Všetko, všade, naraz

• Česko Všechno, všude, najednou (viac)

Žena v strednom veku sa nudí so svojím manželom, začína neznášať svojho otca a veľmi si nerozumie s dcérou, ktorá zase pre zmenu začína neznášať ju. Jej práčovňa smeruje ku krachu a úradníčka z finančného úradu jej k tomu hodila na krk daňové priznanie. Práve sedí na daňovom, keď sa zrazu objaví jej manžel z inej dimenzie a ukáže jej, že má stovky ďalších paralelných životov a nie každý z nich je takýto naprd. Vedľa seba totiž existuje množstvo paralelných vesmírov a všetkým teraz hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Na hlavnú hrdinku tak čaká niečo ešte desivejšie, než sú dane, pretože jedine ona môže zlo s veľkým „Z“ zastaviť. Má totiž schopnosť prestupovať alternatívnymi vesmírmi, nasávať z nich schopnosti a zručnosti svojich paralelných ja a tie potom použiť na záchranu všetkých svetov. V jednom je filmovou hviezdou, v inom kuchárkou, v ďalšom majsterkou kung-fu, niekde má namiesto prstov párky, inde si úradníčku z finančného úradu vzala za ženu a niekde je zase obyčajným kameňom. Na všetky svoje ja sa môže napojiť a žiť naraz nespočetné množstvo rozličných životov. (Bontonfilm SK)

HanzoBureshi

Tenhle film je pro mě docela osobní je to něco úžasného. Když jsem viděl poprvé teaser trailer, který jsem si přehrál minimálně 50x, tak jsem počítal dny do premiéry, jako malý kluk a má to několik důvodů. Michelle Yeoh, kterou sleduji od mala, předvedla neuvěřitelný herecký výkon a hlavně nabušenou akční choreografii a je vidět, že pořád je děsně cool, jako před 30 lety. Ke Huy Quan mě také dost překvapil, protože jsem ho naposled viděl jako malého klučinu v Indiana Jones: Chrám Zkázy a bylo super ho opět vidět. Hudební soundtrack byl originální a fantastický doprovod. Celkově tenhle film bude pro někoho totální kravina a šílenost a pro někoho (pro mě) geniální masterpiece. Jenomže multivesmír má být šílený a to tutově splňuje, viz. třeba párky místo prstů. Nedávno tu byl Mnohovesmír šílenství od marvelu, kde mi to přišlo zbytečně překombinované CGI efekty a pak tam postavy chodily po jiných vesmírech jako by to byla odfláklá procházka v jiném městečku skrz fantasy výpach atrakcí. Jenomže Everything Everywhere All At Once je zvědavě akční, poctivé, drsné, komediální, zajímavé a dojemné veledílo, které má svůj originální příběh a jasný svůj směr, který se ke konci stane neuvěřitelným dojákem. Samotná ta nápaditost spojení mezi vesmíry byla fakt famózní. Ze začátku to přijde zmatené, ale tak to má v mnohovesmíru fungovat a později přijde to přecházení docela super. Líbilo se mi, že se nikdo moc do toho režisérům nepletl a mohl jsem se více ponořit do jednotlivých vesmírů, kde nám aspoň ukázali životní rozhodnutí Evelyn v každém jejím životě. Co jsem očekával, to jsem plně dostal a celková 140 minutová stopáž utekla jako voda a přišlo mi to akorát. Nemám snad ani jedinou věc, kterou bych tomu vytknul a už dlouho jsem nebyl takhle spokojený a uchvácený. Určitě je to pro mě nejlepší film roku. Tenhle film rovnou řadím do žebříčku mezi můj nejoblíbenější kousek a půjdu si toto dílo užít znova. Mé hodnocení: 100%!!! ()

Mamutol odpad!

Vydržel jsem 20 minut. EDIT 28.3.2023 : Dal jsem tomu druhou šanci a opravdu to není pro mě. Tohle je neskutečná zhovadilost a velehnus. ()

Kytarka

Nemůžu si pomoct, tenhle film se mi svou přitroublou genialitou naprosto trefil do nálady. Takhle dobře jsem se dlouho nezasmála. A Michelle Yeoh je zase skvělá, jako vždy. ()

PTomA

Film je hrozně rychlej ve střihový skladbě, ale zároveň je děsně vypravěčsky pomalej. Místo těch vymyšlených pičovinek, který lítají na obrazovku každou minutu, mohli promyslet ucelenější formát. ()

lektvar

Komorny pribeh bezneho nefunkcneho vztahu matky a dcery prevedeny ludmi na drogach pasovanych pravdepodobne z paralelneho vesmiru. Hat iny matrix toto ()

xxmurphyxx

Neskutočná šialenosť, kde originalita strieka viac ako Rocco Siffredi a rozdelí ľudí na dva tábory, tým komu to sadlo a tým komu nesadlo. Mne to sadlo a fest. ()

moje_jaro

Obsahuje role matky cestu do temnoty a zpatky? A kolik realit je mozek schopen zpracovat? Usaďte se a pevně zakořeňte do sedačky, abyste si tenhle trip pěkně vychutnali. ()

jokino

Fantázii sa síce medze nekladú a osobne mám rád všelijaké "streštené" veci, absurdnosti, nezmysli v pozit. ponímaní, chaos v takomto podaní a pod. Ale toto mi vyslovene nesadlo. Nie je to zlý film, ale ako boli zaujímavé scény, úplné WTF momenty a pod., tak som sa miestami aj nudil, až to uspávalo.. Mohlo to byť aj lepšie spracované, tvorcovia sa mohli viac "vyhrať" s myšlienkou. ()

wallax

Zabila to dĺžka. Nápadov fúra...vizuál designovo až prepálený, hudobne aj herecky vyplnené, celkovo uletené neskutočne, no stále dlheeeé...moc dlheeeé. Pripomínalo mi to Matrix, ktorý bol menej šialený... Matrix pretiahnutý multiversami 😉 ()

sira1

7/10 - koresponduje s úrovní mého pochopení filmu. Velmi příjemná kombinace bláznivého (nápaditého) a stravitelného. ()

JayWalker

Pro někoho film roku, pro někoho ztráta času a neskutečná blbost. Jak už jsme u filmů že stáje A24 zvyklí, po skončení filmu můžete být dojati, zmatení, či nejistí svou existencí a ve značném filozofickém opojení. Všechny pokusy vysvětlit zápletku alespoň stručně dopadly tragicky a kdo neuvidí, neuvěří. Film je slátanina v nejlepším slova smyslu. Záplavy nápadů na vás režiséři chrlí neuvěřitelnou rychlostí. Pro správné užití/pochopení filmu se musíte dostat do určité nepopsatelné nálady, do které se ne každý v prvních dvaceti minutách dostane. Absurdní existencionální crazy komedie. Odysea skrze multivesmír. Výlet po lidské existenci na Lsd. Neporovnatelné s ničím co tento rok vyšlo. Blesk z čistého nebe. Grandiózní sci-fi s jádrem skromného příběhu jedné rodiny. Nad tímto filmem budete přemýšlet dlouho po titulkách ať už nad tím, co to všechno znamenalo, nebo jak je možné že něco takového vůbec vzniklo. ()

blondboss

Jednoznačný mindfuck roka. Tomuto snímku sa dá povedať "využitie multiverza vo veľkom" a tvorcovia to ukazujú hádam v každej jednej dejovej sekvencii. Zaujímavé zakompovanie čínskej kultúry do samotnej dejovej skladačky a tiež množstvo popkultúrnych odkazov z tohto snímku robia čosi výnimočné. Na druhej strane mi to prišlo až príliš zbytočne prekombinované a až príliš tlačené na pílu až sa v tom divák nakoniec úplne stratí. Chcelo to trošku kompaktnejšie prevedenie. Inak ale určite jeden z najzaujímavejších počinov roka, ktorý má určite v istom smere nábeh na Oscarov. 60 % ()

Kinofil

|| R || A24 || Rozpočet: $25 mil. || USA: $70 008 593 - ČR: 971 771 Kč - Celkem: $103 448 650 || Pravděpodobně jeden z nejlepších a nejoriginálnějších (pakliže budeme ignorovat Dr. Strange 2) filmů za poslední roky. Přesto to s ním nebude mít každý divák snadné. Všechno, všude najednou přichází z vlastním pojetím tzv. multivesmíru, který známe z marvelovek, ovšem zde je zpracováno mnohem skromněji, bláznivěji a emočněji. Film si díky tomu může přeskakovat mezi žánry jak se mu zachce, stále však v rámci příběhu, a dělá to naprosto skvěle. Ačkoliv může v půlce působit jako rozmáchlý žánrový chaos, který kombinuje příliš...všeho, v závěru začne všechno do sebe zapadat tak, jak má. Přirovnal bych to nejvíce k prvnímu zhlédnutí Matrixu, přičemž je tu sám tento film často parodován. Duo Daniels vytvořilo vskutku originální podívanou, která si, i přes solidní úspěch hlavně v zahraničí, bude hledat diváky složitěji, za to ji však dokážou náležitě ocenit. Po filmařšké i scénáristické stránce jde o jedinečný klenot, který letos nemá mnoho konkurence a na čas zalepí divákům vykřikujícím, že nevznikají originální filmy, pusu. Herci jedou na maximum (aby ne, když ztvárňují x postav), přičemž Yeoh a Curtis filmu naprosto vládnou. Zbytek se opravdu těžko popisuje a je třeba ho jednoduše vidět. Napsat jen mohu, že dojde na mix emocí od komedie s opravdu humornými momenty, přes poctivou hongkongskou akci po emoční drama s přesahem, které možná oproti zbytku v něčem trochu drhne, ale přináší zasloužené vyvrcholení příběhu. Ačkoliv si trochu protiřečím, filmu by prospělo, kdyby ubral na bláznivosti a přidal na jednoznačnosti. Tedy si vybral jedno téma a toho se pevně držel. Ono to ke konci sice vše krásně zapadne, ale i tak je tu toho na jeden film příliš mnoho. I tak věřím, že Všechno, všude najednou nemohlo dopadnout lépe. Už teď se těším, s čím Daniels, potažmo studio A24 přijde příště. 80%. ()

AndrewNewman

Bizarná, šialená a miestami až odporná metafora pre súčasný svet a vzťahy, ktoré sa v ňom odohrávajú. Všetky tie kung-fu prkotinky, mnohovesmír od Marvelu a agenti z Matrixu sú tam len preto, aby film uspel v kinách. Pre tvorcov je jasne dôležitejšie druhé pokračovanie, v ktorom tlačia na city vo vzťahu medzi lesbickou dcérou a jej konvenčnou matkou. Osobne mi to nevadí, pri sledovaní všelijakých filmov a seriálov od Netflixu som si už na riešenie podobnej témy zvykol. Viac sa mi však páčila neskutočne vtipná prvá polovica, ktorá je preplnená šialenými akčnými, bojovými a komickými scénkami. Ak by sa film držal v podobnej hladine a nakoniec nespadol do podľa mňa klišé módu súčasného trendu, šiel by som rozhodne na štyri hviezdy. ()

White-Man

První polovina velmi zajímavá a originální a dost mě to navnadilo. Pocity, které jsem cítil během první poloviny, jsem naposledy cítil, když jsem se poprvé viděl Matrix. Bohužel, druhá polovina téměř vše pohřbila a pocit „nadšeného zmatení“, vystřídalo WTF. Situace přestaly dávat smysl a finále bylo vyloženě nudné a strašně ukecané. Matrix ve finále gradoval a exceloval, ale tento snímek se propadá do hlubiny podprůměru. Škoda, velká škoda, ten potenciál tam určitě byl. ()

Nový film dua Daniels má datum premiéry

Nový film dua Daniels má datum premiéry

01.03.2024

Poté, co zběsilý mix žánrů a témat od studia A24 pod názvem Všechno, všude, najednou doslova smetl loňský 95. ročník předávání Cen americké Akademie filmového umění a věd a kromě hlavního Oscara za… (viac)

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

22.03.2023

Je to teprve pár dní, co se režijní duo známé jako The Daniels (Daniel Kwan a Daniel Scheinert) zasloužilo o Oscara za nejlepší režii a vlastně i nejlepší film na 95. ročníku udílení cen Akademie.… (viac)

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou