Povinný lyžiarsky výcvik je dobrou príležitosťou na lepšie zoznámenie sa. Kultový mládežnícky film je sledom humorných scénok. Príchod študentov a "horského učiteľského zbora" na horskú chatu iba odštartuje nové a nečakané vzťahy medzi študentmi a ich pedagógmi. "Snežienky" - slečny sa chcú páčiť a "Machri" - chlapci sa predvádzajú v žartíkoch, ale aj v ukážkach viac, či menej brilantného lyžovania a to iba kvôli jednej jedinej veci: "snežienkam". Cítia sa dospelí a prísny režim im pripadá nedôstojný. Veď aj preto pripravujú drobné vzbury... (STV)

jprmusic

Pěknej příklad toho, že u teenagerského filmu se můžete uchechtat i bez ubohého fekálního humoru. Tehdy mi bylo 16 a Vendulku utěšitelku jsem fakt hltal - a zvracející Suchoš ?? ...fakt sranda. ()

HarlanWade

Nejlepší teenagerovská komedie všech dob. Vážně. Bezchybný film plný nezapomenutelných hlášek a situací. Američani by se měli co učit. P.S.: "Tak pánové, vezmeme to zkratkou. Je to sice dál, ale zato horší cesta." ()

Tominni

Vynikající komedie z lyžařského výcviku se vším, co k takovým akcím na střední škole patří a nakonec vede i k zamyšlení, zkrátka ODBORNÍK ŽASNE A LAIK SE DIVÍ............škoda, že dneska už moc takových filmů není. ()

Pitryx

Sem tam dobrá hláška, ale tento snímek rozhodně není k uřehtání.+++++Sněženky a machři Jenom dodám, že jsem se nejvíce zasmál těm držkopádům. Jako plus zde lze připočíst ještě krásnou Evu Jeníčkovou, takže přece jen po letech zvyšuji hodnocení z dvaceti procent na čtyřicet. (12.2022) ()

Indigitor

Kam se hrabou americké "teenegerovské" komedie. Ale asi je to tou naší náturou. Američani by asi nepochopili tohle. Ale já jsem z čech tak za 5.;) ()

vaclaw

Populární komedie, která mě ale nikdy moc neoslovila. Jednoduchý šablonovitý příběhy s pro mě nepochopitelně populárními hláškami. Není to vyloženě špatný, ale... ()

anyonecek

Osobně nejsem až tak moc fanoušek téhle komedie, zde mi stačí jednou a dost, podruhé už bych to ani nemusel vidět. Klasické chování teenageru po lyžařský kurz, stejně tak to probíhalo i na mém lyžařském kurzu a dá se říct, že na snad i na každé "škole v přírodě". Jsou zde nezapomenutelné vtipy a scény, ale jinak nic krom toho mi vpaměti nezůstalo. ()

zuzzuli

Musím říct, že když jsem byla mladší líbil se mi tento film ještě víc, ale pořád je tento snímek legendární a určitě patří mezi TOP komedie Česka. ()

Gamekeeper77

Nestárnoucí komedie s úžasným duchem zimních hor, hodně výrazným Duchoslavem v těsném závěsu s Koptou a Suchanem. Myslím, že film je schopný dát něco i dnešní teen generaci. 87%. ()

ostravak30

Sněženky a machři jsou komedií nejen pro náctileté. Srovnání s tím, jak vypadali komedie pro teenagery tehdy a jak dnes poskytují třeba Snowboarďáci. Méně sexu, ale jinak pubertální nápady podobné a otravní zakazující dospělí. Osobně jsem na lyžáku byl a od té doby na lyžích nestál, ale taková sranda tam zase nebyla. Pamatuji si, že jsem na lyžák moc nechtěl. Pravdou je, že jsem už mnohokrát psal, že dobrou komedii tvoří především kvalitní herci a třeba humorné situace a hlášky. Kvalitní herci tu jsou, i když mlaďounká Veronika Freimanová je spíše k zalíbení a mlaďoši to moc neutáhnou. Takže prapor zvedá hlavně Radoslav Brzobohatý. A i těch pár slavných hlášek by se našlo včetně té nejslavnější s Prťkou. Jinak si ale myslím, že zase taková záchvatová komedie to není. V osmdesátkách toho tak moc kvalitního vyprodukováno nebylo, tudíž s ohledem na tento fakt jsou Sněženky a machři dobrým filmem. Pro starší generaci důvodem k zavzpomínání na vlastní mládí a případně i školní léta, pro mladší spíš jako dobový úkaz, rozhodně ale důkaz, že se mládež nezměnila a přes různou dobu myslí stále na tytéž druhy blbin. ()

adamix

Niečo takéto je lepšie radšej zažiť, ako vidieť, v opačnom prípade ide skôr o pasívny zážitok s minimom humoru. Niekoľkokrát lepšie a cennejšie ako NÁVRAT PO 25 ROKOCH. ()

Mejsy

Ráda se na tento film podívam znovu. Vždycky mi připomene náš lyžák se střední, kdy profesoři nebyli tak přísní jak ve škole, ale přesto na chodbě mastili karty, aby zabránili pánským navštěvám na dámských pokojích. Jó kde ty časy jsou. ()

weasel.p

Kromě vtipných situací se studenty beru tento film i jako příběh jednoho kluka,který trochu víc přemýšlí a zjistí jak se zachovaj lidi v kritické situaci, však to taky všichni známe.. ()