Highlander

Akčný / Fantasy / Dobrodružný / Mysteriózny / Sci-Fi
Kanada / Francúzsko, (1992–1998), 96 h 58 min (Minutáž: 48–49 min)

Hudba:

Roger Bellon

Adrian Paul, Alexandra Vandernoot, Elizabeth Gracen, Peter Wingfield, Lisa Howard, Christopher Lambert, Ben Pullen, Jan Tříska, Gregory Smith (viac)

Je nesmrtelný. Narodil se před čtyřmi sty lety na Skotské vysočině a není sám. Jsou tu i druzí jako je on - někteří dobří, někteří zlí. Již celá staletí bojuje se silami temnot a jediné útočiště mu poskytuje svatá půda. Nemůže zemřít, pokud ho nepřipraví o hlavu a nevezmou mu jeho sílu. Na konci může zůstat pouze jeden. Je to Duncan MacLeod, Highlander. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa majo25 k tomuto seriálu (52)

The Hunters (1993) (S01E22)

Nová seriálová zápletka v seriáli. Síce má to pár logických chybičiek a lovci, ako si hovoria tí, ktorí už stovky rokov sledujú nesmrteľných, sú až príliš fyzicky zdatní, ale nový náboj a tiež ďalšiu mysterióznosť v seriáli len vítam. ()

Season 2 (1993) (S02)

Druhá séria pokračuje predovšetkým tam, kde skončila tá prvá - v téme tajomných Strážcov a jej agresívnejšej odnoži. Šokuje však nečakaným skonom jednej z hlavných postáv - postavy, ktorá nemá náhradu a na ktorú som si veľmi zvykol. Jej odchod je spravený ešte k tomu dosť netradične - jednoduchým odprásknutím bezvýznamným zlodejom. Pár epizód sa týmto odchodom ešte seriál zapodieva, ako keby sa sami tvorcovia nevedeli kam sa pohnúť, ale kupodivu to aj s prispením zmeny prostredia späť do Kanady a novými dvoma postavami (tie občas sú, občas nie) sa seriál dokáže znova rozbehnúť. Nové originálne zápletky, ešte o trochu lepšia akcia a ono to funguje. Napriek tomu, že málopočetnými postavami sa séria ešte trochu hľadá, výsledok sa vyrovná prvej série. Najlepšie epizódy sú tie dvojdielne - Diabolské spojenectvo a Podvrh. ()

The Zone (1993) (S02E06)

Žiadne stretnutie s iným nesmrteľným, len sa hranie na dobrých a zlých v políciou zabudnutej štvrti. Aspoňže je to pekne akčne poňaté a hoci sa Duncan tvári, že mu nič "smrteľníci' nezmôžu, pravda je taká, že ho dvakrát uspia. Ako 400-ročný už by mohol mať rozum a nebyť naivný. ()

The Return of Amanda (1993) (S02E07)

Ja som si myslel, že sa nezaujímavá a neatraktívna Amanda s mužským účesom ešte vráti...bohužiaľ. Zápletka tiež nie je žiadne terno. ()

Revenge of the Sword (1993) (S02E08)

Čínska kultúra, kung-fu, ale aj čínska mafia, v ktorých je Duncan - ako inak - doma. ()

Run for Your Life (1993) (S02E09)

Spojenie rasizmu, dávneho sna a novodobého spoločenstva, ktoré má svojich ľudí aj medzi políciou, je zaujímavý mix. Kde sa nám ale vytratil Ritchie? ()

The Vampire (1994) (S02E16)

Viac sa mi pozdávala retrospektívna linka v starosvetskom Londýne. Fajnová hororová atmoška a MacLoad takmer v roli detektíva. ()

Warmonger (1994) (S02E17)

Dobrý záporák a závan východného (rumunského) sveta. Horšia ženská, až sa hl. hrdinovi divím. Ale čo robil MacLoad v bolševickom Rusku, mi je záhadou. Určite boli vtedy aj krajšie a  zaujímavejšie časti sveta. ()

Pharaoh's Daughter (1994) (S02E18)

Zaujímavé je, že nesmrteľní sa vyskytovali už v antike. Zaujímavé je aj to, kam sa zápletka vyvinie. Je tu ale príliš veľa nezodpovedaných otáznikov? Už len to, ako vedela nesmrteľná Nefertiti prežiť takmer 2 tisícročia vo sarkofágu? Že nezomrela, je v  poriadku, ale nuda nič?? Ani ten záver nie je celkom vydarený, keď si MacLoad nevie dať rady s jednou prispatou malou pomstychtivkou, ktorá sa až príliš rýchlo orientuje v novom svete. ()

