Mutanti sú ľudia s nadprirodzenými schopnosťami, ktorých odlišnosť sa prejavuje až v puberte a spôsobuje ju evolučný skok ľudského druhu. Cynický dospelý Magneto, ktorý ovláda kovové veci pomocou magnetického poľa očakáva vojnu medzi príslušníkmi svojho druhu a obyčajnými ľuďmi. Jeho bývalý priateľ Charles Xavier (Patrick Stewart) presadzuje zase mierové spolužitie. Magneto (Ian McKellen) chce pomocou špeciálneho žiarenia zmeniť na mutantov mocných tohto sveta, ktorí sa zídu na zasadnutí OSN. On i Xavier majú suitu bojujúcich mutantov, ktorí medzi sebou bojujú. Cieľom Xaviera a jeho pomocníkov (X-Men) je zabrániť katastrofe a zachrániť mladú mutantku Rouge (Anna Paquinová), ktorá má proti svojej vôli poslúžiť Magnetovým cieľom... (TV JOJ)

latvar

Vůbec jsem se o tento film nezajímal všichni v okolí o něm mluvili, ale já jsem neměl potřebu se na to podívat, což byla asi škoda, protože příběh o mutantech se mě líbil. ()

P1tr

Bryan Singer potvrzuje svůj režisérský um, když zvládnul nelehký úkol. Natočit film s mutanty zasazený do reálného světa tak, aby to nepůsobilo rušivě. Podařilo se a ačkoliv jsou X-Meni v rámci konkurence komornějším komixovým snímkem, není to na škodu, ba dokonce naopak. Ačkoliv je akce zdatně natočena, vzhledem k zajímavým charakterům a dovednostem Singera je ve výsledku mnohem zajímavější sledovat jednotlivé dialogové scény. Rozhovory totiž narozdíl od finále trilogie jsou o něčem, dávají smysl a posouvají děj vpřed. Najde se samozřejmě pár chyb a přehnaných momentů, ale nejde o nic závažného a vzhledem k převažujícím kladným vlastnostem rádi nedostatky prominete. ()

jefff

Na X-MENy jsem se poprvé díval v době jejich premiéry a bylo mi asi dvanáct. Pamatuji si, že se mi líbily triky, ale jinak mě to moc nevzalo. O čtrnáct let později jsem se odhodlal na druhý pokus, a opět úplně stejné dojmy. Triky (na tu dobu) fajn, ale jinak je to blbost a ke všemu film hodně zestárnul, což je velmi důležitá výpověď o kvalitě. ()

Smileface

No,akčních scén má X-men poskromnu,ale je potřeba říct,že když už akce začne je pořádná.Už se opravdu nemůžu dočkat jak dorostou zrovna studující mutanti :) Film je svižný a mutanti zajímavý.Prostě po všech stránkách zajímavý film. ()

sedm.1

Možná snad nejvyrovnanější filmová série.Každý z dosud třech natočených dílů přinesl do ságy mutantů něco nového,v prvním dobrodružství jde především o představení většiny z nich,první zápletky jak mezi nima samotnými,tak s rasou lidí.Zápletky akční,milostné i zábavné.Právě tím se mi serie X-Menů líbí,že nebazíruje pouze na jednom žánru,v tomto případě mám na mysli především sci-fi vývoj,ale jde o začátek mnoha dobrodružství,které se mohou díky autorům vyvíjet spousta směry.Filmu napomáhá i výběr kvalitních představitelů,věsměs charismatických a trefně hrajících.X-Men nejsou typickým filmovým komiksem,pro mě jde o výpravnou zábavnou podívanou,která má spoustu zajímavých postav a jejich charakteristik,že by se z nich dalo vytvořit dalších mnoho samostatných filmů a jistě ani oni by se neztratili. ()

lskala

Nevím proč, ale vůbec mě to nebralo. Zkusím na to někdy mrknout v jiném rozpoložení a uvidím, jestli se hodnocení zvedne. Takhle to pro mě byla jedna velká nuda. 40% - 2** ()

Cejny

Skvělé zpracování komiksového Wolverina, kterého výborně hraje Hugh Jackman. Děj je celkem zajímavý, uvádí nás do "světa" X-menů, mutantů, a nijak zvlášť nenudí. Propracované jsou i všechny triky, ale nejvíc bych ocenil výběr herců. Všem jejich postavy sedí na míru. 80 % ()

slovan1

Říkal jsem si, že je na čase abych po 10 letech od vzniku 1. dílu, skoukl sérii X-Men. Jednička je pro mě ale spíše zklamáním. Děj je jednoduchý, zlý proti dobrému. Trochu jsem si myslel, že mutantů uvidím více a bude zde nějaká "prča" ze školy. Ale to se nedostavilo. Herecky nemám co vytknout. Hudbá poměrně neslaná a nemastná ale hlavně v závěru docela povedená a padnoucí. Samozřejmě, že mě to neodradí od dodívání se na celou sérii, jen od toho očekávám víc. ()

fox171cz

Musím říct, že jsem se tomuto filmu hodně dlouho vyhýbal, ale donutilo mě se na něj podívat pozvání do kina na nový díl First Class. Nic jsem od filmu nečekal a dostal se ke mě až nad míru uspokojivý výsledek, skvělého propracování a efektů. Herce jsem si zamiloval, protože mi opravdu ve filmu seděli. Mohu tedy říct, že se jedná o jednu nejlepší filmovou sérii od Marvelu. Neváhal jsem ani minutu, skočit hned na další díly, které následují. ()

Maynard.

Když bych to měl porovnávat s X Men First class, tak mi tento první díl přijde místy hodně dětinský. Z Magneta zdaleka nejda takový strach. Celková akce taky nic moc. Ale i přes to to Singer pořádně nakopnul a v\tvořil si tak velmi pevnou půdu pro další pokračování této "mutantské" ságy. Herecké obsazení je více než na úrovní. Ústřední dvojice protivníků to má pevně v rukou. Nejvíc to dává Wolverin, který ačkoli nemá kdovíjaké schopnosti, tak celýmu filmu "šéfuje". Asi bych si tady dokázal představit mnohem víc akčních prvků, mnohem víc zapamatovatelných momentů, ale jak říkám, to hlavní teprve přijde. A ještě jedna věc, nějak mi nesedí do role totálního záporáka Ian McKellen, kterýmu už prostě roli Gandalfa nemůžu nijak odpárat. Takovej hodnej čaroděj a tady by chtěl ovládnout celej Svět :o) ()

civrss

Bylo jednou pár mutantů, kteří dali základ sci-fi akčňáku jednadvacátého století. Bohužel jsem to viděl až teď, skoro po dvanácti letech ( doháním filmové mezery) a musím ocenit a pochválit obrovskou hromadu vymožeností moderního filmu. Je jich tady opravdu sakra hodně, ale X-men přesto nepůsobí nijak přeplácaně či lacině. Panu režisérovi sedí všechno perfektně, není mu co vytknout. Hugh Jackman se tady poprvé ukazuje filmové světu a ukazuje se v tom nejlepším světle. Právě on naprosto sedí na animovaného Wolverina a Singer si opravdu nemohl vybrat lépe. Jeho souboj s modrou Kozarellou byl fakt impozantní. Ian McKellen si tady nakopl svou kariéru fousáče Gandalfa a zahrál si parádního záporáka. Jeho "souboje" s Patrikem Stewartem jsou ozdobou celého filmu. Plný počet nedám, ale 4* si Xavierova parta určitě zaslouží. ()

kenkaku

Na film jsem šel X-meny zcela nepolíben a z kina odcházel s pocitem že o nich prostě musím vědět něco víc. Obzvlášť o jednom z nich - Wolverinovi (což jsem ještě tehdy nevěděl že se mi přání vyplní o pár let později filmem X-Men Origins: Wolverine). ()

Sdoom

Komiksovka, která bohužel rychle vyšumí z hlavy. Mutanti jsou sice zajímaví, ale nemá to žádný zajímavý nápad, žádnou scénu, která by utkvěla v paměti. ()

Babous

Postavy jsou dost ploché, jako vystřižené podle nějakých komiksových schémat: nechybí hrdina, šílený vědátor, telepat ani krasotinka, jíž v bouři vlají vlasy. Na rozdíl od pozdějších marvelovských filmů tomu chybí jakýsi vtip a nadhled. Slabší průměr. ()

herr_carter

Já raději dvojku, kde už přeci jenom člověk věděl, co od kterého X-mena může tak nějak čekat a taktéž to všechno mělo daleko větší spád a údernost..................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

Circumscriptor

Nie som nejakým fanúšikom komiksových filmov, ale toto dielo vyšlo až nečakane dobre a spolu s nenásilnou hudbou Michaela Kamena to malo tie správne grády. ()

JADIM

Od X-Mena som čakal asi niečo v štýle Ant Mana, ale nakoniec to bolo niečo, čo nebolo iba o X-Menovi, ale celkovo o mutantoch, ktorí sami nevedia, čo sa s nimi môže stať a čo sa im môže stať. Dávam tomu taký priemer. Dvojka ma odradila už od začiatku. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

07.06.2023

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Scenáristé Rhett Reese a Paul Wernick (Deadpool, 6 Underground, Zombieland) se čerstvě vyjádřili na téma třetího Deadpoola, který poprvé vznikne pod hlavičkou studia Disney, a dvojice nyní chtěla… (viac)