Príbeh rímskeho generála Maximusa (Russel Crowe) začína v zime v roku 180, keď sa na čele rímskych légií postará o konečné víťazstvo nad germánskymi kmeňmi. Po bitke sa objaví starý a chorý cisár Marcus Aurelius (Richard Harris) so svojimi deťmi, slabošským synom Commodusom (Joaquin Phoenix) a dcérou Lucillou (Connie Nielsenová), ktorá bola kedysi Maximusovou milenkou. Večnými bojmi unavený cisár požiada Maximusa, aby sa po jeho smrti stal protektorom Ríma. Generál to však odmietne. Jediné, po čom túži, je pokojný život na vidieku po boku manželky a syna. Keď sa Commodus dozvie, že ho otec nehodlá menovať svojim nástupcom, zákerne ho zabije a zmocní sa vlády. Maximus sa novému vladárovi odmietne podrobiť a je zatknutý. Zo zajatia sa mu síce podarí uniknúť, ale svoj dom nájde vypálený a oboch ľudí, ktorých tak miloval, zavraždených. Vyčerpaný žiaľom a zranením omdlie a preberie sa v zajatí otrokárskej karavany. Ako otrok je predaný kočovnej gladiátorskej skupine patriacej bývalému gladiátorovi Proximovi (Oliver Reed). (TV Markíza)

Chemic

Opravdu jeden z vrcholů současné kinamtografie. Vynikající nápad a skvělé zpracování. Obdivuhodné výkony herců - hlavně Olivera Reeda jako osvobozeného gladiátora. Na takový film se člověk může dívat stokrát a vždy objeví nějakou novou zajímavou věc. ()

Xylobalsam

Od tohoto snimku se cekalo hodne. Nekoho naplnil az po okraj, ale me a vetsine lidi, jeste neco chybi k dokonalosti. Russell Crowe ale podava vyborny vykon. ()

Hicks

100% hrdinský film s nádhernou hrdinskou hudbou. Vizuální orgie Mr. Scotta - úvodní scéna v Germánii mě doslova vyrazila dech, je to dokonalé souznění obrazu a zvuku. Jinak souhlasím s tím, že samotný příběh není z rodu těch nejsilnějších, ale nemohu jinak než za pět. A Russel Crowe získal Oscara zcela po právu - nezapomenutelná role, kterou si lidé vybaví i za třicet let. ()

Tom55555

Nejoblibenejsi film,ale stejne skvely vykon Russela jako Gladiatora a jeho nezapomenutelna hlaska "Jmenuji se Maximus Decimus Meridius velitel Severni armady....." dokonala hudba epicky konec ()

f1

Moderní velkofilm s jednoduchou na city hrající linkou. No jo, jsou dva chlapíci, jeden čestný a úspěšný, druhý nečestný a úspěšný a proto bude stále druhý. ()

Ghozies

I kdyz Russella Crowea jako herce moc nemusim, tak tenhle film me tak dostal, ze nemuzu dat jinak nez 5 hvezdicek......skvelej pribeh, krasna hudba a herecky vykony taky nebyly k zahozeni ()

Rafa

Plusy: Príbeh rozprávaný hlavnou postavou mi príde originálny a zvláštne trpký, čo však považujem za jednoznačné plus. Veľa bojových scén, dobrý výkon Russella Crowla a správne znechutený pocit z Joaquina Phoenixa. Mínusy: Nuž, popravde som mal z niekoľkých scén vrátane konca zmiešané pocity a nebol som si istý, či je to to správne orechové. ()

Fill16

Na historické filmy mám alergii, proto jsem se tomuto filmu vyhýbal velkým obloukem. Ale pak jsem slyšel jméno Ridley Scott, Hans Zimmer a už to jelo. Zapnul jsem DVD a nechal jsem se unášet tím suprovým obrazem. Nádhera pouze v originále, dabing to ničí! ()

shinlove

Nejlepší historický film všech dob skvělé čtveřice - herci Russel a Phoenix, režisér R.Scott a hudba Hans Zimmer, to je spojení, které vyvolává i po několikátém shlédnutí stále stejný pocit - zrada, pomsta a smutná smrt...vše podkresleno nádhernou hudbou, která při každém poslechu vyvolává vzpomínky na tento film a byla dokonce natolik krásná a jedinečná, že si pamatuji přesně, v které části filmu byla použita, což se mi nikdy předtím ani potom nestalo! Skvělý film, jemuž se dá dát jen 5* ()

Jurij

Film, který mě dostal ihned po prvním shlédnutí. Mistrovsky natočený historický velkofilm, kterému filmy podobného žánru nesahají ani po kotníky. Dějově možná trochu hloupé, ale za vizuální zpracování pod pět hvězd jít nemůžu. Pro mě nejlepší film Ridleyho Scotta. ()

Orisi

Při prvních scénách úvodní bitvy jsem byl zaražen do sedadla historickou přesností uniforem římských legionářů, jejich obléhacího vybavení ( balisty, škorpiony ) a až na některé drobnosti mě první bitva přesvedčila, že tenhle film bude stát za to. Bohužel čím hlouběji jsem se do filmu dostával, tím méně mi z tohohle úvodního pocitu zbylo. Mnohdy jsem se musel zasmát tomu, jak zde byl celý systém gladiátoských zábav postaven. Stupidita některých dialogů byla do uší bijící a závěr až přílis hollywoodský. Na 3 hvězdy to vytáhl Russel Crowe, který i tuto špatně napsanou roli zahrál na 1čku a perfetkní hudba Hanse Zimmera. ()

F.Jokka

Výborné oskarové dílo z kvalitním hereckým výkonem Olivera reeda, J. Phoenixe a hlavně Russella Crowe, který mě utvrzuje v dojmu, že ve všem kde se tento Novozélandan představí je vždy filmová lahůdka. Kromě příběhu a hereckého umění, nabízí snímek i výtečný soundtrack od Hanse Zimmera. ()

Aberdeen odpad!

Vím, že se svým subjektivním názorem narazím, a také ho nikomu nevnucuji. Netvrdím, že film, který si říká "historický", musí přesně odpovídat historickým reáliím, i když alespoň do jisté míry by měl. Nemám nic proti autorské licenci - to bychom jinak museli koukat jen na zfilmované učebnice dějepisu. Ale zde je přece jen těch prohřešků trochu moc, počínaje úvodní bojovou scénou, "Španělem", nesmyslnými hodnostmi jako "generál" a konče například Commodovým nástupem do arény proti nebojácnému Maximovi, který tak průhledně tlumočí novodobé americké hodnoty, na hony vzdálené starému Římu, že to alespoň na mě působí až komicky. Slabomyslně schématický scénář a Russel Crowe, jenž se evidentně se svou rolí příliš "nepopasoval", abych to napsal poněkud eufemisticky, mě bohužel nutí navzdory většinově nadšeným reakcím zařadit tento film mezi odpad, i když uznávám kvalitu jeho technického provedení, což ovšem v mých očích celkový dojem v žádném případě nemůže vylepšit - na technickou dokonalost zkrátka do kina nechodím. Když jsem nicméně slyšel jistou paní učitelku nadšeně prohlásit po zhlédnutí tohoto filmu, že už konečně ví, jak to doopravdy vypadalo v antickém Římě, uvědomil jsem si, jakou magickou moc má film (míněno v obecné rovině) jakožto iluze... ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

05.05.2023

Na nadcházející 57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech dorazí jedna z nejvýraznějších tváří současného světového filmu, novozélandský herec Russell Crowe. Sám tuto informaci… (viac)

Další posily pro druhého Gladiátora

Další posily pro druhého Gladiátora

03.05.2023

Ridley Scott (Vetřelec, Blade Runner) letos na podzim divákům naservíruje velkolepý historický pohled na legendárního francouzského vojevůdce Napoleona Bonaparteho, to pravé ořechové ale zřejmě… (viac)