Chyť ma, ak to dokážeš

• Česko Chyť mě, když to dokážeš (viac)
USA / Kanada, 2002, 141 min

Réžia:

Steven Spielberg

Predloha:

Frank W. Abagnale Jr. (kniha), Stan Redding (kniha)

Scenár:

Jeff Nathanson

Hudba:

John Williams

Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken, Martin Sheen, Nathalie Baye, Amy Adams, James Brolin, Brian Howe, Frank John Hughes, Steve Eastin (viac)

Frank W. Abagnale je dnes špičkovým odborníkom, kým však dosiahol 21 rokov, pátrala po ňom polícia mnohých štátov a pre agenta FBI Carla Hanratthyo bol nočnou morou. V šestnástich rokoch sa Frank (Leonardo DiCaprio) od svojich rovesníkov veľmi nelíšil. Ale potom sa jeho rodičia rozviedli a on mal pocit, že ostal sám proti celému svetu a musí sa brániť zo všetkých síl. Robil to spôsobom, ktorý svedčí o jeho celkom mimoriadnych schopnostiach. Nielenže si vyrobil doklady a vydával sa za staršieho, ale prenikol i medzi pilotov jednej z najväčších leteckých spoločností bez toho, aby zložil akékoľvek skúšky. Sfalšovaný právnický diplom mu otvoril cestu ku kariére advokáta a nejaký čas pôsobil aj ako detský lekár. Keďže bol veľmi šikovným falšovateľom šekov, žil v luxusných hoteloch a precestoval veľký kus sveta... (STV)

ZoltanCZ

Paráda. Výborný příběh mě nadchnul a nepustil. Leonardo DiCaprio dokazuje, že je vynikající herec, agenta FBI jem Tomu Hanksovi uvěřil, ale nejlepším zúčastněným hercem je bezesporu Christopher Walken jako Frankův otec. Film má dlouhou stopáž, ael kupodivu jsem se nenudil - ba naopak bych čtvrthodinu navíc i snesl. Steven Spielberg odvedl vynikající práci a možná je dobře že Chyť mě, když to dokážeš nakonec natočil on, a ne Gore Verbinski. ()

lekr

Dobře smyšlené..zábavné, napínavé..prostě další film kterému nic nechybí...Tom Hanks má prostě ve filmové branži štěstí..na ten film sem se díval jenom kvůli němu, jinak "božského Lea" až na jeho celkem slušnou roli v titanicu nemůžu vystát!! ()

rakovnik

Příjemný a lidský film, kde vyniká herecký výkon DiCapria a Hankse, pod vedením Stevena Spielberga. Dokonalá režie, výborná kamera a výprava. K tomu přičtěme lidský rozměr filmu, ale i napětí. Nelze hodnotit jinak, než 5*. ()

Martin741

Chyt Me Kdyz to dokazes je prijemna oddychovka, ktoru si vzdy rad pustim, ked tuzim po oddychovom filme. Je tu vsetko, co mam rad : scenar, oslnive herecke vykony, prijemna atmosfera..... kultovy film 95% ()

Figu

Tohle je tak pohodový, příjemný a zajímavý film, že opravdu nemá cenu nic moc rozebírat!!! Zaručená Spielbergova kvalita, podložená skutečným příběhem a obsazená zřejmě nejlíp jak vůbec šla! DiCaprio nedostižný, Hanks úchvatný, skvělé výkony předvedli i otcové Walken a Sheen a vidět Amy s rovnátkama, je taky nezapomenutelný zážitek. Nemluvě o tom, že pro mě jednou z největších zajímavůstek je to, že mašinu H8, na které si Leonardo tisk své šeky, denně obcházím v práci a kolikrát si říkám, jestli ho na ní třeba někde neuvidím... Po filmu zaručeně vím, že chytat DiCapria bych opravdu nikdy nechtěl!!! 90% ()

kaposlav

DiCaprio si to v mojom osobnom rebríčku postupne šplhá nahor. Človek si ani neuvedomí, že filmy ktore pozerám s obsadením tohoto herca takmer vždy hodnotím pozitívne, pokial sa mu nepozrem do profilu. Film ma na hrane medzi 3* a 4*. Priklonil som sa ku 3*, ale možno to ešte zmením. ()

vydumnica

5* nielen za zaujimavy skutocny pribeh sikovneho a vynaliezaveho mladika, ale aj za rezisera a mojich dvoch najoblubenejsich hercov - L. DiCapria a T. Hanksa :-). A vobec, tolko dobrych a znamych hercov v jednom filme! Pacili sa mi aj tie 60. roky. Velmi rychlo to ubehne, clovek sa ani chvilku nenudi a je to urcite film na viac ako len jedno pozretie. 85%. ()

Petoss1

Spielberg komédie veľmi netoč,í ale ako vždy sa mu to podarilo. Zaujímavý skutočný príbeh, plný zvratov a dômyselného humoru. Hlávná dvojica, ale aj všetci herci sú výborní, no tentokrát ma najviac udivuje Dicaprio ako dokonale sa zhostil svojej role. Od šestnástich rokov utiec z domova a vypracovať sa na najlepšieho podvodníka na zemi. 88% ()

O´Neill

Tak tohle rozhodně není můj šálek kávy. Hanks i DiCaprio jsou skvělí, ale to je tak všechno. Člověk se občas zasměje, a víc od toho nečekejte. Příběh je různě spletitý, což někomu vyhovuje, někomu ne. A vzhledem k tomu, že já patřím do té druhé skupiny, promiň Steve, ale lepší než tři to nebude. ()

Nach

Velice zábavné a velice chytré. Ideální na opakované podívání. Leo zvládl svou roli na výbornou, což se taky dalo čekat, když režisérem je nikdo menší, než slavný Steven Spielberg. Tedy další z jeho zlatých kousků. 80% ()

joker.george

Jak jinak mám ohodnotit film, kde hraje moji oblíbenci Tom Hanks a Leonardo DiCaprio, ten navíc ve své nejlepší nejmladší roli? Vše je podtržené Spielbergovou kvalitou a smyslem pro cit a podmanivou Williamsovou hudbou. Film je svižný, vtipný, nápaditý, inteligentní a filmu vůbec neškodí, že je podle skutečnosti, ale naopak mu to prospívá. ()

Mefistofelle

Tenhle film dokázal udržet mou pozornost plných 100% velmi dlouhé stopáže a neskutečně mě bavil. Sledovat DiCapria, který dokáže i přes svůj věk stále působit jako drzý pubertální zajíček, je vážně něco. A Tom Hanks je se svým usedlým "taťkovským" vzezřením jeho dokonalým protikladem. Dohromady tvoří dynamické duo a vy ani nevíte komu z nich vlastně fandit. Zapomenout se samozřejmě nesmí na Walkena v roli otce. Přihoďte si dokonalou dobovou atmosféru a geniální, místy skoro tarantinovké dialogy a máte film, který si rozhodně zaslouží vaši pozornost. ()

Streeper

Do teď netuším proč, ale tomuhle filmu jsem se vždycky vyhýbala, možná mně jen děsila ta délka filmu, která by mohla být o chloupek kratší, ale vydržet se to dá. Leonardo a Tom v jednom filmu je prostě sen, ještě ke všemu, když na režisérském křesle sedí Steven Spielberg. Film krásně šlape, je tam pár vtipných poznatků, naivní Amy Adams jako sestřička a dokonalý gentleman Christopher Walken. Film mě moc bavil a sledování jsem si vážně užila. ()

ad

ok oddechovka, která neurazí, ale ani se z ní neposadíte... tři za film (který táhnou víceméně přesní herci), tentokrát nehodlám dát hvězdu na víc za režijní kult, už jsem to udělal několikrát... ()

exitak

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. DiCaprio hraje opět výborně. Život šekového padělatele a postup jeho "kariéry" až na jednoho z nejuznávanějších profesionálů co se bezpečnosti týče. Tady je vidět, že na to aby člověk něčeho dosáhl nepotřebuje školy ale stačí prostě dělat to co ho baví... ()

starbrejkr

K filmu jsem na úplném počátku přistupoval s despektem, předeveším díky DiCaprivo v hlavní roli, kterýžto rozhodně nepatří mezi mé oblíbené herce. Špičkové duo Spielberg/Hanks mě však donutilo ten despekt překonat a že jsem nelitoval! Musel jsem i pak uznat, že DiCcaprio to zahrál výborně a celý film takovým milým humorem, především veškérá konfrontace hlavního hrdiny s Carlem je parádní. ()

zuzinka2

Příjemná oddechovka z dílny Stevena Spielberga s výbornou hudbou, humorem a hlavně skvělými hereckými výkony obou hlavních představitelů. Mohlo to být sice o něco kratší, ale stejně jsem se u toho velmi dobře bavila. ()

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Steven Spielberg se rozhodně nefláká. Loni vytasil novinářské drama Akta Pentagon, letos dorazila jeho sci-fi Ready Player One a příští rok se pochlubí Indiana Jonesem 5. Co režisérská legenda chystá… (viac)

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)