Brave New World

Z dalekých krajů dorazí neznámý rebel a obyvatelé Nového Londýna začínají zpochybňovat pravidla zdánlivě utopického světa, ve kterém žijí. (Netflix)

Oyer

Škoda, perfektní nápad, několik nezapomenutelných scének. Taky těch, u kterých si divák řekne "wau!", ale děj se tak nějak motá kolem jednoho velkého ničeho... ()

majec4

Serial ma zaujal, kedze sa mi pacila knizna predloha. Samotny serial trochu znehodnocuje Huxleyho dielo, tym zbytocnym tlacenim na sexualnu stranku veci. Kvalitativne je to take neurcite. Neda sa povedat, ze by sa striedali slabe casti s lepsimi, skor by som povedal, ze sa striedaju slabe sceny s lepsimi. V jednotlivych castiach je to dost miestami nevyrovnane. Inak ma to celkom bavilo, kedze kniha ma fakt chytila. Som rad za akekolvek sfilmovanie. Ku koncu sa to vyrazne zacalo odtrhavat od predlohy, co osobne neberiem ako tragediu, lebo knihu by som tiez ukoncil inak, no poslednu cast som cakal o cosi zaujimavejsiu. Neviem ci koncime, lebo voditok na druhu seriu bolo viacero, takze zatial si dovolim dat 4*. Som si ale vedomy, ze nemusi to bavit kazdeho, kedze je to kus pritiahnute za vlasy v tej sexualnej oblasti. ()

barteca

Varující, kam můžeme dospět. Sex nikdy nepůsobil tak asexuálně. Život s pilulema štěstí ve stádu deprivantů to chceš . ()

Monisek

Nemuzu se rozhodnout, zda 3* nebo 4*.. Predlohu znam, a i kdyz jsem ji necetla, rozhodne jde o zajimavy namet. Tento seraial je koukatelny, bavil me, slupla jsem ho jako malinu, ale neco mi tam porad chybelo, nejake dovysvetleni, nejspis... to si asi tvurci nechavali do dalsich serii, na ktere ale uz bohuzel nedojde... skoda. ()

Silencia90

Já to nepochopila. Věřím, že ti, co četli knihu se neztratili a obohatilo je to o vizuál. Kdo ji však nečetl, se ztratil v nevyřčených myšlenkách a nevysvětlených náznacích. ()

djfun

Za tohle solidní, ale zjednodušené a lehce povrchní zpracování kultovního Huxleyho románu bych se normálně rozhodoval mezi 3-4 hvězdami, ovšem v roce konzumu a "corona-náboženství" (2021) povyšuji tenhle počin hlavně za jeho téma na hvězd 5! A navíc Lenina (Jessica Brown Findlay) je naprosto skvostná. Btw: není asi náhoda, že právě v těchto dnes se na pulty knihkupectví vrací Orwellova 84ka, Bradburyho 451čka a samozřejmě i Brave New World... ()

lemonova

Predlohu som nečítala, ale tento anti-utopický svet mi prišiel veľmi zaujímavý. Možno trochu málo to šlo do hĺbky, osobne by som sa chcela o pozadí systému dozvedieť viac. Malo to však spád a nebyť toho súčasného soft-porn trendu, kedy treba naozaj ukázť takmer všetko, šla by som s hodnotením vyššie. ()

ER

Cherchez la femme. V rámci seriálu si dovolím parafrází "za vším hledej sex". Nakonec jsou to primitivní pudy.které ovládají svět a to bez ohledu, zda ho chceme udělat čím dál více dokonalejším. Sociálně filosofická témata , kterými se seriál zabývá,nejsou na zpracování jednoduchá, ale nakonec se dílo daří. Zajímavým plusem je finální odhalení Matrixu se schopností začít"nový život". Seriál sice nebude patřit mezi skvosty žánru, ale své místo si najde a za odvahu něco takového natočit dávám hvězdičku navíc. ()

vandr

Kdykoliv se objeví film nebo seriál podle nějaké mojí oblíbené knihy, mám smíšené pocity. Tohle kupodivu nebylo zas až tak zlé. Každopádně doporučuji knihu první. Čtvrtá hvězda je pro Leninu. ()

BigBang

Nedívám se normálně na moderní seriály, ale byl jsem zvědav, jak se progresivní Hollywood vypořádal se starou antiutopií. Jedna rovina zábavy je určitě sledovat využití starého díla, které varovalo před rozbitím tradiční rodiny, sexuálním hedonismem, nadměrnou medikací duševních poruch a systémem nepodmíněného příjmu od státu, pro moderní progresivní ideologii, jejíž nezanedbatelnou součástí je právě útok na tradiční rodinu, konvence a boj za nepodmíněný příjem stejně jako zaměření na mentální zdraví. Nicméně na všudypřítomnou pokrokovost dnešní produkce jsem si již zvykl a odfiltrovávám ji, a to včetně - dnes již obligátní - nutnosti zavraždit všechny otce (protože patriarchát). Seriál má však jedno reálné silné (a bolestné) téma: život je těžký, plný stresu, zkoušek a konfliktů. Farmakologie nabízí snadný útěk v podobě antidepresiv, která jsou dnes zobána masově. Seriál ukazuje možné pokračování tohoto trendu, kdy lidé budoucnosti reagují na sebemenší nepříjemný pocit polknutím pilulky, které mají neustále při sobě. Kolem této obsesivní konzumace se točí i nejlepší místa první řady, která jsou báječně komická (scény v čekárně u psychiatra). I když je seriál dost rozvleklý, celkově to byla dobrá TV. Za silnou stránku považuji i herecké obsazení - zvlášť p. Ehrenreich v roli divocha je charismatická postava. Serial myslím oproti knize dokonce rozvíjí dilema mezi řádem a chaosem: v revolučních scénách přesvědčivě ukazuje, svržením tyranie nezačína nutně dobro. ()

viky13

Prvních pět epizod mě to opravdu bavilo, ale s šestou to začalo jít strmě dolů, John byl ještě méně zajímavý než předtím a Lenina začala být vyloženě otravná. Od té šesté epizody jsme sice dostali nějaké překvapivé objasnění světa, ale zato vývoj hlavních postav se začal ubírat naprosto očekávaným směrem. ()

