Mrazivá pasca

• Česko Mrazivá past (viac)

V odľahlej oblasti severnej Kanady dôjde k zavaleniu ťažko prístupnej diamantovej bane. Zostane v nej uväznená skupina baníkov, ktorým postupne dochádza kyslík. Ich jedinou nádejou na záchranu je tím, na ktorého čele stojí skúsený vodič kamiónu (Liam Neeson), schopný prekonať nebezpečnú cestu cez zamrznutý oceán. Takmer nemožnú misiu komplikuje veľká vzdialenosť, prudká búrka, ale aj postupujúci odmäk. Najväčšia hrozba však ešte len má prísť... (Continental film)

Mrkvič

Už se na to Liame vyprdni. V sedmdesáti už nemůže být takový drsňák a hrát role určené mladým klukům. Na druhou stranu ti patří díky za vyobrazení zajímavé cesty, o které jsem nikdy neslyšel. Ze začátku filmu jsem byl pln očekávání, protože úvod (až na přemrštěné scény s Liamem) sliboval nadhled se špetkou vtipu. Bohužel se od prvních nesnází všechny náznaky rozplynuly a zbylo jen hloupé béčko. ()

castor

Kariérní směřování Liama Neesona musí mrzet každého fanouška, který si užíval jeho akční béčka posledních let. Jenže pryč je spolupráce s Lucem Bessonem nebo španělským řemeslníkem Jaume Collet-Serrou, Liam po několika přešlapech kývnul na látku od průměrného Jonathana Hensleighe (vesměs scenárista: Smrtonosná past 3, Jumanji, Armageddon), který kupí jednu školáckou chybu za druhou a prakticky nepřekvapí. Kdesi v Kanadě dojde v dole k sesuvu půdy a uvězní skupinu horníků. Jejich jedinou nadějí je vybavení v podobě obřích vrtáků, které je potřeba na místo dopravit pomocí kamionů nebezpečnou cestou přes zamrzlé vody. Ovšem v dubnu, týdny po běžném používání trasy. Horníkům dochází dech a šoféři postupně zjišťují, že pár kravaťáků nechce, aby k dolům s důležitým nákladem vůbec dorazili. Nestabilní náklad, nevyzpytatelný led a nápad ve stylu 90. let. K těm se hlavně vracíme v pasážích, kdy hlavní hrdinové něco v poslední vteřině překonají a hned jsou vystavení dalším (za vlasy přitaženým) problémům. A během pár hodin zažijí to, co se jim zdaleka „nepoštěstilo“ za posledních deset let na cestách. Hensleigh na to jde naprosto rutinně, pěsti nedržíme, tah na bránu chybí, poslední dvacetiminutovka je už spíš úsměvná. A obávám se, že (akční) Liam se už v plné polní nevrátí. Dvě až tři hvězdy. ()

rowdys

Od filmu som si sluboval Sorcerera na lade a namiesto toho som dostal steinbeckovskeho Lennieho a Georgea so seagalovskym treatmentom o dementnom sprisahani, ktore ma s nehostinnym survivalom pramalo spolocne. Za tych par dobrych The Wages of Fear momentov jedna hviezdica a zvysok je len cash grab zmykajuci Neesonovu znacku, ktora sa topi rychlejsie nez Gronsko. ()

Vyhy

Já asi stárnu, ale mě to jednoduše bavilo. Krásný bezduchý akčňák, který má přidanou hodnotu těžkých a krásných kamionů na zamrzlém oceánu. Nejsilnější části pochopitelně na ledu, jinak to akční sekvencí a příběhem spadlo na průměr, ale díky nevyzpitatelnému ledu a pochopitelně chemii mezi bráchama to fungovalo dobře a já se bavil. Což jsem od filmu chtěl. ()

Figu

Holt všichni akční hrdinové si chtěj zahrát ve svojí Pasti, ovšem ta Smrtonosná je jen jedna Liame. Nicméně ve srovnání s tím co Neeson pouští svým fanouškům před ksichty teď za posledních cca pět let, patří tahle Mrazivá určitě k tomu lepšímu! I přes to, že ta story je laciná, nápad v ní o kamionech převážejících tězkej náklad přes zmrzlej oceán při nastávajících časech tání, to je fakt bomba! A i když se po tý štrece stala spousty nepochopitelných hovadin, jako výplach palice to zabaví ideálně! 65% ()

• Film je venovaný zosnulému scénografovi Arvovi Greywalovi, pre ktorého bol tento film posledným projektom. (koba)
  • Ľadová cesta v kanadskom Severozápadnom teritóriu, ktorá inšpirovala film, má dĺžku 400 km, prechádza cez 64 zamrznutých jazier a na ľade má šírku asi 50. Vodiči nákladných vozidiel tu cestujú 14-16 hodín pri maximálnej rýchlosti 25 km/h. (Arsenal83)
  • Natáčení filmu probíhalo v kanadské provincii Manitoba. (SONY_)