Kdybys jen tušil

• USA The Half of It

Nesmělá jedničkářka Ellie pomáhá sympatickému sportovci Paulovi sbalit dívku jeho snů. Všechno se ale zkomplikuje, když se do ní Ellie zamiluje taky. (Netflix)

Lucienne6

Rozhodovala jsem se mezi 3mi nebo 4mi hvězdičkami..sice tomu něco chybělo, alespoň ke konci, ale jinak to byl takový milý film a pěkně se na něj koukalo 🙂 ()

Heywood

Hláška, že máma je hezká, vtipná a mrtvá mě uzemnila, ale jinak je to standardní tucťák, který z teen zábavy sklouzne do lesbické lásky a to je už doslova otravné. A to se herci snažili jak jen mohli. Ale Leah Lewis sympatie moc nevzbuzovala a to jí scénář předepsal výkon skoro génia. Rozpačitost z toho koukala jak sláma z bot (sekvence v kostele byla úděsná trapnost) a skoro lituji času za zhlédnutí. Hvězda za železniční stanici a výběr hudby ze sedmdesátek. ()

dudel3333

Strašny mix všetkeho....ale neveril som nikomu nič,chemia žiadna,dejovo prazdne ....snaha zaujat lesbicko-hetero-cinsko-americkej lasky nevyšla .Tlačiť na pílu je zbytočne ,ked píla je tupá ()

Logicomix

Jasně, je to klasický Cirano, ale postavy jsou celkem sympatické, konec není úplně tradiční, a kdyby to bylo o 15 minut kratší (k nevyhnutelné krizi se dostáváme trochu moc dlouho), byl bych o hvězdu šťastnější. ()

PoprockCZ

I když je to americky pohádkové, stejně je to hezký film. Navíc, na rozdíl od většiny, končí realisticky, žádné "get together" - protože jiným se prostě nestaneš. Nejvíce mě pak rozesmála absurdní scéna, kdy řešíme přiznání hlavní hrdinky, kamarád se jí zastane a na to jeho matka soucitně reaguje: "I just wanna you to know that even if you are gay, mummy still loves you." On na to: "Mum, I am not gay. I might want to change your recipe, though." Načež ho matka začne bít. :D ()

Tom10000

Projížděl jsem své filmy, které jsem si stáhnul a ještě neviděl, a našel tento. Zpočátku jsem z toho nic moc nečekal, ale postupně se to zlepšovalo. Bohužel by musel film trvat dejme tomu ještě pár hodin, než by úroveň filmu vystoupala na dobrou hodnotu. Nebo spíše jinak. Půlku bych z toho vystříhal a pak už by to stálo za to. Jistě, bylo tu pár napínavých scén a vtipů, ale jak říkám, jen pár. Chytrá čínská dívka Ellie nikam nezapadá a žije se svým otcem v nádražním domku. Pomáhá ostatním studentům psát práce, a tak si vydělává. Jednoho dne ji požádá jeden kluk, aby napsala jeho vysněné dívce dopis. Společně se zkamarádí a Elle mu pomáhá výměnou za zábavu a peníze. Nastane ale problém: I přes veškerou snahu se Paulovi zprvu moc nedaří a když začne, zjistíme pravé city Elle k Astře. Na konci filmu opouští Elle město za studiem, a přitom se s Atrou políbí a obě jsou spokojené (...). Tak, a jak dál? Ta část "Za pět let budu zpět" tam nebyla. Že bude pokračování, to si nemyslím. Romantiky a citů tam bylo dost, ale víc toho nebylo. Takové vlastně o ničem. Ale ušlo to. Za romantiku bych radši doporučoval dvojdílnou (zatím) sérii After, trocha fantasy v "Půlnoční láska" či "Ať vejde ten pravý" a pokud máte rádi filmy s lesbickou tématikou, doporučuji v pořadí od nejlepšího "Líbej mě", "Letní lásky", "Černá labuť" a snad i "Carol". Pokud se jedná o filmy "Portrét dívky v plamenech" a "Život Adéle", na to se teprve podívám, zatím nemohu hodnotit. Ale tento film má u mě 65 procent, tedy 3 hvězdy. Snad zhlédněte v případě nouze či nudy, jinak doporučuji! ()

Pignon

You just need to see half of it, jako kdyby se snažili nám scénáristé naznačit. První půlka filmu je velmi dobrá, nese se v duchu Rostandova Cyrana, film má šarm amerických nezávislých snímků…..a potom se z toho stane ideologické vymývání mozků a povinná LGBT průprava do života. No, škoda. ()

Thalin

Docela nevýrazný film s nevýraznou postavou v čele. Tohle je typ postavy, která není zajímavá ani jako vedlejší charakter, takže nemá šanci film táhnout jako hlavní postava. Je to takové milé, s pomalejším tempem a není to v rámci tématu takové klišé, ale za týden si člověk na film ani nevzpomene. ()

The_woman

Jemne sarkastické, príjemne romantické. Príbeh je jemne napínavý a postavy sú neskutočne sympatické. Odporúčam každému, kto chce oddychovku, ale zároveň nič nudné a prehnane romantické :) ()

Lunado

To je tak neamericke, od zaciatku do konca, aj ked par klise sa to nevyhne. Jemna hudba, kludne hlasy majuce rozhovor a citujuce verse, romantika od zaciatku do konca. Len mi to tak na konci 2 tretiny prislo , ze tuto zaujimavu romancu nevie scenarista ukoncit, tak tam dal akusi hrubu zaplatu s tym, vsak to nejako vyjde. Je to skoda. ()

Glenn_Coco

Příjemná a úsměvná teen komedie + konečně odlehčený film s lesbickou tématikou, protože i přes některé chytré komentáře tady, dobré lesbian rom-comky bych napočítala na prstech jedné ruky. ()

sadsammy

Pokud se chystáte uvidět něco od Netflixu, tak rozhodně byste měli být připravení, že tam budou nějaсí lesbians nebo gays, spousta kliše a průměrný příběh, který skončí tak debilně, že vy prostě sedíte a nechápete proč jste koukal necelých dvě hodiny na tenhle snímek. Nechci říct, že je to sračka a nepovedená práce, ale to je prostě pohádka pro malé teenagery, kteří pak věří, že svět je doopravdy takový. Smůla. Za mě je to 3 hvězdy, dala jsem nejprve 4, ale ted jsem trochu více popřemýšlela a je mi jasně, že tu byla snaha herců, docela typická romantická komedie, která sotva nese nějaký smysl, spíš poukazuje na "nový svět", kde lidé ukázaný jako největší zavislácí na mobilech, málokdy potkáš někoho s kým si budeš rozumět. Jakože ano, je to bylo takhle vždycky, vždycky bylo těžko najít spřízněnou duši ale ted je to asi na hraně a to dobře ukazuje tenhle film. Pokud chcete vidět něco typického a prostého, tak si pusťte "The half of it". ()

BStone

Netflix jede! Výborná, neotřelá a originální teen-romance která má všechno včetně výborného soundtracku. Moc líbilo 75% ()