Kanibal! Muzikál

• USA Cannibal! The Musical (viac)

Hororová brutalita v líbezném muzikálovém provedení. Takový dokonalý mix dokáží jedině tvůrci legendárního seriálu South Park. Zavraždění a snědení svých společníků – taková jsou obvinění proti Alferdu Packerovi, sympatickém průvodci skupinky zlatokopů. Jaký je ale jeho opravdový příběh? Proč například více než ženy miluje svého koně? A proč indiáni vypadají jako Japonci? Na tyto a další zásadní otázky, jež trápí lidstvo odnepaměti, vám odpoví brutálně komediální muzikál společnosti Troma, který je vůbec první celovečerní spoluprácí legendární autorské dvojice Trey Parker a Matt Stone. (Řitka video)

Bachy

Pro fanatického fandu South Parku je tohle velké zklamání. Náznaky klasického humoru Parker/Stone už tu sice najdete, ale to, že je snímek hodně levný a v podstatě i amatérský je z toho cítit na míle daleko. Naštěstí film nebrzdí žádná dlouhá stopáž a tak vše rychle jede ke konci, který je opravdu vrcholem filmu, takže gradace je zde silnou stránkou. Jenže, že bych u toho seděl zařezán v sedačce a královsky se bavil se opravdu říct nedá. Spousty hluchých míst, chuť si zpravím na další dílech South Parku, tam ta levná animace sedí daleko daleko více. Na druhou stranu už vím, že kdykoliv je zlo - let's build a snowman. ()

Chrustyn

Naprosto šílená podívaná plná bláznivých písniček a ujetých scén. Škoda, že si svoje kvality nedrží až do konce a některé fórky nejsou tak povedené. ()

iamek

Tenhle filmový žánr nesnáším, ale zpracování snímku je docela zábavné a hlavně celý filmek strašně rychle utekl. Sice jsem čekal trošku více kanibal scének, ale vůbec mi nevadí, že tam není skoro žádná. Vše zachraňuje parádní hudba a hlavní hrdina, který je na Troma produkci docela dobrý herec. ()

eraserhead666 odpad!

Nesvatý Pinheade, co tohle do prdele je? A jak je možné, že to dosáhlo tak vysokého hodnocení? Je to prostě blbost, kravina, trapárna, kosočtverčina u který jsem dokázal naneštěstí usnout AŽ po hodině a čtvrt a o tom, že už to teda nedokoukám, jsem se ani dlouho nerozmýšlel. Pro mě jen další potvrzení toho, že Parkerovi a Stoneovi se výborně povedl South Park, ale cokoliv dalšího na co sáhli (a tohle už je druhá věc mimo SP, co jsem viděl) stálo za starou bačkoru. Dal bych tak půl hvězdičky za to, že jsem se cca dvakrát pousmál. ()

Othello

Klisna, o které jste si mysleli, že má jen vás, ale ona za vašimi zády klidně povozí celý město, toť jedna z hlavních zápletek Parkerova debutu, zčásti napsaného jako pomstu své někdejší snoubence, která ho podváděla ze zpěvákem univerzitního quartetu. Jmenovala se stejně jak ten kůň a dokonce je to prý jedna z tanečnic v závěrečné "Pověste ho vejš" choreografii. Upřímně řečeno se Trey Parker nemá čemu divit, když zamlada vypadal jak fujho Jerry Seinfeld. Nicméně tenhle muzikál má vlastně všechno, co já na těhlech studentskejch fraškách mám rád - produkční nedostatky nahrazené nadšením zúčastněných, nepochopitelné interní vtípky, everything goes mentalitu, vycházení z podnětů svého prostředí (ve své době nebyla legenda o Alferdovi Packerovi za hranicema Colorada nijak moc známá) a obecná maniakálnost. Na reakci jedné z postav u druhé prezentace písně Snowman si bezpochyby vzpomenu při svých budoucích muzikálových dobrodružstvích. ()

Xeelee

Špadojňkl! Kde jste sebrali tolik mrtvých zvířátek? Kanibal! Muzikál vlastně není moc muzikál ani film o kanibalech, ale je především o špadojňklování. Vraťte se, dokud je čas. Čeká vás zkáza. Vás všechny! – … – Děkujeme… Tenhle westernový špadojňklový hororový kanibalský muzikál s opravdu pravými indiány, kteří mají teepee, je jednou z nejvtipnějších komedií, na které může magor jako já narazit. Pozor na tu past na medvědy. – Cože? Uaaaaa! Jo a Kanibal! Muzikál je o zlatokopech, aby bylo jasno. No vlastně to není moc komedie jako spíš parodie. No a vlastně to vůbec není to co jsem čekal že to bude a tudíž to bylo (jak již chytřejší, větrem ošlehaní a hudebně vzdělaní trappeři zjistili – tedy pokud zpívají ve správné tónině) úplně něco jiného. Co taky čekat od příjemného filmu, ve kterém byly brutální scény (tedy drtivá většina z nich, takže vám dojem zkazí třeba brutální vražda sněhuláka krumpáčem) vystříhány kvůli příjemnějšímu zážitku z filmu? Ti chytřejší už nejspíš tuší, že tenhle muzikál nestojí ani na gore efektech, násilí a hektolitrech krve. Naopak překypuje inteligentním absurdním humorem a celý film je prošpikovaný skrz naskrz více či méně skrytými vtípky a odkazy v takové míře, že při prvním shlédnutí bych nepochytal ani polovinu z nich i se síťkou na motýly. Schválně, kdo tam objevil třeba narážky na bojové nebo třeba klasické japonských filmy? A hlavně, v tomto filmu se nevyskytuje ani jeden Japonec, takže by se na něj žádný průvodce neměl dívat! Milovníci romantických filmů s kobylami si ale určitě přijdou na své a možná uroní i nějakou tu slzičku dojetí. Zajímavé komentáře: 666teen, Chris Wulf ()

SOLOM.

Tenhle film se mi docela líbil. Určitě patří mezi nejlepší tromácké filmy, které jsem měl tu čest vidět. Tenhle film je převážně muzikál, to musel čekat každý, takže ti co tu píšou že tam nebylo nic moc hororového mají pravdu, jenže to se dalo čekat film je totiž úplně o něčem jinném. Jenom bych chtěl podotknout, že se jedná o parodii opravdového lidského příběhu. Film staví především na hláškách, které jsou dost trefné, ale občas i dost trapné. To samé platí i o zpívaných písních, které jsou v anglickém znění docela poslouchatelné, ale nedoporučuji si dávát české titulky, protože zjístíte, že text je celkem o ničem :)) ()

mm13

Pozor - nie je to horor, nie je to ani TROMA a vlastne ani komédia moc nie. Je to taký celkom príjemný úlet s niekoľkými muzikálovými číslami, na ktorom je jasne badať zárodky South Parku. Neviem, či by som mal z toho väčší pôžitok, keby som South Park nepoznal, alebo mi to málo čo dal, dal práve vďaka reminiscenciám na tento geniálny animák. Nie je to stupídne, ale dlho sa s tým nepárali. ()

Caelos

Velké, velké zklamání! Po tom co jsem slyšel jak je tohle dobré, jsem čekal nějaký gore úchylný muzikál ve stylu Tromy, ale tohle? Velmi špatná komedie, kterou by mohli vysílat v neděli odpoledne. Nuda jako prase. (2,5 z 10) ()

amirgal

Téměř nekrvavá pastiche všech druhů muzikálů dětskými Walt Disneyovskými počínaje a romantickými rockovými dojáky konče. Špetka humoru a lá Monty Python´s. V jednom místě českému diváku patrně připomene Dobytí severního pólu. Camp jako vyšitý. Špadojňkl! ()

corpsy

Divný film, s niekoľko vydarenými scénami ( meranie hĺbky rieky kameňom ) a hláškami. Tento film nieje pre obyčajného diváka a je to na ňom vidieť už od prvej minúty. Absurdita, podarená. ()

Padme_Anakin

Musím se smát, takovýhle žánrový mix jsem asi ještě nikdy neviděla a celkově se jedná o naprosto originální dílko.. Místy je to úderně vtipné, občas krásně krvavé a po celou dobu jsem měla pocit, že si ze mě tvůrci střílí, resp. že si tvůrci střílí ze všeho, ze všech i sami ze sebe.. Hlavní postava je bambula k pohledání a už jen fakt, že se stane průvodcem výpravy zlatokopů, je k popukání.. Když si k tomu přičtu past na medvěda, japonské indiány, přechod řeky, kanibalismus, závěrečnou popravu a setnutí, vychází mi to na skvělé čtyři hvězdy.. ()

DDT

Zábavný, i když zřejmě hodně levný poloamatérský snímek. Naznačuje už ale budoucí "southparkovskou" sílu svých autorů, hlavně v muzikálových číslech. ()

Cimr

Bohužel musím tvořit opozici k většině hodnotících - z žádného vtipu jsem nespadl ze židle, humorných scén tam bylo pomálu, písně mi nepřišly chytlavé a celé se to podle mě dost nepříjemně vleklo. Největší řežba se odbyde hned na začátku a člověk pak čeká, že si film nastavené tempo udrží a nastane 90minutový masakr jako třeba ve filmech Evil Dead 2 nebo Braindead. Hned s další scénou ale přijde zklidnění a to se změní až v posledních minutách. Kanibal! Muzikál tak názvem, popisem i plakátem klame tělem. Hororová brutalita v líbezném muzikálovém provedení? To zní skvěle, ale bohužel brutalita a líbezné songy zabírají tak desetinu stopáže. Zbytek je nepříliš vtipná vata. ()

mysiak

Čakal som veľa od tvorcov South Parku humor...ale ten ostal niekde na rázcestí...ani tie pesničky neboli vtipné...a už si ani nepamätám čo bolo na tom filme vtipné... ()

topi

Hodně velkej úlet od tvůrců South parku v produkci Troma. To se musí vidět a každý si na to udělá obrázek svůj. Pohodovka, které vtip určitě nechybí. ()

Stanislav_H

Částečně autobiografický film. Romance. Nabízí se přirovnání k Lásce nebeské. Pár zásadních rozdílů a zároveň důvodů, proč raději sáhnout po Kanibalovi: v Kanibalovi je příběhová linie uvěřitelná; postavy nejsou žádná odpudivá monstra; není šance se u něj nudit ani rozčílit; neexhibuje tam Tomáš Sangster. ()

Vědma

Osvěžující a obsahující třeskutou nálož gagů a hlášek - výborných, horších i trapných, ale spíš výborných a špajdoňklových. Druhá půlka ztratila dech a náboj, ale nebýt toho, byla by to pětka - hlavně za výborné písničky. Zvažovala jsem, že nejlepší by bylo celou kanibalskou eskapádu vynechat, i tak tam bylo srandy na dva filmy. ()

honajz2

To byla ale špadojňklová komedie! Sice absolutně nevím, co to slovo znamená, ale co už, kdo to viděl, pochopí. Už hned na začátku mě potěšilo logo Tromy, které vždycky slibuje řádnou šílenost a ono taky jo, akorát na Tromu je to málo úchylně a málo krvavé. Zpočátku to stylem dost připomene rané komedie Petera Jacksona a ono to i tak podobné baví. Tady je to navíc obohacené o muzikálová vystoupení a i znatelné náznaky Parkerova a Stoneova humoru, který pak rozvádějí v South Parku. Pak tu taky hraje Stan Brakhage, od kterého jsem pár dnů zpátky viděl několik krátkých filmů (většina z nich za moc nestála). Každopádně, Kanibal! Muzikál je i bez úchyláren a hodně gore dost šílená komedie, která je ale hlavně zábavná, takže já jsem s ni spokojený. Jenom mohla být o něco kratší, v některých místech je to hluché. 4* ()