V katastrofickom thrilleri Posledný úkryt sa ľudstvo snaží prežiť a zachrániť sa pred ničivou kométou, ktorá sa nezadržateľne rúti k Zemi. John Garrity (Gerard Butler), jeho manželka Allison (Morena Baccarin) a malý syn Nathan sa vydávajú na strastiplnú cestu, aby sa dostali na posledné bezpečné miesto na svete. Zo všetkých strán prichádzajú desivé správy o škodách, ktoré spôsobujú úlomky kométy. Tie fyzické však nie sú najhoršie - ľudí sa zmocňuje panika, prestávajú platiť základné princípy ľudskosti a všade vládne bezprávie. Šanca na záchranu sa zmenšuje každou minútou a nikto nechce pomáhať druhým, pretože v poslednom úkryte nie dosť miesta pre všetkých... (Forum Film SK)

Bolex

Pro tolerantního fanouška sci-fi poměrně dobře koukatelné. Davové scény a rabování možno porovnat s dnešní USA realitou. Na druhou stranu chápu, že někdo, včetně mne, těžce skousne využití neduživého spratka a jeho nesympatické matky. ()

Mukade

žiaden katastrofický blockbuster to neni, ale nie je to ani "asylum production" (kvalitou prevedenia) a bolo to celkom pozerateĺné priebežne ()

nudlis

Za mě je to zhruba na úrovni 2012 (s Cusackem) nebo San Andreas (s Dwaynem Johnsonem). Trikově v pohodě, ale nesmí chybět X tradičních americký klišé a samozřejmě klasickej americkej happyend: vlajka vlaje, prezident hřímá v televizi o soudržnosti a národní hrdosti (pokud teda nenatáh brka při tý katastrofě), páreček na sebe zamilovaně(?) zírá, i když by si před hodinou-dvěma nejradši vrazili kudly do voka. No prostě nakonec jsou všichni jsou ukrutně happy že to dali. A zbytek že prej vodpružej. ()

Yamatosan

Mám rád katastrofické filmy, ale u mnoha mi vadí jejich přehnané (i když asi pochopitelné) zaměření na destrukci. Tady to není, a je to super - už dlouho jsem při filmu nezažil tak mrazivou atmosféru. A jde to i bez megalomanských efektů, ba právě bez nich to jde možná o to lépe. Není to bez chyb, je to malý levný film, ale za mě funguje mnohem lépe, než valná většina takto zaměřených blockbusterů, na které si žel ke konci hraje a trochu si tak podráží nohy. Přesto velká spokojenost. ()

Bogrant

Schopný, v rámci možností dostatočne uveriteľný katasfrofák, ktorý na to ale ide opačnou cestou a namiesto neustáleho ničenia svetových metropolí sa v prevažnej miere zameriava na ľudskú chamtivosť a celkové správanie sa v skľučujúcej situácii. Najnapínavejšia scéna je na začiatku so susedkou v strede ulice. Waugh sa však radšej radšej drží skôr pri zemi, je viac reálny, technický a nekladie dôraz na otrepanú opulentnosť. Samozrejme, má to viacero klišoidných momentov, najmä dialógov a flashbackov, ale efekty sú vydarené a hoci je tu napätie tentokrát poskromnejšie, zvládnuté je solídne. ()

dinzbir

Docela povedená ukázka toho, jak by to vypadalo v reálu. Na ponedělní oběd ok. Sice konců světa už bylo hodně, ale tady je to pojednáno reálněji. ()

Hammer70

Podotýkám že jsem fanoušek apo filmů. Shlédl jsem jedním dechem jak se říká. Pěkná produkce, pěkný scénář s prolínáním napětí a uklidnění. Výborné herecké výkony hlavních představitelů. plná palba ()

rengers

Jak už to bývá u katastrofických filmů, jde o to, zachránit si život za každou cenu! Když padají úlomky komety na zemi, jak víte kde se přesunout,  aby vás to nezasáhlo? Film je docela napínavý a má spád, nechybí tam nic co bych vytknul v takovém druhu žánru. Za mě dobrý. ()

Sefko

Už od prvého momentu je to vlastne taký mix Drvivého dopadu a 2012. Ale aj napriek tomu a tiež množstvu klišé, príbeh dokáže zaujať. Hrdinovia sú sympaticky a atmosféra by sa dala krájať. Skrátka jeden z najlepších katastrofických filmov posledných pár rokov. ()

breebee

Průměrný katastrofický film. Viděla jsem i lepší, ale i mnohem horší. Bylo to napínavé a ne nějak extra přehnané. Jenom bych usekla těch posledních 10 minut. ()

medveed

První půlhodina je na 100%, pak začne příběh trochu ztrácet dech. Celkově mu škodí zbytečně dlouhá stopáž (minimálně 15 minut se dalo prostříhat). Nicméně, stále je na co koukat a i přes to, že je jasné jak to dopadne, je děj napínavý. Mám pro tento typ filmů slabost, takže nadhodnotím na 80%. ()

werny

... není to klasický velkofilm, ale neurazí... jen bych někdy raději viděl, aby takovou katastrofu přežili třeba občané Karlovarského kraje... třeba v útrobách sopky Komorni hůrka... ()

Slavic.guy

"jestli se tam chceme dostat včas, musíme vyrazit Teď hned." >následuje soustava scén, jak dědek opravuje cosi ve stodole, matka myje syna a všichni se spolu vykecávaj. Jestli do ty doby to nebyl úplnej bullcrap, tak od tyhle části filmu už jsem ztratil veškerý naděje že se to ještě zlepší... Těžce podprůměrný pre-apokalyptický ho*no. ()

Muffino

Celkově to příběhem není nic nového pod kometou, ale film nepůsobí jako žádný velkofilm a jeho míra uvěřitelnosti je až na pár výjimek obrovská, což je ohromné plus a celý film tak i přes to působí dost přirozeně. Trikový vizuál pohledů na oblohu je fantastický a na konci i hudba dopomůže k probuzení emocí. Kdyby film skončil hned za flashbackem, dal bych o hvězdu víc. Bohužel to však asi bylo nad síly amerického naturelu producentů. Jinak věřím, že ta Eiffelovka ještě půjde opravit a nebude nutná demolice. ()

Greenland: Poslední úkryt se dočká pokračování

Greenland: Poslední úkryt se dočká pokračování

15.06.2021

Loňský katastrofický spektákl Greenland: Poslední úkryt měl kvůli zhoršující se pandemické situaci jen málokdo šanci nakonec vidět v kinech, ale nyní se zdá, že thriller o rodině hledající úkryt před… (viac)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět

27.06.2020

Herec Gerard Butler patří v Hollywoodu už řadu let k akčním jistotám. Nehraje sice v těch největších blockbusterech a jeho filmy v kinech čas od času šeredně vyhoří, hvězda snímků 300 nebo Pád Bílého… (viac)