Australský specialista na špinavou práci Rake (Chris Hemsworth) jen tak tak přežil události z prvního filmu a teď dostane nový úkol, při kterém půjde o život: má zachránit zbědovanou rodinu nemilosrdného gruzínského gangstera z vězení, kde její členy drží. (Netflix)

maty39

Extraction 2 je film, který ví, čím chce být, naplňuje to do posledního puntíku a nestydí se za to. Kdo čeká něco jiného než jednoduchou historku s jednoduchou charakterizací postav, které slouží pouze jako nitka pro propojení akčních scén, ten bude zklamán. Komu stačí 80 minut výborně natočených akčních scén propojených 30ti minutami jednoduché historky s jednoduchou charakterizací postav, ten bude spokojen. Akce je výborně  (extrémně výborně) natočená, ale přiznejme si to, nic revolučního se nekoná. Připomíná mi to hong kongskou akční kimenatografii, která se vyžívá v šablonovitých zápletkách a postavách, které jsou většinou upozaděny špičkovou akcí. Pokud se některým podaří tento poměr lépe vybalancovat, tak se stanou nesmrtelnými klasikami. Extraction 2 se nestane klasikou, ale fanda akčních filmů, který ví co očekávat bude spokojen. ()

(Z)denny odpad!

Proč? Už první vyproštění bylo blbý a oni se pustí do dvojky. V devadesátkách by to byl možná splněný vlhký sen každého puberťáka. Ale teď? Děj - slabý. Kamera - prachbídná. Vtipnost - žádná. Napětí - nulové. A těch pár rádoby akčních scén to rozhodně nezachrání. Chrisi, Chrisi, měl jsi zůstat u Marvelovek, které ti jdou ()

Gulde

Slabší než jednička, ale stále si stojím za tím, že ta akce je u obou dílů prostě skvěle dělaná - efektní, dynamická a zároveň vcelku uvěřitelná. ()

husokachna

Nevím, v čem to má být lepší než první díl, mě to naopak nechalo daleko víc chladným. Na vině je hlavně fakt, že vzhledem k tomu, že je to druhý díl, musí už existovat něco jako zápletka a motivace a ta je samozřejmě úplně debilní. Kdy v prvním díle šlo o čistou extrakci stylem "chci chcípnout, ale nevím úplně jak, tak se kamikaze stylem nabourám do Bangladéže a uvidím, co a jak", tak tady už musí mít hlavní hrdina nějakou motivaci a musí mu o něco jít a v tom film úplně selhává. Je to debilní a ne fajn způsobem a když se ve Vídni rozjel útok na okrsek, přestalo mě to v podstatě zajímat. Do té doby našlapaná akce pomalu přešla v rutinu a závěrečné zúčtování v malém letišti už jede na půl plynu. Opět platí, že první půle filmu lepší druhé, a také že první díl, lepší druhého. Třetího bych se dočkal nerad. PS: nemám rád, když kvůli jednomu debilovi umírají hrdinové. Tři OK vyprštění. ()

MiniMinion

Vyproštění 2 se ve všech ohledech snaží být větší než první díl, a až na nějaké problémy na poli scénáře a vizuálních efektů se mu to daří výborně. Akce je tentokrát ještě lepší a nebojí se být brutální, kamera a střih spolu fungují naprosto excelentně, a v Česku natočená 21 minut dlouhá akční sekvence na jeden záběr je dechberoucí. Série si zachovává svou jednoduchost a osobitost, a vyloženě z ní čiší poctivé řemeslo. Chris Hemsworth opět potvrzuje, že dokáže být akčním hrdinou i mimo Marvel, a má na kontě velice povedenou franšízu. Více zde. ()

Chundys

Konečně snad na chvilku je Netflix zase na koni! Moc potěšila česká linka z hlediska lokací a jinak parádní akční jízda většinou na jeden záběr!!! A trojku zase po třech letech což? ()

ROCK,THE

Tak tohle přátelé byla naprostá mega pecka! Jednička se mi tenkrát v premiéře na Netflixu líbila moc ale tohle šlo snad ještě o 5 levelů výš. Akční nářez který neubírá na tempu snad ani na minutu. Audio vizuál a k tomu milion dokonalých praktických efektů z tohoto filmu snad dělají jeden z nejlepších akčních filmů všech dob! Chris Hemsworth nemůže být lepší, ta role mu prostě sedí stejně jako role Thora, je zkrátka vynikající. Napětí a dokonce i spousta emocí (ano i slza kápla) z tohoto díla dělají úplný masterpiece. Do toho opět perfektně vsazená/složená hudba od Henryho Jackmana v kooperaci s Alexem Belcherem která naprosto skvělým a silným způsobem umocňuje tento akční epos až se mi z toho místy dělala i husí kůže. Takže pokud máte rádi brutálně našláplou a skvěle zrežírovanou a zahranou akci s doplňujícím kvalitním dramatem se smyslem, dobrodružstvím kříženým thrillerem a opravdu jen malou decentní špetkou humoru tak neváhejte a film si okamžitě pusťte a užijte si zkrátka mega zábavu! Já už jdu na něj teď podruhé!!EXTRACTION 2 …Mé hodnocení: 9/10 ()

theSaint

Už to není vůbec cool, tak jako poprvé. Ty exteriéry jsou prostě hrozný. Akce přepálená, nudná, chvílemi jsem měl pocit, že sleduji akční videohru. Jednička si dokázala udržet jistou věrohodnost a cool fasádu. Mělo to šťávu, švih, zajímavou lokaci. Hlavní hvězda byla koukatelná. Dvojka nemá ani šťávu, ani švih a hlavní hvězda jede na setrvačnost. Běhání po tovarnách a starých staveních. No bomba. Tak to dopadá, když točíte v Čechách za zimy. Sračka. ()

warrenur

Efektny a akciou mimoriadne nabity snimok, ktory ponuka fanusikom tohto zanru full package aktualnych postupov. Auta, helikoptery, strelbu zo vsemoznych zbrani, kvantum ozbrojencov, bitku na vazenskom dvore, automobilove nahanacky, street fight, boj z blizka.... Posobi to ozaj velkolepo. Zial, Joe Russo, scenar doslova sprasil tym, na com robil doteraz. Komixovymi hrdinami. Kym prvy diel mal genialnu kameru Newton Thomas Sigel-a, Greg Baldi je priemerny, a to napriek obcas podarenym scenam dlheho zaberu. Dalej. Prvy Extraction mal pribeh, mal dynamiku skludnenia, zmysluplneho rozhovoru, uveritelnejsie postavy a hlavne, minimum klise a patosu. Tuna sa vrsi jedna hlupost za druhou a akcia ma zacala unavovat uz pocas vazenskej sceny a kratko po nej. Konanie viacerych postav a ich motivacie su casto uplne mimo. Olinka Kurylenko a jej zaverecny rozhovor...wtf?! Proste, nedrzalo to pokope. Idris... "coolovy" drsnak, co sa tam len pozersky ukazuje, akoby nejaky master-shef z marwelu, Jesus. Ak vznikne Extraction 3, obavam sa, ze to pojde este v prostoduchejsom smere. Odporucam tym, ktorym postaci lubovolna akcia. Ostatni,  ignorujte absenciu fyziky, nezranitelnost, ci dalsie blbosti, co sa deju tych par minut, ked sa zrovna nestriela, ci neporcuje....pozn.: pozor na urazy v posilnovni. :) 35% Po slusnom prvom filme, velke sklamanie. ()

TheHofi

Chris Hemsworth jako superdrsnej voják Tyler Rake podruhý a jo, tahle role mu sedne. V akčních scénách je vidět, že si je točil sám a jeho únava je skutečná, samotná akce je skvěle natočená a taky o level lepší než v jedničce. Jediné co bych vytkl jsou občas digitální triky, ale to je jediné. Z Vyproštění se stává série, která bude konkurovat Wickovi a já jsem za to rád. Tyhle čistokrevný akčňáky mám já hrozně rád. Takže jo Vyproštění 2 je super sice to nemá bůh ví jak vyjmeční příběh, ale koho to zajímá, když se na to hezky kouká a poslouchá.. Takže 100% a sem stou trojkou věřím že to bude zase super. ()

TostTom odpad!

Na to jak se mi jednička líbila, tak tohle je hrozný zklamání. 2 hodiny naprosté nudy, čekal jsem akční výplach a dostal jsem něco tak napůl co má na můj vkus až moc příběhu a dohromady to nezapadá. Na rozdíl od jedničky ubylo akce a to prostředí kde se to odehrává není ničím zajímavé. Musím říct, že ta akce tady mi přišla dost nudná, možná tím, že tam nebyla hudba a nebo to prostě není zajímavě natočené. Jediná fajn scéna mi přišla ta ve věznici, ale bohužel byla ve tmě, takže stála za hovno. Prostě když to shrnu málo akce a když, tak nudná a moc příběhu. Jako ten film zase nebude tak špatný, že by to byl odpad, ale já se nudil natolik, že jsem to ani nedokoukal a proto odpad. 0/10 ()

nessbeal

no ako dobry naklad, Viedenske sceny su top, bol som na natacani, takze uz som len cakal nez to bude vonku... skoda tych fejkovych spztiek ()

kowalski

I banda vidláků z Arménie v čele s dvojníkem Connora McGregora může rozstřílet půlku Vídně. Ale musíte u toho přimhouřit obě oči. ()

Kopi1

Je to na pomezí 3 a 4 hvězd. První polovina supr, hlavně 20 minutová akce 'bez střihu', potom už tempo trochu kolísá a není už tam takové napětí a wow efekt, taková spíše standartní přestřelka. I tak jsem si film užil a nebránil bych se i trilogii, pokud by přišli zas s něčím novým. ()

Hapretor

Přislo mi to jako "John Dick - Vyprstění" ... akce super ... bitky taky ... děj a herci/ čky o ničem ... na zabití času však ok ... místy i dost napínavé a brutální ... ()

helloween93

Extraction z produkce bratrů Rusoových a pod režisérským dohledem Sama Hargravea se zjevilo jako blesk z čistého nebe v dobách covidu. Byla to tvrdá řežba zasazená do Indie s nápaditou kamerou a kaskadérskými bitkami z ráže Johna Wicka. Druhé Extraction trochu otočilo schéma a z úvodního útoku se přejde do defenzivy. Akce hlavně v první půlce šlape jako hodinky. Vrcholem akce je za mě průchod věznicí a defense vlaku. Jak se děj přesune do Vídně, tempo i nápaditost akce upadne. Když však zrovna akce není a přijdou dialogy a snaha o emoce, tak film hrozivě skřípe, protože divák nemá emoční vazbu na nikoho kromě Hemswortha a Farahani. Naopak ten teenage kluk byl tak otravný, že byl na odstřel. Postavám nepomáhá ani nevýrazný záporák nebo Elba, který se tu mihne asi v 5 minutách. Celkově nelze mluvit o zklamání, ale jednička byla o třídu jinde. 3* ()

Rathalos

Po skvelej jednotke prichadza Extraction po druhykrat a znie to az neuveritelne,ale dvojka prekonava i prvy diel,ozaj je to neskutocna,brutalna,drsna,akcna,adrenalinova,nadupana jazda,ktora az vybija dych,pri niektorych scenach som ani nedychal,hlavne pri tej z vazenia,to bolo nieco genialne,take sa len tak nevidi a este do toho vsetkeho to snimala perfektna kamera,ktora bola pastvou pre oci,no a podla toho zaveru usudzujem,zeby mala byt aj trojka,na ktoru sa uz teraz velmi tesim...:⁠-⁠) ()

AnanAss

Thor si, po událostech z jedničky, ani nemůže pořádně užívat zaslouženého odpočinku a pouští se znovu do akce… tentokrát se přesouvá do zamrzlých končin a betonových lokací. Takže rybaření, nákupy po trzích, odhazování sněhu okolo chaty nebo chování slepic musí odložit na později. Na pokračování, opět pod hlavičkou Netflixu, jsem se těšil docela dost a jsem moc rád, že výsledek dopadl víceméně dle očekávání. Dvojka obsahuje vlastně dvě větší akční scény a komornější, avšak správně úderné, kostelní finále, využívající spoustu kutilského nářadí („Nikdy nepřestanu“). Dvacetiminutová akce, (šikovně maskovaná) na jeden záběr, kde se útěkem z vězení pokračuje autonaháněčkou až ke střetu ve vlaku, je parádní… kameraman se skutečně vytáhl. A totéž v podstatě platí i o akci v mrakodrapu, kde se přichází s originálními nápady a killy (zdravím posledního Johna Wicka, který byl téměř na jedno brdo) - likvidace ve fitku (posilovací lavice, běžecký pás) nebo skleněná střecha. Možná se mohlo klidně ubrat z té snažící se velkoleposti, na kterou úplně asi prachy nebyly a kazí to právě trochu horší úroveň některých efektů. Scénáristicky se také o žádnou perlu nejedná, ale jednou za čas se vyplatí hodit mozek do režimu offline a užít si parádní akční jízdu, ve které jsou navíc kontaktní souboje parádně syrové (opět zdravím Johna Wicka) - zlomení prstů, činka v oku. V souboji s Babou Yagou, je tedy pro mě dvojka Vyproštění vítězem, jen ten vizuál měl Keanu vydařenější. K úspěšnému pokračování to nakročeno má a naštěstí v Netflixu nejsou úplně na hlavu, aby tomu dali stopku. Téhle sérii to moc přeju… a Chrise uvidím mnohem raději, jak rotačákem sundává vrtulníky, než aby ze sebe zase dělal kašpara s kladivem. ■ AnanAss‘s Score: 7/10 ■ ()

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (viac)

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno