Všetko, všade, naraz

• Česko Všechno, všude, najednou (viac)

Žena v strednom veku sa nudí so svojím manželom, začína neznášať svojho otca a veľmi si nerozumie s dcérou, ktorá zase pre zmenu začína neznášať ju. Jej práčovňa smeruje ku krachu a úradníčka z finančného úradu jej k tomu hodila na krk daňové priznanie. Práve sedí na daňovom, keď sa zrazu objaví jej manžel z inej dimenzie a ukáže jej, že má stovky ďalších paralelných životov a nie každý z nich je takýto naprd. Vedľa seba totiž existuje množstvo paralelných vesmírov a všetkým teraz hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Na hlavnú hrdinku tak čaká niečo ešte desivejšie, než sú dane, pretože jedine ona môže zlo s veľkým „Z“ zastaviť. Má totiž schopnosť prestupovať alternatívnymi vesmírmi, nasávať z nich schopnosti a zručnosti svojich paralelných ja a tie potom použiť na záchranu všetkých svetov. V jednom je filmovou hviezdou, v inom kuchárkou, v ďalšom majsterkou kung-fu, niekde má namiesto prstov párky, inde si úradníčku z finančného úradu vzala za ženu a niekde je zase obyčajným kameňom. Na všetky svoje ja sa môže napojiť a žiť naraz nespočetné množstvo rozličných životov. (Bontonfilm SK)

laura123

Za mňa veľmi dobre vydarený film. Najviac sa mi páčilo ako bol úžasne umelecky spracovaný. Už prvé zábery sú sprevádzané dokonalou hudbou a kamerou, ktoré na vás prenášajú zaujímave pocity, z ktorých už som hneď na začiatku vedela, že ma to bude baviť. Páčilo sa mi, že film bol momentami smutný, kde som mala slzy na krajíčku, ale zároveň sa prepla kamera na iný záber, kedy ma scénka zase veľmi pobavila. ()

Hajkovna

Ty brďo. To je takovej ten druh filmu, po kterým musíte jít na vzduch, zapálit si cigáro a dát svýmu mozku na chvilku pauzu. Najdete tady všechno. Romantická rodinná existenciální sci-fi fantasy Hong-Kongová akčňárna o krizi středního věku, o nejisté budoucnosti, nenaplněných snech, a tak nějak celkově o životě. Je to akční, je to zábavné, je to šíleně kreativní, místy dokáže být humor trochu trapný, ale celý film je dělaný s takovou láskou, že prominete téměř cokoli. ()

stani

Cca v půlce "filmu" se objevil titulek "THE END". Oddechl jsem si... Předčasně ale... "Tortura" pokračovala dál. Shrnutí: perverzní fantasmagorie. Za mě 1,5 hvězdičky, možná i ty dvě co dávám, neb i přes všechna ta negativa má tento "film" i trošku něco do sebe. ()

Woitisek

To, co se zprvu může tvářit jako film, který plácá páté přes deváté, tvoří ve výsledku geniální podívanou. Everything Everywhere All at Once je zkrátka snímek, jemuž nechybí takřka nic. Postavy jsou prostě k nezaplacení zejména díky hereckému obsazení. Konkrétně to, co zde předvádí Ke Huy Quan se nedá ani popsat. V jádru je to silný příběh jedné ženy s běžnými problémy. Tento příběh je však celý zabalen do konceptu multiversa, což může znít šíleně a velmi pochybně, ale ono tak funguje. Při prozkoumávání tohoto tématu se ve filmu originalitě nekladou meze a veškerá pravidla spjatá s multiversem jsou tu podána skvěle (viz. cestování mezi vesmíry). Snímek nám tak přináší právě to, co sliboval a jak se prezentoval Doctor Strange in the Multiverse of Madness a stává se tím správným ztvárněním onoho tématu. Do toho všeho je tu ještě velmi zábavně podaná a natočená akce, která je tu k tomu neskutečnému zážitku jako třešnička na dortu. Perfektní práce a všechna obdržená ocenění zcela zasloužená. ()

srek

Tento film si Oscara nezaslouží. Je to obyčejná slátanina. Komisi jsem vůbec nepochopil. Je mi jasné, že někdy z "politických" důvodů dostanou Oscara filmy které pojednávají o rasismu, ženské emancipaci atd. Ale pořád musí mít filmy hlavu a patu. Tohle ji nemá ... ()

