Australský specialista na špinavou práci Rake (Chris Hemsworth) jen tak tak přežil události z prvního filmu a teď dostane nový úkol, při kterém půjde o život: má zachránit zbědovanou rodinu nemilosrdného gruzínského gangstera z vězení, kde její členy drží. (Netflix)

Vestor

Velmi příjemné překvapení, kupodivu mnohem lepší než byl první díl. Je tu mnohem méně filosofování a lehká zápletka je tak akorát. Hlavně z filmu ale dýchá syrovost a opravdovost. Tvůrci si samozřejmě neodpustili pár přepálených scén, jako vrtulník zblízka nahánějící vlak, ale pak je tu několik skoro až reálných soubojů (pokud pomineme, že hrdina má odolnost terminátora). Dlouhé akční záběry s propracovanou choreografii jsou opravdu skvělé. Plusem jsou také české a vídeňské scenérie, vybuchujících škodovek si užijete spoustu. ()

cenitel

Od klidnějšího úvodu, jakož to skoro u každého filmu, začíná půlhodinová honička ve vězení, vlakem až do hotelu, kde po krátké pauze začíná vyšší level v hotelu. A třešnička na dortu závěrečný kostel. Opět několik přehypovaných scén. Rozjíždí se nám tady nový svět?🤔 Možné to je. U Johna Wicka už to začalo, tak proč by si Netflix neudělal vlastní akcí nabitou seriovku. Přitom na jedničku jsem narazil náhodou, byl to další z mnoha akčních filmů na Netflix, ale toto se celkem chytlo. Je to masakr. Co se rozjíždí z nevinných snímků celé světy nových. Co se musí uznat, kolik záběrů pochází z ČR a kolik lidí na celém filmu dělalo právě z ČR. Máme prý skvělé kaskadéry, něco na tom bude. Za plno akce, slušnou kameru, klidně to může jít do kin. Dávám 4 hvězdy. ()

Martas66

Včera John Wick 4, dnes Chris. No trochu moc akce za dva dny. Ale jo, já to hodnotím tak nějak stejně 4x4 hvězdy. Rozhodně se u toho asi nikdo nudit nebude, ale občas je to moc, ta nesmrtelnost v obou filmech. Jo je to akčňák, ok.... ()

dead.meat

CO se akčních scén týče, pěkné. Ale ty nesmysly kolem... Z Gruzie doletí mafiáni bojovým vrtulníkem do Vídně (kolikrát tankovali?) a až když vystřílí skoro celý gatling do tamního mrakodrapu, tak pošlou rakušáci dva VW Golf s měštákama... Ve vězení ozbrojený Hemsworth střílí hlava nehlava a bachaři umravňují jen mukly.. ()

Kyushonaku

Nadprůměrnou akci, která měla jistě inspiraci v Serbuan Maut, nebo Johnu Wickovi, střídá střílení s kulometem od pasu jako v osmdesátkových béčkách. Pak přijdou velmi stupidní dialogy a na závěr akce v kostele, která to úplně zabila. ()

karmalat

Akce dobra a body nahoru za nataceni v Cesku, Terezin je poznatelny. Ale jinak je to blabol jak se patri. Kdyby to bylo minene ironicky,  dalo by se snest. Nicmene to plne vypovida o bide dnesni kinematografie, jednoduche pribehy, aby se u toho nemuselo premyslet.  A stava se mi malokdy, abych pral hlavnimu hrdinovi, aby umrel. A tady se Chris tvari tak tupe a pateticky, ze mu nic jineho  nepatri. Boze, chran nas pred tretim dilem. ()

iskander1210

Brutal pecka akcia, fakt si mozu podat ruky s Johnon Wickom. Samozrejme vazne sa to bratr neda, ale tie akcie su tak prepracovane ze sa to inac ako 5 hviezdiciek neda hodnotit ()

petisebesta

Jak porno .. spousta pasáží k přetáčení... málo vtipu na ten počet kulek kterým uhnou..a když se hrdina dostane do konfrontace se třemi .. vždy dva čekají až na ně přijde řada. No těžce nezvládnuté.. co jiného napsat. ()

aglorg

Nesmyslná oddychovka - čekal jsem od toho asi moc, ale 100 x zmrzačenej hrdina si dá pár týdnů kliků a sekání dřeva a je připravený se držet prostřelenou rukou za rám a v 2. držet 50 kilovou superženu ... atd . hezký ale blbý a opravdu málocoz toho uvěřitelný ()

madcap

Za mě super a ještě o něco lepší, než jednička. Čistá žánrovka, co si na nic nehraje a jde prostě jen o akci. V podstatě to není nic jiného, než upgradovaný osmdesátkový akčňák – tzn. na speedu a s občasnou pomocí CGI... Ano, jsou tam sice jakési náznaky "přesahů" v podobě sžíravého pocitu viny hlavního hrdiny ohledně malého syna, nebo "lovestory-nelovestory" s krásnou Nik ... ale ... aspoň nějaký náznak backgroundu a příběhu mimo akci tam přece být musí, aby se tomu ještě dalo říkat film, ne? Myslím, že tomuto "balastu" v tomhle konkrétním případě nikdo (včetně tvůrců) žádnou větší váhu nepřikládal, tak asi nemá cenu to víc rozpitvávat a už vůbec nemá cenu "prasit se" třeba nad nerealističností soubojů, nebo nad (nepochybně sebe-parodickými) klišé např. v podobě toho, že Thor je nejdřív na vozíku, pak si udělá pár kliků, naštípe nějaké dříví na podpal a je zas fit do akce. 🙂 Znovu opakuji, že tady jde jen o akci, nic jiného... a ta je samozřejmě "přestřelená" zcela úmyslně. Na závěr se přiznám k jisté herezi ... osobně jsem si to užil víc, než třeba poslední dva filmy s Johnem Wickem. Uznávám, že Keanu je samozřejmě jen jeden a sága Johna Wicka je, hlavně stylizací, vůbec celá malinko někde jinde, než tohle... ale když se budeme (znovu a naposledy) bavit jen o té akci, tak mi Extraction sedlo prostě nějak víc. Podle cliffhangeru je navíc jasné, že bude brzy trojka ... no hurá do toho. Za mě poctivé 4 hvězdy za poctivé řemeslo. ()

MagPeritus

Snažil jsem se oprostit od logiky a koukat na to jen jako na střílečku, ale to se vážně nedá ... Mistrovství světa ve střílení do neprůstřelné vesty, kdy je potřeba zásobník vystřílet do vesty kterou má úplně každý a poslední kulka do hlavy tvl...scenárista se jim na to asi vysral a tak scénář dopsala za 5 minut gruzínská uklízečka přímo na place. No a co se výkonu týče, Rambo by se chudák červenal až na řiti, kdyby tam byl, ale on by tam beztak dlouho nepřežil. Jedna hvězda za snahu natočit nejakčnejší film ve vesmíru. ()

g.i.orge

Je to naprosto špičkový akční výplach. Přímá akce, gradující a skvěle nasnímaná. Kdyby JRovi někdo trošku vypomohl s tím scénářem (možná aspoň brácha?), tak by z toho klidně mohla být i trojdílná mini série. Každá s vlastní hodinou. Scénář musel mít tak pět stránek, protože se tam po stránce příběhu nic neděje. Všechno ostatní obstaral sám rejža a jeho banda šílených a ke všemu ochotných stuntmanů. :) ()

Stepan.Frank

V mnoha ohledech lepší než první díl, ale stále se pouze jedná o příjemné, akční béčko. Útěk z vězení na "one-take" záběr byl skvělý a Chris Hemsworth je opět neskutečný badass. Odkaz s kladivem pobavil. :D ()

Hejkal

Měla to být oddechovka, miluju akční filmy a často ani nečekám žádný filosofický podtext, ale taková předvídatelná slátanina už tu dlouho nebyla. Škoda času, bohužel… ()

Belphegor

Příběhově jednoduchá novinka od Netflixu podle mě dopadla o něco lépe než jednička. Vzor je to stejný, Tyler Rake dostává za úkol osvobodit ze spárů "mafie" nepohodlného člověka, příběh nyní obohacený o osobní záležitosti takto dostává nový rozměr, ale tvůrci ho moc nevyužili. Tak jako v prvním díle, i tady se veprostřed nachází jedna velka akční sekvence vytvořená tak, aby to celé vypadalo jako jeden záběr. Kamerově to je na Oskara, protože to muselo dát hodně práce a plánování. Dvojka má obecně akce o kapku víc a řezba na konci zaujme svou hutností. Shrnutě, tak jako u předchozího filu, zůstane-li u pěstí a mlácení, snímek najíždí na A-kvalitu, když se začne střílet, začíná to být nuda, a když přijde na mluvení, film neumí vyvolat jakýkoliv zájem o postavy, což je škoda, protože například Golshifteh Farahani umí být vcelku sympatická. Chris Hemsword určitě roli věnoval spoustu přípravy a v akci je senzační, v ostatních scénách průměrný, ale je taky pravda, že není nic moc, co hrát. Závěrem, komu stačí akce, klidně ať si přihodí hvězdu nebo dvě navíc. Mě osobně série začíná připomínat Johna Wicka, ale jsem zvědavý, kam se látka akční sekvence posune ve třetím díle. ()

CampaHD

80% - oproti jednotke je to kus lepšie, je to síce taký klip akčnej sekvencie a ostatné je len nutná omáčka, ale i tak to nevadí lebo sa na to dobre pozerá. Nejeden fyzioterapeut by sa tešil ako Chris dáva rekonvalescenciu:) ()

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (viac)

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno