Mutanti sú ľudia s nadprirodzenými schopnosťami, ktorých odlišnosť sa prejavuje až v puberte a spôsobuje ju evolučný skok ľudského druhu. Cynický dospelý Magneto, ktorý ovláda kovové veci pomocou magnetického poľa očakáva vojnu medzi príslušníkmi svojho druhu a obyčajnými ľuďmi. Jeho bývalý priateľ Charles Xavier (Patrick Stewart) presadzuje zase mierové spolužitie. Magneto (Ian McKellen) chce pomocou špeciálneho žiarenia zmeniť na mutantov mocných tohto sveta, ktorí sa zídu na zasadnutí OSN. On i Xavier majú suitu bojujúcich mutantov, ktorí medzi sebou bojujú. Cieľom Xaviera a jeho pomocníkov (X-Men) je zabrániť katastrofe a zachrániť mladú mutantku Rouge (Anna Paquinová), ktorá má proti svojej vôli poslúžiť Magnetovým cieľom... (TV JOJ)

Saishi

S Hellboyem je to nejlepší filmová adaptace natočená podle comicsové předlohy. Divím se, že to nezachvátilo svět tak extrémně davovým šílenstvím jako to bylo u Matrixu. Jen by se autoři mohli polepšit v rychlosti natáčení. ()

KASUGI

Śkoda , že měl film malý rozpočet, je to docela znát, nicméně je to natočeno výborně a X-meny mám ze všech komiksových adaptací nejraději. ()

cpt.Lynch

Pro mě docela velké zklamání… Chabé herecké výkony, nesympatické postavy, z námětu mohlo být vyždímáno mnohem víc, podivně slátaný příběh a především jsem se u toho celého poměrně slušně nudil… 2,5* ()

s.e.p.p

Nevím do jaké míry se film drží předlohy, protože jsem s ní nikdy do styku nepřišel, moje hodnocení je tedy komixem "neposkvrněné". Začnu plusy... není to jen bezduchá akční řežba, má to určitý přesah... druhým plusem je pro mě roztomilá Anna Paquin a za třetí mě opravdu bavilo kočkování mezi Jackmanem a Marsdenem. Krom toho jsou ale X-Meni příběhově hloupá přehodnocená pohádka pro děcka - ať už je to vizuálem, kostýmy nebo zápletkou. Někdo tu tomu vyčítal, že je tam málo akce. Řekl bych, že akce je tam dost... jen mnohdy vůbec nepůsobí akčně. Všechny souboje vypadají opravdu dost směšně a zvraty v nich už občas překračují hranice únosnosti (kolikrát ho sakra ještě bude muset probodnout?! (svou TROJZUBOU rukou připomínám), proč se všude pořád dokola znova a znova objevuje ta modrá šupinatka, aby klaďasům zatopila). Některé triky už v dnešní době vyhlížejí docela uměle a hloupě a aktéři porušují fyzikální zákony ikdyž zrovna nejsou pod vlivem žádných superschopností. Abych to shrnul, první Singerovi X-Meni dostávají na poli comixových adaptací slušně na frak, ať od Nolana a jeho Batmanů, nebo například od filmů Zacka Snydera. P.S. ,, Scénáristé dvacetosmkrát upravili celý hlavní příběh." ?! ()

Gallagher

Nuda. Akční scény málo akční, filozofie snímku málo promyšlená, málo scén s Halle Berry. Ale jako rozjezd pro perfektní dvojku to ujde. ()

Ravi

Předlohu neznám, ale i tak se tenhle film podle mě povedl. Hlavním motorem je příběh a precizně odvyprávěné detaily postav a jejich minulosti. Krom toho je hlavní dějová linie sice v zásadě rutijní, ale přesto zvládnutá dokonale. Člověk se sem tam pozastaví nad nějakou tou zvláštností, sem tam má pocit, že by se z toho dalo vycucnout víc, ale celkový dojem je i přesto dobrý. Vzhledem k tomu, že jsem od toho nic nečekal, byl jsem mile překvapený. 90% = 5-/5 ()

Myrreczech

Jsem jediný komu se nelíbily bojové scény? Vždyť všichni po ráně od Wolverina létají úplně divně. Ale jinak nemám rozhodně co vytknout herecky, příběhově velice kvalitní film. Povinnost pro každého fandu komixů. ()

mkubalikova

Konečně někdo pochopil, že má smysl do komixového filmu obsadit kvalitní herce, přizvat schopného režiséra a scénaristy a pokusit se natočit opravdový film. Singer je bůh, jsme svědky komixové revoluce. 90% ()

Autogram

Dobrí mutanti vs. Zlí mutanti. Keby to aj medzi nemutantskými ľuďmi bolo také jednoduché. Celý film prebieha jednoducho a priamočiaro, že je to na mňa až príliš jednoduché. Myslím, že neprezradím žiadny mimoriadny spoiler, ak spomeniem, že to končí samozrejme záchranou Ameriky. ()

Kosmik 1

Takže, teprve teď začínám se sérií X-Menů. V době, kdy už je mi nabízeno pět dílů. Někdy je lepší si prostě déle počkat a budu to mít vše hezky najednou. :-) První díl je spíše jen představovačkou všech postav a jelikož jich je docela hodně, nezbývá pak čas na nějaké velké akce. Potěšily mě však triky a efekty a také schopnosti jednotlivých hrdinů i záporáků. Oblíbence ještě nemám, ale jsem si jistý, že se to brzy změní. Wolverine: "Počkat, to jsem já!", Cyclops: "A jak to máme vědět.", Wolverine: Sviňáku!", Cyclops: "V pořádku, je to on." 80% ()

vyfuk

První seznámení s X-Meny. Slyšel jsem o nich nesčíslně krát, ale viděl až nyní. Věděl jsem, že to bude kvalitní, ale trochu jsem se bál zklamání ve stylu Fantastický čtyřka a nebo Hulk. Obavy byli klamné. Úžasný Singer měl pod sebou dobré scenáristy a i herce, takže to vypadalo nadějně a skončilo to chvalitebně. X-Meni ve mně probudili touhu vidět jich víc, takže výzva přijata. První X-Men film - pěkný zážitek. ()

dragon94

První díl X-menovské ságy je o dost jiný než následující díly. Zub času se na něm značně podepsal, ale pořád to není nic strašného. Technická stránka filmu je zkrátka zastaralá a působí jako Burtonovi Batmani. Bohužel bez fantastické hudby, neboť soundtrack zde je značně podprůměrný. Omezený rozpočet tomu také příliš nepomáhá. Jde tu zkrátka vidět, že aby se ušetřilo, tak mutanti používají své schopnosti pouze v krajní nouzy. Na druhou stranu film způsobil svým pojetím jistou revoluci a otevřel tak cestičku mnoha různým komiksovým filmům, které přišli po něm. Navíc nám film dal výborného Wolverina a ještě lepšího Hugh Jackmana. Za což si zaslouží velice solidní 3* 70%. ()

Eoin

Mal som tušenie, že mi X-Men nesadne rovnako ako iným. Som tá menšina ktorá sa na to nechytá, no som zvedavý ako sa rozvinie dej v ďalších dieloch. ()

mirec88

Neuveriteľných 16 rokov má tento skvelý film v dobe, keď píšem tento komentár. Keď ho porovnám so súčasným X-Menom Apokalypsa, tak vôbec ten film nezostarol. Efekty sú perfektné, herci taktiež a príbeh je famózny. Najlepší je pre mňa Hugh Jackman. Jednoznačne X-Meni sú moja najobľúbenejšia komiksová partička. ()

Philoun1

Nejlepší je se podívat nejdříve na posledního X-mena Wolverina a příběh vám pak krásně zapadne. První díl je bezpochyby klasika a ostatní díly se pořád vezou na tom co jednička vybudovala a to mluví samo za sebe. ()

BuryGol

Komiksy jsem čet už jako prcek, i když je pravda, že to nebyly zrovna tyhle. Ale pár časáků jako Captain America a podobně ještě někde ve sklepě mám. Na sci-fi/fantasy mě taky nikdy moc neužilo, ale tenhle film se mi líbil. A to dost. Herecký obsazení mi přišlo skvělý, příběh taky (ono když děláte film z komiksu, nemůžete čekat něco jako Butterfly Effect), efekty jsou na rok 2000 hooodně dobrý a celkově se člověk nenudí. Snad to jen mohlo bejt trošku delší a nemusely tam bejt ty komediální prvky. V noťasu mam ještě další dva díly, tak už se těšim... ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

07.06.2023

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Scenáristé Rhett Reese a Paul Wernick (Deadpool, 6 Underground, Zombieland) se čerstvě vyjádřili na téma třetího Deadpoola, který poprvé vznikne pod hlavičkou studia Disney, a dvojice nyní chtěla… (viac)