Jenda1cz

Tento film mě doopravdy zahřál u srdce. Pro: Psychologické drama je skvěle zpracované. Dobří herci. Jako celek to dává smysl, i když spousta lidí určitě čekala opak.  Proti: Začátek na mě působil zbytečně rychle. Ke konci filmu (který je jinak vynikající) jsem přemýšlet nad jinýma věcma, takže asi moc dlouhá stopáž. ()

Rikku

Kdyby film natočili jako obyčejné drama o matce, která nevěnuje dostatek pozornosti své dceři, a zároveň manželce, která přehlíží kvůli každodenním problémům svého manžela, tak by tomu snímku asi nikdo moc nevěnoval pozornost, respektive by se zařadil mezi průměr v rámci žánru. Aby tedy vybočil z řady, bylo potřeba nabalit na prostou dějovou kostru multi-vesmír obal (protože to od dob Marvelu frčí...), říznout to Matrixem (protože to byl film, který měli oba tvůrci očividně v dospívání rádi), přidat duhové poselství o tom, že láska a porozumění vše spasí (protože to je teď "in" taky), a celé to pocukrovat sledem těch nejvíc bizár nápadů a hovadin. Recept na Oscara zaručen. ()

redsparrow odpad!

Haluz asijského střihu, tady navíc na steroidech a muchomůrkách. Tradiční, hyperpřeplácaná, uječená, přehrávaná, nesnesitelná forma s banálním obsahem. Klišé tvářící se jako jakože metamorfofaná na cool crazy ulítlosti jsou pouze totální nechutné kýče typu těžítka ve tvaru pinďoura, hahaha, k popukání. Oskaři už mi jsou velice dlouho buřt, vlastně mě to nijak neurazilo, ale vypnout jsem to musel. Líbezný odpádek. ()

Andy.222

Název tohoto filmu rozhodně není klamavá reklama. Co je tenhle film vlastně zač? Sci-fi, komedie, akčňák nebo snad rodinné drama? Ano, všechno najednou. Rozhodně se snímku nedá upřít nápaditost a hravost (mýval, kameny). Herecké výkony jsou také velice dobré - ostatně to je u snímků, které pracují s alternativními já téměř povinnost a zde je řádně splněná. Přesto i když se mi film líbil a řekl bych že i emoce fungovaly, tak nějak se na konci nedostavil ten správný 'Wow' pocit uspokojení, přestože nedovedu úplně říct, co přesně mi tu chybělo. Možná že ty emoce se natolik rozředily tím vizuálním spektáklem, že pak neměly dostatečnou sílu? Nevím. Přesto si myslím, že snímek stojí za shlédnutí a mohu jej doporučit už pro jeho odlišnost od ostatní tvorby posledních let. ()

VOjtalapunIK

Tohle byla jízda! Nejsem fanoušek bizáru, ale zde je nadávkovaný v takové míře, s obrovským objemem originality a invence, a zároveň nenarušuje děj a příběh snímku. Děj není nijak extra inovativní, ani důkladně vystavený, avšak podtext a dvojí význam scén nutí diváka stále přemýšlet. Na přemýšlení má navíc díky bizárním komediálním scénám dostatek času. Zkrátka se mi velmi líbí, jak autoři vykročili daleko ze zavedených kolejí, ale i přes to film funguje konzistentně a ani trochu nenudí. Naprosto chápu obrovské množství ocenění kritiků, jako nízké divácké hodnocení na internetových webech. Tento film není pro každého a dokonce i lidé, kteří si ho pustí s hlavou otevřenou, tak mohou být velmi zklamáni. Já však patřím do skupiny, kterou film nadchnul a bude o něm přemýšlet ještě dlouhé týdny. Palec nahoru! Pro mě jednoznačně nejlepší film roku 2023. Pět z pěti je samozřejmost. ()

Annaroz

Musela jsem ten blábol po 40 minutách vypnout. To se fakt nedalo. Přijde mi, že filmový svět se už dokonale zbláznil, když tomuto pošahanému výplodu udělí 7 Oscarů!! Za tu víc jak půl hodinu utrpení dávám odpad! ()

Pes

O tomto filme sa mi do psej búdy donieslo kopec chvály. Opäť raz si internetoví odborníci z wannabe cool médií urobili z niečoho niečo viac... Nakoniec je z toho jedna extrémne nudná kokotina, pri ktorej moje ADHD zažívalo explóziu ošívania sa a dosiahol som nový rekord zívnutí za minútu. Iste, niekomu sa to bude páčiť - film obsahuje aj prijebaný humor. Ale všehovšudy je to zabitých 140minút môjho života. ()

Phillippus odpad!

Nudny, zbytocny a extremne utahany film so sice mozno zaujimavou zapletkou, ale idiotskou realizaciou. Ma to byt komedia? Nie je to vtipne. Ma to byt scifi? Preco mate rekvizity z alltoys? Filozoficke to nie je, zabavne to nie je, dopozerat sa to neda. Co to je? Hovno. Pustite si nieco s putavejsim pribehom. Kludne i porno. ()

Naby

Jako nápad je to dobrý, ale člověk musí být chvilkama dost ostražitý, aby se do toho nezamotal ;-). Na můj vkus to bylo až moc výstředně zamotaně-propleteno-složitý. Celkem 3,2*PS: Pro sci-fi fandy to tak uplne není, spíš bych řekl, že je to psychologické drama stvárněné filmově. ()

KuceraJohny

Všechno, všude, najednou je naprosto bizarní film, který je fakt těžké hodnotit. Musím si to proto rozdělit. Kdybych hodnotil pouze celkový příběh tak bych dal hvězdičky tři. Je to zajímavé, ale určitě ne nejzajímavější co jsem kdy viděl. Herecké výkony, jsou ale, úplně u všech, naprosto perfektní. Tam bych se nebál dát hvězdiček pět. Opravdu sebemenší role je skvěle zahraná. Kamera a celkově záběry jsou taky na té nejvyšší úrovni, takže taky 5 hvězdiček. Když to dáme do kupy vypadne čtyřhvězdičková podívaná, která má všechno perfektní, ale zrovna v tom nejdůležitějším lehce pokulhává. ()

Kivis

Brutální slátanina. Dlouho předlouho doufáte, že dojde k nějakému momentu, který té zběsilosti dá nějaký smysl/význam/pointu, ale ono se nic převratného nestane. V nekonečnu alternativních vesmírů je nejdůležitější mít v cajku rodinné vztahy. Tak jo. Žjova a jak taková věc může být dlouhá. Více než dvě a čtvrt hodiny. Mazec. Hlavní princip přemisťování má potenciál pobavit, ale brzy se vyčerpá a opravdu neutáhne takhle dlouhý film. Ale jo, přiznávám, že ten závěr ze mě nějakou lehkou emoci vymáčkl, ale to už dnes dokáže i mikrotenový sáček poeticky poletující kolem mě, když jdu z nákupu v Albertu. Nicméně dobře, jedna hvězdička za závěr navrch. Až po dodívání jsem zjistil, že to má nějakého Oscara. Čekal jsem, že za vizuální efekty, ty byly totiž opravdu špičkové. Ale ono ne. Ony jsou to Oscary za spoustu hlavních kategorií včetně filmu roku. Mně tady asi fakt něco uniká. ()

patient333

Neviem, ktorý film dostane Oscara ale určite viem, ktorý film by si ho zaslúžil. Toto je za mňa jeden z najlepších filmov tohto roka. Má všetko cross žánre, multiverza, akciu, komédiu, drámu, psychológiu, rodinnú drámu, to všetko zabalené do balíka s čínskou kultúrou, nakopnutím toho čo vôbec pojem multiverse znamená a prečo to ľudská myseľ vlastne nedokáže ani úplne pochopiť...v podstate podobne ako tento film. Vtipy sú skvelo postupne vypracované, zakomponovanie, delivery, punchline mi jednoducho sedelo. Nie je to na štýl kde by som sa konštatne nahlas smial, ale kde som s vyvalenými očami pozeral čo sa vlastne deje a vo svojej podstate je to nesmierne melancholický a zároveň vtipný film, pretože skutočne na ničom nezáleží. Rozhodne odporúčam pozrieť, asi to nie je úplne film na pozeranie s frajerkou, ale pokiaľ chcete aspoň trocha pochopiť v čom spočíva problém multiverza, prečo vlastne na ničom nezáleží ale zároveň veci majú svoj zmysel, tak rozhodne odporúčam. ()

Nový film dua Daniels má datum premiéry

Nový film dua Daniels má datum premiéry

01.03.2024

Poté, co zběsilý mix žánrů a témat od studia A24 pod názvem Všechno, všude, najednou doslova smetl loňský 95. ročník předávání Cen americké Akademie filmového umění a věd a kromě hlavního Oscara za… (viac)

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

22.03.2023

Je to teprve pár dní, co se režijní duo známé jako The Daniels (Daniel Kwan a Daniel Scheinert) zasloužilo o Oscara za nejlepší režii a vlastně i nejlepší film na 95. ročníku udílení cen Akademie.… (viac)

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou