Mutanti sú ľudia s nadprirodzenými schopnosťami, ktorých odlišnosť sa prejavuje až v puberte a spôsobuje ju evolučný skok ľudského druhu. Cynický dospelý Magneto, ktorý ovláda kovové veci pomocou magnetického poľa očakáva vojnu medzi príslušníkmi svojho druhu a obyčajnými ľuďmi. Jeho bývalý priateľ Charles Xavier (Patrick Stewart) presadzuje zase mierové spolužitie. Magneto (Ian McKellen) chce pomocou špeciálneho žiarenia zmeniť na mutantov mocných tohto sveta, ktorí sa zídu na zasadnutí OSN. On i Xavier majú suitu bojujúcich mutantov, ktorí medzi sebou bojujú. Cieľom Xaviera a jeho pomocníkov (X-Men) je zabrániť katastrofe a zachrániť mladú mutantku Rouge (Anna Paquinová), ktorá má proti svojej vôli poslúžiť Magnetovým cieľom... (TV JOJ)

Vxxx

Řekla jsem si, že zaplním jednu z mnoha mezer ve filmovém vzdělání a dohoním X-meny, kterým jsem se 16 let úspěšně vyhýbala. Dobrá zpráva je, že jsem první film dokoukala, a také to, že si rozhodně plánuji pustit další. Nicméně jsem zhýčkaná filmy z Marvel Cinematic Universe a X-men sága bude přeci jen něco jiného. Dávám 3*, protože to celé bylo takové... nemastné neslané a uvidím, jak mi sednou další (novější) filmy. 3* ()

Praxis

příjemná filmová adaptace slavného komixu. Po všech stránkách výborná popcornová podívaná. A navíc hvězda za Stewarta:)) ()

mysiak

Skvelý začiatok, hustá atmosféra, perfektný výber hercov a nadupaná akcia...nič lepšie v tomto čase nebolo natočené (komiks)...Wolwerine sa mi zapáčil hneď ()

GodComplex

Povrchni komixovy prumer, ktery je znacne precenovan jako vetsina filmu Singera i vetsina filmovych komixu. Plusove body zde zachranuje naslaply cast zmutovanych charakteru. Zajimave na teto X-serii je fakt, ze vsechny dily vzdycky skonci presne v prumeru. 6/10 ()

MikO_NR_1909

Nie som fanúšikom filmových komiksov a pokiaľ to nie je od Nolana v najlepšej forme, ani nepáchnem. Každý ďalší počin ma o tom len a len presviedča. Skrátka môj pohľad na komerčnú kinematografiu a popcorňáky sa mení a čoraz menej pozornosti im venujem. Film v mojich očiach naberá významu umenia a snímkam, ktorým som kedysi venoval väčšinu času už beriem len ako nevyhnutnejšie zlo pre encyklopedické vedomosti. Aj guilty pleasure musí zabŕdnuť do niečoho hlbšieho a nielen sa striktne venovať predlohe. A tým (niečím) hlbším som nemyslel „Robocop-ovsky myšlienkový presah“. ()

Vojcl

Nadprůměrně dobře natočený comics, který o hlavu převyšuje všechny své konkurenty od Supermana až po Spider-Mana!! Bryan Singer zvládl svůj úkol naprosto dokonale a konečně Hollywoodu ukázal jak se mají natáčet podobné filmy. Výborné je i herecké obsazení, především Ian McKellen jako hlavní záporák je více než skvělý! ()

Macejko

Čas sa na prvých X-Men podpísal, a to tak, že dosť. Je vidieť, že Singer sa vtedy ešte len učil, ako uchopiť nielen komiksový, ale akčný film vôbec. Navyše X-Men boli prvou modernou superhrdinskou adaptáciou, čo je dosť nevďačná pozícia. Akcia mohla byť o dosť bombastickejšia a vizuálna stránka omnoho vypiplanejšia. Až sa nechce veriť, že dvojku natočil rovnaký režisér. ()

zipper111

První iksmen je už opravdu klasika, která má co nabídnout. Nejlepší scény jsou výhradně s Wolverinem a jeho zavedením do x-mení společnosti, skvělý McKellen jako Magneto a hlavně vůbec celý výběr herců je skoro bych řekl dokonalý, každý tu sedí jak prd*el na hrnec. Akce má své kouzlo, souboje vypadají mnohem líp než v pozdější First Class a i příběh může nabídnout nejedno zamyšlení. Jo, iksmení to tenkrát rozjeli ve velkém tempu. ()

erased

Další bublina kultu splaskla. Ono se fakt těžko nesměje něčemu, co se tváří jako první homixový film, který kombinuje realistický a dospělý pohled se stylovým vizuálem, když tu reálnost představuje zobrazení politické situace komplexností se blížící televizním akčním filmům minulého století, dospělost si vystačí s krutopřísně pojmenovanými dětinsky dobrozláckými postavami bez špetky osobního vývoje a ve jménu stylovosti se na tyto postavy věší kostýmy a účesy jako vystřižené z vlastní porno-parodie. Co je nejhorší, celé to dělá idioty především z prvotřídní herecké sestavy v hlavních rolích. A ne, prostředníček a pár hlášek z X-Menů rozhodně nedělá sebeuvědomělou adaptaci. ()

gogos

Kultovní rozjezd legendární série v čele s výborným Magnetem a Wolverinem, kteří si celý film kradou takřka pro sebe. Ostatní postavy jsou vesměs nevýrazné. Po dějové stránce film nepřináší nic nového, jedná se o klasický příběh s tradičními postupy. Příběh graduje celkem dobře, dostáváme slušnou dávku akce, místy i ucházející humor. Na efektech se zub času již evidentně podepsal. Na dnešní poměry průměrný snímek, který však ve své době znamenal komiksový přelom. 4 nostalgické hvězdy. ()

blackrain

Zajímavá skupina postav vybavených abnormálními schopnostmi, které mají díky to mu, že u nich došlo k různým genetickým mutacím. Jsou nazýváni mutanti. Nevyskytuje se jich jen pár, ale je jich mnohem víc. Někteří svých schopností náležitě zneužívají. Jsou dobří a špatní, stejně jako lidé. Herecké obsazení bylo skvělé. Bojové scény pěkně propracované, vizuální efekty hodně povedené. To všechno je pro mě zárukou kvalitní zábavy a navíc je to moje první filmové seznámení s těmito komiksovými postavami. ()

Bat55

Jeden z prvých úspešných komiksových filmov. Hugh Jackman sa pre úlohu Wolverina narodil, Bryan Singer film výborne zrežíroval, výborný Patrick Stewart ako prof. X. X-Meni všetko začali, rozjela sa éra komiksových filmov, najmä Spider-man sa dostal na plátna kín, za čo som strašne rád a to vďaka tak trochu aj X-menom. Ničmenej, dvojka je ešte lepšia. /80%/ ()

kaylin

Nemůžu si pomoct, ale marně jsem hledal, co mě na filmu kdysi nadchlo. Jsou zde momenty, které jsou naprosto mimo logice a nefungují ani v komiksovém světě. Chápu, že se jedná o zásadní film z hlediska toho, že obnovil zájem o komiksové adaptace, ale nějak tomu chybí propracovanější zápletka. Zachraňují to jen skvělé postavy, které ale vytvořili už komiksoví autoři. ()

Remedy

Další zpracovnání podle komiksové předlohy, tentokrát v režii Bryana Singera. Akce, triky, hudba, zvuk i herecké výkony jsou na velmi slušné úrovni, přece jen mi něco malinko chybělo, aby to bylo 5*. Jinak jsem dlouho tímto titulem "pohrdal", až jsem si nakonec pořídil originál.) Na dvojku a trojku se moc těšim. ()

suicide

Ale proč by ne, akčnárna stvořená jen pro odpočinek mozku, přesto skvěle natočená a zahraná. Po velmi dlouhé době jsem se odhodlal X-meny zhlédnout, trpěl jsem předtím totiž utkvělými předsudky, ale ted jsem rád. Neovlivněn čímkoli jsem si mohl vychutnat podívanou, z níž očividně teď těží seriál Heroes mimojiné... ()

..Lucas..

Po těch letech jsem zjistil, že jsem vlastně ani jedničku X-Menů neviděl, takže jsem to konečně napravil. Slušná jízda, ale přeci jen pozdější Marvelovky jsou o něco lepší, tady to je "jen" lepších 70 %. Film byl občas příliš předvídatelný a čekal jsem trochu o něco víc. ()

Damiel

Výborná komiksová adaptace, zřejmě vedle Spider-Mana jedna z nejlepších vůbec. Singer mě překvapil zejména tím, že postavám dokázal vdechnout určitou hloubku. ()

stration

Viděl jsem skoro náhodou. Na zfilmované comiksy jsem nějak nebyl. Ale toto jedna z mála výjimek, kde mě zajímalo, jak to dopadne, proč jsou hlavní hrdinové takoví nebo makoví. Výborné herecké výkony a parádní režie Bryana Singera. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

07.06.2023

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Scenáristé Rhett Reese a Paul Wernick (Deadpool, 6 Underground, Zombieland) se čerstvě vyjádřili na téma třetího Deadpoola, který poprvé vznikne pod hlavičkou studia Disney, a dvojice nyní chtěla… (viac)