Beznádej

(TV film)
všetky plagáty

Na osamělé nevadské dálnici zastaví vůz manželů Jacksonových policejní automobil. Sedí v něm Collie Entragian, mohutný policista z malého městečka Beznaděj. Místo formální kontroly dokladů ovšem Petera a Mary odveze do městského vězení, kde je již zavřena i rodina Carverových, stárnoucí spisovatel Johnny Marinville a zvěrolékař Tom Billingsley. Collie se dle jeho slov zbláznil a vyvraždil celou pouštní osadu. Dokáží jeho příští oběti přežít a s pomocí věřícího hocha Davida Carvera porazit zlo zmítané Beznadějí? DESPERATION (Beznaděj) je filmovým zpracováním stejnojmenného románu Stephena Kinga z roku 1996. (Goodlooker)

RomeroIsGod

Přjemná Kingovka s hodně dobrou atmo. Perlman je perfektní - jeho sadistickej šerif (víc neřeknu) nemá chybu. Prostředí "vylidněnýho" města taky dost přidává, k tomu máme několik dobrejch charakterů a pár nečekanejch scén (třeba když jdou poprvé okolo mrtvý holčičky pod schodama). Možná by neuškodila kratší stopáž, ale i tak film uteče fakt svižně. 70% ()

HonzyR

A já si nikdy nedám říct! Vidím malé hodnocení + mé oblíbené jméno z literárního světa a i tak se na ten film podívám, přestože vím že zase bude stát za exkrement! Slušných adaptací od Kinga je bohužel skutečně málo a tato mezi ně v žádném případě nepatří. Ihned po dočtení knihy jsem se vrhl na film. Knížka se mi docela líbila, Kingovo pomalejší tempo mi ani nevadilo a naštěstí velice rychle ubíhala. To samé jsem čekal i od filmu, ten se pro mě ale díky dlouhé stopáži táhl naprosto nekonečně. Postavy oproti knize naprosto nevykreslené, ploché a nudné. Vůbec Vás nezajímá, kdo z nich přežije a kdo zařve. Jediný kdo se povedl je Perlman (který zde byl nicméně docela vtipný, narozdíl od knížky). Mladý Carver se nepovedl, v knize to bylo takové malé bohem osvícené střevo. Tady na mě působil relativně vyspěle. Od filmových Kingů se budu na chvíli zase držet dál. Se smutkem si totiž uvědomuji, že jediný režisér, který dokázal (doufám, že v budoucnu ještě dokáže) Kinga zfilmovat dokonale je Darabont (Zelená míle, Shawsank, Mlha,...). __40%__ ()

alambert

Film začína vážně dobře. Napínavá atmosféra, depresivní a strašidelné prostředí. Ale ke konci se mění v neskutečnou blbost. Jedna hvězda právě za tu první polovinu... ()

Hapretor

Další "horor" podle mastera Kinga. Kdyby to bylo v rovině šílenej psychopat vyvraždil město, naprosto mu hráblo, zachraňte se - utečte a vypadněte - případně ho i cestou zabijte a ne v rovině bůh "Tek" útočí, neviditelná síla ovládá zvířata a chce se pomstít, bylo by to pro mě stravitelnější, záživnější - méně nudné a stupidní. Ty kecy o "Bohu" a to ostatní mystično, je někdy u Kinga těžko vydejchatelný, jako např. tady. Takže toto patří spíš k tomu horšímu. Nejvíc se mi tady líbil Ron Perlman. Ten to hrál opravdu dobře. Jinak hovadinka. ()

Heroine

No, tři hvězdičky za slibný začátek, a za bezkonkurenčního Perlmana. Ale že si tam moc nezahrál, a zbytek filmu se zoufale proměnil v patetickou Kingovskou slátaninu, je velká škoda. ()

LudaB1905

Spíše takový obyčejný tuctový horor, který měl ovšem jednu velikou nevýhodu, a to sice nepříjemně dlouho stopáž zapříčeněnou zcela zbytečnými zdlouhavými scénami! ()

Nail

Potenciál to mělo leč se mi zdá, že chybka byla v natočení. Líbilo se mi jak to bylo pojaté a King tam cítil byl, teda až na toho kluka co to trocha přeháněl s náboženstvím. Délka filmu byla docela taky dost, popravdě už po hodině jsem cítil, že by to mohlo pomalu končit a ono nic :-D celkově takový průměr. ()

Kadas97

Film sám o sebe má premakaný príbeh a zápletku, aj napriek tomu, že neobľubujem veľmi Kingovu tvorbu, kde je všetko z nevysvetlenej "božej" vôle. Musím uznať, že prvá polka filmu mala svižnejšie tempo pretože sa viac vecí dialo, kdežto v druhej polke sa oveľa viac kecalo. Po hereckej stránke ma príjemne prekvapil škaredý Ron Perlman, ktorého postavu šerifa si asi zapamätám veľmi dlho. Určite by filmu prospelo ak by bol o pol hodinku kratší, ale s tým sa nedá nič urobiť. Efekty nestáli za veľa, ale svoje splnili. