Mutanti sú ľudia s nadprirodzenými schopnosťami, ktorých odlišnosť sa prejavuje až v puberte a spôsobuje ju evolučný skok ľudského druhu. Cynický dospelý Magneto, ktorý ovláda kovové veci pomocou magnetického poľa očakáva vojnu medzi príslušníkmi svojho druhu a obyčajnými ľuďmi. Jeho bývalý priateľ Charles Xavier (Patrick Stewart) presadzuje zase mierové spolužitie. Magneto (Ian McKellen) chce pomocou špeciálneho žiarenia zmeniť na mutantov mocných tohto sveta, ktorí sa zídu na zasadnutí OSN. On i Xavier majú suitu bojujúcich mutantov, ktorí medzi sebou bojujú. Cieľom Xaviera a jeho pomocníkov (X-Men) je zabrániť katastrofe a zachrániť mladú mutantku Rouge (Anna Paquinová), ktorá má proti svojej vôli poslúžiť Magnetovým cieľom... (TV JOJ)

islanzadi

Nádherný převod komiksu do filmu, vše funguje, postavy si zamilujete od prvního okamžiku, ať už se jedná o Wolverina, který se řídí pouze pocity či Jean, která vždy přesně ví, co se má dělat. A to nejcennější na tomto filmu? Že i dnes po 16 letech je nepřekonatelný a má co nabídnout i když je konkurence velká (Avengers, Captain America, Deadpool). Společně s serií Batmana od Nolana patří k mým nejoblíbenějším komiksovým adaptacím. ()

iXtr3m3

Drsné, temné, dospelé. Toto je komix nového tisícročia. Jasný odkaz 90-tkám, váš čas už vypršal. Samozrejme ide aj o zrod druhého najobľúbenejšieho komixového hrdinu od Marvelu po Tonym Starkovi a to Wolverina. ()

Milano33

Jedná vec sa novodobým X-Menom nedá uprieť a to je fakt, že značne definovali a spopularizovali filmy na báze komiksov. X-Meni z roku 2000 ukázali svetu, že komiksová adaptácia môžu byť dobrým filmom, po ktorom nasledovalo hneď niekoľko ďalších. Ešte pred MCU tu bol iný filmový vesmír spadajúci do Marvelu a tým bol X-Men Universe. Film nám predstavil množstvo zaujímavých postáv z komiksov, ktorým prepožičali tvár známy herci. Logana a.k.a Wolvarina stvárnil Hugh Jackman, Professora X Patrick Stewart a Magneta zase Ian McKellen. Niektoré superschopnosti dokážu priam až fascinovať, iné sú naopak bizarné. Xavierové a Jeaniné vlohy mi boli osobne najpohodlnejšie, keďže vychádzali z telepatie a telekinézy. X-Men je na bežné komiksové pomery docela inteligentným filmom, ktorý obsiahol i dosť komplexné témy. Je poznať, že sa tento superhrdinský snímok nebojí odbočiť aj politickým či filozofickým smerom, ktorý nabáda diváka k zamysleniu i oduševneniu. Psychológia postáv je realisticky prepracovaná, rovnako ako mentalita väčšiny ľudskej spoločnosti. ()

xmozek

Nevím ale na mě tenhle film moc nezapůsobil.Zápletka padouch chce zničit svět a hodní hrdinové mu v tom ctějí zabránit a nakonec zabrání mě už moc neoslovuje a když tak ten film musí být hodně dobrý, musí v něm být něco zajímavého.To sem u tohodle filmu postrádal.3 * Po 6 letech, nejspíš jsem znovu dospěl do dětského rozumu, přidávám jednu hvězdičku ()

wosho

Zatraceně povedený komiksový film (byť sešitový komiks je úplně jinej a nemyslím jen pouze barvy na trikotech), akční scény nemaskují prázdný děj. Skvělý scénář a opravdu uvěřitelní hrdinové. Rozhodně jeden z nejlepších filmů ve svém žánru. ()

B4TM4N

Díky charismatickým Hughu Jackmanovi a Patricku Stewartovi nadprůměrný komiksák. Zbytek postav nejsou nijak zvlášť sympatické ani rozvedené, navíc všichni příslušníci "temné strany" jsou tak prvoplánově oškliví, až to vhodné není. Občas se povede i nějaký ten vtip (minimálně tři tam myslím byly) a třetí skoroborec do antiparty Ian McKellen slibuje, že se vrátí ve větším stylu (baťůžek akce s sebou) - tak uvidím... ()

Earl10

Bryan Singer dostal do rukou takovou látku, že kdyby se mu s ní nepodařilo naložit tak jak se očekáválo, tak ho miliony fanoušků budou ještě teď proklínat. Ale naštěstí si zdárně může odškrtnout jednu z největších výzev své kariéry. Kvalitní comicsový příběh podpořen až překvapivě slušným scénařem a více než slušnou kamerou! Charismatiční stařící McKellen a Stewart nemohli být lépe vybráni. Ale i ostatní obsazení je nadmíru kvalitní. Hugh Jackmanovi už nikdo Wolverina neodpáře. Tomuhle snímku, ale trochu ubližuje, že není tak technicky megalomanský jak by bylo potřeba, protože vizuální efekty v té době nebyly žádný med a taky nebyly zadarmo. Na druhou stranou jich tam zase není tak málo a některé jsou vážně luxusní, ale v závěru trošku dochází šťava a ten kýžený wow efekt se bohužel nedostaví. Takovej lehce povrchní popcorňák, kterej ovšem jen tak neomrzí! [80%] ()

Reckon

Dlouho mi unikala série X-menů (možná jsem unikal já), ale nakonec jsem se přemluvil a zhlédl ji na skoro jeden zátah. Jednička mi na poprvé připadala trošku divná, nedomrlá. Podruhé musím říct, že je tomu právě naopak. Když se shlédne všech pět dílů, tak pak jednička získává grády jako prase. Nejlepší herecké výkony jsou v podání samozřejmě Wolwerina a Magneta. (8/10) ()

Paity

Na rovinu říkám, že dávám čtyři hvězdičky a to nejsem rozhodně milovníkem komiksů. Sice vlastně hodnotím jen Hugha Jackmana, který je pro mne tím X-Manem. Ti ostatní dobré, ale už jsem si jich ani moc "nevšímal. Přesto je to napínavé a dá se to shlédnout i vícekrát, což se o řadě fantasy/sci-fi filmů říci nedá. ()

Hanys_

Film, který dal světu Hugha Jackmana a Jackmanovi životní roli, která je s ním spjata celou jeho prozatimní kariéru. Jinak celkem nadprůměrný komix - ve své době jeden z nejlepších. 7.5/10 ()

provitamin

Hneď prvý diel série X-men ma dokázal dokonale vtiahnuť do deja a do ich sveta. Už dávno sa nestalo, že by ma nejaký komix bavil. Úplne iná liga ako Iron-man alebo Thor. Boje medzi dobrými a zlými mutantmi (X-menmi) som si užíval a som zvedavý či ďalšie diely (ne)podlezú latku.. ()

Mathew55

Po skoro deseti letech, co jsem jedničku neviděl, jsem si jí znovu pustil. A stejně jako za mlada jsem byl unešen. První adaptace komixu působí ze všech dílů nejvíc pohádkově. Zlo a dobro je tu stejně dobře rozpoznatelné jako v Jeníčkovi a Mařence. A to je na prvním dílu to, co mi nejvíce vadí. V dalších dílech má Magnetovo chování racionální opodstatnění a leckterý divák je schopný s ním sympatizovat a fandit mu. V jedničce tomu tak není... Co se herců týče: Nesvalnatý Hugh uměl hrát stejně dobře jako ten nakorbený a u dua Patrick Stewart a Ian McKellen bych si přál, aby už dále nestárli a točili spolu další a další X-meny - jejich vzájemné přátelství a nenávist by nikdo nedokázal zahrát lépe. Když má film jen hodinu a půl a vy jste přitom schopni se do příběhu vžít a poznat jednotlivé postavy, tak je prostě jasné, že se jedná o skvělý film. ()

Pat.Ko

Film „X-men“ je výborne spracovaný sci-fi akčný film pre všetkých fanúšikov akcie: najmä pre tých, ktorí ako deti snívali o tom, že budú mať špeciálne právomoci. Každá z hlavných mutantných postáv má zvláštnu schopnosť a počas filmu som sa občas ocitol v myšlienkach, ktoré z týchto schopností by som si vybral, keby som dostal šancu. Všetky tieto špeciálne schopnosti sú samozrejme viditeľné vo veľkolepých špeciálnych efektoch filmu. Špeciálne efekty ale neboli jediné, vďaka čomu bolo sledovanie tohto filmu zábavné. K dispozícii je tiež veľa akcie a interakcie postáv okrem streľby, bitiek a použitia špeciálnych schopností. Pretože každá mutovaná postava má minulosť (aby mal motiváciu) a slabosť, dej filmu nikdy nebol nudný, pretože som chcel vedieť aj to, ako sa veci vyvíjali medzi samotnými mutantmi. A o konci ani nebudem hovoriť. Vlastne ma to prekvapilo. Ale choďte sa presvedčiť sami Poznámka: Medzi obľúbené som to dal ako sériu všetkých filmov zo sveta X-men ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

07.06.2023

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Scenáristé Rhett Reese a Paul Wernick (Deadpool, 6 Underground, Zombieland) se čerstvě vyjádřili na téma třetího Deadpoola, který poprvé vznikne pod hlavičkou studia Disney, a dvojice nyní chtěla… (viac)