Kanibal! Muzikál

• USA Cannibal! The Musical (viac)

Hororová brutalita v líbezném muzikálovém provedení. Takový dokonalý mix dokáží jedině tvůrci legendárního seriálu South Park. Zavraždění a snědení svých společníků – taková jsou obvinění proti Alferdu Packerovi, sympatickém průvodci skupinky zlatokopů. Jaký je ale jeho opravdový příběh? Proč například více než ženy miluje svého koně? A proč indiáni vypadají jako Japonci? Na tyto a další zásadní otázky, jež trápí lidstvo odnepaměti, vám odpoví brutálně komediální muzikál společnosti Troma, který je vůbec první celovečerní spoluprácí legendární autorské dvojice Trey Parker a Matt Stone. (Řitka video)

cubajz

čekal jsem od toho trošku větší masakr (TROMA!), ale i tak to byla děsná sranda - japonští indiáni, parker-stoneovský Kyklop, odkaz na vlasy south parkovského Kylea, podlí trappeři a veselé písničky. Škoda jen, že všechny písně jsou hrané pouze na klávesy a ne v orchestrálním provedení. Špadojňkl! ()

Azrael515

Hehehehehehehehe, dokaz o tom že genialita a stupidita možu koexistovať :D .... "Let's build a snowman..." Parker je jediný človek mimo Python's čo dokáže natočit muzikál pdľa mojej chuti :) ()

destroy83

Westernová komedie s muzikálovými prvky, pod kterou je podepsána TROMA, slibuje netradiční filmový zážitek, kterého divák dostane pořádnou porci. Film vypráví příběh naivního průvodce zlatokopů, Alfreda Packera, který je v nouzi nucen se uchýlit ke kanibalismu, aby přežil výpravu,kterou vedl. Z dobrodružné cesty se ale vrátí pouze on a následně je obviněn ze smrti svých druhů; vše ovšem bylo daleko složitější. Dílko obsahuje hutnou porci jak inteligentního, tak ujetého humoru, řadu chytlavých, textově masakrózních songů, japonské indiány, tupé trapery a nářezovou parodii na přeslazené scény. Snímek sice není typická TROMA uchýlná jízda, ale i tak si divák užije decentní porci gore a špetky sexuálních narážek. Celé to tvoří absolutně zábavný koktejl, který si fanoušek béčkové podukce opravdu vychutná. U mě jasný plný počet. ()

Radiq

Černohumornej muzikál - no co od toho můžete čekat? Kromě černýho humoru (konzumace přátel, několikanásobné zabití hlavního pojídače) tam najdete taky humor dost ujetej (stepování při písničce o sněhulákovi), nechutnej (jednookej yankee, kterýmu z díry po oku stříká hnis) i trapnej (šikmoocí indiáni ovládající karate, kopání do koulí). Písničky mají velkej potenciál, ale dost je pohřbívá použitá hudba, která je všechna jak v midi formátu - dost naivní ()

okkac

Čekal jsem víc. Zasmál jsem se jen párkrát - opakované zmrtvýchvstání, Matt Stone si sundá čepici, "Let's build a snowman" a ještě něco dalšího na co jsem zapomněl. 5/10 ()

SoolenJV

Uz zakladni myslenka udelat muzikal s pribehu o kanbalovi je zabavne ujeta. A stejne jsou na tom i chytlave songy (docela vysoke kvality) a amaterske zpracovani. Alefilm rozhodne vypada profesionalneji, nez nejslavnejsi ditko studia Troma - Toxie. ()

Mrkvič

Je to ujeté teda řádsky. Humor odpovídající tvůrcům a rozhodně jim nekazí pověst. Songy by si to ale zasloužilo lepší. Skvělý je lovecký song a sněhulák, ale, no ale i jinak to jde. Prostě ukázková práce s mizernými herci a neherci :) ()

T-pack

Ačkoli to byla vážně sranda a to pořádně střelená, na to, že to byl muzikál, tam bylo dost ticha a docela málo písniček. Stáří na tom nepřidalo a ta kvalita byla teda horší. Ale jinak pecka - sněhulák, zombie, indiáni... takže jo, nakonec dost dobrý. ()

hanagi

Hravě roztomilá westernová parodie se zpěvy a tanečky. Prostě běžný život na divokém západě, s cestou za nalezištěm zlata, se zastávkou v indiánské vesnici a s trochou toho kanibalismu na zpestření. ()

sedm.1

Kanibal!Muzikál! se stane nesnesytelnou šíleností až tak v posledních deseti minutách,kdy se celý děj zvrhne do naprosto ulítlé záležitosti bez hlavy a paty a hlavně bez trošku soudnosti.Do té doby se však odehrává docela povedené "troma-céčko",kde tedy též nechybí ulítlosti,ani to nemá hlavu a patu a ani té soudnosti tam není moc,ale vše je to v míře velmi zábavné a bláznivě pohodové.Písničky jsou rytmické a skočné,je zde spousta výborných gagů a fakt zábavných dialogů,sem tam nějaké to gore(a povětšinou i docela povedené),vše prostě odsýpá a je to šílený až na půdu,přesně tak jak by to mělo být.Jen ten úplný závěr ale už opravdu překročil onu hranici pro mne přijatelné absurdity a celý snímek to u mě dost srazilo.Celkově jde ale o průměrnou Tromáckou produkci,ovšem pro běžného konzumenta jasné doporučení s třemi vykřičníky:Nekoukat,nesledovat,obloukem se vyhýbat :-)!!! ()

folklorman

„Zbylo kus Swana, chci se nasnídat“ Tento film má sice z hororem pramálo společného, ale musím říct, že jsem se už dlouho tak nenasmál. Poloamatérsky natočený film je přeplněn srandovními hláškami a chytlavými písněmi. Občas mám takové období, že si film pustím i třikrát za sebou. Za nejlepší scény považuji - jak Swan staví sněhuláka a pojídání Swana. Tento film rozhodně doporučuju. ()

Chris Wulf

Let's built snowman. We can make him our best friend. We can name him Shannon, Shannon Wilson Bell. We can make him tall, we can make him not so tall. Shpodoinkel!!! :-D ()

BlackTom

Od tohto som čakal ťažkú k*kotinu, pretože to, čo som sa od známych napočúval a dočítal o TROME ma poriadne "vydesilo". Ale nakoniec som sa poddal a skvelo som sa pobavil. Pesničky sú tu naozaj šialené, hlavný hrdina je neskutočný blbec, no nemôžem si pomôcť, strašne sa mi to páčilo. Ovšem, žánrové označenie "horor" sa tu naozaj nehodí, ak nerátam úvodné gore scény. Skôr poriadne drbnutý muzikál. Parker a Stone mali už oddávna talent :) ()

farfalla

Je to velmi hravý film podle skutečné události. Barevný muzikál, nebo spíše černá komedie. Samozřejmě, tuto verzi událostí není vhodné brát příliš vážně. Některé detaily těžkého života zlatokopů a pak i pochodu z Utahu do Colorada jsou dosti nechutné. Všechno to utrpení je však ve veselém obalu. Každá věta je vypilovaná a má ve scénáři své místo. Není dobré očekávat velké herecké výkony. Herci si často vypomáhají neotřelým koulením očí nebo otevřením úst. Také triky jsou spíše detailní a odvážné než dokonalé. Ke konci je však film příliš dlouhý a vtipy se opakují. Kdo má rád ´South Park´, najde si cestu k tomuto psychologickému, zlatokopeckému muzikálu. [James Humphrey: ´Well, you´re the butcher. So, butch!´] [First used in the movie "Cannibal: the Musical," "Shpadoinkle" was left without a specific definition, it's just a generic exclamation, and makes a great substitution word.] ()

Arach.No

Kanibal obohatil mou slovní zásobu o krásné slovo špadojňkl a "Let´s Build a Snowman" pořádně otřásl žebříčkem mých nejoblíbenějších muzikálových výstupů. Parker a Stone prostě umí. ()

Hugomil

Nádech westernové hudební poezie, celkem slušně udělané masky a pár zajímavých scén. Pro mě naprosto oddychová záležitost, nerušená složitým vyprávěním. Víc film, než muzikál a to mi sedlo. Dialogy jen z části protkané hudební, zpívanou vložkou se mi líbily. ()

Paldiny

Ak už Tromáci musia spievať, tak radšej v KFC. Tu sa hoši od divokého západu držali na môj vkus až moc pri zemi. I keď hovoriť pri tomto type filmov o vkuse môže pôsobiť scestne, to uznávam. Čo však bez recesie pochválim sú muzikálové čísla. Je vlastne jedno či sa spieva o koňoch, snehuliakoch alebo zajačikoch stiahnutých z kože, pesničky sú veselé, smutné, no vždy melodické. Tiež sa našlo dosť šibnutých momentov, ktoré rozosmejú. Ostatok klasická Troma, na pohľad lacnota, že keď neviete do čoho idete, film vypínate, herci, že by ich zamestnali len v Rumunsku a na Jojke a tá hlavná postava s plnofúzom si cez pauzu kľudne mohla odskočiť na natáčanie Rasputina. Takže iba na vlastné riziko. ()

waits

Dovedu si živě představit, ze leckterý konzervativní konzument vypne DVD po pár minutách jakožto amatérsky natočený film (no, počkejte, ta indiánská vesnice...!?) s ujetým humorem, který mu nesedí. Do stejné skupiny nepatřím, ale na druhou stranu se nemůžu ani zařadit mezi okamžité fanoušky, na to je tenhle Parkerův a Stoneův pokus příliš nedotažený. Jde o celkem milou podívanou, kterou osvěží sem tam nějaký povedenější vtípek, hudební čísla jsme naopak přetrpěl, což je u avizovaného muzikálu na pováženou (Jen dupák Let´s build a Snowman jsem si pustil ještě jednou). Ansámbl se ovšem během natáčení viditelně bavil a hlavně Parker a Stone si film střihli jen jako takovou krotkou bokovku, dost vzdálenou ostrému humoru jejich vlajkové lodi, South Parku. "Vraťte se! Čeká vás zkáza. Zkáza!! Zkáza!!! (chvilka zdvořilého ticha) Děkujeme. (skupinka pokračuje v cestě)" ()

pend

Po úvodním masakru celkem obyčejný muzikál s několika hodně vtipnými momenty, v závěru ale tvůrcům dochází dech. ()