Sára, Eliška, Hedvika a Zuzana sú štyri kamarátky, tridsiatničky, ktoré momentálne spája najmä jedno slovo – materstvo. Sára (Hana Vagnerová) je úspešná influencerka, ktorá plánuje svoj blog o partnerských vzťahoch plynule previesť na blog o tom, ako byť najlepšou mamou. Život berie so zdravým nadhľadom a iróniou. Keď ju však manžel Jirko (Jakub Prachař) privedie z pôrodnice rovno do rozostavaného domu, jej život nadobudne až príliš dobrodružné rozmery. Ďalej sa snaží plniť Instagram cool fotkami perfektnej matky, ale všadeprítomný prach a nevyspatie jej dávajú poriadne zabrať. Hedvika (Petra Hřebíčková) žije ako v zlatej klietke, jej manžel vorkoholik (Jiří Langmajer) doma veľa času netrávi, a tak niet divu, že ju očarí mladý pouličný spevák David (Vladimír Polívka). Zuzana (Sandra Nováková) je po rozchode s Kamilom (Václav Neužil) bez peňazí – prepracovaná a uštvaná matka dvoch malých čertov. Zato Eliška (Gabriela Marcinková) má skvelého chlapa (Štěpán Benoni), úplne neznesiteľných rodičov, je tehotná a stále vracia. Ale hlavne majú jedna druhú… (Bontonfilm SK)

Likan7

Kdo čeká od Matek komedii, bude vedle jak ta jedle. Víc než komedie to je dramatická sonda do 4 absolutně různých životů. Každý má svý problémy a každý se snaží ty problémy řešit. Někdo nemá peníze, někdo je šáhlej influencer, někdo má luxus, ale nemá ho s kým sdílet. A právě tahle roztříštěnost je na Matkách to, co jím nejvíc ubližuje. Neustálé skákání z jednoho příběhu na druhý není dobrý nápad a film se prakticky okamžitě rozpadá do sledu krátkých scének, někdy vtipnějších, někdy dramatičtějších. Filmově jde ale o podprůměrný kousek, který má více publicity, než by si zasloužil. ()

Oonika

Bohužel nic moc, to nejlepší bylo v ukázkách. Ale rozklíčovala jsem, proč mi to vlastně nepřišlo až tak zábavné. Protože tohle žiju denně. 😄 ()

mira.l

Tak rozhodně to nebyl žádný zázrak, ale jednou se to vydržet dalo. Nejvíc mi asi srala (Langmajera nepočítám) postava Hany Vagnerové - Sára - s tím jejím natáčením každýho prdu. Být její manžel, tak ten její telefon letí brzo z okna... ()

DD

Po kazdem takovem pokusu musim vic docenit Zeny v behu... Nemam nic proti filmum ciste pro nejakou konkretni cilovku, ale tohle bylo peklicko. 3/10 (treti za Marcinkovou) ()

RAFT

Skvělá komedie. Dobře sem se bavil. Chlapy ve filmu dostali málo prostoru. Ale,film dobrý.To jsou ty situace ze života. Za mě 70% ()

IvonaK

O různých typech moderních matek: A opravdu je až k nevíře jak někdo může být těmi sociálními sítěmi tak posedlí že třeba natočí video na insta stories o tom, že si jde jen tak na poštu vyzvednout nové boty a poté si jde lehnout protože vstává na noční. WTF? Já třeba chápu jednu slečnu která točí na instagram videa o tom jak se líčí. Je to její práce v rámci modelingu. Ale koho zajímají lidi co nic v životě nedokázali? Zkrátka Prachař to řekl moc hezky: Čumíš do mobilu a víš ty vůbec co je to normální svět? 😄 ()

jadran90

10 minut před koncem jsou všechny vztahy v krizi, ale skončí to přece dobře, aniž by nám tvůrci ukázali řešení, konfrontaci. Proč? Protože je to přece české vztahová komedie a na takové věci není čas. Šup s tím na IG. Ta písnička s odpadem je děs. ()

ANTYCHRYST

Spousty známých tváří a nejenom ženských v hlavních rolích.. Občas vtipné.. Často umělé a bez nápadu. 40% Takovej Langos vesměs úplně zbytečný tady.. Těch pár vět mohl pronest kdokoliv.. ()

AgnesDee

Když jsem si četla některé recenze k tomuto filmu předtím, než jsem na něj vyrazila do kina, myslela jsem si, že to bude blbost, co se snaží být vtipná, a moc se jí to nedaří. Opak je ovšem pravdou. Matky rozhodně není nikterak úžasný film. Animované sekvence, které se snažili snímek nějak ozvláštnit, byly naprosto zbytečné (navíc byly jenom dvě nebo tři) a spíše působí rušivě. Voice over je taky zbytečný, i když po nějaké chvíli jsem ho skoro nevnímala, protože komentuje věci, které se dají snadno rozpoznat z toho, co vidíme (pocity, které Sára popisuje, totiž herečky dokážou zahrát). Tématem je to ale velmi zajímavý film, který ukazuje čtyři rozdílné situace, a jak je v nich často nejen vychovávat děti, ale i žít. Jsou zde ovšem situace, ve kterých si film tak trochu protiřečí a hlavní hrdinky se tak dotýkají situací, kterým se vzápětí obloukem vyhnou. Každá z hrdinek řeší těžký osobní konflikt, který by v realitě skončil spíše v té negativnější notě, ale protože je to komedie, snaží se ho nějak vyřešit. Teda povede se to dvěma ze čtyř. Zbytek se v tom tak trochu vykoupe, ale vzápětí se dělá, jakože se vlastně vůbec nic nestalo. Nevím přesně, jaká měla být hlavní myšlenka celého filmu, ale tím, že se tyto dvě postavy prakticky nikam neposunuly, ji určitě spíše zadupaly do země. ()

Alex007

Jedná se o náhodně poskládané krátké videa za účelem pobavení. Nazývat tohle filmem by byla urážka kinematografie. Absolutně to postrádá děj, nemá to žádný ucelený smysl. Dvě hvězdy dávám za slovy "dvě" vtipné scény. ()

Carlie

Na větší debilitě jsem ještě v kině nebyla. Je to nudné, kýčovité, trapné, nenápadité a opravdu příšerné. Moc ráda bych řekla, že ten film měl potenciál a bylo to zmařené režisérem, nebo něco takového, ale on už i ten scénář musí být čistě koncentrovaný děs. Hlavní postavy jsou silně nesympatické a otravné, dialogy jsou spíše hloupé tlachání o ničem. herecká výkony jsou sice obstojné (na naši zemičku), ale pořád ne dost dobré. Děj to nemá prakticky žádný, je to spíš o tom sledovat pár snímků, které se střídají a ukazují příběh nějaké maminy. Filmy jako tento mě jen ujišťují o nesmyslnosti pořizování děcek, protože kdo by měl zapotřebí procházet tím co hlavní postav (minimálně já ne). Čistokrevná zrůdnost a od odpadu mě dělí jen fakt, že jsem nejvzdálenější od cílové skupiny a navíc jsem k tomu od začátku přistupovala se skepsí. ()

Mr.nachos

Po shlédnutí ukázek, to vypadalo na velmi vtipný film, ale ve skutečnosti to zas taková pecka není. Jasně, do ukázek se dávají ty nej scény, aby to nalákalo diváky, ale pokud to ve finále jsou ty jediné nej scény v celém filmu, je to špatně. ()

Hemlock

Možná, kdyby měl pan Moravec vagínu, nedopadlo by to takhle na hovno… Matky se sice tváří jako pozitivní komedie, ale ve finále se celý děj plácá ve stejné křeči, jako ten porod na začátku… Pokud se v tomto filmu někdo našel, tak je mi ho líto a dvě hvězdy dávám pouze a jen za výkon Prachaře, nebýt jeho, asi bych se ani jednou nezasmál… ()

Arkagas1989

Na tenhle film jsem se vcelku jako matka i těšila. Navíc mám ráda Pteru Hřebíčkovou a Sandru Novákovou, ale bohužel, zase to není film, o kterém bych mohla říct, že se mi líbil natolik, že si ho pustím zase někdy znova. Příběh je místy dost zmatený, hlavní postavy (matky) vlastně nemáme moc možnost ani poznat, a celé je to takové zkratkovité a nedotažené. Nedá se říct, že je to vyloženě špatný film, ale rozhodně to není nic peckovního. Na jedno odpoledne se zánětem průdušek v posteli fajn, jinak bych to asi brala jako ztrátu času.  Rozhodně to není film pro chlapy a 100% bych na to nešla do kina. Ale viděla jsem, zhodnotila jsem, vypla jsem. ()

unrocker

Potenciál filmu a hlavně obsazení vypadalo opravdu dobře a slibovalo nabouchnou podívanou plnou srandy. Bohužel nic... ano všechno se tak nějak snaží ale ať jsem chtěl a náladu na to měl nezasmal jsem se ani jednou., nebylo čemu. Ano film je to pěkný 4 rozdílné hrdinky co to mají každá nějak jinak pohodlné v životě se perou s životem jak to jen jde, ale celkově to nefunguje. ()

riza-do

Nesourodé střídání komedie, dramatu, romanťárny a bizáru ve čtyřech střídajících se příbězích, které vůbec nedrží pohromadě, tentokrát nezachrání ani řada sympatických, leč už okoukaných českých herců v nefungujících figurách. Dokoukat jsem to dokázal snad jen z důvodu, že nastolena témata se zrovna často nevyskytují: a) mít děti je lidská tragédie, b) matky jsou prapodivný, cizí, tak trochu lidský druh, který je třeba nenávidět, c) influenceři si zaslouží vykastrovat, d) na instamatky by Facebook (Meta) měl udělat odfiltrování. Přestože by mi český film měl být bližší než ten americký, takové Matky na tahu mi byly daleko sympatičtější a dokázal jsem s nimi souznit. S tímto však nikoli a pokud se partneři mezi sebou nenaučí komunikovat, tak nechť si, proboha prosím, nepořizují dítě. ()

Tominni

Solidní český film (už to není zase tak málo), občas jsem se bál, aby některé scény nesklouzly do trapnosti, ale to se neděje, Vojtěch Moravec balancuje poměrně dobře na hranici vkusu, většina dialogů mezi dvojicemi jsou svěží a některé i vtipné. Z hlavních dvojic mě asi nejvíc baví Hana Vágnerová, poměrně dost filmu pomáhají představitelé vedlejších rolí. ()