Píše se 19. století. Dva fotbalisté, každý z opačného pólu společenského žebříčku, prožívají v práci i soukromí vzestupy a pády, které změní jak fotbal, tak celou Anglii. (Netflix)

ynot

Námět a příběh jsou samy o sobě perfektní. Ale scénář to totálně zmršil. Místo svižného a dramatického filmu nebo minisérie je z toho zdlouhavá nuda, prošpikovaná špatnou romantikou, postavy jednají nelogicky a fotbal je tam těžce na druhý koleji. A ty zápasy jsou vyloženě odfláknutý. Škoda, mělo to potenciál. ()

hony23

Povedený seriál o počátcích fotbalu z viktoriánské Anglie. Anglický pohár doposud vyhrávaly pouze týmy ze společenské smetánky, toto však chtějí narušit dělnické týmy ze severu Anglie, byť jejich hráči musí bojovat s hospodářskou krizí a existenčními starostmi. Na můj vkus tedy mohlo být v seriálu více fotbalu a méně sociálního dramatu a ten kýčovitý závěr si tvůrci také mohli odpustit, ale jinak velká spokojenost. ()

Proso

Skvělý dobový seriál poukazující na sociální sekluzi Anglie 19. století za použití atraktivních kulis fotbalového světa. Nejspíš by se hodilo pár epizod navíc, některé linky byly trochu urychlené, a taky více budgetu, zejména fotbalové scény kamerou a střihem místama hodně skřípou. Scénář ale se vstupními zdroji dělá, co může. Finální zápas je už pouze fantazií a ukázkou toho, proč sportovní dramata tak skvěle fungují. ()

kikinozka

Je to krásně natočené, poutavé, herci výborní, téma pro mě navíc hrozně zajímavé. Nevím, jak vypadal fotbal v druhé polovině devatenáctého století, ale znázornění v tomto seriálu mi přišlo mimořádné věrohodné. Navíc z obrazovky vyloženě srší atmosféra té doby. Pět hvězd dát nemůžu, jednak protože tvůrci míchali historickými fakty více, než bylo potřeba, jednak protože mě vyloženě otravovaly vedlejší linky s manželkou jednoho z hlavních představitelů. ()

GCorsini

Výborná nápad na seriál, ale opět strašně promarněná šance z toho vyždímat opravdu TOP seriál. Příběh je zkracován, rozhodnutí jsou hrozně odbyté, krátké dialogy prostě šup se, šup tam. První řada měla mít dvojnásobek dílů a daleko více propracované scény. Pevně doufá, že jestli se Netflix rozhodne pro druhou řadu, tak že do toho nasype více peněz a pokusí se detailněji propracovat dialogy a vůbec celou výpravu. Na hřišti má být 2000 diváků a oni tam mají dvacetičlenný komparz. Opravdu si to zaslouží více pozornosti. Dávám čtyři hvězdy za nápad a doufám, že to půjde nahoru. ()

Logicomix

Mám rád fotbal a historické filmy s dobrou výpravou, takže bych měl být spokojen. Jsem, ale... herci jsou typově vybráni skvěle, ale i díky upjaté době 19. st. nemají moc co hrát. Samotné zápasy nejsou nic moc, ale to tolik nevadí, protože ani ten tehdejší fotbal nebyl z hlediska dnešního stavu tohoto sportu také nic extra. Největší problém je ovšem samotný příběh. Od začátku je celkem jasné, kdo jsou ti dobří hoši a to mě trochu nudilo. ()

Razz

Miniseria o vzniku profesionálneho futbalu,ktorá trochu ohýba faktami a priveľmi trpí na ženskú réžiu a snahu o romantické prvky,ale v zásade dobrý pocit ostal. 7/10. ()

OstapBender

velmi prijemna prechadzka pociatkami zrodu organizovaneho futbalu vo viktorianskom anglicku.. atmosfera tej doby sa vdaka hercom a kamere dostala az do obyvacky.. ()

aneken

Vynikající. Spíš než seriál o fotbale je to sociální drama z období pozdně viktoriánské Anglie. Když jsem studoval reálie týkající se jednotlivých postav a událostí, tak úplně přesně neodpovídaly realitě, ale to jsem v rámci scénáře ochoten prominout. Každopádně mě to bavilo moc a je odůvodněný předpoklad, že to bude bavit i lidi, kteří nemají k fotbalu, potažmo ke sportu, žádný vztah... ;) ()