Guľový blesk

• Československo Kulový blesk (viac)
TV spot

Komédia o jednom veľkom sťahovaní.
Pripraviť, zorganizovať a vykonať výmenu dvanástich bytov je dielo, hodné majstra, ktorý však dr. Radosta nepochybne je. Všetky ťažkosti rieši s ľahkosťou a aby sa grandiózny plán podarilo zrealizovať, pripraví aj malú generálku. Napriek tomu sa však objavia drobné problémy... (STV)

truby

Očekávání byla velká, dle zdejšího hodnocení (86% není zas tak málo), ale to hodnocení zavání nostalgií a obdivem k dvojici S+S. Na pět hvězdiček byla akorát scénka se Smoljakovými technickými vymoženostmi: na druhou kolej přijíždí vlak z Vizovic a zkoušení airbagů. ()

Jeand´Boa

Stejně jako lahodná brazilská káva i tento snímek hladí na duši...dávka českého umění, dávka upřimného humoru...zdánlivě bláznivý námět, ale proč ne, není to nereálné a může se to stát...může se to stát i s řadou oněch legračních událostí...takže jde vlastně o lidský film, o příběh ze života... ()

pouler

Kulový blesk. Musím dát pět hvězd. Měním hodnocení a to zejména pro hudbu, která je opravdu výborná až si člověk říká jestli to není na komedii až moc patetické, není. Tyhle filmy jsou sice stokrát viděné ale ta kvalita se prostě pozná podle toho, že člověk se k nim vždy vrátí. Musím si dát dobrou brazilskou kávu :) ()

Stíba

Jo, takový stěhování to neni žádná prča. A co teprve taková dvanáctisměna, při který se vám jak na potvoru furt něco kazí, vždyť i akademik Plíšek měl za životní dílo "jen" desetisměnu! Tak to už si snad jen dát výbornou brazilskou kávu, zahájit tuhle největší stěhovací akci v dějinách lidstva a doufat, že během ní na druhou kolej přijede osobní vlak z Vizovic. :-) ()

PavelZava

Nevím, zda bych si dal brazilskou kávu ? Paní Jechová dokonale prozkoumá místo, kam se má nastěhovat. Jó, to je ale pěkná půdička. … Tady se mi to bude věšet. Začne dělat problémy : Já jsem si to rozmyslela, já se stěhovat nebudu. Máňa říkala, že dokud já se nevystěhuju, tak to není směroplatný. Epizoda s mistrem Bílkem je dotažena do dokonalosti, jak se probudí. Dobré ano, ale mají lepší ! ()

Harry_

Po asi třetím zhlédnutí filmu musím říci, že je to furt S+S klasika s řadou hlášek, který zná každý. Dokonce jsem si nějakou scénu nepamatoval a fakt mě rozesmála i po letech. Film má ale i hluchá místa, je místy natahovaný, což je vidět i u těch jinak nezvyklých 82 minut. Chybí tam ještě jedna výrazná postava, kterou by se mohli zabývat a dát jí prostor. 80 % ()

Biopler

Film na mňa nepôsobil ako komédia, ale skôr ako film pre pohladenie duše. Pokus o rekord v počte ľudí, ktorí sa dokážu naraz presťahovať je unikátny námet. Socík vždy potreboval niečo odovzdať v predstihu či posúvať maximá na nové hranice. Akademik Plíšek dokázal robiť "iba" desaťsmenu, tak prečo neskúsiť dvanásť? A ide sa na to. Nádych doby je navodený skvele. Taktiež výber hercov počínajúc milovníkom brazílskej kávy Kalaša cez Abrháma, ktorého hlasité myšlienky mi najviac privodili úsmev na tvár, až po superspojku Smoljaka a nezabudnuteľné vláčiky - nápad za 100 bodov. Avšak po scenáristickej stránke ma Jáchym či Vesnička rozosmiali, ale aj bavili o čosi viac. Takže použitím porovnávacej metódy a po šálke brazílskej kávy dávam spokojne 4*. ()

Torgal

Stará česká komédia klasického strihu, plná "láskavého humoru zo života" (socialistického človeka). Štýl dua Smoljak+Svěrák mi dosť sedí, ale tu som mal pocit, že tá zábava bola nariedená viac než by sa patrilo a miestami sa úplne vytratila (po "úmrtí" milovníka dobrej brazílskej kávy). Nápad originálny, pár scénok výborných, ale zvyšok hlušiny vyššie nepotiahnu. 6-/10 ()

kilobyte

Stěhování není žádná sranda, zvláště když se najednou stěhuje 10 rodin, paní Jechová a nebožtík. Nezapomenutelná paní Jechová (Milada Ježková) s legendárními hláškami: "Máte prádelnu/sklep/půdu", "Máňa říkala,..." ()

Razzor_82

Božské dílo pánů Smoljaka a Svěráka. Zlatých hlášek, které vešli do dějin české kinematografie je tady jako máku v závinu, ke kterému se doporučuje popíjet pravá brazilská kávička. Skvělý Radosta v podání Hrušínského se snaží být celý film nad věcí s veškerou vážností. Milada Ježková působí neskutečně mile a její představení graduje s každou scénou. Všichni zde vystupují přátelsky a lidsky bez jediné špetky závisti. "Máňa říkala, že to není směroplatný." 8/10 ()

vrzka

Od dua Smoljak & Svěrák za mě nejpovedenejší snímek, jehož kouzlo spočívá v mixu dvou žánrů. Na jedné straně je absurdní komedie plná bizarních (a zároveň naprosto uvěřitelných) situací, na druhé zase melancholické drama o lidské pomíjivosti podtržené až mrazivou hudbou Zdeňka Lukáše. Není to asi film, co se líbí na první dobrou a lidi, co se nikdy nestěhovali, ho možná nepochopí vůbec, ale minimálně pro mě je hodnotnější s každým shlédnutím. ()

FeriusParfax

Ježiš... ty hlášky, že to není směroplatný. Ty lidi, situace. To je dokonalý. Ale co se taky dá od Smoljaka, Svěráka čekat. Pan Smoljak mi v tomto filmu navíc připomíná dědu, který je taky věčný vynálezce naprostých nesmyslů. ()

Solly

Přestože se jedná o největší akci v dějinách stěhování bavíme se běžnými osudy malých lidiček v tehdejším Československu. O kavlitách svědčí to, že neznám člověka který by tento film neměl rád a nekoukal na něj znovu a znovu a zároveň neznám člověka, který by jej neznal ;) Je to perla československého filmu. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám