Pripojení

• Slovensko Pripojení: Rodina na baterky (viac)

Odkedy tínedžerku Katie prijali na vysnívanú školu, nevie sa dočkať, kým začne vlastný život mimo domu. Jej otec však odchod dcéry nesie ťažko, a tak sa rozhodne, že ju miesto letiska zavezie rovno do školy. Spolu s večne optimistickou mamou, mladším bratom a rodinným mopslíkom sa tak vyberajú na nedobrovoľný výlet cez celú krajinu, ktorý je však náhle prerušený vzburou robotov. Mobily, chladničky či hriankovače chcú získať vládu nad ľudstvom a zdá sa, že Katie a jej rodina môžu byť jedinou nádejou na jeho záchranu. (Itafilm)

mkubalikova

Neuvěřitelně nápadité, hravé, zábavné i dojemné. Ta rodinka je krásně ujetá, ale zároveň ne nepodobná většině normálních rodin. Tu naši jsem tam rozhodně poznávala, jen psa máme trochu většího. Fantazie!! 90% ♥️♥️ ()

haluska11

Další z řady ADHD animáků alá Lego Movie - tentokrát od scénáristů Gravity Falls. Smekám před nápaditostí: ožižlaný koncept apokalypsy robotů zde funguje bravurně. Není řeč jen o obecných technologiích, pohádka je moderní a plná referencí na reálný svět. Humor je typicky snažlivě uspokojivý pro všechny věkové kategorie, takže občas neuspokojí nikoho. Od začátku do konce ale nebudete mít čas se nudit - je na co se koukat! ()

vyfuk

To, co původně vypadalo i animací a příběh jako docela slabota, bylo nějak po expozici vytáhnuto do hezkých měřítek, kdy animace dokázala být originální, koncepce zajímavá a humor dokonce silně. Film nakonec v celku příjemný a milý s jasnou pointou. Natož, že byla ale brána jako nejúžasnější zážitek minulého roku, tak je to docela pochybné, ale beru to. Hezké vypořádání s digitalizací dnešního světa. ()

Hollohlaway

Nakonec se z toho vyklubala tuctová záležitost překvapivě opět o rodinných hodnotách a o tom jak najít cestu jeden k druhému. Točí se animáky vůbec o něčem jiném? Tatík se chová jak idiot, dcera jako fňukna. Animace solidní a opravdu dost narážek a vtipů. Ovšem obsazení světa roboty působí od začátku nereálně a divně, rodina se chová ulítle místy až moc, druhá půle je už dost prázdná a obsahuje jen boj s roboty a nenápaditý závěr. Opět rodinné drama až nesmyslně tlačí na pilu, v okamžiku záchrany světa začne otec řešit důvěru své dcery? Opět se najde navzdory finálnímu boji čas na dlouhé pohledy do očí a rozhovory. Klasika a nuda. Ač je většina narážek mířena pro dospělé, je to přitom naivní spíš pro dětského diváka, včetně písniček. ()

Melios

Keďže pred dverami rodinných domov a bytov nám stále zúri apokalypsa, ktorá je všetko, len nie vtipná, som o to radšej, že náš "spasiteľ" Netflix opäť uvoľnil nejaký unikát zo svojho repertoáru. Príbeh pojednáva o nadanej tvorkyni amatérskych filmov Katie, ktorá dostane možnosť študovať na filmovej škole, kde by sa nemusela hanbiť za svoje výstredné a neočakávané chovanie, keďže je práve v tom veku, kedy jej príde súžitie s rodinou absolútne neakceptovateľné. Na jej smolu sa, bohužiaľ, cestou do školy pokazí snáď úplne všetko, na čo si viete spomenúť. Cez rodinné vzťahy a putá až po svetovú technologickú "krízu". Film úžasne rozpráva príbeh, ktorý je podobne štylizovaný ako pri projekte Spider-Man: Into the Spider-Verse a nebojí sa experimentovať aj so značne gýčovým vzhľadom a kolážami. Vzhľadovo a podaním by som to asi najviac prirovnal k filmu Oblačno miestami fašírky. Dianie síce nie je nejak extra špeciálne, pretože sa v podstate jedná o starú známu premisu o prípadoch ako odpísaných z divadelnej hry R.U.R. Čo, ale najviac dopomáha je zábavný dej a extrémne rýchle tempo, kedy si ani nestačíte vydýchnuť a už sa hrniete do úplne nového problému. Čiže, aby som to zhrnul The Mitchells vs. the Machines (slovensky Rodina na baterky, čo mi príde ako v pohode, i keď nie zrovna najpresnejší, preklad) je excentrická, neskutočne vtipná, rodinná, komediálna, must see záležitosť, kde nájdete popkultúrny humor všetkého druhu. Od priamych odkazov na iné filmové dielka (viz. Kill Bill, či seriálový Batman) až po humor typu rodičia nechápu ako narábať s počítačom. Ak máte po ruke Netflix (alebo iné metódy, ja vás súdiť nebudem, ale ani vás na to nenahováram) a radi pozeráte animáky či máte deti, nemôžem inak než dve hodiny tejto dúhovej road-trip jazdy srdečne odporučiť. Rodinný film roka (teda aspoň podľa mňa). "Mi-Ya-Hee! Mi-Ya-Ha! Mi-Ya-Hoo! Mi-Ya-Ha-Ha!"... ()

Koda

Rodina na baterky je takový film, který neuvěřitelně předvídal budoucnost... akorát místo robotů tu máme jiný vir - covid. Film jako takový je skvěle moderní, vtipný, má spoustu hlášek a nešetří na aplikacích a memech - YouTube, Instagram apod. Bohužel jsem se ale nerozhodl k plnému počtu z důvodu toho, že je to moc přeplácané vymyšlenými nápady rodiny a těšil jsem se, že u toho trháku uroním slzu. Rozhodně bych spíše dal přednost reálnějším možnostem, protože tenhle filmek by si to rozhodně zasloužil. Každopádně roboti? Jooo, proč ne. Má to hlavu a patu, je tam vidět rodinné přátelství, každý z členů má nějakou úchylku a když se všichni spojí, vznikne z toho klíč ke zničení nepřátelí, a to se mi na tom moc líbí! ()

kenkaku

Takový zvláštní (a svým způsobem retardovaný) remake Já,Robot. Náctiletí se u toho rozhodně budou lámat smíchy, takže cílová skupina si může přihodit +2 hvězdy. Já osobně jsem to dal jen díky nečekanému průběhu (a vývoji děje). I když animák kostrou kopíruje zmíněného Já, Robota, má své inovativní chvilky. ()

Soweek

Za normálních okolností bych dal o hvězdu méně. Všudypřítomnost emotikonů, filtrů a jiných moderních serepetiček dnešních sociálních sítí je opravdu otravná. Na druhou stranu, nejsem cílová skupina a snižovat kvůli tomu hodnocení by nebylo fér. U první poloviny filmu jsem se bavil, jelikož je čistě komediální a to mi sedělo. V akční druhé púlce šlo bohužel vše so kopru. ()

JADIM

Príbeh rodinky dementov, pričom samozrejme tatko je najväčší z nich. Bezduché akčné prevedenie a ten nápad je ešte väčší extrém - pozor, aj softvér má city! Asi dvakrát som sa dobre zasmial. Ale vtipnejšie bolo rozhodne to, ako tvorcovia nevedeli nenápadne implementovať ich etatistické názory do deja, a tak to urobili zaujímavým spôsobom - Postava zrazu znehybnie, pozerá sa do blba a vyslovuje myšlienku, akoby bola niečím posadnutá. Ostáva mi iba dúfať, že PIXAR sa k takýmto výchovným metódam nikdy nezníži. 2/10 ()

Kienast

Animák lze shrnout větou z konce filmu: "Šáhlý, ale skvělý!" ... Od začátku to hází jeden šílený nápad za druhým a prošpikované je to parádníma fórkama (u výletu na oslech jsem vyprskl smíchy). Zatím nejlepší film roku 2021 ()

Silwer

Tak tohle byl paradni animak a spolu s wolfwalkers prekvapeni roku..Obavam se ze nic lepsiho tento rok nevyjde..Jeste mozna Luca.. ()

Elerrina

Na první pohled divácky vděčný námět řešení rodinné pseudokrize na pozadí vzpoury robotů proti lidstvu. Jenže zatímco rodinné hodnoty, zejména nedorozumění mezi otcem a dcerou, jsou prezentovány jako prioritní a navíc se berou naprosto vážně, robotí apokalypsa je pojatá jen jako infantilní situační groteska, která do děje vstupuje jakoby mimochodem. Neustálé překlikávání mezi těmito dvěma odlišnými módy dělá celý film v podstatě předvídatelným a zároveň podtrhuje jeho naprostou bizardnost. ()

JamesSi

Nevím co se mnou je. Jestli jsem ztratil svůj smysl pro humor, nebo co, ale vůbec jsem se nezasmál. Usmál jsem se možná jednou. Což je blbý, protože se to opravdu snaží, aby to bylo vtipný. A to jsem se na to celkem těšil - udělalo to studio, které může za Spiderverse a režírovali to scénáristi Gravity Falls. Často mi přijde, že obětují realističnost, aby mohli udělat nějaký emocionální či napínavý moment. Např.: textový kód trvá nahrát na internet 5 minut, kazeta v kameře má všechny rodinná videa od roku 2003 do současnosti a nebo, že společnost typu Apple poprvé něco oznamuje přes reklamu na YouTube. To ani nepočítám, že nechápu, proč si rodina u sebe nechává dva defektivní roboty. I kdybych věřil, že jsou skutečně na mé straně, jak mám vědět, že mě stále přes ně umělá inteligence nesleduje. Dále mi, taky trochu vadila ta očividnost. Je jasné, jak to dopadne či bude pokračovat. Jsou jasné příběhové callbacky (hovor mámě, pes v obleku, dinosauři apod.), které se vrátí. Já vím, že lidi za to kritizovali už Spiderverse, ale tam mi to tak nevadilo. Zajímalo by mě jestli jde natočit hollywoodský profesionální film, který bude komentovat na internetové dění. Filmy většinou tvoří lidé nad třicet 30, kteří zase nejsou do současného internetu tolik ponoření a profesionální díla se tvoří roky, takže těžko budete reflektovat na něco, co se stalo před pár měsíci. Neříkám, že to nejde - The Mitchells vs. the Machines se k tomu trochu už blíží. Jsou zde použité skutečné memy, skutečné webové stránky (Youtube), ale nemůžu říct, že jsem se nějak bavil. Myslí ale, že tohle je ideální animovaný film o internetu pro generaci 30+. Aspoň to není tak strašné jako Emoji Movie. A ta kreativita a propracovanost je tam fakt vidět. EDIT: Lidi ještě tady řeší "rodinou" krizi apod. - jasně je to téma ve filmu, ale nedá se říct, že by to bylo zpracováno jinak než jsme už viděli. Vztah mezi otcem a potomkem je samý, jako v téměř každém animovaném filmu - ať už je to "Jak vycvičit draka", "Sing", "Zataženo, občas trakaře" nebo cokoliv dalšího. Syn/dcera má ambice, rodič je nechápe, nakonec je pochopí. Bylo to tu už spoustakrát. EDIT2: Teď mi dochází, že je to tak typická struktura - že ji dokonce použil Tom Green v Freddy's Got Fingered. ()

keoma26

Mnoho kraválu pro nic, ale už mám tu optiku posunutou, protože děti mi z animáků vyrostly a tak si je neužívám tolik jejich pohledem... ()

anura

S tímto filmem jsem se úplně minula. Oceňuji "snahu" jít za každou cenu "jinudy", než kudy tečou dnes všechny 3D animáky až se nám to zajídá. Toto byla ale úplně stejně vyprázdněná bída, včetně klišé rodinného příběhu. Zaměřeno na mladší- rychlé tempo, mobily, internety a zase mobily, zamindrákovaná puberťačka ve vlastním světě, s tuctovým "ne- talentem", pošahaná rodina, trapnej táta... snaha napodobit Úžasňákovy, ale příběhově jim nesahají ani po kotníky. Animace hodně přepálená cartoon, výtvarná stylizace do 2D působí křečovitě. Spousta vyplýtvané energie na něčem tak prázdném. Chvílemi jsem si říkala, že už jsem asi stará na podobné filmy. Ale vždy se dá natočit animák, který frčí tak že ho nestíháte a přitom vypadá skvěle a příběhově je chytrý. Stačí se podívat na Psí ostrov, tam se navíc nejedná o kalkul pobavit především teenage generaci. ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu

20.04.2021

Herečka Olivia Colman (Favoritka, The Father) se letos uchází o svého druhého Oscara, má za sebou taky čerstvě druhou sérii seriálu Koruna, v němž ztvárnila královnu Alžbětu II., a rovněž nadabovala… (viac)