Tři podvodníčci Pepan (P. Nárožný), Jára (K. Heřmánek) a Marcela (N. Konvalinková) se vracejí na scénu. Pepan se nedobrovolně ocitá na Moravě a zažívá tu pravé peklo, dokonce ho budoucí příbuzní nutí pracovat! To by ale nebyl Pepan, aby se nepokusil o nějakou levotu. Když se mu konečně podaří uprchnout z lůna rodiny, připraví výborný plán – podvod s pronájmem bytu. Jenže tentokrát se nechá napálit on sám. (Česká televize)

Paity

Pokračování nudného komediálního pokusu s řadou hereckých hvězd. Na Šéfe, vrať se! je krásně vidět, jak frustrace lidí a jejich apatyčnost dotoupila v 80. letech vrcholu a lidé už se jednoduše dali na dráhu přežívání. ()

Kovaja

Anežka má úžasného tatínka který se nenechá ošálit a její 3 bráškové sou ranaři jak se patří,ty radši šatit než živit. Parádní díl:-)) ()

ondrula

Pamatuju si, že jsem se jednou probudil se strašlivou kocovinou, udělal si kafe a z nějakýho nesvéprávnýho hnutí mysli si pustil všechny tři díly o Šéfovi. Pak jsem se strašně poblil. ()

Schlierkamp

Druhý díl z pěti šéfovských komedií shledávám jako o něco slabší než první, avšak i tak je velmi zábavný a Šéf Pepan naprosto dokonalý. P. Nárožný skutečně naplno projevil svůj komediální talent. Film přímo navazuje na první díl série a začátek se tedy odehrává na Moravě u velmi prapodivné rodiny, kde je Pepan zajat. Přestože i zde je mnoho vtipných momentů, druhou část, kdy se P. Nárožný a J. Bohdalová, pustí do bytových podvodů, hodnotím jako lepší. Za velmi nepovedený a neelegantní však považuji přechod mezi těmito dvěma částmi. Takovýto druh nenáročných komedií podpořený skvělými hereckými výkony se mi opravdu zamlouvá. ()

Nocturno culto

Mně se to líbilo úplně stejně jako ten 1.díl, možná to je mojí slabostí pro Nárožného, ten mně nezklame v žádné roli, tady byl zase perfektní.Pár scének na vsi, třeba "mytí zad" a Pepanovy melouchy jsou sice fajn ale když už se konečně dostane do Prahy, rozjede to zas ve velkém .. aneb Chceš vidět třicet klacků v pětistovkách ?... ()

Inozuka

Druhý díl valchuje bránici stejně jako jednička. Dobrá třetina filmu je okořeněná agromafií Anežčiny rodiny, zbytek pak ukazuje Pepanovo podvodnické umění ve velkoměstě. Nárožný opět perlí a předvádí se ve vrcholné formě. Hodně mě baví i bouchač Miloš Vávra jako jeden ze synků... ()

donkocicak

Pro mě nejzdařilejší díl z pentalogie o šéfovi. První díl Šéfe, to je věc, mi přišel jako nemastná nudná komedie, Šéfe, vrať se se mi naopak velmi zalíbilo a když jsem se dověděl, že dílů je celkem pět, s napětím jsem očekával každý další. Už jen kvůli Petru Nárožnému to stojí za to, vynikající český herec a komik. A scéna s Jiřinkou Bohdalovou, kde předstírají manželský pár a nabízejí podvodem byt k pronájmu, je excelentní. Tohle je ložnice, manželčina chlouba, pýcha, dveře jsou vlevo jako v Monte Carlu :) ()

IvonaK

Skvělý film. Musela jsem se smát hláškám po celou dobu. Hlavně úžasní herci. Petr Nárožný nezklamal ani na venkově. :D A Vladimír Hrubý tam byl tak hezký. :-) ()

ostravak30

Pokračování už není zdaleka tak dobré jako první díl. Hlavním důvodem je fakt, že většina pozornosti leží na Pepanovi a rodině jeho nastávající. Nakonec se přece jen v druhé půli objeví staří známí a navíc Jiřina Bohdalová, ale humoru už pomálu. Alespoň závěrečný pokus o podvod s byty je zajímavý z pohledu Nárožného a Bohdalky jako scénka o podvodnících. ()

subic

Pepan chudák někde v Pavlově nebo Dolních Vestonicích nebo tam někde mezi chasníky... stejně jste po vesnici rozhlásili, že jsem bývalej klifton... Jak se jen vyvléct ze svatby a dostat se zpátky do Prahy? Na scénu přichází nová postava Bohdalka, které celou trojici při falešném pronájmu bytu slušně oškube a i s prachama zmizí. ()

Pitryx

Druhý příběh šéfa Pepana a jeho party. Snad ještě lepší než první film? No ono to bude asi tak stejné. Bavil jsem se akorát mne štvalo, že to zase Pepan všechno projel. Což je škoda. Paní Bohdalová to pozvedla ještě o level výše. Více takových komedií. ()

honzic

Malinko slabší než první díl, přesto stále slušný, také díky dobré Bohdalové, přesto se mi zdá, že je to docela natahované, stále však koukatelné se špetkou humoru. Hodnocení. 60 % ()