Na rodinnej farme v Bucks County v Pennsylvánii sa jedného dňa objaví v kukuričnom poli záhadné 150 metrové znamenie. Hlava rodiny Graham Hess, jeho brat Merrill a dve deti stoja pred záhadou. Je to zlý vtip? Správa? Varovanie? Zvieratá v okrese sa začínajú správať zvláštne, psy sa stávajú agresívnymi. Televízne stanice hlásia, že obrazce v obilí sa začínajú objavovať po celom svete... Množstvo a rýchlosť, s akou sa objavili, svedčí o spolupráci stoviek jednotlivcov v mnohých krajinách. Kto sú ich tvorcovia? Čo sa nám pokúšajú oznámiť? Niektorí ľudia veria, že sú dielom mimozemšťanov, podľa iných ide o podfuk. Je len zopár vysvetlení. Zrejme ide o najväčší podvod, aký kedy kto pripravil. Je tu ale ešte jedna možnosť. Že sú pravé... (oficiálny text distribútora)

darthboal

Dobře vyvážená podívaná, asi něco mezi hororem a thrillerem. Škoda finále, který to dost shodilo. Asi bych to celý jednoduše zhodnotil úvodními slovy jiného pořadu:”Kdo byli, proč přisli a kam odešli.” ()

F2003F

Jednou z výhod je, že to ide od začiatku priamo bez dejových odbočiek alebo príprav. Miestami sa napätie a nepríjemná atmosféra dá krájať, miestami úderne emotívne (večera), ale miestami aj rušenie poctivo budovaného dusna blbým klišé (autonehoda, žiarovka). Herecké výkony poväčšine delikatesa a najmä čarovná extra cute mini Abigail. Po druhom i tak z plného o jednu znižujem aj keď stále trvám na tom, že ide o najlepšieho Shyamalana, čo sa atmosféry a pútavosti týka. A tých smiešnych mimoZemŠťalov radšej nemuseli vôbec ukazovať, výslednému dojmu ktorý by tým pádom bol vytvorený na základe vlastnej fantázie by to nesmierne pridalo ()

ap2001

Řekl bych, že Shymalan je po Šestém smyslu zbytečně přeceňován. Znamení, podobně jako Vyvolený, sice jsou svým způsobem velice výjimečné filmy, ale určitě ne "nejlepší filmy všech dob". Na druhou stranu, je to něco zcela odlišného, než 99% věcí, které v Hollywoodu vznikají. ()

jerabin

Do nejmenších detailů vypracovaný příběh. Ta pointa sama o sobě není tak důležitá jako poselství, které přináší. U toho filmu je třeba být neustále ve střehu, i když se zdánlivě nic moc neděje. ()

Dohny

Nemáte Šestý smysl, nejste Vyvolený, stačí když Vám dám Znamení, že tento film je opravdu super a super sci-fi thriller, který kdy byl natočen. I přes ladně proplouvající děj to byl opravdu zážitek, sedět v kině a sledovat to umění, kterým oplývá pan režisér Shyamalan, je to opravdu borec. Ale po takových filmech jako je Šestý smysl a Vyvolený, to musím ohodnotit čtyřma bodama. A ještě ten japonskej kameraman je fak třída.Ach jooooo! ()

Imouse

Všem se předem omlouvám za můj subjektivní názor, ale tento film je sice opravdu skvěle natočen, s dobrými hereckými výkony, ale ten scenař. Ten detajl, že vše má příčinu mi přišel strašně absurdní a vynucenej. Další hřebířek do rakve bylo zjevení... Tento snímek pro mě byl zklamáním roku. ()

Petkon

Hodně dobré efekty i celková atmosféra, skvělé herecké výkony, ale co je to všechno platné, když celý film je v podstatě o ničem, navíc takový nemastný neslaný závěr. Následující den již člověk zapomene, o čem to bylo a co tím chtěl vlastně básník říci... A to je málo. ()

Vital

Když nevidíte strach,cítíte ho o to víc,než když ho vidíte,tak bych definoval i Znamení a Shyamalan to umí hezky,jak nás přesvědčil i o 2 roky později natočený snímek "vesnice" ()

aliajas

Nehovorím, že je to zlý film, ale očakávala som omnoho viac. Celý je založený len na náznakoch a na presvedčení, že divák tomu uverí a ja som mala na konci naopak pocit, že boli skôr zbytočne paranoidný a podľahli ilúzii niečoho neexistujúceho - aj napriek záveru ( alebo práve poň? ). A to patrím k ľuďom, ktorí veria v existenciu ďalšieho života vo vesmíre. ()

kennyzero

Už je to dlouho, co mě u nějakého filmu takhle mrazilo. Stará dobrá metoda neviděného, jen slyšeného či tušeného zla, tady funguje dokonale. Napětí je budováno postupně a houstne s každou minutou filmu. ()

Olafa

Scénář divný, režie ještě divnější na hranici ubohosti (Shyamalane, Shyamalane, velké zklamání). A i ten konec byl divný ... možná jsem to jen nepochopila, páč jinak nechápu, jak se tohle může držet v červených číslech. ()

JQK

Jednoduše perfektní. Atmosféra napětí se táhne celým filmem, ale přitom úplně nerozumím tomu, proč je označován jako horor. Sci-fi thriller na pomezí hororu snad ano. I na druhé podívání stojí rozhodně za to. Ač film přirozeně obsahuje některé nelogičnosti - vetřelci nesnesou vodu, ale nevadí (?) jim dýchat atmosféru nasycenou vodními parami, ani běhat v kukuřici či trávě, která už v noci, ale zejména ráno musela být pěkně orosená - je pro mě o tři hvězdičky výše, než třeba Válka světů. Základní linie děje v zásadě totožná, rozuzlení také (tam opět nějaká rýmička - tady se vetřelci ještě asi nakazit nestačili), ale atmosféra neporovnatelná. Je hezké, že Spielberg nechá zplanýrovat půl Ameriky, kdežto Shyamalanovi stačí trochu zdemolovat půl domu, ale v případě Shyamalana jsem vše prožíval tak, jak kdybych byl na místě. U Spielberga jsem se cítil jen jako divák před TV a toužebně jsem čekal, kdy Cruiseovy nesnesitelné děti budou konečně rozemlety, což se bohužel nestalo. Jednoznačně doporučuji, myslím, že ani Gibsonovo podání rodinných vztahů nijak toporné nebylo. Nevím, jak to má správně být půl roku po smrti manželky, asi by se každý choval divně a přepjatě, zvlášť když Gibson je bývalý kněz, který ztratil víru. ()

Blažena

Přestože filmům o ufonech, hororům a scifárnám se spíše vyhýbám, tohle jsem zkoukla a byla jsem příjemně překvapena. Nepotrpím si ani na nějaké srdceryvné scény otce a syna, syna a dcery, otce a bratra,...ale přestože se ve Znamení hojně vyskytovaly, byla jsem ochotna je tolerovat. Proč? Humor. Vtip, který tento film nenápadně prostupuje od začátku do konce, vás donutí se zasmát i po té nejdramatičtější / nejdojímavější scéně. Ať jsou to čepice proti čtení myšlenek, znamení - žvýkačka nebo profesor Bamboo(?)...zkrátka jsem se bavila a nevadil mi ani ufon v celé svojí kráse na konci:) Vím, že na srandě ten film nestojí, ale pro mě je to základní kámen + samozřejmě vydařená pointa a trochu toho napětí. ()

pupkac1

ako pri všetkých filmoch od Shyamalana čo som videl musím vyniesť do nebies kameru, hudbu a atmosféru. a v druhom rade aj hercov. pre mňa úžasný film. ()

Fill16

Atmosféra by se dala krájet. Je to rozhodně daleko lepší než Šestý smysl a musím uznat, že filmařské umění je tu předvedeno na 100%. Tajil se mi dech při každém závěru, navíc home video s mimozemšťanem je opravdu působivě zneklidňující a opravdu děsivé! Některé záběry by mohly býti vskutku zarámováníhodné :-) ()

shinlove

Na tenhle film oproti Vesnici reaguji opačně než většina známých a komentářů na CSFD. Že Shyamalan má skvělé scénáře, výbornou režii a dobrý čich na herec, které v jeho filmu hrají je bez debat. O vystrašených obličejích Mela a Joaquina, taktéž dětí také nebylo pochyb. Ale co se mi nelíbilo, že mi to spíš přišlo jako parodie než horor. Možná jsou mezi námi ufoni, možná poletují světem, možná dělají znamení v obilí, ale určitě nebudou strkat prsty pod dveře jen proto, aby se diváci lekli a aby si je nechali useknout...a takových, s prominutím kravin, jsem v tomhle filmu našel dost. Proto jen 3*, i když nechybělo moc ke 4. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

04.04.2017

Přední skladatel instrumentální filmové hudby James Newton Howard obdržel v neděli 2. dubna z rukou Martina Pomothyho "ČSFD Award" za "Oblíbeného skladatele dobrodružných soundtracků". Průlomovým… (viac)

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (viac)

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (viac)