Pán tygrů

• USA Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Dokumentární seriál o chovu velkých koček a jeho podivném podsvětí obývaném výstředními postavami, které prostě musíte vidět. (Netflix)

Lukin413

Tak na toto jsem zíral s otevřenou pusou a nebyl schopný odtrhnout oči. Svět nesympatických kurizit, který se přede mnou odkrýval, byl natolik bizarní a neuvěřitelný, že jsem hltal každou minutu. ()

Mackoun

Něco na těch ohlasech asi bude, říkal jsem si... a bylo. Nemám mainstream zrovna v oblibě, ale tohle by mě dřív nebo později mrzelo nevidět. S prvním dílem si v rámci zvědavosti namočíte čistý fusekle do tygří loužičky a berete to jako něco, s čím jste do toho rizika šli. Z louže se však postupně stává hutná bažina a nakonec se mácháte po krk v žumpě, aniž by vás zpočátku nevinná loužička před něčím takovým jakkoliv varovala. V rámci doku-sérií tu chtě nechtě máme novou kultovku. ()

Kulda24

Kriminální dokument o lovcích, chovatelích divokých šelem a všeho možného. Joe Exotic je opravdu vyjímečná osoba a ho neznáte, tak se na tento seriál rozhodně podívejte. Netflix má ty dokumenty v malíku (hlavně žádné cenzurování) a prvních 5 dílů je opravdu našlapaných. V seriálu vniknete dovnitř pravého pekla. Jsou tam vraždy, kulty, oplzlosti, zbraně a tak dále a dále. Hlavně aby to bylo nezákonné. Všechny postavy vám budou ukradené, nepříjemné a svého hrdinu si nenajdete, protože Amerika je zkrátka zvrácená a prolezlá do morků kostí. Budete se divit, čeho všeho jsou lidé schopní. Výborná dokumentární série o pravdivosti řemesla. 80% ()

Erenas

Life is strange ... a bláznivý redneck s mulletem je vážně hodně podivný. Na začátku jsem nerozuměl, proč by měl někdo právo chovat tygry či lvy, na konci jsem přesvědčovat že by to tuplem nemělo být soukromé. ()

Dementra

Proč na to koukat? Protože venku straší koronavirus a vy už fakt nevíte, co dělat. Vsadím se, že Netflix čekal roky na to, až lidstvo bude uzavřené doma, protože jinak by tyhle magory nikdo nesledoval. ()

misbos

Redneck Tiger Saga - aneb - Franto, vem bagr, postavíme si zó.... perník mám, voe. Hold, je to země neomezených možností, no... ()

gazogazo

Burani vs. burani. Mam pocit, že jsem to viděl již mockrát a možná ještě silněji. Redneci se fačej a jsou hnusný. No jo to je materiál. ()

JBMAVERICK

"V USA se dnes chová v zajetí více tygrů, než jich žije v divočině na celém světě" Dávam rovných 50% protože absolutně netušim co si o tomhle myslet. Totálně bizarní mazec o totálně bizarních lidech. Každopádně mi bylo toho ujetýho, teplýho redneck magora asi víc líto, než Carole Baskin, jako bezmezný ochránkyně divokých koček. ()

Hpatrik

Tiger King je tak bizarní podívaná, že se od ní nedokážete odtrhnout s očekáváním toho, co šíleného se ještě může stát. Dost by tomu prospěl razantní prostřih, protože některé díly jsou vyloženě slabé a obsahově naředěné. A osmá epizoda by měla být uvedena samostatně jako bonusová, tohle je trochu matoucí. ()

Kvasekus

Joe Exotic for president! Pak bude America konečně Great again! Skvěle udělanej dokument o šílenejch lidech. Nic tak hroznýho sem ještě neviděl. To je snad možný akorát v Americe ()

Maximilianus

Podľa mňa nie najlepší dokument od Netflixu, ale stále pútavý, zaujímavý a hlavne s množstvom bizarných postáv, ktoré sú hlavným ťahúňom tohto diela, avšak ktoré nakoniec, ako sa ukáže, nie sú až takí exoti. Čo sa týka nejakej právnej stránky, podozrení z pokusov o vraždu alebo o vraždu samotnú, tam mi to prišlo nedotiahnuté, seriál nešiel až tak do hĺbky a skôr to zostalo v rovine obviňovaní. 8/10. 2. séria: Myslel som si, že druhá séria bude iba vata, aby Netflix vyťažil zo značky čo najviac, ale ono to malo na počudovanie celkom význam a bolo to zaujímavé. Jediné, čo mi vadilo, že síce sa veci pohli nejakým smerom, nič sa aj tak nevyriešilo, takže mi Tiger King pripadá viac neuzatvorený ako po prvej sérii. Avšak, pokiaľ bude ešte pokračovanie a dozvieme sa viac, prípadne sa to celé nejako vyrieši, bude to paráda. ()

haWranka

Neskutečný počin. Dokument, který svou kvalitu a obsah získá až v průběhu natáčení a sami tvůrci jsou asi překvapeni, co jim z toho vylezlo. Mám obecně ráda dokumenty, ale tenhle je jeden z těch lepších, protože nenechá člověka vydechnout a nutí pouštět další a další díly. Jen mě jímá hrůza, když si uvědomím, že takoví lidé žijí mezi námi (a teď mluvím o celé té šílené bandě aktérů, protože jeden lepší než druhý). ()

Theker

Najprv som zachytil na nete nejaké memečka s podivným típkom, potom som zistil, že sa jedná o nejakého Tiger Kinga a nakoniec sa začali objavovať recenzie na skvelý - úžasný - fantastický dokument(!) čo o ňom natočil Netflix. Nedajte sa oklamať. Na úvod treba povedať, že toto nie je dokument. Je to reality show, ktorá sleduje niekoľko rokov života pár excentrických ľudí, ktorí sa živia obchodom s exotickými zvieratami, ktorý evidentne nie je v USA nejako zvlášť regulovaný. A to mala byť zrejme aj nosná téma pôvodne zamýšľaného dokumentu. Lenže niekto niekde (asi v Netflixe) si povedal, že samotné postavičky prinesú viacej pozornosti, než tigre chované v zajatí. Áno - skutočne to nie je o chove zvierat, aj keď sa tu o tom hovorí stále. Nedozviete sa nič podstatné o tejto téme, zato budete ale vedieť ktorá čas tela štrbavého típka je súkromný majetok Joea Exotica. Už dlhšiu dobu sa hovorí, že Netflix kvôli honu za číslami (počet hodín filmov a seriálov, ktoré nám ponúka) a ziskom točí viac vaty a odpadu ako pozerateľných a hodnotných vecí. Tiger King je úžasný príklad tejto politiky. Keby som sa mal vyjadriť k tomu boomu čo sa okolo tejto verzie "Farmár hľadá ženu" na internete objavil, tak neviem. TV som prestal pozerať aj kvôli takémuto duhu "realityshow" a na internete s tým znovu určite nezačnem. 30% PS: stále som čakal nejaké zvraty, ktoré boli naznačované v nadšených recenziách, nejaká katarzia, ktorá by ospravedlnila 5 hodín bahna, ale nič také sa nestalo. A posledný diel - špeciál je len potvrdenie toho, prečo to treba zaradiť do správnej kategórie to jest reality show. ()

Oonika

Wow! Je to teda mega bizár, nechápu, že se tohle reálně děje... Ale je to tak skvěle natočené, fakt čumím, jaké dokázal Netflix posbírat materiály... ()

Netflix vyhodil zásadní manažerku

Netflix vyhodil zásadní manažerku

02.04.2023

Netflix stále prochází reorganizací s cílem ušetřit a zajistit, že u něj budou vznikat co nejsledovanější tituly. Posledním kolem těchto změn neprošla Lisa Nishimura, která ve firmě pracovala už od… (viac)

Pokračování Pána tygrů oficiálně potvrzeno

Pokračování Pána tygrů oficiálně potvrzeno

23.09.2021

Poté, co streamovací služba Netflix na jaře loňského roku vydala Pána tygrů, dokumentární minisérii o výstředních chovatelích kočkovitých šelem, kteří se pro svou vášeň a obživu nebojí porušit… (viac)

Nicolas Cage opouští roli Joa Exotica

Nicolas Cage opouští roli Joa Exotica

14.07.2021

Když na jaře loňského roku vypustil Netflix do světa dokumentární minisérii Pán tygrů o excentrických chovatelích kočkovitých šelem, zaznamenal s ní obří úspěch díky dramaticky bohaté „true crime“… (viac)