Mutanti sú ľudia s nadprirodzenými schopnosťami, ktorých odlišnosť sa prejavuje až v puberte a spôsobuje ju evolučný skok ľudského druhu. Cynický dospelý Magneto, ktorý ovláda kovové veci pomocou magnetického poľa očakáva vojnu medzi príslušníkmi svojho druhu a obyčajnými ľuďmi. Jeho bývalý priateľ Charles Xavier (Patrick Stewart) presadzuje zase mierové spolužitie. Magneto (Ian McKellen) chce pomocou špeciálneho žiarenia zmeniť na mutantov mocných tohto sveta, ktorí sa zídu na zasadnutí OSN. On i Xavier majú suitu bojujúcich mutantov, ktorí medzi sebou bojujú. Cieľom Xaviera a jeho pomocníkov (X-Men) je zabrániť katastrofe a zachrániť mladú mutantku Rouge (Anna Paquinová), ktorá má proti svojej vôli poslúžiť Magnetovým cieľom... (TV JOJ)

marusaj

V rámci žánru komiksových filmů malá revoluce. Rozpracované postavy, dobří herci. Scénář chladný. Jackman, Stewart a McKellen jsou skvělí. ()

Mira90

Velice vkusný úvod superhrdinské ságy. Vše bylo přesně na svých místech, mnoho jsem se toho dozvěděl, aniž by přitom utrpěla má touha po akci. Jediné, co sráží mé hodnocení, je hudba, která (pokud byla zrovna slyšet) připomínala dvacet let staré filmy. Tedy ne dvacet, oni mají X-Meni více jak deset...Spíše tedy třicet ;-) To se mi však hodně líbí - na to, že to není ,,nejmladší" film, působí naprosto současně. Uvidíme po dalších dílech série, třeba se mé hodnocení ještě změní. P.S. Humpolácký Wolverine je jednou z nejlepších filmových postav, které jsem mohl v poslední době vidět. ()

Claude Speed

Další paradní zpracování komiksové předlohy. Jackman perfektně splňuje požadavky na svou roli Wolverina. Totéž platí pro talentovaného Stewarta či krásnou Hale Berry. Ale ani vedlejší postavy nezaostávají a diváky oslňují svými skvělými hereckými výkony. Zkrátka skvělý film plný zdařilých triků, napětí, akce a emocí. Možná bych se měl z chvály přenést trochu na kritiku, ale k vytknutí je jen velmi málo. 90%. ()

greigor

Jeden z mých velkých filmových nedostatků je(byl), že jsem neviděl X-meny. Tak jsem se tedy konečně odhodlal a velmi jsem od toho očekával. Nicméně musím říct, že jsem byl poměrně zklamán. Celé to na mě zapůsobilo nějak vlažně. Jiné komiksové adaptace se mi líbily mnohem více. ()

renoarko

Hoci ma poprvýkrát sledovanie tejto časti nevtiahlo, v porovnaní s X-menami 3 a X-men Origins Wolverine je táto časť lepšia a prepracovanejšia. Druhá časť sa mi však páčila omnoho viacej. ()

patushik

Rozhodně zajimavě zpracovaný komiks o mutantech, kterému však na můj vkus chybí bližší stylizování se do jednotlivých postav. Nakonec jediná postava, která má jakžtakž svůj styl a příběh je Wolverine a to je málo. I když mě celé to pojetí Xmenů a jejich speciální školy moc baví, přišlo mi, že je to všechno takový nedodělaný, odfláknutý. 70% ()

sarfian

Viac krát som sa pokúšal pustiť do tejto série a vždy ma to nejak odradzovalo. Musím priznať, že x-meni ma nikdy moc nelákali ani ako film a ani ako hry. Príbeh nebol najhorší, len nezáživný. No a samotný x-meni boli v pohode akko aj efekty. U mňa lepší priemer. VIDENÉ 1x ()

Pathrose

Hugh Jackman je na roli Wolwerina přímo stvořený. Docela slušná adaptace X-Menů na filmové plátno. Ten konec mi připadal trochu přehnaný, ale seznámení se všemi X-Meny proběhlo více než dobře. Režie je zvládnuta výborně a to obsazení je také super, hlavně Ian McKellen v roli Magneta je TOP. ()

Brinkley

Oproti mému očekávání jsem vydržela až do konce (čili u televize do půl druhé ráno) a uspokojivě zabavená. A vzhledem k tomu, že komiksárny nejsou mým vyhledávaným šálkem čaje, jde určitě o prvotřídně zhotovený, skvěle obsazený blockbuser. Těžko si ho někdy v budoucnu pustím znovu jen tak sama pro sebe, ale pokud na něm bude některý z členů domácnosti trvat, vyhýbat se mu nebudu... už kvůli Jackmanovi. ()

Armin82

Tyhle X-Meny jsem kdysi dávno viděl a podíval se na ně znova po shlédnutí ,,First Class,, Zapadá to do sebe výborně, jen mě trošku zarazilo chování Mystique, která je zde nekompromisním vrahem, ale právě ve ,,First Class,, taková ani zdaleka nebyla...no asi se tím vrahem stala postupem času, kdy nám Xavier s Magnetem trošku zestárli :) Herecké výkony ok, teda až na tehdy 17ti letou Annu Paquin, na který bylo ve filmu vidět, že je opravdu mladá. Podala strašně nevýraznej a topornej výkon. Totéž platí o Marsdenovi, kterej mne nijak zvlášť nepřesvědčil ani v Superman Returns. Tak či onak ,,první,, X-Meni fanouška sci-fi neurazí --->za mě 80% ()

Acrobat

Buď má súčasný človek pocit že je menejcenný, alebo sa bojí svojej obmedzenosti. Prečo? Keď len tak sedíte na balkóne, o všetkom okolnom rozhodol človek. Mám tri stromy, kto ich zasadil? Rozhodneš ako bude vyzerať tvoja záhrada. Navrhneš, koľko poschodí má mať najvyššia budova. Svoj futbalový tím navrhneš, hráči odbehajú. Koľko dreva vyťažíš, ako hlboko budú bane. Ale aj rastliny vykosíš, usušíš, podpáliš les, vyrúbeš stromy, zamoríš podnebie, určíš koľko zvery a akej je možné loviť. „Na, toto všetko je tvoje a panuj nad tým“ hovorilo sa kdesi v Raji. Rozum a vedomie, sme v princípe najvyšší. Na zemi. No kto si nedal otázku, či by nemohol behať ako vietor, potápať sa ako ryba, prenášať nábytok v jednej ruke, cestovať len myšlienkou (mať v sexe slušnú výdrž nechajme bokom :) ? Ak má byť podľa scenáristu mutácia zárukou výnimočných schopností, ale len vybraným ľuďom (deje sa to náhodne?), platí potom pozmenené zvolanie ČLOVEK MUTANTOVI VLKOM? Pre seba si vyberám práve toho vlka, lebo ak sa odosobním od potreby likvidácie X-menov ako Vrana (písal som pri Prvej triede), jediným schopným neidealistickým predstaviteľom je Logan. Seriem na spoločenstvo, sarkazmus, trojitá schopnosť je v komixe to pravé orechové. Singer však na môj patetický vkus kladie Logana do priveľmi vodorovných polôh (nemocnica, zranení, bezvedomie), že sa hanbím za Wolverina ja sám. Stewart hovorí, že vo svete sú ďaleko silnejší mutanti. S týmto tvrdením mám problém, lebo trojjedinosť schopností a k tomu excelentých nemá nikto. Singerovy X-meni podľa vyjadrení odbornejších kruhov /tu aj vo svete/ hovoria, že majú aj sociálny, celospoločenský dopad. Riešia sociologickú otázku začleňovania do normálneho sveta. Keby, keby, keby...Utečetie polícii, vykradnete potichu banku, podvedomý strach...Ale aj pomoc pri požiari domu, vytiahnutie z auta, kooperácia s políciou...Čo teraz? Je to ako klásť si otázky či existuje základ základu, kto začal konflikt v Gaze. Ja by som však otázku pozmenil a aj sám si ju kladiem: Akceptoval by som mutanta vo svojom okolí alebo chcem byť sám týmto mutantom?? Singerove trikovo nijak megalomanské a scenáristicky nijak prevratné, avšak autorsky silné dielo s nálepkou začatia pretavovania komixu na veľké plátna. (videné naposledy JOJ plus, 05.07.2013) ()

Primavera

Strhujúci dej, ani minútu nie je nuda, žiadna vata. A najväčšia paráda je - že Cyclopsa hrá J. Marsden. Však, ktorý iný herec by mohol mať celý film zakryté oči a aj tak sa bolo na jeho tvári na čo pozerať. Fantastické pery ... áno, hodnotia aj moje hormóny, takže jasné že 5 hviezdičiek! :-) ()

007.

Na rozdíl od Avengers se tento film vyvarovat trapnému humoru, triky se mi taky líbili a Jackman s vizáží podobnou Eastwoodovi taktéž. 76% ()

bono22vox

Singrova comiksová pohádka, kterou si užijete v jakémkoli věku, tohle se musí líbit každému... a Wolwerine si vás podmaní, na to vemte jed... ()

ER

Svět "jiných" lidí ,zahalený do postav mutantů, je servírován na zlatém podnose s přípitkem kvalitní filmařiny. ()

Nocturno culto

Musím říct že s tímhle filmem, coby prvním setkáním s fenoménem X-menů, jsem nadmíru spokojen a hodlám v tom pokračovat, jen houšť a větší kapky .. ()

GoldHair

Zatím se mi moc líbily všechny filmy od Marvel Comics. Ale od X-Mena jsem očekávala víc... Nebylo to špatný, ale moc mě to nenadchlo. Postupně se podívám i na ostatní díly, tak jsem zvědavá.. i tak dávám s těžkým svědomím pouze 3 silnější hvězdy.. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

07.06.2023

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Scenáristé Rhett Reese a Paul Wernick (Deadpool, 6 Underground, Zombieland) se čerstvě vyjádřili na téma třetího Deadpoola, který poprvé vznikne pod hlavičkou studia Disney, a dvojice nyní chtěla… (viac)