Dobrodružná romantická miniséria s hviezdnym obsadením nakrútená na motívy slávneho rovnomenného románu Julesa Vernea. Pierce Brosnan ako distingvovaný Angličan Phileas Fogg sa v roku 1872 staví s členmi klubu o 20-tisíc libier, že sa mu podarí spraviť cestu okolo sveta za 80 dní. V sprievode Erica Idlea ako svojho nového sluhu Passepartouta, ktorý si pôvodne myslel, že nájde pokojnú prácu komorníka, sa Fogg vyberie na cesty, pretože si je istý svojím dokonalým časovým cestovným plánom. O čom spočiatku vôbec netuší, je, že má v pätách Petera Ustinova ako tvrdohlavého inšpektora Wilbura Fixa, ktorý si myslí, že za urýchleným Foggovým odchodom z Londýna je v skutočnosti pokus o útek, pretože asi vylúpil banku. Cesta zavedie sluhu a jeho pána najprv do Paríža, kde sa zoznámia so slávnou herečkou Sarah Bernhardtovou, potom prejdú džungľami Barmy a Indie, kde zase Fogg zachráni krásnu princeznú Aoudu, ktorá putuje potom s nimi, v americkej prérii sa stretnú s Jesse Jamesom... Na konci cesty sa však zdá, že Fogg prehrá všetko! (TV JOJ)

Austen

Nevím, jestli uvidím tento román zfilmovaný tak, jak to je v knížce. Jako adaptace se mi to zatím nejvíc líbilo na gramofonové desce. Zde se mnohé liší. Verne si asi Philease Fogga představoval staršího a usedlejšího, Brosnan vhledem ke svému mladistvému vzhledu pojal jako spíšd extravagantního střeleného mladíka, který "ano" uzavřený a Angličan. Ale díky i za to pojetí. Byl to roztomilý Fogg a jeho romance s princeznou Audou tudíť nebyla tak kožená, jako ve starší verzi. ()

RedOctober

Zdařila adaptace románu Julese Verna krásná jak oči Julie Nickson, humor Erica Idla a šarm Pierce Brosnana v roli Philease Fogga dohromady. Pařížská Komuna je tu taky a víceméně neutrálně vybarvena. ()

huzgi

Divák se musí co nejrychleji oprostit od knižní předlohy, jelikož na tu tvůrci navazují jen velmi polehounku. Včetně výběru herců. Knižní předloha je seriózní román, kdežto seriál tíhne ke komedii s tím, že autoři chtějí prodat své vybrané koně. Formát seriálu dá čas zvyknout si a později i oblíbit jednotlivé postavy a celkově je tu slušné dílo. ()

ostravak30

Cestu kolem světa mám z dětství spojenou hlavně ze slavným animovaným seriálem. Nutno říct, že obsazení Pierce Brosnana bylo zajímavé, neboť jeho kariéra byla právě na vzestupu. Ovšem anglické gentlemany on uměl, jak později dokázal i v rolích agenta 007. Výborný je i Eric Idle. Snad jediné, co bych seriálu vytknul je způsob vyprávění. Zatímco některé části světa jsou zmíněny pouze okrajově, jinde se jde o trochu rozvláčné vyprávění. A s tím vším souvisí i fakt, že na mě výprava působila trochu chudobně. ()

Anglicankaaa

Pro mě je Cesta kolem světa za 80 dní jako knížka srdeční záležitost. Je to první Verneovka, kterou jsem četla a která mě vůbec k Julesi Vernovi dovedla. Toto zpracování je dost zdařilé, do menších detailů se s knihou relativně shoduje. Viděla jsem to se dvěma dabingy, více se mi líbil ten, kde Philease Fogga mluví Petr Svoboda. ()

route60

Fajn serial s příjemným PIerce Bronanem, výborným Peterem Ustinovem a hlavně Ericem Idlem v roli Passpartouta, Verne by byl určitě spokojen a pozdější filmova verze s Jackie Chanem je čistý zločin. ()

Gig

Nejlepší Fillias Fog je Neven. Ale devízou tohohle seriálu je Passpartue a detektiv Fix v podání detektiva Poarota tedy Ustinova. Opět tato verze je trochu satirická a je třeba ji tak i brát. A má podobný feeling jako salavná animovaná verze z téměř totožného období. Jinak krom originálního znění jsem viděl původní ČST verzi se Svobodou i tu pozdější s Benešem. Kdo viděl tu pozdější, může být lehce znechucen. Ale verze se Svobodou a Fišerem coby jeho sluhy je geniální a hrozně návyková. Jinak až později jsem si uvědomil kolik známých herců tady hrálo i miniaturní role. Hned v prvním díle v klubu se tu mihne starý známý vévoda z Buckinghamu ze slavných Tří mušketýrů ze sedmdesátých let. ()

Tempest

Pro mě osobně jedna z nejlepších adaptací Verneových děl. Minisérie má trochu pomalejší rozjezd, ale hlavně po opuštění Evropy se to rozjelo k mé plné spokojenosti. Nevadily ani některé přidané příhody (proti knize), hraje zde celá plejáda vynikajících herců, pro mě to byly prostě fajn ztrávené 4,5 hodiny. ()

Pan.Antonin

Jedna z mých oblíbených Verneovek ve výborném televizním zpracování. Předloze je to docela věrné, je to dějově bohaté, dobrodružství střídá dobrodružství, a má to skvělé obsazení. Pierce Brosnan skvěle sedl do role puntičkářského anglického gentlemana, komik Eric Idle září jako jeho vtipný sluha a Peter Ustinov je doplňuje jako snaživý detektiv Fix. Ve vedlejších rolích pak zaujmou Christopher Lee, Robert Wagner nebo Robert Morley. Po všech stránkách lepší než přestřelená komediální verze s Jackiem Chanem. ()

Tealc_EU

Přikláním se k názoru, že toto zpracování je zatím nejlepší. Opravdu jsem se bavil a doporučuji všem ke zhlédnutí. Škoda jen že to TV rozdělila na dva díly, které jsou od sebe vzdáleny týden. Na DVD jsem to nikde nenašel :-( ()

ydenbroy

čtyři hvězdy za nesmrtelný a geniální příběh Jules Verna. Plejáda známých herců vyloženě potěšila a nebyla špatná i výprava. Příjemný televizní film (či minisérie). ()

KristKrist

Tenhle film jsem shlédla kvůli svému kamarádovi,který byl z něj nadšený. Nevěděla jsem,jestli se mi to má líbit nebo ne...určitě bych si to nepouštěla pořád dokola,ale dalo se na to dívat. ()

simpanz

Pravda, je to jen televizní seriál a některé momenty tam byly dosti infantilní... Ale herci a dabing výborní a humor pohladil po srdéčku, takže hodnocení v tomto případě přepálím, protože si to zaslouží jít do červených čísel. :) 80 % ()

mina_harker

Jsem v rozpacích, jak tuto minisérii hodnotit. Chvílemi to bylo nudné, často tam byly scény, které v knize určitě nejsou (herečka Sarah Bernhardt, let přes Alpy, Jesse James, zajetí jakýmisi lupiči v Asii, předvedení před čínskou císařovnu) ... Na druhou stranu herecké obsazení bylo kvalitní (Eric Idle vyloženě potěšil, Julia Nickson byla nádherná, Peter Ustinov jako věčně brblající inspektor Fix byl také dobrý). Co mi ještě vadilo bylo, že Pierce Brosnan hrál Fogga občas jako velkého naivku a taky Foggova nerozhodnost ohledně paní Aoudy :-) ()