Chyť ma, ak to dokážeš

• Česko Chyť mě, když to dokážeš (viac)
USA / Kanada, 2002, 141 min

Réžia:

Steven Spielberg

Predloha:

Frank W. Abagnale Jr. (kniha), Stan Redding (kniha)

Scenár:

Jeff Nathanson

Hudba:

John Williams

Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken, Martin Sheen, Nathalie Baye, Amy Adams, James Brolin, Brian Howe, Frank John Hughes, Steve Eastin (viac)

Frank W. Abagnale je dnes špičkovým odborníkom, kým však dosiahol 21 rokov, pátrala po ňom polícia mnohých štátov a pre agenta FBI Carla Hanratthyo bol nočnou morou. V šestnástich rokoch sa Frank (Leonardo DiCaprio) od svojich rovesníkov veľmi nelíšil. Ale potom sa jeho rodičia rozviedli a on mal pocit, že ostal sám proti celému svetu a musí sa brániť zo všetkých síl. Robil to spôsobom, ktorý svedčí o jeho celkom mimoriadnych schopnostiach. Nielenže si vyrobil doklady a vydával sa za staršieho, ale prenikol i medzi pilotov jednej z najväčších leteckých spoločností bez toho, aby zložil akékoľvek skúšky. Sfalšovaný právnický diplom mu otvoril cestu ku kariére advokáta a nejaký čas pôsobil aj ako detský lekár. Keďže bol veľmi šikovným falšovateľom šekov, žil v luxusných hoteloch a precestoval veľký kus sveta... (STV)

redaerara

Je mi úplně jedno, kdo to režíroval. Záleží na tom, jak film zaujme. Pro mě tam byl Walken - symbol absolutní antikoncepční terapie, ale herec, jehož role jsou totálně skvělé. Leo jako mladičký podvodník byl taky super, dokonce mi bylo líto, že ho chytli. Na večer, kdy máte chuť se něčemu zasmát a sežrat pár pytlíků chipsů absolutně vyhovující. ()

NeOn1702

Neuvěřitelný životní příběh, skvěle zfilmovaný a ještě lépe obsazený. Aby to taky s DiCapriem a Hanksem nedopadlo výborně, oba předvedli perfektní výkon. Spielberg režii zvládl tak skvěle, že děj je neuvěřitelně dynamický, stále rychle postupuje dál. Uprostřed filmu jsem se sice občas ztrácel, ale zakončení bylo dokonalé (a opět neuvěřitelné). Celkový zážitek z filmu je opravdu skvělý. ()

temari131

Tak ak toto je podľa skutočnej udalosti, fakt sa skláňam ! Bolo to pre mňa príjemné odreagovanie a k tomu som sa rada pozrela na tie skvelé herecké výkony :) ()

Lucy1905

Naprostá bomba už jen tím že je to kombinace několika žánrů životopisného, komediálního, kriminálního a nakonec dramatického což je skvělá kombinace. Další senzace je obsazení kombinace Lea DiCapria a Toma Hankse je neodolatelná a chemie mezi nimi je úžasná. A nakonec režisér Steven Spielberg jako třešnička na dortu i když na něj trochu slabší i tak patří mezi mé oblíbené filmy. ()

Tezuka

Přiznávám, že jsem si pod filmem Catch Me If You Can představoval trochu jiný šálek kávy, možná jsem očekával zběsilé akční honičky městem jako v seriálu Kobra 11, ale ve skutečnosti se jednalo o rafinovaného Lea DiCapra, který padělal šeky tak šikovně, že si skrz ně dokázal vydělat miliony dolarů po celém světě. Tom Hanks jako agent FBI přes padělání šeků je vždy o krok za ním, a když už ho konečně dostane, tak se Leo zázračně vypaří. U filmu jsem se nenudil, ale zároveň mě ani příliš nenadchl, podruhé jej nejspíš vyhledávat nebudu, leda bych na něj náhodně narazil v TV, proto moje hodnocení bude stejné jako je zde průměrné, a to 85 %, což odpovídá asi 4*. Upřímně řečeno, raději bych zde hodnotil filmy procentuálním vyjádřením, protože 85 % se tu přesně vyjádřit nedá, a to celkové hodnocení značně zkresluje. ()

pichta

Film ma veľmi zaujal, bol jednak dobre natočený a aj herci boli skvelí. Je mi jasne, ze režisér musel niečo prifarbiť aby to bolo atraktívnejšie pre diváka. Neuveriteľné ako to môže jeden človek takto rozbehnúť . Tento film má odomna 100%! ()

ttoommaakk

Pro mě jeden z nejlepších filmů světové kinematografie. Má spád, má koule, je chytrej a přestože trvá dvě a pul hodiny dá se na něj koukat v jednom kuse bez čůrání (no nevim jak to zvládnu jako 70 letý prostatik, ale co, bažant to jistí). Díky tomuhle kousku jsem přestal Lea vnímat jako hezouna z Titanicu a uvědomil jsem si, že tenhle chlapík umí fakt hrát. Tom Hanks klasicky výborný a Christopher Walken je prostě svůj. ()

Peddro

Skvělý film, jen bych upozornil na chybu ve filmu, asi ještě nemohu přispívat do zajímavostí, kam to patří. Když Hanratty prohlíží mapu Evropy, tak je tam vidět Česká republika a Slovenská republika, ale v době, kdy se odehrává film bylo Československo.. ()

Flashheart

Vůbec žádný průměr, oddychovka, pohoda, nic takového. 10/10, skvělý příběh, skvělý film, skvělá režie, skvělí herci, skvěle s citem, nepřehrávané scény, hudba, nic, skvěle všechno. Samozřejmě, pár detailů by se vždycky našlo, ale to vždycky. ()

Bogrant

Skvelé. Skvelý Hanks, DiCaprio a najmä Walken! Komediálne ladený film od Spielberga, navyše so skutočným podtónom, takže to proste nemohlo dopadnúť zle. Práve naopak, výborné tempo, premyslené ťahy, super scény a veľké sympatie k hlavnej (akože zápornej?) postave. Ak vás to raz dokáže chytiť, už vás to nepustí. ()

Jiriiik04

Výborná oddechová exkurze do života podvodníka, který dokázal vochcat snad úplně všechny a všechno. Technická stránka snímku je fantastická – dobová atmosféra se povedla skutečně na výbornou a práce s kamerou je skvělá, záběry jsou opravdu nádherné. Fantastický je rovněž hudební doprovod, který se tu parádně doplňuje s obrazovou složkou, a navíc snímku dodává pohodou atmosféru. Herecky jde rovněž o bezchybnou práci – Leonardo DiCaprio v roli charismatického podvodníčka je famózní, Tomu Hanksovi role agenta FBI neuvěřitelně sekne, pochvalu si také zaslouží výborný Christopher Walken ve vedlejší roli. Co se týká scénáře, ten na první pohled může působit překombinovaně a zvláštně, jenže tenhle příběh napsal sám život, takže o překombinovanosti nemůže být řeč. Tenhle zvláštní příběh mě chytil už od úvodních titulek, a nepustil mě do samotného závěru… Ve výsledku bezchybný, svižný, zábavný, oddechový snímek, který si rád budu pouštět opakovaně. 100% ()

Feacher

Jeden z mých oblíbených filmů, baví celou dobu svým nápadem a drzostí hlavní postavy, kterou dokáže dokonale Leonardo vyjádřit svými hereckými schopnostmi. Tom Hanks se na svou roli samozřejmě taky skvěle hodí. Super film, skvěle zpracováno, 100%! ()

Tranda

Příběh: 5/5; Drama: 4/5; Vizuál: 4/5; Atmosféra: 5/5; Humor: 4/5; Akce: 3/5; Hudba: 4/5, Napětí: 4/5; Zábavnost: 4/5; Herci: 5/5. 9/10 ()

Sa.sa

Super film plný krásných žen, záběrů i zajímavých informací... Jo to byla ještě doba kdy tyto podvody se šeky byly možné... Musí se mu nechat, že musí být opravdu nejen šikovný, ale i chytrý proto nakonec to vše dokázal... Úžasné je shrnutí jeho života na konci filmu...! ()

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Steven Spielberg se rozhodně nefláká. Loni vytasil novinářské drama Akta Pentagon, letos dorazila jeho sci-fi Ready Player One a příští rok se pochlubí Indiana Jonesem 5. Co režisérská legenda chystá… (viac)

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)