Nádherne obyčajný príbeh prvej lásky, milovania a coming outu je zasadený do prostredia nižšej sociálnej vrstvy. Tínedžeri Jamie a Ste sú kamaráti, susedia z jedného sídliska londýnskeho East-Endu. Obaja chlapci, ich rodinní príslušníci i najbližšie okolie musí čeliť novej skúsenosti, keď postupne vychádza na povrch, že Jamie je do Stea zamilovaný. (oficiálny text distribútora)

clubland

Neviem, prečo tvorcovia nemohli spraviť film, ktorý by bol len a len britský. Scény mi až nápadne pripomínali americké klišé. V každom prípade doporučujem, už len pre väščí filmový rozhľad. ()

josefkam

Skvěle natočený britský film na téma Comming-outu... Kamarádství dvou spolužáků a sousedů z Londýnského East--endu, jenž se pomalu ale jistě přetváří v city silnější. To vše na pozadí nejnižší sociální vrstvy. Nenucené a naprosto důvěryhodné herecké výkony obou dvou hlavních protagonistů, režisérsky vědomě a záměrně trochu utlumené suverenitou a výrazností vedlejších postav. Ať už Jamieho matky či černošky od vedle... Jedná se o jeden z nejčistších filmů na gay-téma, co se týká jakéhokoliv patosu, kýčovitosti či čehokoliv podobného. Příběh se odvíjí ve velmi pohodovém a poklidném tempu od první minuty do poslední. Závěrečná scéna, která nechává svým způsobem konec otevřený, byla tou nejvhodnější formou, jak tohle velmi zdařilé dílko, okořeněné místy špetkou prostého britského humoru, zakončit. Celkové hodnocení: 9/10, tj. 4,5 hvězdičky z 5 možných... ()

Jerkie

Rozesmálo, pohladilo. Líbil se mi výborně vystižený život na sídlišti a v rodině/rodinách. Opravdu to působilo velmi reálně. Užila jsem si to.. Jen konec, nevím, jestli dopadl tak, jak dopadl, nebo byl lehce otevřen pro diváka.. Tedy.. Beautiful thing:) ()

HJ-FILIP

KDyž jsem se díval na film, měl jsem dojem, že jsem v divadle. Scény přesně napsané pro divadlo se nějak nepovedlo převést na film. Příběh i zpracování je na film dost slabé. ()