Cooller

podobně jako elysium s Damonem nebo ta Brazilska kravina 3%, se tenhle serial uplně stejně vubec nesoustředí na detaily, takže tu máme rozdělenou utopickou společnost kde ve výsledku nikdo neví co děla a proč, ještě ke všemu se vše točí celý jen o tom kdo skym píchá... bullshit ()

BFG2000

Naprosto geniální kousek. Já mám zkrátka pro tyhle úlety geniálních myslí slabost. Je úžasné, jak se děj postupně, velmi pomaloučku, polehoučku, sune kupředu, graduje a z té původní pohádky se stává něco mnohem většího, temného, co pomalu přesahuje lidské chápání. K tomu naprosto úžasná transformace snad všech hlavních postav, podpořená fantastickými hereckými výkony. Překrásné efekty a celkový vizuál, doprovázený sluchu lahodící hudbou. Spousta nevídaných a neotřelých nápadů, prostě dokonalá chuť se záměrnou pachutí hořkosti.  Tvůrci i režiséři balancují na pomezí bláznů a géniů. Alden a jeho výraz n1. Jessica a její charisma n1. Harry a jeho šibal n1 a konečně Joseph - neskutečně uvěřitelný. Opravdu geniálně rozehraná šachová partie, která nenudí jedinou malou chvíli! ()

ESW

Je to taková malá epizodka ze života po Konci civilizace. Překvapivě dobrá epizodka. Ale ten konec vůbec nedopadl dobře. ()

Mr.Ward

To byl vzrušující zážitek 😄 Ano, je tam fakt hodně sexu, možná až moc... Žádný porno ale nečekejte 😅 Je to fajn futuristický seriál, který byl bohužel zrušen hned po první sérii. Což je určitě škoda. Nyní ho u nás nabízí Netflix a těch 9 dílů uteče jak voda. Jako jo, první tři díly jsou fakt hodně rozjetý a potom se zbytečně zpomaluje, ale asi tvůrci počítali s více díly... Takhle to končí tak nějak. Úplně to ale nepotopí celej příběh, takže můžu doporučit. Takovej Light mainstream Westworld. Já bych si takovej svět nechal líbit... a ne kvůli tomu sexu 😂 ()

javlapippi

Zoberieme si kvalitnú predlohu. Ponecháme základný nápad, nejaké mená hlavných postáv a inak vykucháme, vykostíme, vykastrujeme všetko, čo robilo originál zaujímavým a stvoríme ďalšiu generickú zmesku pre jednoduchších divákov. Chápem, že skoro 90 ročnú knihu treba aktualizovať, futuristické orgie sa nemôžu odohrávať za zvukov saxofónov, obyvateľov utópie treba prepojiť internetom a ani idea fordizmu už dnes nešokuje tak ako kedysi. Výchovným procesom podporované povinné sexuálne hrátky medzi deťmi by sa na obrazovku prenášali ťažko. Primitívne divošské rezervácie sa zmenili na sofistikovaný zábavný park, jeho obyvatelia na uvedomelých revolucionárov proti bezpráviu a neslobode. Divoch John už necituje Shakespeara, ale počúva starú popmjúzik. Storočia bezchybne fungujúci systém, v ktorom sa ocitne a do ktorého nezapadne ho nedoženie k samovražde, ale naopak je nahlodaný jeho zhubným emocionálnym pôsobením a behom pár týždňov sa rozpadne. V pozadí samozrejme nesmie chýbať otrepaná matrixovská virtuálna entita. Tých zmien oproti knihe je skrátka príliš veľa a málo z nich je k dobru. Jedna hviezda za herecké výkony, druhá za výpravu a tretia za prvú polovicu seriálu, keď to ešte ako tak dávalo zmysel. ()

moviepill

Napriek tomu, že je koniec odlišný od knižnej predlohy, jedná sa o slušné remeslo. Herecké výkony, ktoré občas v takýchto seriáloch bývajú najväčším kameňom úrazu, boli minimálne dobré, rozhodne svojím prejavom zaujme Harry Lloyd. Najväčším lákadlom je však vizuál a nenápadný prísľub druhej série. 85%. ()

Mates97

Už druhý seriál, na který za poslední dobu koukám, který posledním dílem dokurví. Chtěla jsem tomu dát pět hvězdiček, po posledním dílu mám potřebu dát tomu jen tři. Dokud si člověk vymýšlí svoje teorie, tak je to v pořádku. Jen když na řadu přijde vysvětlení od režisérů, tady teda spíš zamotaný nevysvětlení, tak je to v prdeli a celý seriál ztratí jiskru. ()

Leonardo DiCaprio a utopický ostrov

Leonardo DiCaprio a utopický ostrov

01.08.2020

Herec a producent Leonardo DiCaprio připravuje nový seriál Ostrov, jenž bude vycházet ze stejnojmenné knižní předlohy od Aldouse Huxleyho z roku 1962. Děj knihy vypráví o cynickém novináři, který… (viac)