Film Bílá smršt' přibližuje vzrušující formou skutečný příběh dramatické plavby lodi Albatros v roce 1961. Tehdy se skupina mládenců z majetných rodin vydala pod velením zkušeného a drsného mořského vlka na roční plavbu Karibským mořem, aby si vyzkoušeli svou dospělost, odvahu a odolnost. (oficiálny text distribútora)

Decker

Zajimavy pribeh o dospivani, vzajemnych vztazich i pocitu hrdosti, odvahy a v zaveru i cti a spravedlnosti. Ridley Scott tento film slozil do zajimaveho koktejlu coby sledovani plavby mladych chlapcu s jejich prisnym kapitanem, ktera se vsak i pres vsechny kladne zazitky zene do cernych vod. Zaver filmu se nese v silnem emotivnim naboji, ktery moje city nenechal chladnymi. ()

VanTom

Ridleyho vymazlené záběry plachetnice ve vlnách vypadají překrásně, jen jich zas tak moc není, a nejvíc mne překvapivě zklamal vrchol filmu, samotná kataklyzmatická "bílá smršť", jež sice má citelnou intenzitu, ale velmi prostý průběh. Jinak hodinu a půl sledujeme sentimentální "školní výlet" třídy dospívajících chlapců (obvyklých archetypů), ze kterých se stávají chlapi, kamarádi, semknutá posádka (jinými slovy - utužují své charaktery a překonávají sami sebe). Což dopadlo ještě kýčovitěji, než vyznívá z mého popisu, přičemž korunu všemu nasadil nezměrně patetický soudní epilog. ()

StarsFan

Nechápu, proč patnáctileté kluky museli hrát heci, kterým bylo v průměru minimálně o deset let víc. A nechápu, proč se tomuto filmu rozhodl zasvětit část svého života Ridley Scott, když mu muselo být jasné, že mu jeho cit pro vizuální zpracování bude tentokrát naprosto k ničemu. Ne, že by to byl špatný film, to rozhodně ne. Jen bych prostě podle některých zvučných jmen čekala mnohem víc. ()

SOLOM.

Když jsem v dětství viděl poprvé tento film, dost jsem si jej oblíbil. Nejen kvůli nádherné přírodě, moři a dobrodružství, ale proto, že jsem chtěl taky něco podobného zažít. Samozřejmě až na tu finální bouři. Dnešní mládež (většina) nemá už ani představu, co to je cepování odolnosti, soudružnost a odvaha – věční mamánci, kteří čumí od rána do večera do mobilů, objíždějí s rodiči obchoďáky, machrují na sociálních sítích a paří hry. Za mě nebyli počítače, mobily, konzole, tablety – děcka lítala venku bez rozdílu věku, někteří chodili do nejrůznějších sportů, kroužků, skautu nebo prostě jen do lesa za barák. Ridley Scott byl a pořád je machr mezi režiséry a neznám moc filmů, které by se mu nepovedli. A i tento kousek řadím mezi nadprůměrné záležitosti. Sice neoplýval excelentními triky, ale dobrodružný příběh se mi líbil, herecké výkony rovněž, cítil jsem z toho emoce i dobrou atmosféru, postavy se postupně rozvíjely a vždy se na tento film podívám rád znovu. Jasně bylo tu pár slabších pasáží, ale nad těmi dokážu mávnout rukou. Lehce nadprůměrná záležitost. 70% ()

Radiq

Moc jsem nepochopil celou tu myšlenku této plachetnice - bylo to místo školy, bez rozdílu inteligence a bohatství, a zároveň něco jak armáda nebo tábor? Nevím a vlastně to ani není třeba vědět. Důležité vědět je jen to, že kapitán je charakter a že se dostanou do pěknejch sraček, když přijde ta smršť. Holt, stalo se co se stalo a tenhle film nás s tím poměrně průměrným způsobem seznámí. Nebyl to špatnej film, ale nebylo to ani bůhvíco. ()

• Původní hudbu pro tento film složil řecký skladatel Vangelis, ale nespokojený Scott ji odmítl. Vangelis svůj výtvor vydal jako řadové album pod názvem „Oceanic“. Poté složil a nahrál hudbu Maurice Jarre, ale Scott ji opět odmítl. Nakonec použil hudbu Jeffa Rony. (Locksley)
  • Loď Brigantina, nazývaná Albatros, jejíž osudy snímek zachycuje, se potopila 2. května 1961 údajně v bílé bouři. (Terva)
  • Natáčanie prebiehalo v Grenade, USA, Anglicku, Južnej Afrike a na Malte. (Danny88)