Všetko, všade, naraz

• Česko Všechno, všude, najednou (viac)

Žena v strednom veku sa nudí so svojím manželom, začína neznášať svojho otca a veľmi si nerozumie s dcérou, ktorá zase pre zmenu začína neznášať ju. Jej práčovňa smeruje ku krachu a úradníčka z finančného úradu jej k tomu hodila na krk daňové priznanie. Práve sedí na daňovom, keď sa zrazu objaví jej manžel z inej dimenzie a ukáže jej, že má stovky ďalších paralelných životov a nie každý z nich je takýto naprd. Vedľa seba totiž existuje množstvo paralelných vesmírov a všetkým teraz hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Na hlavnú hrdinku tak čaká niečo ešte desivejšie, než sú dane, pretože jedine ona môže zlo s veľkým „Z“ zastaviť. Má totiž schopnosť prestupovať alternatívnymi vesmírmi, nasávať z nich schopnosti a zručnosti svojich paralelných ja a tie potom použiť na záchranu všetkých svetov. V jednom je filmovou hviezdou, v inom kuchárkou, v ďalšom majsterkou kung-fu, niekde má namiesto prstov párky, inde si úradníčku z finančného úradu vzala za ženu a niekde je zase obyčajným kameňom. Na všetky svoje ja sa môže napojiť a žiť naraz nespočetné množstvo rozličných životov. (Bontonfilm SK)

rogger odpad!

Nie pre mňa je neospravedlnitelne "ponúkať" hlbšiu myšlienku a pritom ju zaobaliť do bizaru plneho analnych kolikov, vibratorov, parkovych orgií, zvracania, kung-fu a paralelných realít. Bullshit 💩 ()

Misoponia

Can't hear you 'cause your mouth's full of shit... Od režiSERů Švýcarhoven. Začneme pozitivy. Vizuál a střih super. Jako slepenec hudebních videoklipů by to i šlo, ale dvouapůlhodinová vykrádačka všeho a všech bez ladu a skladu rovná se utrpení divákovo a nutnost použít tlačítko fast forward. Banální nezápletka. Podobně mě v poslední době naštval film Bílý šum. Tito dva "režiséři" (Daník a Daník) by už neměli nic psát ani točit. Nebo bych jim do jejich dalšího profesního života dala tuto radu slovy Zdeňka Pohlreicha: "Na tvým místě bych buďto vyměnil doktora, anebo bych si nechal předepsat jiný prášky." EDIT po Oscarech: Vítězství tohoto veledíla na Oscarech hned v sedmi kategoriích (i za scénář!!!) je větší mindf**k, než byl celý tenhle film, takže Akademii k tomuto skvělému výsledku gratuluji, pohřbívá se sama a ocenění Oscarem se samo devalvuje. ()

Arigato

Není náhoda, že jsem si právě dnes vybral ke shlédnutí tento snímek. Je to totiž přesně rok od doby, kdy poprvé spatřil světlo světa a současně tomu budou řádově už jen hodiny před udílením letošních Oscarů, na které má tento film nejvyšší preference. Everything Everywhere All at Once je nesmírně originálním a hravým filmem s nespočtem absurdně ulítlých scén, co byste si nikdy na filmovém plátně v životě nepředstavili. Neskutečně rychle proměnlivá žánrová všehochuť vymykající se všem standardům, která je zároveň o tak všední tématice jako je rodina a láska, jež ale bude pro hodně diváků pravděpodobně hůře stravitelnější. Film je excelentně natočený a vlastně už samotnou první scénou je patrné, jaké péči se filmu dostane. Tvůrci odvedli obrovský kus práce, jejich fantazie a kreativita neznala hranic, a já zkrátka doufal ve špičkový nekonvenční blázinec. Děj se však stává více a více nekontrolovatelným, sice funguje silně v každé rovině, těžko se vrací na nějakou hranici únosnosti. S filmy s multiversem se v poslední době roztrhl pytel, jenže je to tento snímek, který tak nějak vyčnívá nad ostatními, jinak sériově vyráběnými a vesměs sterilními filmy se stejnou tématikou. ()

Adalbertina

Asi nebudu cílovka, šílená smysl nedávající změť, občas vtipná, ale po dvou hodinách zběsilé jízdy beze smyslu jsem to vypla, 10 minut před koncem. Ne. ()

garry

Neuvěřitelná slátanina. Nejhloupější multikulturní woke sci-fi hra na paralelní vesmíry. A tohle dostalo Oskara? Další film, který předstírá hloubku, kterou ani náhodou nemá. Barevná iluze pro životem ubité starší ženy (i muže), že silou vůle a odvahou mohou svůj život změnit. Kdyby tomu tak bylo, nebyli by životem ubití. Musím dát za pravdu Verbalově recenzi i když na hodnocení odpad! odvahu nemám. ()

muti

Chceli ste niekedy radšej byť kdekoľvek inde než ste teraz? Aj keby to malo byť skalou v kaňone? Film neprináša nič nové, len rozbitý svet mladej ženy, ktorá má pocit že ju nikto neberie vážne. Film je zmeskou rôznych preodoslych multiverze snímok. spočiatku trošku cestíčka z Matrix 1, posolíme Rick and Mortym, popepříme marvelovským What if..., A máme odrazu oskarový film, ktorý niektorí velebia do nebies a to len preto, že nevideli predošlé snímky. #EverythingisRemix ()

JasonV

Multibizarný megaguláš. Občasné super nápady a kung-fu scény striedajú absurdity na úrovni Hornej Dolnej. Keby som mal tak kvalitné LSD ako tvorcovia, bolo by to za 5*, inak je to len ťažko pozerateľný sled náhodných scén. ()

fimler

Odkdy vyhrávají hlavního Oscara fantasy sci-fi dramedy s tématikou cestování časem, tak to opravdu nechápu. Mít Cameron lepší zápletku v Avatarovi 2 doufal bych v jeho výhru. Film je jedním slovem zajímavý, ale tato forma zajímavosti mě spíše nebavila než ano. Být to více dramatické a ubrat na tom veškerém "mišmaši blábolů" určitě bych šel s hodnocením výše. Herecké výkony hezké a všem jsem jim tu výhru velmi přál, jenže to bylo předtím než jsem film viděl. Ani jeden z těch tří nepředvedl nijaký extra výkon a spíše mi to připadá jako "dáme to jim, protože tu není nikdo lepší, tak aspoň něco". To sice neznamená, že jsem jim výhry stále nepřál. Jen jim je přeji spíše z jejich pozic, kde se jako herci ve filmovém průmyslu nachází než za herecký výkon v daném filmu. Jsem rád za Michelle Yeoh, protože je to moje oblíbenkyně a zároveň první člověk z Malajsie s Oscarem, taky za comeback Ke Huy Quana po 35 letech a i za Jamie Lee Curtis, na kterou mohou být její rodiče herecké legendy pyšní, protože ani Tony Curtis ani Janet Leight si Oscara pro sebe neurvali. ()

Scanerior

Tohle byl opravdový mnohovesmír šílenství! Místy zajímavý, místy nudný, částmi poutavý a zároveň i částmi "zběsile přetaktovaný" film. Nelze popřít, že občas se tu dělo všechno, všude a opravdu najednou až mi z toho šla hlavu trochu kolem. Abych to konečně nějak smysluplně zhodnotil, tak film je takové klidné a místy naopak přepálené drama, které poměrně naplno prozkoumává relativně nedávno objevené kouzlo mnohovesmíru. Ve finále mi film nepřišel nijak extra super a hodně jsem se rozmýšlel mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale je to vcelku originálně pojaté a nemohu říci, že bych se nudil, takže jsem se nakonec přiklonil k lepšímu hodnocení. ()

wocicko odpad!

Pevně veřím, že za sto let lidstvo už nebude existovat, protože kdyby si naši potomci dělali obrázek o našem vkusu pomocí "filmů roku", opravdu bych se propadala hanbou. Já nečekala, že to bude dobré, ale takovu bezduchou slátaninou jsem zaskočena. Na tom filmu není vůbec nic zajímavho, nemá sebemenší myšlenku, herecké výkony se nedají popsat, jelikož herci chudáci nemají, co hrát. ()

Fin_429

Zase a opět musím říct, že tím, že jsem si od filmu moc nesliboval a nic si o něm nezjišťoval, nečekal jsem, že to bude tak citově vypjaté a vypiplané do posledního detailu. Já si totiž myslel, že to bude jen nějaká béčková akčňárna, či dokonce něco jako průměrná marvelovka. Avšak musím říct, že mě to dojalo.. vším. No tak Teda vším ne, hlavně ztvárněním Jopu Tupaka, či jak se jmenuje (prostě Joy), která nebyla zahrána tak, jak by si zasloužila, ale jinak to bylo pro mě největší filmové překvapení za hodně dlouhou dobu. 9/10 ()

natalanka odpad!

Všechno to je Najednou úplně Všude ve filmu na nic. Tomu jsme dali 139 minut a v úžasu sledovali, čemu to dali cenu. Asi jsem intelektuálně úplně na úrovni bublajícího bahna... protože takovou kravinu jsem opravdu absolutně nepobrala. Totální nuda. Pouze zamne... Nééééééééééé už  NIKDE, NIKDY a VůBEC !!! ()

J.Mayen odpad!

Tohle byl "opravodvý dvouhodinový zážitek". Něco tak odporně hroznýho jsem dlohé roky neviděl. Film není ani pěkný, ani vtipný (jak se ale tváří), ani orignální nebo jakýmkoliv způsobem pozitivně nápaditý. Tenhle scénář musela sepsat ta nejšpinavější smažka z toho nejzaflusanějšího feťáckýho doupěte v USA. Dokoukání až do konce mě stálo moc přemáhání. Snímek za který dostala hlavní herečka oskara (pravý důvod je asi všem jasný, jen ho nikdo nesmí říct nahlas) Mimochodem všichni herci do posledního opravdu nesympatičtí a to neni proto, že sou to vesměs jen asiaté. Při vší úctě jsem zde na csfd čekal při zdější logice hodnocení tak 90%. Jsem opravdu rád, že tolik film nemá. Pro mě se jedná opravdu o filmovou žumpu, zlaté Asylum. ()

TR4XY_CZ

Asi nejpřeceňovanější film, co jsem kdy viděl. Tenhle průměr si ani za shnilou prdel nezaslouží tolik ocenění. Hlavně ty oscary. Jamie Lee Curtis ho dostala kurva jako proč? Cena útěchy, protože už jí je přes šedesát? Nic proti herečce, ale ta už Oscara měla dostat dávno a rozhodně ne za tuhle roli. Jediný zasloužený je výkon Ke Huy Quana, protože mi tu postavu fakt prodal a jako jediný mě na celém filmu opravdu nesmírně bavil. Ještě teda musím vyzdvihnout spostu těch kretivních, zajímavých a šílených nápadů, na které jen tak nějakej réža nepřijde. Problémem je, že originalita není všechno a tady ty veškěré píčoviny (viz. párky místo prstů, co kurva?) zajdou až do takového extrému, že když se film pak snaží hrát na city, tak to na mě prostě nefunguje. I samotná zápletka není nic nového. Multivesmír, to už tu bylo bambilionkrát, dost možná i v lepším provedení. 5/10 PS: Jsem rád, že se mnou hodně čsfďáků souhlasí, jelikož se to tak často nestává, ale 68% a klesá? NICE! ()

Nový film dua Daniels má datum premiéry

Nový film dua Daniels má datum premiéry

01.03.2024

Poté, co zběsilý mix žánrů a témat od studia A24 pod názvem Všechno, všude, najednou doslova smetl loňský 95. ročník předávání Cen americké Akademie filmového umění a věd a kromě hlavního Oscara za… (viac)

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

22.03.2023

Je to teprve pár dní, co se režijní duo známé jako The Daniels (Daniel Kwan a Daniel Scheinert) zasloužilo o Oscara za nejlepší režii a vlastně i nejlepší film na 95. ročníku udílení cen Akademie.… (viac)

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou