Všetko, všade, naraz

• Česko Všechno, všude, najednou (viac)

Žena v strednom veku sa nudí so svojím manželom, začína neznášať svojho otca a veľmi si nerozumie s dcérou, ktorá zase pre zmenu začína neznášať ju. Jej práčovňa smeruje ku krachu a úradníčka z finančného úradu jej k tomu hodila na krk daňové priznanie. Práve sedí na daňovom, keď sa zrazu objaví jej manžel z inej dimenzie a ukáže jej, že má stovky ďalších paralelných životov a nie každý z nich je takýto naprd. Vedľa seba totiž existuje množstvo paralelných vesmírov a všetkým teraz hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Na hlavnú hrdinku tak čaká niečo ešte desivejšie, než sú dane, pretože jedine ona môže zlo s veľkým „Z“ zastaviť. Má totiž schopnosť prestupovať alternatívnymi vesmírmi, nasávať z nich schopnosti a zručnosti svojich paralelných ja a tie potom použiť na záchranu všetkých svetov. V jednom je filmovou hviezdou, v inom kuchárkou, v ďalšom majsterkou kung-fu, niekde má namiesto prstov párky, inde si úradníčku z finančného úradu vzala za ženu a niekde je zase obyčajným kameňom. Na všetky svoje ja sa môže napojiť a žiť naraz nespočetné množstvo rozličných životov. (Bontonfilm SK)

Pawlisman

První číst paběrkuje mezi brakem a genialitou a to často přeskakuje, humor dobrý. V druhé části však je několik silných okamžiků a originálně geniálních a takový počin je třeba ocenit. Včetně závěru, kde už to vše za mě doklaplo do těch mistovských výšin, Prostě překvapení, které by nemělo být opomíjeno. ()

JoVanGogh

Nečítala som si o tom vopred nič, ale mala som veľké očakávania, lebo viacero ľudí okolo mňa to veľmi chválilo. Film bol konceptovo mega zaujímavý, miestami to malo priam Nolanovský nádych. Všimla som si to hlavne preto, že mi stačila sekunda nepozornosti a z celej scény som mala jeden veľký príbehový miš-maš. Možno to bol zámer, predsalen názov hovorí za všetko. Veľmi sa mi páčili jednotlivé charaktery a to, ako na diváka prenášali svoju energiu (stres, pokoj, chaos, hnev), najmä absolútne sympatický Jonathan Quan, ktorého som, prisámvačku, videla naposledy v Indiana Jonesovi, a za ktorého som mega šťastná, že sa vrátil k herectvu. Veľmi uznávam, že je to komplexné dielo scenáristicky aj vizuálne, bolo to vtipné, a zároveň krásna ukážka toho, ako sa medzigeneračná trauma do nejakej miery týka asi každého z nás a tak celkovo, hlavne je to film o láske. Ale teda, možno vplyvom odporúčaní som bola biased a nakoniec, som si medzi pozitívnymi pocitmi z filmu odniesla aj jemnučké sklamanie. ()

TheSpearCZ

Tak já si zkušeně počkám až u tohohle filmu opadne všechno to nadšení a kritika, abych na to mohl nahlížet s čistým štítem a já vím ve výsledku snad ještě méně než před sledovačkou. Rozhodně se jedná o originální námět spolu s hereckými výkony, které ženou Everything Everywhere All at Once k úspěchu, jenže v cestě k tomuhle úspěchu mu spolehlivě stojí dlouhá stopáž, složitě pojaté a často opakující se cestování v čase a s tím získávání schopností z jiných světů. A nevadí mi ani to, že je to především ke konci velký bizár, naopak, mám pochopení pro všechny ty bagely, kameny a "mývala z Ratatouille" a fakt se mi líbilo, že tvůrci tak dobře dokázali vykreslit takové věci jako existenciální nihilismus, za což právoplatně získaly nominace na Oscara, ale já (a předpokládám spousta dalších) od toho očekávalo něco trošku jiného, mě to ze sedačky rozhodně nevytrhlo a menší zklamání dám lehce najevo. Čisté 3* ()

M.E.K.Y odpad!

Multižánrová a multidimenzionální kokotina, co dostává ceny na festivalech po celém světě. A určitě zaboduje i na Oscarech, protože svět se v kravsku **** obrací. ()

kamil.i

Všetko, všade, naraz alebo čo sa môže stať počas jedného dňa v jednej práčovni, na daňovom úrade a v celom mnohovesmíre, keď sa medziľudské problémy neriešia ľudskou cestou. Bolo to šialené? Rozhodne áno. Dávalo to zmysel po citovej stránke? Ešte viac áno. A to je podstatné. Už rozumiem tým tohtoročným Oscarom. ()

mig20

3.5* Musím říct, že párkrát jsem si pomyslela "WTF?", ale zároveň něco to prostě v sobě mělo a svým způsobem mě to zaujalo. Rozhodně nevšední film. ()

husokachna

Všechno, všude, najednou nejpřeceňovanější. Film, kterej je chvílema až nepříjemný sledovat a ne snad kvůli tomu, že to na nás hrne....ehm....všechno najednou. V tomto případě mi vůbec nesedí žánrový mišmaš, protože se nedokážu naladit na rodinné drama ve chvíli, kdy si lidi cpou humorně věci do prdele. Celý je to na sílu, nedává to vůbec smysl, je to otravný a ve chvíli, kdy se začalo hrát trochu s emocemi a já konečně něco cítil, už mě film odstrčil tak daleko, že jsem to odzíval a jenom očekával konec. Navíc to, co oni tady do nás cpou dvě hodiny, zvládal Rick a Morty už dávno v jednom třicetiminutovým dílu. A zvláštní je, že tam pro mě nebyl problém smát se infantilním nesmyslům a minutu na to skoro ronit slzu pro bezvýchodnost žití. A tak, když jsem si u velkého finále Všehovšudynajednou vzpomněl na Mortyho geniální - Nobody exists on purpose, nobody belongs anywhere, everybody's gonna die. Come watch TV. (ve chvíli, kdy sestře ukazuje kam zakopal svoje mrtvý multiverse alter ego) - uvědomil jsem si, že tahle prachsprostá vykrádačka je dobrá leda tak pro alternativní vesmír, kde nikdo nikdy nic lepšího neviděl. A ten Oskar pro Datu....ach jo. Jeden usmolenej bagel. ()

nonick1

Jedna hvězda s ohledem na Jamie Lee Curtis - jinak je to na odpad. A Oscar pro Michelle Yeoh za hlavní ženskou roli?  Být v roli Lýdie Tár, nechal(a) bych ty oskarové volební výsledky přezkoumat soudem! :-) ()

dannyyy

"Nolanovka" bez Nolana a na pořádném tripu! Toto bylo i na mě dost šílené a až moc překombinované, ale v některých momentech dosti zábavné :)) ()

tomashrabek

Ak prijmete základnú "sci-fi" premisu aj so všetkými nedostatkami a problémami, ktoré implikuje, čaká na vás viacero podarených filmov v jednom: 1) farebná, nápaditá, šialená akčná zábava jackiechanovského strihu, ale aj 2) komorná rodinná dráma o medzigeneračnom prijatí, či 3) populárne-filozofické pojednanie o tom, že pocit malosti oproti vesmíru môže byť zdrojom nihilistického zmaru, ale aj absurdistickej radosti. Rozhodne jeden z najoriginálnejších a najšialenejších filmových koktejlov za dlhšiu dobu, ktorý presne preto nesadne úplne každému a úplne vždy. ()

warrenur

Hoci su tu priehrstia silnych myslienok, mother-daughter, husband-wife atd. vztahoviek a vcelku zaujimavo a vtipne ukazane prepojenia na "paralelne-reality", forma a pretlak akym to na nas tryska z obrazovky, ma unavoval a kazil mi takmer vsetku zabavu. A to az do tej miery, ze za najlepsiu scenu filmu pokladam uplne kludnu scenu s dvoma kamenmi a titulkami ich "rozhovoru". Opat raz film, kde forma zabila odkaz. A ano, vidim tu tie nadsene hodnotenia. Vacsinu z nich vsak pripisujem tomu, ze si pri nich divaci pripadali "overwhelmed", teda ochromeni. A to nemyslim v tom kladnom zmysle slova. Kazdopadne Michelle Yeoh je pre mna legendou martial arts filmov a vzdy som ju mal, uz ako mlady chalan, v oblube. Prilis preplacane a i forma a minutaz ma ubijala. Za mna neodporucam. Myslim, ze az skonci tento hype, mozno to padne na realne modre ciselko. ()

Bozvav odpad!

Můj jednodimenzní mozek tu šílenost zjevně nepobral. Když se různé alternativní vesmíry kdysi objevily ve Hvězdné bráně, brala jsem to jako výsledek toho, že už jim prostě díky množství dílů došly chytré nápady, průměrné nápady, lehce nablblé nápady a tak najeli na extra debilní nápady.  A ejhle za pár let, nás touto debilní vizí počastuje kde kdo, Zatímco v některých snímcích se to dalo alespoň pobrat bez pocitu, že i ruská kulka může být lepší alternativa trávení volného času, u sledování této šílenosti jsem si připadala, že jsem se definitivně pomátla a nebo jsem mrtvá a toto je moje osobní peklo. Vyvstává jediná otázka....Proč? ()

scarfacer

Vizual paradni ale jeste vic me bavila hudba. Projektu Son Lux padne film jak pr*el na hrnec - naprosto genialni. Jen skoda, ze to byl tak silenej zmatek a vlastne to moc nedavalo smysl, komedie, nekomedie... Obcas jsem i bojoval s tim, ze to vypnu, ale ta audiostranka byla silnejsi...jen tak dal Son Lux, rozhodne prijemne osvezeni do filmove tvorby. ()

ink flo

Nejlepší byli pasáže připomínající postavu Delirium ze Sandmana, konec moc natahovanej a emočně zbytečně tlačící na pilu... ()

Saur.us

Mnohovesmír je nová černá. Cesta matky k dceři stezkou existenčního dramatu a toho nejabsurdnějšího kungfu filmu s těmi nejabsurdnějšími nápady. Škoda jen, že part Ke Huy Quana nedostal J. Chan a že závěr příliš dlouho a příliš intenzivně tlačil na pilu rodinných hodnot. ()

Biousek

Na tuhle šílenost jsem se opravdu těšil. Říkal jsem si, že by mohl jí o zajímavou odpověď na všechny „multivesmíry šílenství“ a podobné Marvel ujetosti. Bohužel nakonec jsem dostal přes 2 hodiny dlouhou nudu, která má sice suprový potenciál, ale žalostně nevyužitý. Absolutně jsem nepochopil tak přepálenou stopáž, která filmu akorát uškodila. Zkusím tomu dát ještě rewatch, ale moc naděje v tom nevidím. ()

TaanStari

Totální píčovina s absolutně otřesnými hereckými výkony. První polovina by byla tak na 3*, jenomže ta druhá je prostě únavné peklo, kde se hodinu neděje vůbec nic... ()

Nový film dua Daniels má datum premiéry

Nový film dua Daniels má datum premiéry

01.03.2024

Poté, co zběsilý mix žánrů a témat od studia A24 pod názvem Všechno, všude, najednou doslova smetl loňský 95. ročník předávání Cen americké Akademie filmového umění a věd a kromě hlavního Oscara za… (viac)

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

22.03.2023

Je to teprve pár dní, co se režijní duo známé jako The Daniels (Daniel Kwan a Daniel Scheinert) zasloužilo o Oscara za nejlepší režii a vlastně i nejlepší film na 95. ročníku udílení cen Akademie.… (viac)

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou