Na nože: Glass Onion

• USA Glass Onion: A Knives Out Mystery (viac)

Sany33

Príbeh: Milionár pozýva partiu svojich priateľov na pustý ostrov aby hrali detektívnu hru v ktorej on sám figuruje ako obeť. Čo ak sa ale hra zmení v realitu? Herecké obsadenie: Táto kategória je úplne najlepšia lebo film sa hemží zvučnými menami a majstrami svojho remesla. Netflix tomu verí natoľko, že vytiahol svoje najmocnejšie zbrane. Prevedenie: Film je veľmi aktuálny. Hry na tablete, neskrývanie značiek ako sú Apple alebo Durex a v neposlednom rade dávajú do pozornosti fenomén pandémie, ktorý som takto vo filme ešte nevidel. Svižné tempo a detektívna hra na veľmi vysokej úrovni. Pocity: Film sa mi ako taký páčil. Nakoľko ide o druhý diel vieme zhruba čo môžeme čakať ale aj napriek tomu sa občas odchýlime od zabehnutých koľají. Zaprisahal som sa že každému počinu od Netflixu do ktorého nebudú nasilu vtláčaní homosexuáli a národnostné etnikum tak dám o 10% viac ako by som dal normálne a hodlám svoj sľub dodržať. Pridaná hodnota: Detektívna jedohubka z tropického Grécka so svižným tempom a dobrou zápletkou. 81% ()

Unnamed

Není to tak dobré jako první díl, avšak podle mě stále sledovatelné a dá se si film užít, jen musí člověk Rianu Johnsonovi věřit. První hodinu jsem si totiž nebyl jistý, jestli to nebude absolutní propadák, po prvním zvratu mě to ale začalo bavit. Úplný konex trochu extrémní, ale akceptovatelný. Slabší 4* ()

VasaX

Benoit Blanc řeší další zapeklitost. Je to nabitý, napínavý, vlastně se ani od diváka nečeká, aby to řešil s Blancem, o to tady nejde i když to k tomu svádí, jádro totiž leží někde jinde. A je to fajn, díky tomu se u toho dá vypnout a bavit se. Možná je to trochu moc opulentní a zasloužilo by si to přísnější stopáž, pořád je to fajn záležitost, sic na jedno podívání. ()

Eleanor05

Na rozdíl od prvního dílu veskrze nesympatický, afektovaný a umělohmotný snímek, který je tak hloupý, že jsem pachatele správně odhadla ihned po spáchané vraždě. Kouzlo a originalita původního filmu je pryč. 1*. ()

WincKruspe

Gratuluji, Netflix to zase dokázal. Ani se mi nechce psát, jak jsem zase nasranej. Prostě jak může být tohle pokračování nebo mít vůbec něco společného s předchozím dílem? I z elegantního a sofistikovanýho Blanca udělali debila s šátečkem. Ani ten laciný a hodně předvídatelný závěr to nijak nezachrání. Snad nebude další pokračování. ()

orionn12

Velmi atraktivní film. V castingu, ve scénáři, v prostředí. Film má stejné chyby jako jeho předchůdce, přesto mám ke Glass Onionu už teď mnohem blíž. Líbí se mi tempo filmu, které zkrátka jede a nezastaví. Divák se díky tomu ani minutu nenudí - stále bádá, přemýšlí a na závěr řekne jen "ajo vlastně". Samotný twist je povedený a smysluplný (v některých ohledech předvídatelný, ale to jen z malé části). Podobné jedničce, jen v mnoha ohledech přitažlivější na sledování. Rian Johnson je borec! ()

svobik

Jednička je samozřejmě výš a prakticky na hranici geniality. U pokračování bych se nebál klidně 20 minut stříhat, případně víc zašmodrchat závěrečný rozuzlení. Nicméně i tak jsem vážně spokojenej, Johnsonova hra s perspektivou vyprávění mě moc bavila, podobně jako další bizarní skladba postav nebo tučná výprava. V rámci žánru pořád jednoznačně nadstandard. 7/10 ()

Jacob23

Mě tyhle hříčky fakt baví.. Vizuálně to má vychytané, s partou výborných herců a zábavnou story. Minule to táhla sladká Ana - tentokrát čokoládově sladká Janelle Monae ()

Lukyn007

Rozmáchlé, leč stále stejně vtipné. Jednička měla lepší obsazení a výhodu v tom, že od toho nikdo nic nečekal. Skleněná cibule mě nezklamala, dal bych si klidně další díl, protože Craig je v roli Blanca fenomenální. ()

Skeksis

Neviem, čo to malo spoločné s cibuľou, možno tvar toho drbnutého skleníka. Ale zabavila som sa. Edward Norton sa hrá na superinteligenta v tej podivnej cibuli plnej gýčov a najprecenejšovanejšieho obrazu v histórii - Mony Lízy. Ukradol nápad obchodnej partnerky, lebo sám by ani neposkladal lego, potom ju vyhodil z firmy a prosperoval sám. Akurát sa ukázalo, že ten nápad je tiež blbosť - vyrábať tuhý vodík z morskej vody, ktorý produkuje toľko plynu, že by všetko vybuchlo. Ale to mu je jedno, hlavne že má miliardy. Do jeho nekalých plánov je zapojených niekoľko ľudí, ktorých pozval na svoj súkromný ostrov do toho skleníka. Ale nepočítal s tým, že sa tam ocitne súkromný detektív Daniel Craig a pokazí mu plán. ()

dragon94

Narozdíl od prvního dílu se jedná o dost průměrnou detektivku s pár fajn momenty a nápady, zabitou pomalým rozjezdem, předvídatelností a dost přepáleným a nenaplňujícím zakončením. 3* 61% ()

vyfuk

Takový patetický a primitivnější bratr prvního dílu. Už styl jak je pojatý příběh je v něčem zvláštní a více krátkozraký. Má to svou atmošku, jako jakákoliv detektivka ve stylu Agathy Christie. Ale mnohdy budou prostě nepřekonané. ()

Hollohlaway

Slušně vykonstruované a nápadité, herecky dokonce velmi zábavné. Ale ten konec mě silně zklamal, tam jsem čekal něco výrazně originálního a tak nějak třeskutějšího. ()

ZkuKol

Slabota, přeplácanost - na scéně i ve scénáři, ačkoli je to nerovná hra s divákem, byl vrah jasný před půlkou. Na druhou stranu kdyby to Rianovi někdo šikovně přestříhal na 100 minut, spousta věcí by se dala spolknout...40% ()

kenkaku

Přiznám se, že ta umělá vazba na excelentní Na nože, spíše uškodila. Proč umělá? V originálně se film jmenuje jen “Glass Onion”. A jediné co ho spojuje “s tím druhým filmem” je postava detektiva, kterou hraje Craig. Jinak naprosto nic. A teď to uškození: velice, VELICE vysoká očekávání. Film prostě musel být perfektní a to ani zdaleka není. V první řadě, spád film dostane až v polovině (!?), tedy po hodině a čtvrt. Za druhé, obsahuje více než malé množství okatě digitálních slátanin, které film jen “přitahují za vlasy”. Za třetí, chybí prvek hravosti pro fajnšmekry (ano narážím na míček v tom druhém filmu). Co stojí za povšimnutí, je jedno cameo za druhým. Byť jen formou obličeje na lahvičce. Každopádně když to shrnu, 4 hvězdy s odřenýma ušima. ()

remy

V podstatě podobně vynalézavé, parádně napsané a poskládané (každá scéna je důležitá!), překvapivé, zamotané a dobré jako jednička. Dám si to znova, ať to všechno vstřebám. Zatím moc pěkné 4*. ()

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

16.10.2023

Režisér a scenárista Rian Johnson (Star Wars: Poslední z Jediů) zaznamenal se svou detektivkou Na nože takový úspěch, až to vedlo k akvizici práv Netflixem a objednání hned dvou pokračování. To první… (viac)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů