023

Je to teprve pár dní, co se režijní duo známé jako The Daniels (Daniel Kwan a Daniel Scheinert) zasloužilo o Oscara za nejlepší režii a vlastně i nejlepší film na 95. ročníku udílení cen Akademie.… (viac)

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou