Všetko, všade, naraz

• Česko Všechno, všude, najednou (viac)

Žena v strednom veku sa nudí so svojím manželom, začína neznášať svojho otca a veľmi si nerozumie s dcérou, ktorá zase pre zmenu začína neznášať ju. Jej práčovňa smeruje ku krachu a úradníčka z finančného úradu jej k tomu hodila na krk daňové priznanie. Práve sedí na daňovom, keď sa zrazu objaví jej manžel z inej dimenzie a ukáže jej, že má stovky ďalších paralelných životov a nie každý z nich je takýto naprd. Vedľa seba totiž existuje množstvo paralelných vesmírov a všetkým teraz hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Na hlavnú hrdinku tak čaká niečo ešte desivejšie, než sú dane, pretože jedine ona môže zlo s veľkým „Z“ zastaviť. Má totiž schopnosť prestupovať alternatívnymi vesmírmi, nasávať z nich schopnosti a zručnosti svojich paralelných ja a tie potom použiť na záchranu všetkých svetov. V jednom je filmovou hviezdou, v inom kuchárkou, v ďalšom majsterkou kung-fu, niekde má namiesto prstov párky, inde si úradníčku z finančného úradu vzala za ženu a niekde je zase obyčajným kameňom. Na všetky svoje ja sa môže napojiť a žiť naraz nespočetné množstvo rozličných životov. (Bontonfilm SK)

dudunecek

Nejšílenější a nejoriginálnější film co jsem za velmi dlouho viděl. Kdyby ten film v poslední třetině ubral na stopáží a bylo tam toho Všeho Všude Najednou o trochu méně, dal bych 5 hvězd. Proto kvůli jisté neuchopitelnosti musím dát jen luxusních 8/10 ()

PEZ

Totálna šialenosť s neskutočne veľa dobrými nápadmi. Je ich tam až príliš veľa! :D Každopádne zatiaľ najoriginálnejší film roka a keby sa režiséri neutrhli až tak moc z reťaze a ukončili film pri scéne s kameňmi, tak by to bolo na plnú pálku. Vtedy film krásne vykulminoval a ešte to povýšil na ďaľší level, keďže v jednej minúte zhrnul hlavnú message filmu. Niežeby to potom bolo zlé, ale už to bola len variácia na videné a navyše bolo jasné kam to smeruje. Je to fakt škoda, lebo film mohol mať kľudne 2 hodiny a bola by to bomba. Všetkého veľa škodí a to sa potvrdilo aj tu - takmer dve a pol hodiny takéhoto nákladu je už príliš. Ale i tak, skvelý film, podobne veľa nápadov mal naposledy animovaný Spider-man a HLAVNE - nepamätám sa na film, kedy som sa v kine tak nahlas smial, resp. totálne rehotal - a to dokonca 2x! :) Fakt niektoré nápady neskutočné, divoké a úžasné. Odporúčam si to pozrieť spolu na filmovej párty! :) ()

bararich8

Pro mě osobně skvělá věc, která ale určitě nebude pro každého. Je to zcela bizarní, guláš všeho možného, jedna scéna svou absurditou přebíjí tu předchozí. Nicméně je tam pořád nějaká pojící linka a není to vůbec hloupé, jak se může zdát. Bavilo to hodně, je to hravé, vtipné, akce je dětinská, ale do celkého choasu se výborně hodící a nakonec je tam i nějaké poučení. Díky za každou vymazlenou podivnost jako je tato, 5* ()

JimiH

Tak trochu jiný film o rodině s multiversy, análními kolíky a chameleonskou Michelle Yeoh. Slzy smíchu i dojetí zaručeny. ()

Torgal

Hype predchádzajúci tento film bol mocný a sľuboval lepší multiverse ako Spiderman a Doctor Strange dohromady. Na mňa to až tak nezafungovalo, bol to proste až príliš šialený bizár s prekomplikovaným dejom a jednoznačne nadstrelenou stopážou. Je to narvané super nápadmi, ale povedal by som, že tu chýbalo ešte minimálne jedno kolečko pilovania scenára alebo mal niekto režisérovi povedať, že menej je niekedy viac. 7-/10 ()

AloeB

Nebýt zbožšťovací masáže, kterou tento snímek obdržel od prakticky každého, kdo ho omylem shlédl na uložtu, by mělo Everything Everywhere All at Once snad i potenciál být mezi špičkou mých nejoblíbenějších filmů minulého roku, ale takto po očekávání druhého příchodu svatého Hitchcocka mi bohužel nezbývá než odsouhlasit, že je to sakra dobrý film, kurva výjimečný, ale nic víc. A co si budeme, možná za to trochu může i Michelle Yeoh, která se mi od nedávného zločinu proti lidskosti pojí v hlavě s reprezentací veškerého zla a kazila mi i celkový dojem z tohoto perfektního snímku. Tolik k tomu, jak mohou emoce ovlivnit vnímání uměleckého díla. Pokud mám však o filmu mluvit objektivně, tak jde o senzační zpracování tématu více vesmírů (v tomto roce jako perfektně ukázaný prostředníček proti debilizaci filmové tvorby), které na nápadu skutečně stojí a rozvíjí ho každou scénou i detailem. Do středu tedy dává zcela v duchu "nejčistější" postmoderny ryze existenciální téma, že lidé jsou vlastně malá bezvýznamná hovna na malinké planetce obíhající kolem jednoho z trilionu sluncí - která jsou všechna jen v jednom z trilionu a více různých vesmírů, a záporákem dělá tu, která se této absurdní situaci snaží uniknout. Jak líbivé. To vše obaleno do šíleného spletence vážných a obskurních scén, kdy divák zákonitě nemá tušení, zda se smát, nebo plakat. Měl by plakat pochopitelně. A z osobního soudku, imponuje mi bilingvní charakter filmu, který není prvoplánový a slouží ději. edit: prohlédl jsem si plakáty k filmu. Jsou genitální. ()

Kingjiri

Mně tohle teda oproti mnoha nadšenejm recenzím nic neřeklo. Příběh tady v podstatě neni, spíš jde o přehlídku různejch nápadů a scének. Nicméně fakt zábavný a vtipný momenty bych spočítal na prstech jedný ruky, což je na biják dlouhej přes dvě hodiny hodně chabej výsledek. Většinou jsem se nudil, nějaký vtípky byly už na muj vkus hodně crazy a nějaký zase zustaly pouze ve stádiu pokusu ve smyslu "vtipe vylez". Tak nějak jsem z dramaturgie cítil asijskou kulturu, která je minimálně v oblasti humoru prostě jinde než ta evropská. Aspoň, že vizuál nebo akční scény byly na solidní úrovni, což jakžtakž dokázalo udržet mojí pozornost. Víc pozitiv než na dvě silnější hvězdy fakt nenajdu. ()

Ivo odpad!

Majitelka veřejné prdelny nepřetržitě civí, juchá, kvičí, buchá, tančí, jančí a už tak po půlhodince nutí diváka sáhnout po tajných zásobách kinedrilu, má-li on toto zběsile retardované šou přežít bez stékajících organických nečistot na displeji. Až do oné veliké finální chvíle, kdy se naše zmatená hrdinka konečně a úspěšně skrze tisícero proměn dokungfuje k dojemnému návratu k přežranému dcerkovi i svému mocnému Ťing Ťang Neovi (to vše pod starostlivým dohledem roztomilé mutující soudružky z finančáku). A poté s globálním potleskem slavnostně přichází i samotný Huang Oškar a filmový svět jásá. Opravdu tedy krása. A k nespočtu ocenění se prý svou soškou s obdivem přidává i umělecký kroužek bohnické léčebny. Obdivovatelé tohoto díl(in)a asi žijí v nějakém alternativním vesmíru? ()

Urukhaj98

Všechno, všude, najednou. Reálně si to asi nikdo nemyslel, ale jeden čas jsme všichni tak trochu doufali, byť marně, že takhle nějak bude vypadat druhý Doctor Strange. Představa to samozřejmě byla naprosto bláhová a pochopitelně se nevyplnila. Naštěstí se dostavila Michelle Yeoh v dost možná nejlepším filmu roku 2022, který nám ukázal nápady narvaný příběh s výborně využitými možnostmi, které nabízí téma multivesmíru. Nebudu se zbytečně rozepisovat, tohle prostě každý musí vidět na vlastní oči, ideálně s co nejméně informacemi o samotném filmu. Totální nářez, který si pro toho Oscara došel zcela zaslouženě, byť byla konkurence nemalá. 9/10 ()

tomik99

Filmu nelze upřít jistou stupidní promyšlenost, pár parádních obrazů a taktéž enormní práci a úsilí, které museli tvůrci do tohoto bizarního projektu vložit. Některé scény jsou opravdu krásné, přechody mezi vesmíry nápadité a určité pasáže přinášejí do filmového světa inovativní rozměr. Jenže to je bohužel vše a to vůbec nestačí. Film není v ničem, ale absolutně v ničem dalším, zajímavý a příběhově je to hlavní adept na Zlatou malinu. Začátek ještě tak nějak ujde a prvních dvacet minut je částečně stravitelných. S každou další minutou to už je ale jen horší a horší. Bizár se nezastavuje a naopak prohlubuje. Představte si nejhorší film Taiky Waititiho a vynásobte to deseti. Asi takhle „Všechno, všude, najednou“ vypadá. Při sledování jsem se dokonce styděl sám za sebe, že jsem si něco takového pustil a mám odvahu to vůbec dokoukat. Byla to neskutečná bolest a nikdy více o tomto filmu už nechci slyšet. Naprosto ujetá pasáž přes dvě hodiny je už úplně mimo. Doufám, že toto není budoucnost kinematografie a dělá se mi vlastně špatně z toho, jak moc nadprůměrné má zde film hodnocení. ()

tranquill

"Ale, co by mohlo být důležitější, než tahle naše konverzace ohledně osudu každého světa v našem nekonečném multivesmíru?" Nekonečně dlouhá fantasy o tom, jak najít vzájemnou cestu k druhým. "Ale ty, tady, jsi schopna všeho, protože jsi tak špatná...ve všem!" ()

ER

Mistrná parodie/komedie, kdy lze souhlasit, že největší monstrum všeho vesmíru je daňový úřad a s rodinnými vztahy to také není jednoduché. Vizuálně zběsilé tempo se zadrhne až v posledních 10 minutách a některé scény se tam v podstatě opakují, ale povětšinou jsem se parádně bavil. Nakonec i Jamie Lee Curtis je úžasně zábavná, fakt slušná "zrůda".  Dvojku dám s chutí. ()

arkie

Napad mozno zaujimavy, ale cely film je v zasade dost o nicom. Slaby scenar, slabi herci (ani  Michelle Yeoh a  Jamie Lee Curtis to nijako nezachranili, skor naopak) a pokusy o akcne ci humorne sceny vyzneli dost trapne. Vazne to neskoji za to. ()

samkko

4,2/10 no.. škoda. Tohle mě teda fakt nebavilo. Trailer sice vypadá dobře, ale v praxi tenhle film prostě nefunguje. Nefunguje scénář, režie, humor, postavy a vztahy mezi nimi, nefunguje příběh (který je absolutně nezajímavý) a nefunguje ani zbytečně natahovaná stopáž. Snaží se to vypadat strašně chytře, poutavě a snaží se to ve vás vzbudit pocit, jako že to řeší nějakou hlubokou otázku celé existence. V závěru se to samozřejmě k ničemu nedopracuje (a nebo jestli to tam bylo, bylo to tak špatně pojaté, že jsem to ani nepostřehl). Akční scény, když už tam nějaké jsou, vypadají dost dobře, ale jsou strašně slabé, až místy nepřirozené. Postavy jsou odbyté a chemie mezi nimi je bídná. V závěru vám je úplně jedno jak kdo skončí. A i tak mě konec pořádně naštval, protože jsem si říkal, ty jo, ono to možná neskončí tak, jak jsem si myslel a skončí to aspoň trochu smutněji, než jsme v podobných žánrech zvyklí. Bohužel to skončí jako všechny PG-13 MARVELovly. Na druhou stranu musím pochválit výbornou kameru, barvy a vtipně emotivní parodii na Ratatouille. ()

Nový film dua Daniels má datum premiéry

Nový film dua Daniels má datum premiéry

01.03.2024

Poté, co zběsilý mix žánrů a témat od studia A24 pod názvem Všechno, všude, najednou doslova smetl loňský 95. ročník předávání Cen americké Akademie filmového umění a věd a kromě hlavního Oscara za… (viac)

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

22.03.2023

Je to teprve pár dní, co se režijní duo známé jako The Daniels (Daniel Kwan a Daniel Scheinert) zasloužilo o Oscara za nejlepší režii a vlastně i nejlepší film na 95. ročníku udílení cen Akademie.… (viac)

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou