Dopis pro krále

• Holandsko The Letter for the King (viac)
všetky plagáty

Mladý chlapec musí doručit tajnou zprávu, na které závisí osud celého království. (Netflix)

MIRECSK

Jasné, niečo podobné tu už bolo 1000× pred tým, ale má to dobrých hercov, fajn výpravu aj súboje a fakt dobrú atmosféru. Ja som spokojný. ()

Bertramm odpad!

Sword And Sorcery filmy mého mládí měly koule. Tohle je klišoidní teenage sračka pro naivní holky. Ale to by nemělo mít vliv na kvalitu. Jenže ono je to tak umělé. Ty děcka prostě vypadaj, jako když přijdou ze Starbucks a oblečou si kostým. Uměle naaranžované scény s komparzem, co mají evokovat středověk ale pořád je naprosto jasný, že je všechno jen naoko a to je z tohohle paskvilu cítit až moc. Mockrát mi to připomnělo Xenu nebo Herkula. A hudba? Ani nevím, nepamatuju se, že by nějak vynikla ..teda kromě pískání melodie od Death South nad hrobem, což byl ten nejstupidnejší moment co jsem za poslední dobu kde viděl a to mělo být myslím nějakým způsobem snad dojemné či smutné. Já se klidně nechám rád oblbnout a rád přistoupim i na lehce nablblej příběh. Ale tohle se prostě nepovedlo. Dokoukal jsem jen díky karanténě. Docela mě to mrzí mohlo se to podařit lépe. ()

tonysawer

Nádherné záběry přírody a efekty nevyváží, že se tady něco hodně posralo. Od půlky seriálu vyplouvají na povrch chyby tak očividně, že rytířskou pointu by ani drak nezachránil. Mělo to vůbec scénáristu a dramaturga? Navíc celé to shazuje příšerná snaha být zase "korektní" a to já jsem ten poslední, kdo nad tím vždy brblá... ale takhle zasebevraždit si ten příběh nezasloužil. ()

BrkosOv

Pro mne příjemné překvapení. Dost dlouho jsem serial na Netflixu ignoroval. Až jednou pustil první díl pak další a další a na jednou byl konec. A překvapivě to bylo dobrodružství které narůstalo s každým novým dílem a poodhalovalo příběh vycházející z proroctví. Výprava fajn, hudba, herci taktéž. Výborné a uvěřitelné kostýmy. Byl jsem velmi spokojen a jsem rád že nedám na zdejší hodnocení a nenechal se předem odradit :-) ()

JanniV

To že všude cpou černochy, no dobře, no. Ženský, fajn. Ale homouše, to už mě fakt vytáčí, všude, násilně a zbytečně, bez vlivu na dej, jen aby vedli k téjhle sodomě a komoře... K vzteku, už. ()

Verbudrak odpad!

Předlohu v podobě dost tlusté knihy jsme si jako kluci nahlas četli u jídla na každém táboře. Takže se z Tjuriho u nás časem stala docela legenda. Ano, samozřejmě jsem si děj vždy představoval v české přírodě, jak jinak, takže v tomto film potěšil. Ale nikdy mě nenapadlo představovat si Tjuriho jako černouška (v té české přírodě). V castingu ten film totálně zklamal. No a protože z děje tam nezůstalo mnoho a z atmošky absolutně nic, tak je to propadák. ()