Všetko, všade, naraz

• Česko Všechno, všude, najednou (viac)

Žena v strednom veku sa nudí so svojím manželom, začína neznášať svojho otca a veľmi si nerozumie s dcérou, ktorá zase pre zmenu začína neznášať ju. Jej práčovňa smeruje ku krachu a úradníčka z finančného úradu jej k tomu hodila na krk daňové priznanie. Práve sedí na daňovom, keď sa zrazu objaví jej manžel z inej dimenzie a ukáže jej, že má stovky ďalších paralelných životov a nie každý z nich je takýto naprd. Vedľa seba totiž existuje množstvo paralelných vesmírov a všetkým teraz hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Na hlavnú hrdinku tak čaká niečo ešte desivejšie, než sú dane, pretože jedine ona môže zlo s veľkým „Z“ zastaviť. Má totiž schopnosť prestupovať alternatívnymi vesmírmi, nasávať z nich schopnosti a zručnosti svojich paralelných ja a tie potom použiť na záchranu všetkých svetov. V jednom je filmovou hviezdou, v inom kuchárkou, v ďalšom majsterkou kung-fu, niekde má namiesto prstov párky, inde si úradníčku z finančného úradu vzala za ženu a niekde je zase obyčajným kameňom. Na všetky svoje ja sa môže napojiť a žiť naraz nespočetné množstvo rozličných životov. (Bontonfilm SK)

Yamatosan

Je to velmi originální, extrémně nápadité, hravé, ale taky roztříštěné, repetitivní, chvílemi až trapně infantilní a hlavně hrozně dlouhé - a je docela možné, že kdyby to někdo radikálně prostříhal na 90 minut, mohlo to být výrazně lepší. ()

HlySh1t

Klobouk dolů! Film, který pojednává o nihilismu a ladně spojuje rodinné drama, absurdní komedii a kung-fu akci mi ve výsledku emocionálně i tematicky velmi sedl. EEAAO oplývá charismatem nevšedního filmového zážitku a stopáž mi přišla úměrná počtu šíleností, kterými nás režiséři zásobovali, a které zdařile proplétali s pomalejšími a osobnějšími momenty (což je hodno obdivu samo o sobě). Stejně tak jsem obdivoval vizuální stránku filmu a fakt, že i přestože se dělo všechno, všude, najednou, nikdy jsem se necítil zmatený. Ani EEAAO však není perfektní, ke konci film balancuje na hranici patosu a vyznění tématu hodně oklešťuje. Navzdory tomu jde jen o malé vady na kráse brilantního celku a z kina jsem odcházel s úsměvem na rtech v přemýšlivé melancholii. (Jo, a ta reference na 2001 mě dostala.) ()

Metuje

Scéna s kameny byla originální a super zábavná. Film je obecně plný momentů, kde jsem se upřímně zasmál. Celkově je však takovejch momentů málo a zkrátka celkově mě film nudil. Kdyby měl 45 minut, fungoval by dle mého lépe. Mohl by to být i díl Black Mirroru. Nakoenc asi 2 hvězdičky, fakt bylo utrpení to dokoukat, ikdyž se to s postupen času zlepšovalo. ()

ssarka

konečně film, kde nevládne Disney a jeho úchylná genderová psychorealita..tady dostávají přes hubu všichni bez rozdílu...skvěle jsem se bavila ()

jerisno

No, bez mučení se přiznám, že jsem občas nevěděl, v jaké fázi filmu se zrovna nacházím, zda mi nejede přehrávač pozpátku, nebo se náhodou kompletně nezasekl. Ale já mám tyhle "ujetiny" docela rád, takže bavilo. Navíc mám slabost pro paní Michelle Yeoh. Někdy si to ale budu muset pustit ještě jednou, abych nalezl nějakou cestu ven. ()

katakomb

Hodnotím čistě filmovou podívanou, která mě bavila, poutala pozornost, nenudila a občas i rozesmála. Motto "Na ničem nezáleží" pro mě asi bude to nejpodstatnější, co jsem si z filmu odnesl, emotivní a dojemné scény mi totiž film ke konci spíš kazily, respektive udělaly z bizární ale poutavý nonsensový galapodívaný jen další film v řadě, kde láska je alfou a omegou.. jako by film nemohl skončit bez dojemného happyendu "happily ever after", škoda. ()

PISTA226

8,5/10 Co si ty vývojáři museli šňupnout, aby tohle vymysleli, jak prostě příjdeš na nápad obrovsného bagelu, co požírá všechny vesmíry jak černá díra? Jak přijdeš na mezivesmírný souboj s dildama či naprosto tichý pokec jako kameny? Je naprosto úžasné, že i pres to, jak moc je to crazy a náhodné, tak to dává naprosto smysl a divák to až do konce chápe. Dlouhý klidný rozjezd, kdy jen člověk poznává nudný život hlavní postavy je super na vybudování jejího charakteru. Jsou tu malé zvraty, které se dají bohužel odhadnout už dopředu, ale přesto jsou tu takové random šílenosti, že to vynahradí úplně všechno. Herci jsou naprosto boží a hrozně miluju jak to tu zahrál Ke Huy Quan. Celý je to už v názvu rozdělený na 3 části a je opravdu vidět velká změna v událostech po každé části. Opravdu se mi to líbilo, i když to mohlo být více propracované na možnostech, které, ač využili, tak mohli i víc. Nějaké větší množství postav, které bychom poznali do hloubky, a o které bychom se báli. Hrozně boží byla scéna, kdy na začátku zmlátí strážné ledvinkou a vlastně většina bojových scén, i když né vždy dávají smysl, jsou fakt zabavné a dobré. Taky je tu spousta malých eastereggů, což je super hledat. Dost mě zaujaly scény na konci, kdy se téměř v každým vesmíru povídá nějaké pěkné moudro. Ale v celku jsem si to moc užil a všem doporučuju. ()

HanaSolo

Tenhle podivný snímek pracuje s divákem ve dvou rovinách. V první rovině jako nepříliš originální rodinné drama (říznuté imigrační, generační a LBGT+ problematikou), ve kterém si všichni řeší své osobní problémy a těmi zároveň řeší i situaci rodiny jako celku. Ale protože si hlavní hrdinka zpočátku vlastně ani neuvědomuje, že nějaký problém má, pracuje snímek i s rovinou akčního sci-fi filmu, který funguje jako katalyzátor změn v rodinném systému. A tak nějak mimochodem i k zastavení veškerého zla… V této druhé rovině se dá nalézt ledacos recyklovaného, ale i relativně neokoukaného. Od pocty asijské kinematografii, či popkultuře jako celku přes množství opravdu bizarních nápadů, které ale bohužel přes kvantitu zdaleka nevyčerpaly svůj kvalitativní potenciál… Což je velká škoda.  Film tak neustále cyklí někde mezi rodinným dramatem a akční sci-fi šíleností a osciluje tak někde mezi totální nudou a udiveným "whats the fuck" diváka. Ten je ale bohužel ještě před druhým dílem otrávený největším průšvihem tohoto snímku, a tím je silně přepálená stopáž. Zcela jistě originální skládanka bizarností, ale vcelku působí jako nijak extrémně oslňující kousek.  PS. Scéna s kameny mě oslovila nejvíc. ()

Rebel24

Surrealizmus vo filmovej podobe. Ako bolo spomínane, TOTO je skutočný Multiverse of madness (zdravíme Stephen Strange/Marvel), množstvo nápadov, za ktorými je x ďalších, naozaj prešpikované, akčné, dynamické, žiaľ chýbala tomu aspoň jedna racionálna myšlienka, ktorá by to všetko vedela pekne smerovať do finálnej časti. To sa žiaľ nepodarilo a preto táto mozaika sťaby od Salvadora Dalího v zavere pôsobí stále nesurodo a rozbito, preto s odstupom ostáva iba pohľad na gycovu a pôsobivú koláž nápadov, avšak bez jasnej podoby. 74% ()

Jurcekk

Mi to horšie filmy Terry gilliama pripomenulo... To sa nedā.. a aké dlhé... Curtis bola skvelá aj Yeoh... Ale toto v kine... Kokos!!! Som to preklikal... Jáj to sú tí dvaja jak natočili švýcarák... ()

bichalmajus

Zaujímavá myšlienka, skvelé nápady ako poňať multiversum narozdiel od Marvelu, avšak, totálne ma to míňa. Film ma absolútne nechytil a nejak som celý čas tušil k čomu to smeruje, aj keď sa to od začiatku tvárilo oveľa epickejšie a vo finále je to pre mňa po dlhšej dobe film, kedy som mal problémy s pozornosťou aj napriek tomu, že počas svojej vyše dvojhodinej dĺžky nenudí. Tešil som sa, ale nakoniec neviem dať viac ako tri hviezdy a to najmä vďaka skvelým nápadom a vtipným poňatiam multiversu a hereckým výkonom ústrednej trojice. ()

SirAduard

Člověk by řekl, že s tak šílenou premisou, vizuálem a stylem nejde pracovat dobře pospolu. Do toho spojit vážné myšlenky a zprávy o smyslu života s naprostými šílenostmi, jako párky místo prstů, a to všechno najednou, ale světe div se, tady funguje absolutně všechno. Režisérské duo Dana Kwana a Daniela Scheinerta dokázalo něco nemožného, co snad ještě nikdo ve kinematografii nedokázal a já to naprosto miluju! Každou vteřinu! ()

Carlito1

Mesiáš Gen Z filmů. Zajímavý film zavalený obrovskou várkou bizárnosti a sraček, které byly svým způsobem taky zajímavé. A to všechno vedlo k velmi zajímavému a dojemnému konci. Rozporuplný film, protože nevím, jestli si přiznat, že se mi to líbilo nebo že to bylo blbý. ()

3k7

Ten film má lepší akční scény, než nový Matrix a má bizarnější, vtipnější scény, než žhavé výstřely 2. Střih musel dát zabrat. Ten film je neskutečně odvážný v tom, co jinak velmi nudného vypravuje, jak to vypravuje a proč to vypravuje. Spoiler: Jinak se prakticky jedná o nejepičtější hádku mezi dospivající dcerou a matkou. Pokud se na to díváte hledáčkem akční komedie, tak není téměř co vytknout, snad jen pomalý začátek. Ten film si s vámi hraje od začátku do konce, sleduje, kam až v bizarnosti lze zajít a přesně něco takového jsem dlouho hledal a nenacházel. Hromada z těch záběrů nedává absolutně sebemenší smysl, ale baví vás na to koukat. Ten film je nesmírně odvážný v tom, co si může scénárista ve filmu dovolit. Spoiler: bojování s minipsem na vodítku, jako kdyby to byly nunčaky (jedna hvězda za to, že neměli obavy před ochránci zvířat), akční scény s dildem zastrčeným v řitním otvoru, bdsm scény, vdechnutí mouchy nosem, přechod do reality, ve které spolu hovoří 2 kameny. Tohle vyžadovalo obří množství kreativity a u mě si to sedlo. Ve filmu uvidíte parodie na všechny možné filmy, od kill billa, přes matrix, až po terminátora a spoustu dalšího. Nesnažte se u tohoto filmu přemýšlet nad logičností, smyslností, protože jediný smysl této komedie, která je neskutečně akční, je pouhá, rodinná hádka, podaná tím nejšíleněji akčním způsobem, který asi už nikdo nepřekoná. ()

Mejkby

Hodně zvláštní dílo. Nejvíc nominací na oscara, to se dost divim u takhle ujetý "komedie". Na mě už je to moc pře... , jak to nazvat, přepárkováno asi...:D ()

Holly_Molly

Hodně netradiční a strašně zajímavě natočenej film. Kombinace klasický Hollywoodský blockbusterový produkce a tradiční asijský filmařiny, žánrovej rozsah od sci-fi akce po rodinný drama, skvěle zakomponovaný téma nihilismu a předevšim styl jakym je to celý natočený má za výsledek, že ikdyž film dějově zvolní, divácky se to pořád valí vpřed, zaháčkuje, dojme a nezastaví až do závěrečnejch titulí...Popisuje se to fakt blbě, to se prostě musí vidět! P.S.: Scéna dvou kamenů je jedna z nejvíc roztomilých věcí co se ve filmu za poslední dobu objevila. <3 ()

tulen

To muselo dát práce ! A přitom taková blbost. Filmu se nedá upřít, že je hodně zvláštní. Jenže zabalení jednoduchého melodramatu a vztahu matky a dcery a smyslu života do dvou hodin chaosu s finálním dost nenápaditým dojímavým happyendem je trochu málo. Dokoukal jsem, ale nenadchlo mně. ()

Nový film dua Daniels má datum premiéry

Nový film dua Daniels má datum premiéry

01.03.2024

Poté, co zběsilý mix žánrů a témat od studia A24 pod názvem Všechno, všude, najednou doslova smetl loňský 95. ročník předávání Cen americké Akademie filmového umění a věd a kromě hlavního Oscara za… (viac)

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

22.03.2023

Je to teprve pár dní, co se režijní duo známé jako The Daniels (Daniel Kwan a Daniel Scheinert) zasloužilo o Oscara za nejlepší režii a vlastně i nejlepší film na 95. ročníku udílení cen Akademie.… (viac)

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou