majo25

Druhá séria pokračuje predovšetkým tam, kde skončila tá prvá - v téme tajomných Strážcov a jej agresívnejšej odnoži. Šokuje však nečakaným skonom jednej z hlavných postáv - postavy, ktorá nemá náhradu a na ktorú som si veľmi zvykol. Jej odchod je spravený ešte k tomu dosť netradične - jednoduchým odprásknutím bezvýznamným zlodejom. Pár epizód sa týmto odchodom ešte seriál zapodieva, ako keby sa sami tvorcovia nevedeli kam sa pohnúť, ale kupodivu to aj s prispením zmeny prostredia späť do Kanady a novými dvoma postavami (tie občas sú, občas nie) sa seriál dokáže znova rozbehnúť. Nové originálne zápletky, ešte o trochu lepšia akcia a ono to funguje. Napriek tomu, že málopočetnými postavami sa séria ešte trochu hľadá, výsledok sa vyrovná prvej série. Najlepšie epizódy sú tie dvojdielne - Diabolské spojenectvo a Podvrh. ()

Likan7

Být scénáristou tehdejší doby muselo být hrozně lehké. Duncana polidšťovala Tessa a vlastně i Richie. Jejich vztah mě bavil a speciálně vztah Maca a Tessy byla jedna z mála věcí, která zatím v seriálu fungovala na jedničku. Jenže někdo si řekne, že je geniální nápad tenhle trojúhelník rozdělit absurdní situací ve 4. dílu, kde se seriál prakticky sesypal. Tessa chybí neskutečně, nechápu její konec, stejně tak ty různé slepé uličky, které nás seriál protáhl. Reportérka v první řadě? Přítel v NY? Detektiv v Paříži? Všechno potenciálně zajímavé postavy, ale oni...prostě odešli. A to nemluvím o faktu, že Duncan po Tesse (a jejich 12letém vztahu) smutnil asi díl a půl, aby pak balil další. ()