Australský specialista na špinavou práci Rake (Chris Hemsworth) jen tak tak přežil události z prvního filmu a teď dostane nový úkol, při kterém půjde o život: má zachránit zbědovanou rodinu nemilosrdného gruzínského gangstera z vězení, kde její členy drží. (Netflix)

Torgal

Tri veľké akčné scény zlepené do jedného filmu. Úvodný útek z basy tvorí obdivuhodne natočená 21 minút dlhá scéna bez viditeľného strihu, ale mojím favoritom je akcia v mrakodrape, ktorá mi predsa len prišla prehľadnejšia. V kontraste s veľmi slušnou akciou telo na telo sú nedopečené trikové sekvencie, kde jednotky a nuly bijú do očí. Čo je ale mizéria od začiatku do konca je príbeh, ktorý je tu zjavne len preto, že sa to patrí. Ten, kto ho dával dohromady, sa s ním ale vôbec nepáral splnil len nutné minimum. To sa potom aj tým postavám ťažko fandí. Oproti jednotke celkom sklamanie. 6/10 ()

Daiker

Ten chlap něco vydrží 🙃 Lepší než první díl, nemám co vytknout.... Bojové scény byly opravdu Top a připomnělo mi to ty staré akční jízdy s Arnoldem.... ()

ER

Jako mínus beru oživení hlavní postavy. Jinak je vše v podstatě stejné, jen více "digi". Nelíbí se mi ale i použitá kamera s vysokým kontrastem a studenou barvou, která způsobuje bledou pleť. Konec je pak slabší. ()

messi@h

Největší a příjemné překvapení Extraction 2 je, že nejde o úplně špatné pokračování. Sequel dává Hemsworthovi víc prostoru předvést svoje nesporné herecké schopnosti a prohloubí psychologii jeho postavy, to je další plus. Bohužel ale Extraction 2 postrádá špinavou, upocenou horkou asijskou atmosféru, která byla velkou devizou jedničky. Dvojka se v úvodu přemisťuje do generických východoevropských exteriérů (tentokrát shodou okolností v ČR), které jsme už viděli v hromadě amerických nízkorozpočtových filmů. Souboje a přestřelky jsou pořád fajn (i když jsou taky hodně přestřelené a obsahují zbytečné WTF momenty, za mě jsou několikanásobně zajímavější, lepší a syrovější než nekonečné vybíjené "jeden proti tisíci" v Johnu Wickovi 1, 2, 3...), ovšem nějak postrádají kouzlo akce prvního Extraction. Silné 3 hvězdy, ale bohužel ani o chlup víc. Na druhou stranu to není vůbec špatný výsledek pro sequel akčního film, který si na nic víc nehraje. Hemsworth je pro mě jasná volba akčního hrdiny pro 21. století. ()

Kingjiri

Dle mě je teda pokračování mnohem lepší než jednička. Většina z toho, co mi minule scházelo, se tentokrát podařilo dodat. Akce je spoustu, je mnohdy fakt pěkně nakroucená (kamera nebo choreo) a záporák toho má taky dost co nabídnout. Projekce narozdíl od minule příjemně utekla. Zamrzí snad jenom trochu uloudaný finále, který by si vzhledem k dosavadnímu ději zasloužilo vygradovat nějakou epickou akční scénou a narušilo jinak sympaticky svižný tempo vyprávění. A opět bych ocenil nějaký pořádný hlášky, který se do pořádnýho akčního béčka prostě hoděj. Hojně kritizovanejch slabších triků jsem si ke svýmu překvapení ani pořádně nevšimnul a logika nebo realističnost byla v rámci danýho žánru ještě vcelku v klídku. Za mě rozhodně spokojenost a pokud vznikne trojka (jak je v závěru naznačeno), vůbec se zlobit nebudu, čtyři jistý hvězdy. ()

bearmeedek

Oproti jedničce mě to zklamalo a budu muset prvnímu filmu přidat. Je jasné, že zde byla snaha vyšponovat akci na maximum, aby se Vyproštění stalo novou akční sérií. To se zdařilo a jde o slušný nářez. S přivřeným okem jsem ochoten akceptovat přehnané scény se zraněními, tak jak u Johna Wicka. Ale nepřenesu se psychicky přes dějové téma. Vysvobodit gruzínskou rodinu z vězení coby zakázka - to ano. Ale snaha o změnu myšlení gruzínského kluka, který akci stále sabotuje, to bylo za hranou. Tyler zbytečně riskuje svůj život a hlavně životy svých kolegů z týmu, protože doufá ve spratka, ve kterém jsou prostě otcovy geny a nikdo to nezmění. Setkání se svou bývalkou bylo také "osvěžující". Proboha, Tylere, drž se svého střelného nářadí a mozek nech doma. ()

Nix

Pro mne zatím akčňák roku. Ta kamera, to je prostě orgasmus. Nádherný vizuál a akce jde vidět a je naprosto kulervoucí. Dvojka to pozvedla na jinej level a i když se tu vyskytují delší akční sekvence tak člověk se ani na vteřinu nenudí. Každá akce je velkolepá, ty honičky v autech, střílení vrtulníků a hlavně začátek ve věznici. Co člověk chce víc. Dokonce hlavní postava jen neříká stroze pár slov, ale máte dokonce pocit, že je to i člověk a ne bezduchý terminátor, i když v některých věcech samozřejmě je a bez toho to nejde. Russo se opravdu vytáhl. Já na to jdu znovu. ()

Likan7

Největší pán! Od teď už nevím, jestli je pro mě Hemsworth Thor, nebo spíš Tyler Rake. Jednička Vyproštění byl totální nářez. A dvojka? Očekávání v oblacích, všichni důležití před kamerou za kamerou se vrátili..a....je to TOTÁLNÍ NÁŘEZ! Úžasná kamera, přestřelky jedna báseň, jednozáběrovky jak víno, všechno přehledný. Že je Rake se samopalem, činkou, nožem, možná i brčkem, cool a vraždící stroj jsme věděli, ale pokračování Vyproštění dalo prostor i zbytku jeho týmu a to sourozenecké duo si to dávalo stejně tak dobře jako hlavní kápo. Tady je prostě vidět, že když to má v ruce někdo, kdo tomu rozumí a umí herce vést, parádní akční scénu vymáčkneš z každýho. Éra kaskadérů, kteří vládnou současný akci pokračuje. Hargrave tímhle kouskem strčil do kapsy i přesluhujícího Johna Wicka. Slintám blahem. Jestli jsme dokázali práskat plnou palbu Komandu, proč ne tomuhle?! ()

Listyx

Naprosto pitomoučká slaboduchá kravinka co nemá šanci zabavit ani ty dvě hodiny. Příběhu tam není ani co by se do perníkové chaloupky vešlo tak akce je natolik nezábavná, že to až bolí. Netušil jsem, že se dá natočit něco tak tupého a nezábavného. I když se to tam mydlí většinu z těch dvou hodin, tak za celou tu dobu není jediná zapamatování hodná situace, prostě nic, nuda, smolík, prdlajz. Jen zoufalé buch plác šmik tatata. Zatím co s Wickem nemám problém, tak s tímhle teda jo. Rubačka musí mít šmrc a styl. Mno a z vyprošťováka bych nudou blil. ()

LordMysti

Nebylo to vůbec špatné, chvíli jsem rozmýšlel nad 4*. V dnešní době vymyslet něco originální už je vcelku vzácnost a pak z toho již tisíckrát viděného toto bylo poměrně slušné s dobrým spádem. Solidní řežba. ()

E lan

První díl se mi moc líbil, akční sekvence kvalitní, herci super. A druhý díl je stejně dobrý a nadprůměrný. Super akční počin! ()

rublik05

Vyproštění byl poctivý akční nářez, který na Netflixu v té době snad ani neměl konkurenci. Vyproštění 2 na jedničku v určitých aspektech navazuje, má však i určité vlastnosti, která jsou typická právě pro pokračování. Tvůrci se nebáli ohledně akce pořádně šlápnout na plyn a servírují ještě větší množství akčních scén, které mají vynikající choreografii, jsou skvěle natočené (akce točená na jeden záběr je až dechberoucí), nápadité, správně brutální a nekompromisní. Příběh není nikterak složitý, není však vyloženě hloupý, má svižné tempo, minimum hluchých míst, fungující atmosféru, jedinou výtku bych měl snad jen k závěru, který možná mohl být o trochu zajímavější. Z herců mi nesedl pouze Andro Japaridze, jehož postava mi neuvěřitelně lezla na nervy. Chris Hemsworth je opět výborný, záporáci nepůsobí vůbec špatně, Tornike Gogrichiani je řádně drsný a slizký, velká spokojenost. Jsem moc rád, že se Vyproštění 2 tvůrcům tak povedlo, málokdy se totiž stane, že pokračování je minimálně stejně tak dobré, jako původní film, takže klobouk dolů. Vynikající akční podívaná. 8/10. ()

seiffs odpad!

Ten scenar snad napsalo nejaky dite v prvni tride. Slaboducha zapletka, predvidatelna od zacatku do konce, slepenec nejhorsich klise, digibordel, reklama na nemecky auta pro mafiany. Nepamatuju si, kdy me nejakej film takle iritoval naposledy.. jo vlastne Gray Man. Russo = zaruka ze to nechci videt. ()

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (viac)

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno