Tři sestry a jejich abnormální vztahy. První - Joy Jordan, je odmítnuta svým nápadníkem, který později spáchá sebevraždu. Nemá štěstí v lásce, je opuštěná, její sestry už nevěří že může být někdy šťastná. Pak se ne příliš šťastně zamiluje do jednoho svého studenta. Druhá ze sester - Trish je šťastně vdaná za seriózního psychiatra, se kterým má tři děti. Časem se ale u něj začnou objevovat pedofilní sklony. Znásilňuje spolužáky svého syna, který řeší problémy s prvním vyvrcholením, a ukájí se nad dětskými časopisy. Třetí sestra - Helen je krásná spisovatelka, která nemá o nápadníky nouzi. Zamiluje se do ní pacient jejího švagra a ona musí odrážet jeho sexuální ataky. Ani manželství rodičů těchto tří sester není právě šťastné. Happiness je černá komedie plná sexu a úchylek, kde nikdo není dokonalý. (Zoiberg)

jafuska

tento film je něčím zajímavý, možná vztahami, které sestrám prostě nevychází, jak by si přály, nebo je to tím, že nenachází správné partnery pro život? film nebyl nijak špatný, ale taky nic extra, že bych si řekla, jo tak toto se fakt povedlo, nestalo se tak, ale i přesto to mělo něco do sebe. ()

4k7

Nestandartní film nahlížející do života lidí s bizárními sklony mající navíc otupělý smysl řešit své problémy. Ne že bych se u této komedie nezasmál, ale zase taková hitparáda to nebyla. V případě Happiness je 134 minut docela rozežranost. Kladně hodnotím role tří sester, které se od sebe povahově snad víc lišit nemohly a ztvárnění perverzního asociála v podání Hoffmana, co se zabouchl do své sexy sousedky ()

kirmakX6on

Ano, sociální freak show je výstižné. Podobně jako lze nenáročně upoutat pozornost diváků výbuchy, střílením atd., stejně lacině lze upoutat pozornost tím, že se budou popisovat a zobrazovat úchylárny a mindráky. Zatímco první způsob si nehraje na nic víc, druhý ..protože zobrazuje nějaké problémy... někteří mají sklon považovat za cosi kvalitnějšího. Za kvalitu bych považoval, kdyby film ony problémy zobrazoval nějakým objevným způsobem, díky kterému by si divák uvědomil něco, co mu před tím unikalo, nebo kdyby film nějak dokázal ovlivnit divákům názor, nějak je v čemsi poučil či varoval, bylo naznačeno řešení. Nic takového se zde čekat nedá. V žánrech je uvedena i "komedie", takže nejspíš tento film má být pro zábavu, řeknete si. Bylo několik momentů, kdy jsem vyprsk, ale celkově bych vůbec neřekl, že jde o komedii. Je to lehce stresující a lehce pervezní drama, kde jsou ovšem patálie protagonistů občas natolik překvapivě úchylné či natolik skličující (až absurdně), že působí komicky. Výbuchy smíchu ovšem jen uvolní napětí z předešlého děje. Tzn. účel filmu není pobavit. Takže..jaká je vlastně pointa? Jediné, co zde trochu nutí k zamyšlení je srovnání oněch dvou typů lidí - těch "normálních", úspěšných, kteří minimálně dle společenských měřítek by mohli být šťastní (čerstvý zdravý důchodec, který najednou po 40 letech přestal milovat svou ženu, matka závidějící sestře kariéru a seuxální partnery a kariéristka závidějící sestře rodinu) a těch, kteří mají bez diskuze závažný problém (pedofil a slečna s tím ajťákem, oba neschopní si najít partnera a i jinak zjevně neúspěšní). Film je ukazuje co do (ne)schopnosti dosáhnout štěstí jako sobě rovné, přestože problémy, kterým čelí, jsou diametrálně odlišné závažnosti. Zhodnotit, co z toho dál plyne (pokud něco), je na divákovi (autoři filmu žádné indicie nedávají) stejně jako zhodnocení, zda tuto myšlenku vůbec tvůrci filmu zamýšleli vyjádřit nebo je jen výsledkem mé zoufalé snahy do filmu beze smyslu nějaký smysl vpravit. Asi jediné dvě jasné pochvaly jsou za dobré herectví a hlavně za napínavost. 65% ()

iz67

Poprve jsem to videl pred 21 lety po Varech. A uz tehdy mi to prislo jako neco naprosto unikatniho. Ted po tech letech jsem z toho stejne nadsenej. Snad proto, ze se Solondzovi podarilo udelat neskutecne plasticke figury. Plasticke v tom smyslu, kazda z nich je tragicka, smesna, laskava, hrozna. A vsechno jim to verite. Tak, jak je to i ve skutecnosti! ()

matoada

Veľmi dobre napísaný, zrežírovaný a zahraný film. Trochu podobný Americkej kráse, ale ťažko povedať či lepší alebo horší. ()

tomino28

Hodně podivný snímek, který se možná snaží vykreslit "současnou" Ameriku bez příkras tak jak je, ale mnou zůstal po většinu času nepochopen. Přemýšlím, jestli měl ten film vůbec nějaký děj. A jestli ano, tak si na něj za týden nevzpomenu. Herecké výkony byly vesměs velmi věrohodné, ale celý film od nevýraznosti zachrání jen stěží. ()

Pasternak

Tento film je opravdu velice zajímavý. Není sice originálně zpracován, nicméně tady jsou skvěle zobrazeny vlastnosti a charaktery postav. Pro mě jeden z nejlepších nezávislých filmů druhé poloviny devadesátých let, který svojí délkou nenudí. Herecké výkony jsou perfektní, ale to, co jsem si od shlédnutí tohoto filmu uvědomil a už zřejmě nikdy nezměním je fakt, že Philp Seymour Hoffman je vynikající herec. ()

Washik

jůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů. Mě se to tak strašně líbilo. Jenom doufám že já mezi takovýma deviantama nežiju :) Philip Seymour Hoffman je své klasické roli umaštěného úchyláčka k sežrání. Hlavně telefonický rozhovor gradující za výkřiku "máš mokrou píču máš mokrou píču" až k ejakulaci stojí za to. Opravdu jsem se u tohoto filmu od srdce zasmál ()

Jurcekk

Už som chcel prestať chodiť do kina, že tam aj tak nič nedávajú. Ale že to teda ešte skúsim a v kine táto PECKA! To si nenechajte ujsť. Len príbeh Dylana Bakera je excelentný. ()

Alchemilla

Naprosto nechutný film, kde má každý nějakou úchylku. Nějak jsem ho nedokázala brát s nadhledem a pocit hnusu ve mně ještě dlouho zůstával. Nicméně je výborně zahraný a na americkou produkci překvapivě otevřený. ()

hanca.uh

Excelentní šílenost, kdy už při první scéně ve filmu poznáte, s kým máte tu čest (Todd Solondz je vážně geniální provokativní pako:-)). Bezva jsem se bavila a se smíchem proplula celým dějem......za mě tedy jednoznačně toto extra dílko vřele DOPORUČUJI!!!!! :-) ()

Johgas

Smát se u toho nebo ne? Ano, ale....ty lidi byli zdánlivě obyčejní, ale to, co bylo pod povrchem....příběhy 3 sester, jejich rodičů, přátel, sousedů, studentů, spolužáků, milenců-milenek....všechno souvisí se vším, a prolne se to v nejnevhodnější chvíli. Výsledkem je katastrofa. Divné od první chvíle do závěrečné scénky se psem. Trošku mi to připomínalo Magnolii, ale tam nebyl ani náznak sarkasmu, zato zde ho je plno. Jo, a nikdy nepodceňujte prostorově výraznější ženy :-) Šmarjá, já jsem tak ráda, že mám obyčejný, úplně obyčejný život. ()