Mutanti sú ľudia s nadprirodzenými schopnosťami, ktorých odlišnosť sa prejavuje až v puberte a spôsobuje ju evolučný skok ľudského druhu. Cynický dospelý Magneto, ktorý ovláda kovové veci pomocou magnetického poľa očakáva vojnu medzi príslušníkmi svojho druhu a obyčajnými ľuďmi. Jeho bývalý priateľ Charles Xavier (Patrick Stewart) presadzuje zase mierové spolužitie. Magneto (Ian McKellen) chce pomocou špeciálneho žiarenia zmeniť na mutantov mocných tohto sveta, ktorí sa zídu na zasadnutí OSN. On i Xavier majú suitu bojujúcich mutantov, ktorí medzi sebou bojujú. Cieľom Xaviera a jeho pomocníkov (X-Men) je zabrániť katastrofe a zachrániť mladú mutantku Rouge (Anna Paquinová), ktorá má proti svojej vôli poslúžiť Magnetovým cieľom... (TV JOJ)

M.Macho

Singer je jedna z vlajkových plachetnic komiksových filmů. 1. díl X-menů je výborným startem série. Kromě toho, že se elegantně vyhýbá plytkosti žánrových kolegů a postávám do uplých, sexy uniforem injektuje i nějakou tu osobnost. Každý z nich je jinak hrdý, depresivní a otužilý. Vedle opravdu hustě nabitého zásobníku akce se najde kousek i nějaké psychologie, ale pokračování příště... ()

jahol

Asi tak čtvrthodinu jsem si říkal, že deset let X-menům nic neodpáře a kam že se to hrabe na Heroes. A pak už jsem jen koukal s otevřenou pusou. Vynikající scénář, střih, X-meni přes až moc silné schopnosti takoví dost uvěřitelní (asi díky velmi dobře naimportované lidské psychice), trikové efekty papírem zdaleka nešustí a finále má parádní švih a přesto, že celou dobu víte, že jde o pohádku, která dobře dopadne, zvedá vás ze židle. Ani nevím, proč nedávám za pět, možná mi scházely ještě jeden dva opravdu originální momenty. ()

Marek1991

Nemám rád, ak do každého filmu pletú Židov, holokaust, ale chápem, že chceli asi poukázať na to, že ľudia vtedy zažili muky, zažili sklamanie a jedna z hlavných záporných postáv filmu, tým pádom chcela inakosť vyriešiť tým, že všetci mali byť rovnakí a mali byť za jedno stádo a tí dobrí so zvláštnymi schopnosťami chceli zachovať inakosť, čo napríklad zástupcovia vlád nechceli. Znova sa tu objavujú symboly okolo Sochy slobody, polemizovanie a uvažovanie nad tým, že Amerika nie je tak slobodná, ako o sebe chcela nahovoriť. Že byť iný sa trestá, takí ľudia sú pod kontrolou, monitorovaní a pritom to všetko je počuť z úst jednej z hlavných záporných postáv, ktorá to paradoxne chcela vyriešiť tak, ako to chceli urobiť jej nepriateľa, skrátka zlo bojovalo proti zlu a paradoxné je tvrdenie jednej z hlavných dobrých postáv filmu, že si aspoň nejakú stranu na rozdiel od Wolverina vybrala. Podľa mňa to nebolo správne, vo vyššom zmysle určite nie po mnohých stránkach. Taktiež sa jedná o útok v New Yorku, paradoxne približne rok pred pádom svetového obchodného centra, ukazuje to istú nespokojnosť ostatného sveta. Ďalším prešľapom bolo vyrobenie dobrých zo zástupcov pri OSN, pomocou zlých postáv, ktoré na ne chceli zaútočiť. Ale páči sa mi, že vlastne správne názory vo filme sú vo vlastníctve takmer úplne pri dobrých X-menoch. Film má v sebe mnoho postáv, jedinečných schopností, je to akoby prehľad plejády rôznych zaujímavostí, postáv, výborných hercov a herečiek, zaujímavého a inšpiratívneho scenára s extra výborným koncom. Veľmi sa dbalo na detaily, napríklad odrezanie kúsku špicu na Soche slobody, zachytenie sa cez ňu z vonkajšej strany a akurát to prepichlo vedľa hlavy iných postáv, skrátka film na vysokej úrovni po všetkých stránkach. ()

Crazer

Takovéto filmy na podobné téma mě opravdu baví a hodně si jich cením. Mám rád pohled na člověka, který vyniká určitou schopností, která ho dělá nečím výjimečným. Právě o výjimečných lidech - "mutantech" je tento film. ()

corpsy

Revolučná adaptácia komiksu. Teda hlavne pre moderné dejiny. Snímok, ktorý spustil hromadné natáčanie komiksových filmov. Vyvážený mix akcie a drámy. ()

Ajinka126

Ačkoliv mám sérii X-men i Wolverina ráda (a Ian McKellen je můj milovaný Gandalf), tak tohle mi moc nesedlo. Bylo to takové utahané a vláčné. ()

kleopetra

Miluju komixy a proto možná jedna hvězda navíc, než by tento film zasluhoval. Patricka Stewarta jsem měla ráda už jako Picarda a podobné typy rolí mu svědčí. Hugh Jackman je jako Wolverine dokonalý! Doufala jsem, že Storm Helle Berryové bude mít trochu větší prostor, ale budiž. Určitě má film spoustu chyb, ale mě připadá úžasný! ()

ConanVJ

Parádní filmek podle slavných x-men komicsů. Já se dostal k filmu když vyšel poprvé na VHS v půjčovně. Tenkrát se mi to líbilo, ale zas jsem to viděl až na DVD, když vyšel druhý díl. Film má skvělý příběh o zlých a hodných mutantech. Jedni chtějí lidi zničit, zruzí je chrání. Jsou zde skvělé efekty, parádní obsazení a skvělý soundtrack. Oproti komicsové předloze nejsou hrdinové oblečení do barevných kostýmů a i celý filmek je míň akční než předloha. Vztahy mezi postavami jsou pěkně natočené a filmek jako celek funguje parádně. Film podle mě patří k těm nejlepším převedeným komicsům na filmové plátno. Za mě 100% :) ()

F.man

Čéče, mě takhle parta nikdy moc nebrala. Já radši trochu ty civilní chlapce a děvčata, kteří neběhají po městě s laserovým paprskem a nejsou celé modré. Ani ten příběh pro mě nikdy nebyl nic víc, než pěkným 100 minutovým natahováním dvaceti stránkového dílu komixu. Sorry ale ne sorry. Welcome to Mutant High. ()

Astaroth12

Neviem či sa mi tento film páčil, keď som ho videl naposledy, ale čo viem je, že po opätovnom zhliadnutí sa mi páči a to veľmi. Neskutočné prepracovaný príbeh, pôsobivé mutácie, parádne premyslené triky, Svižná a nadupaná akcia, super vybraný herci, každému ta postava bola ušitá na mieru. Jediné čo mi trocha vadilo bolo, že záporný tím okrem tej meniacej kundy nebol nejako dôrazný a bolo jasné, že na kladných hrdinov nemajú.Videné v rámci Season Chalenge Tour 2015. ()

Kryton

Výborná komiksová adaptace, ve které Singer skvěle ukázal chytře jak na to. Už samotné představení charakterů je skvěle provedeno. Wolverine do toho! ()

draggo

Výborný rozjezd série. Pod taktovkou Bryana Singera vznikl výtečný komiksový film, který se nemusí až tak spoléhat jen na povedené vizuální efekty (které také má), ale hlavně na zdařilý příběh, který má hlavu a patu, a postavy, které jsou všechny výborně zahrané. Akce tu zase tolik není, což mi ale naprosto nevadí, neboť film je dostatečně zábavný i v momentech, kdy si třeba jen dvě postavy povídají. Ale když už na akci dojde, tak se rozhodně nemá za co stydět. Hlavní motiv konfilktu mezi lidmi a mutanty je zde spíše jen naťuknutý, aby se dočkal plného rozvinutí v dalších dílech, což je opět v pořádku - jsme teprve na startu. A když nad tím tak přemýšlím, bylo by fajn, kdyby Magneto doopravdy existoval a povedlo by se mu dokončit ten jeho plán s mutací a následnou smrtí těch na tom ostrově. Vyřešilo by to spoustu světových problémů. /85% a 4*/ ()

fannah

Nejlepší sci-fi trilgoie jaká byla natočena. Trilogie, ve které nerozlišuji ty tři části od sebe, protože všechny tři jsou stejně dobré, a to stejně dobré znamená 90%. ()

Sten2

Poctivá práce, která ovšem ničím nevybočuje z řad dobrých filmů. X-men nemá žádné zásadní mínus ani zásadní plus je to prostě čistý průměr co se týče filmu a lehký nadprůměr co se týče sci-fi. ()

VojinRyan

Bryan Singer natočil veľkolepý film o tom, ako sa dal dokopy X-Men tým. A urobil to veľmi dobre. Vykreslenie postáv, postupné odhaľovanie minulosti Wolverina a jeho zasadnutie do týmu je najlepšou časťou celého filmu. Akcia, humor a príbeh samozrejme nechýbajú. Veď je to predsa od Singera. 90% - 5*. ()

Adasin

Vždycky to tak rychle uteče, a to i když se na X-Meny dívám v televizi, kde jsou reklamy. Díky tomuhle filmu mi v hlavě utkvěl pocit, že pokud se nejedná o animák, měl by film mít aspoň dvě hodiny (především sci-fi a fantasy) Kromě délky mi film i přes boj o osud světa přišel až moc uzavřený a zbytečně temný, to asi aby nevypadal tak televizně, což se stejně zakrýt nepodařilo. Jinak ale žádné výtky. Jeden z filmů mého dětství. P.S.: Překlady jmen jednotlivých mutantů v českém dabingu jsou prostě nezapomenutelné. 9/10 ()

Adman

Já jsem veliký fanda těchhle veškerých komixových adaptací od "Hulka" až po "Spidermana", a tohle není výjimkou. Je to prostě skvělá podívaná od začátku do konce. Dá se říct že tomu nic nechybí a jestli přece něco, tak je to maličkost. Abych tu nemusel vyjmenovávat co všechno je na filmu tak skvělé, tak zmíním jenom to nejdůležitější...: Za prvé "příběh", k tomu není co dodávat, předloha: komix. Za druhé je to "výprava", veškeré prostředí, exteriéry, kostýmy a vše co se týče toho co vidíme. Dále nesmím zapomenout na "hudbu", která je zde minimálně třetina atmosféry filmu a v neposlední řadě rozhodně "efekty", bez kterých by to bylo téměř k ničemu (ostatně jako skoro každý dnešní film)..., jak tak koukám... ukousl jsem si veliké sousto, když zde chci povídat o kladech filmu "X-Men"... No herecké výkony jsou opravdu vynikající a... a vynikající. Už to psaní přestává mít svůj smysl... Film prostě musíte vidět !!! ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

07.06.2023

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Scenáristé Rhett Reese a Paul Wernick (Deadpool, 6 Underground, Zombieland) se čerstvě vyjádřili na téma třetího Deadpoola, který poprvé vznikne pod hlavičkou studia Disney, a dvojice nyní chtěla… (viac)