Střípky ženy

• Kanada Pieces of a Woman (viac)

Po tragickém domácím porodu se musí vyrovnat s návalem emocí i velkým smutkem a najít cestu zpátky ke svému partnerovi i rodině. (Netflix)

panki9922

Nádherný film s vynikajúcou ústrednou dvojicou. Vo vedľajšej úlohe skvelá, ale naozaj skvelá Ellen Burstyn! Ako najväčšiu prednosť vnímam to, že som mal pri sledovaní pocit úplne reálneho životného príbehu. 85% ()

Veber

3,5 *. Úvod je skvělý. Emočně silný a velmi dobře zahraný. Vše ostatní je bohužel očekávatelné a tudíž nepřekvapí. ()

fafejt001

Jako vždy výborná Vanessa K. Těžké téma a osudy rodin kolem toho . Jen ten LaBeouf se mi tam nějak nehodil . Moc jsem mu to nevěřil . No co se dá dělat . Snad příště . ()

Anife

Páni! Filmu jsem se napřed vyhýbala, samotné téma mě moc nelákalo, ale chtěla jsem vidět Vanessu Kirby, kterou jsem dosud znala pouze jako Margaret. Pustila jsem si jej s tím, že se mrknu, co to je a po chvilce ho vypnu, ale děj mě vtáhnul natolik, že jsem jej prostě nemohla vypnout a celá napnutá jej dokoukala a čekala, jestli se dočkám šťastného konce pro Marthu. Shia mi tam sice vůbec neseděl, za to Vanessa Kirby předvádí naprostý herecký koncert a Ellen Burstyn jí zdatně sekunduje. Hádka mezi matkou a dcerou byla senzační. Výborně vystavené dialogy nemají chybu, kamera je zajímavě pojmutá. Happyend jsem čekala spíše ve stylu záběru na bříško nebo kočárek, ale jeho provedení mě přinutilo dát i pátou hvězdičku. PS: Co jí kočky k snídani? Myšli. P.P.S.: Vanessa si rozhodně zaslouží Oscara! ()

Kozlowski8

Sledujeme šest měsíců života mladé ženy, která se těžce vyrovnává se situací po tragickém domácím porodu. Tato událost těžce poznamená její duševní rozpoložení a následně i rodinné vztahy... Úvodní "porodní" půlhodina emočně velmi výživná, natočena a ztvárněna velice přirozeně a věrohodně. Další průběh už podobně silné pasáže nenabízí a místy působí rozvlekle. Film hodně staví na hereckých výkonech Vanessy Kirby a Shii LaBeoufa. Především Vanessa je naprosto úžasná. Silné 3*. 65 %. ()

taibrek

Celý film sa všetci iba trápia. Dokonca ani na začiatku nevidím nejakú nádej, že by všetko dopadlo dobre. Ukazuje jeden z veľa prípadov, kedy žena hľadá pokoj po tom čo prišla o to najcennejšie... ()

F2003F

Nesmierne silný zážitok, len škoda, že začne zakopávať o vlastnú zdĺhavosť. Shia, ako zvyčajne, výrazne strhujúci výkon, ktorým na menšom priestore necháva za sebou aj nádhernú Vanessu s jej celkom presvedčivou snahou bez vlastných skúseností. Zo začiatku brutálna nálož tvrdých obratov, kde sa nedá predvídať čo sa ako vyvinie. Po pôrode ide pútavosť mierne dolu kopcom a príbeh stavia na vyskladaní následkov útrap na duši dvoch prepojených charakterov opačného pohlavia takmer rovnakou šírkou, aj keď má v názve ‘of a Woman’. V druhej polovici ide zväčša o tápanie v dlhých záberoch strácajúc sa zmyselne samo v sebe a pár úderne naložených prednesov prebúdzajúcich do uvedomelého klamu. Výborný scenár kamera herci (všetci) v emočnom masakri od pásového Netflixu aj s posolstvom. ()

Peklos

Wow, filmový rok 2021 začíná silně. Děj jednoduchý, přesto výborně napsané dialogy a postavy, které jsou podtrženy excelentními hereckými výkony, v čele s strhující Vanessou Kirby a neméně lepším Shia LaBeoufem, mezi kterýma to opravdu jiskří. Také nesmím zapomenout na Ellen Burstyn s velice silným monologem. Práce s kamerou, jejichž záběry jsou dokonalé a díky tomu, žádná scéna nebyla navíc. Pěkně vymyšlená paralela stavícího se mostu se vztahem dcery k matce, která také sloužila k oddělení měsíců v roce. A také minimalistická hudba, která se z většiny času skládá z klavíru, který podtrhavá celkovou atmosféru filmu. Velice dobrý film, na jehož konci, upadne nejednomu slza. Jsem šťastný, že se Netflixu podařilo další skvělé drama. ()

lubica1995

Veľmi dobré. Mám rada filmy, ktoré veľa nehovoria ( dialógy..) ale za to veľa povedia. Tento patrí k tým lepším. Výborne vybrané hlavné postavy. Ich pocity som im verila.. a Shia LaBeouf by si zaslúžil Oskara za svoj herecký výkon v tomto dielku. Ešte som nevidela mužskú postavu, ktorej som viac verila jeho psychický stav. ()

Yila

Vanessa Kirby hlavně v první půlce filmu výborná, Shia LaBeouf velmi dobře sekunduje. Film je pomalejší, ale klade důraz na emoce a vypořádání se se ztrátou. Film není pro každého, ale za zhlédnutí stojí. ()

lineker

Skvělé zahrané, technicky zvládnuté drama o jedné z největší bolesti, které může život nachystat. Vanessa to setsakramenstky dává, a možná kdyby ji scénář vyšel trochu vstříc, mohlo to být i silné a více vtahovačné pro diváka. ()

luccijas

Z očekávaného nejšťastnějšího dne života se stala noční můra... Otce mi bylo velice líto, matku jsem obdivovala... Ale první půlhodina byla neuvěřitelná! Soulad partnerů byl neskutečný! Záviděníhodné... ()

Still_I

Dlouho jsem shlédnutí tohoto snímku odkládala. Měla jsem obavy z tak těžkého tématu jako je ztráta miminka. Ukázalo se, že moje obavy byly naprosto zbytečné. Film byl... o čem vlastně? Kromě prvních 15 min (krásně zpracovaný a pro film upravený průběh porodu) a posledních 10 min se tam dítě vůbec neřeší. Postavy něco dělají, něco říkají, někam jdou... ještě v polovině jsem netušila, kdo je kdo. Nějaké větší emoce nebo propracovaná psychologie úplně chybí. Úplně nevyužitý potenciál. Škoda. ()

Festival v Benátkách zná vítěze

Festival v Benátkách zná vítěze

13.09.2020

Navzdory probíhající pandemii koronaviru tento týden proběhl 77. ročník filmového festivalu v Benátkách, pochopitelně za přísných ochranných opatření. Naštěstí však vše proběhlo bez problémů a my tak… (viac)