K nárazu došlo ve 3 hodiny 15 minut. První plně obsazený vagón byl roztržen na dvě půlky a ty se rozletěly na opačné strany. Druhý vůz urazil ještě po svém rozdrcení čtyři sta stop. Úlomky z trosek vlakové soupravy byly nalezeny až míli od místa nehody. Ze sto osmnácti pasažérů a sedmi členů posádky přežil jediný člověk David Dunn (Bruce Willis) zázračně přežil, ale tragická havárie vlaku přesto změnila jeho život. V čem spočívá tajemství jeho nezranitelnosti? Kým a proč byl vyvolen a obdařen jedinečnou schopností přežít? Odpovědi, které jsou ovšem víc znepokojivé než samotné otázky nabízí tajemný cizinec Elijah Price (Samuel L. Jackson). David patří mezi "vyvolené" a jeho život už nikdy nebude stejný jako dřív. (oficiálny text distribútora)

Gamekeeper77

Vyvolenému jsem nepřišel na chuť ani po několikátém shlédnutí. Pro mě jen lehce nadprůměrný film s celkem pomalým tempem, který nedokáže zachránit ani poslednich skvělých 20 minut. 68%. ()

Mkartaylas56

Až na překvapivý konec mě Vyvolený zas až tak nevzal. Jako natočeno to není vůbec špatně, ale za prvé bych rozhodně neřekl, že se jedná o thriller, protože pocit napětí se u mě prostě nedostavil a za druhé jsem si vůbec nevytvořil vztah k postavám, což pokládám za dost velký mínus. Režisér M. Night Shyamalan má ve své sbírce dobré snímky, každopádně Vyvolený na mě bohužel nezapůsobil tak, jak měl a proto dávám 60%. ()

DoubleJack

Film ještě z doby, kdy Shyamalan uměl točit filmy. Pomalu budovaná atmosféra a smysl pro detail tvoří skládačku událostí, kde je rozehraná partie mezi Brucem Willisem a Samuel L. Jacksonem. Nečekejte přílišnou akci, a nebo bezmyšlenkovité tlačení na pilu. Opravdová síla tohoto filmu je v budování charakterů. A i když závěrečný twist není tak převratný, jako tomu bylo u Šestého smyslu, stále si i po těch letech dokáže najít svého diváka. ()

borohub

Asi největší problém tohoto filmu je to, že se prakticky celou dobu nic neděje. Nějaké scény jsou vyloženě zbytečně dlouhé (Bruce Willis a bench press, kde postupně zjištuje že má neuvěřitelnou sílu). Ale i tak díky celkové ponuré atmosféře se jedná o docela slušný film, který docela slušně odsýpá, rozhodně oceňuji originální námět a špičkové herecké obsazení. Konec je takový zajímavý, vzhledem k celkové otupenosti díky pomalému tempu filmu jsem to nečekal . Fakt nedokážu popsat co se mi na tomhle filmu nelíbilo, myslím, ale že stačilo opravdu málo a tenhle film by byl totální sračkou. 80% ()

Pitryx odpad!

Trest na mně za moji zvědavost. Na konci filmu Rozpolcený jsem viděl Bruce Willise a jeho narážku, na tento film. Tak jsem ho chtěl vidět. Radši jsem měl zobnout flašku alkoholu než čučet na to, jak si dva, nebo tři lidi vyprávějí. I tu havárii vlaku ti umělci přeskočili. Ten dabing Bruceho je hrozný. Nasládlý jako ehm někdo. Jestli toto byl thriller, tak já jsem Kacafírek. Je to nudný a ukecaný film. Nic více. ()

PlayEasy

Perfektní většinou pomalu až melancholicky laděný Thriller se skvělými výkony ústředních herců a také velmi zajímavou hudbou od J. N. Howarda., který si nás získal na svoji stranu už v prvních minutách své délky, a když jsme viděli to zdánlivě nenápadné, ale přesto úchvatné finále, tak jsme byli štěstím bez sebe! Sice jsme čekali něco akčního, něco superhrdinského, ale místo toho jsem dostali tohle, pomalu plynoucí originální snímek, který nepotřebuje akci k dokonalosti! 80% ()

Petule3

Boží nápad, ale to zpracování mi moc nesedlo. Páni herci jsou skvělí, to bez debat, ale já nevím...táhlo se to, furt tma, zvláštní kamera. Pořád jsem si říkala, tak kdy už se to nějak rozjede a ono nic. Posledních 5 minut filmu se vše vysvětlí, ale to je málo. Bohužel, šlo by to podle mě líp. 3 a půl hvězdy. ()

johnny01

Zápletka a celkové vyznění příběhu je fantastické, překvapivé a neočekávané. Bohužel ten příběh nebyl tak nosný vzhledem k rozsahu filmu a očekávání nějakého velkého souboje dobra a zla zůstalo nenaplněné. Celý film budovaná atmosféra nebyla zužitkována, závěr je sice zápletkově působivý, ale vlastně slabý a nepřinesl očekávané vyvrcholení. Škoda, určitě to šlo zpracovat lépe. ()

LAZARUS111

Skvelý počin M. Night Shyamalana je typickým príkladom jeho filmov. Superhrdinská tématika v jeho podaní je geniálna, žiadne plášte ani masky, len obyčajný ľudia s obyčajnými životmi a minulosťov. ()

JosefTomas

Shyamalan to opět dokázal. A platil stejný "Ty vole." efekt, jaký jsem měl naposledy u Šestého smyslu. Úžasná režie a scénář (Shyamalan mě opět dostal jako skvělý vypravěč). Excelentní herecké výkony (Willis má zase o roli navíc, o které může říct, "Zase jedna z mých nejlepších.") Hudba skvěle podtrhující celý promyšlený koncept a konec, který překvapil a vzal mi slova, tak jsem si ho pustil znovu a slova furt nepřicházely. ()

Tominni

Velmi dobrý thriller, který táhnou oba hlavní hrdinové, na jedné straně Bruce Willis (tak obyčejně neobyčejný hrdina, který má schopnosti, které nedává na odiv), na druhé straně Samuel L.Jackson, který si zlomí ruku i jen trochu špatným pohybem. A napětí se stupňuje..... ()

OJan

Velice tajemné drama, které má neskutečnou, postupně gradující atmosféru. Musím vyzdvihnout promyšlenost dialogů, skvělou kameru a hudbu. A postava Samuela L. Jacksona je strašně temná a to hrozně dobře zapadá do té husté atmosféry filmu. A ten konec byl opravdu nečekaný. |80%| ()

Blazkowicz

Zajímavý snímek, ale jako mistrovské dílo to nevidím. Nepřišlo mi na tom nic extra. Nějaká větší akce až v poslední půlhodině. No a týpek je teda co, superhrdina nebo má zvláštní schopnosti nebo jak. Toto bylo hrozně upozaděné na úkor nějakého přesvědčování. Někdo tady ještě píše, že prý je to komiks. Ten jsem tam neviděl. Beztak to má celé nějaké skryté významy, ale jen pro fajnšmekry. 4-* ()

maoc

OBČAS TROCHU SPOILERY. MNS na mne působí jako syndrom menopauzy. Nevzruší mne. Přitom od thrilleru bych to asi mohl očekávat, ne? Že by za to mohl český dabing a slabší ozvučení? Nebo moje nedostatečná pozornost? Tak nějak jsem se filmem protloukl. Udělal jsem si večeři, pojedl, zkontroloval ženě hlavu od vší a najednou byla půlka v čudu a já vlastně o nic moc nepřišel. Myšlenkově je film skvělý, ale pointa tentokrát neúderná (byť měla být). Kamera super (rozhovor ve vlaku!), hudba mnou tak nějak prošuměla a herci, no, jako nic moc, sorry. Willis hraje půlmozka, který moc nemluví a když už něco řekne, je to zpoloviny z cesty. Nedivím se jeho starý, že už jí nebere. Sice zvedne na benchpress skoro 200 kg, ale jen když musí. Jinak má sexappeal suchého hadru na zem. Nemusel být zrovna hláškující Deadpool, ale proč není aspoň normální, proč nemá emoce? Projevil je snad jedinkrát, když na něj míří syn. A to ještě ne moc. Co tedy na filmu je tak zajímavého, že mu dávám 3 stařeny? Ty myšlenky. Udělat z nejpokleslejšího žánru - komiksu o superhrdinech - artový film, aby to mělo hlavu a patu, to teda valím oči. Teda ne, já jsem přece ten hodnej. Jako fakt dobrý. Aji pláštěnku má. Jen nevím, proč nevyhmátl na stadecu Šajmalaňákovi ten fet nebo proč nešel i po jiných zlounech z flešbeků. Asi nebyli dost zlí. Ale zamrzely mne poslední 2 věty na obrazovce. Jako chápu, že to byl odkaz na Batmanvský svět a jeho Arkham Asylum, ale proč jako vykecat, jak to vše skončí, když není jistý, že to David do toho konce vůbec bude schopnej dotáhnout, když jinak z Eliho pracovny odchází jako zpráskanej pes. No nic, už jsem dlouhej jak ten film, tak raději končím. Nespokojeně, protože neumím správně vyhmátnout, co je na filmu špatně, ale prostě šel v emocích resp. jejich absenci hodně mimo mě. ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Herci z Vyvoleného se vrací

Herci z Vyvoleného se vrací

26.09.2017

V lednu 2019 půjde do kina Glass (česky Skleněný), pokračování Vyvoleného a zároveň i Rozpolceného. V novém filmu M. Nighta Shyamalana se samozřejmě objeví Bruce Willis, Samuel L. Jackson, James… (viac)

Vyvolený se konečně dočká pokračování

Vyvolený se konečně dočká pokračování

27.04.2017

17 let! Tak dlouho fandové M. Nighta Shyamalana vyhlížejí dvojku Vyvoleného, která se konečně stává realitou. Ve filmu nazvaném Glass se objeví Bruce Willis i Samuel L. Jackson a premiéra nás čeká 18… (viac)

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

04.04.2017

Přední skladatel instrumentální filmové hudby James Newton Howard obdržel v neděli 2. dubna z rukou Martina Pomothyho "ČSFD Award" za "Oblíbeného skladatele dobrodružných soundtracků". Průlomovým… (viac)