Legacy (1994) (S02E19)

Oni si s tou nesympatickou Amandou nedajú pokoj a musia ju zapojiť do hry aj tretíkrat. Už len za to hviezda dole. Divné, že Amanda je od MacLoada staršia o 800 rokov. Jej malicherná a nezodpovedná povaha tomu nejak nezodpovedá. Malý afroamerický záporák je slabší. Spoľahnúť sa aspoň dá na dobrú a početnú akciu. ()

Prodigal Son (1994) (S02E20)

Ritchie je späť. Je otázka, či je to dobré, alebo ani nie. Každpopádne, inteligentný a prefíkaný záporák je plusom. ()

Counterfeit: Part 1 (1994) (S02E21)

Prvá časť dvojdielu sa venuje vytvoreniu pasce. Ritchie je tam síce za toho hlúpeho a naivného, ale za tie roky už jeho postava mohla trochu zmúdrieť, navyše keď jeho parťákom je MacLoad. Každopádne, dobre rozohraná partia. ()

Counterfeit: Part 2 (1994) (S02E22)

Tessa je späť a MacLoad je namäkko. Dokonalá pasca, z ktorej pre smrteľníka nie je východisko. Možno si to žiadalo viac akcie a bombastickejšie vyústenie dvojdielu a série, ale na druhej strane, vydaril sa sentiment, atmsoféra je suprová a dôstojne sa zakončila téma 'Horton' i pobyt v Paríži. Plusom je aj retrospektívna scéna, v ktorej MacLoad prezradil svoje tajomstvo. ()

The Samurai (1994) (S03E01)

Samurai, samurai, did you ever dream, Hesitate, wonder why. At all the anger you have seen? Došlo už aj na japonskú kultúru a jej obrovský zmysel pre česť. Kde všade v histórii ešte MacLoad nebol? Aspoň sme videli, kde sa naučil východné bojové umenia a to relatívne skoro po svojom narodení. Dobrý záporák. ()

Line of Fire (1994) (S03E02)

Fakt drsný nesmrteľný zabiják, ktorý sa rochní v zabíjaní. Ritchie opäť v podobe krovia, ktorý stále nedostal rozum. ()

The Revolutionary (1994) (S03E03)

Doslova revolučný chlapík, ktorý pre "dobro veci" ide aj cez mrtvoly svojich priateľov. V seriáli nám končí čierny brat Charlie a ja vravím - dobrý krok od tvorcov. ()

The Cross of St. Antoine (1994) (S03E04)

Opäť Amanda na scéne - ach jaj. našťastie je v epizóde iba kvôli krádeži. V zápornej úlohe sa predstavuje tradičný filmový záporák z dôb minulých - Brion James. Epizóda je zaujímavá skôr svojím historickým flešbekom. Len som nepochopil, prečo "lovec kožušín" pri hneve alebo v boji reve ako nejaké paranormálne monštrum. ()

Rite of Passage (1994) (S03E05)

Zaujímavá zápletka zasvätenia mladého dievčaťa do tajov "nemsrteľna", len škoda jej rozmaznanej vzpurnosti, ktorá k nej vytvára pochopiteľné antipatie. V roli záporáka sa objavuje hviezda seriálu Amazonka. Trochu viac romantická epizóda, ale ponúka zaujímavé nápady. ()

Courage (1994) (S03E06)

MacLoad má teda podarených priateľov - nechýbajú ani narkomanské trosky, ktoré vďaka nesmrteľnosti sa nemôžu drogami predávkovať. V tejto epizóde si tiež hl. hrdina namotáva novú dlhotrvajúcu lásku, len škoda, že nie je dostatočne atraktívna a tiež je blbosť, že by si našiel doktorku, ktorá by mu pri jeho možných zraneniach a súbojoch na jeho tajomstvo mohla skoro prísť. ()

The Lamb (1994) (S03E07)

Opäť zaujímavá a originálna zápletka. Ako sa asi bude životom pretĺkať malý nesmrteľný chlapec, ktorý "potrebuje" ochranu dospelých? Tvorcovia si záverečným útekom asi nechali zadné vrátka, alebo len nechceli na plátne ukázať zabitie maloletého. ()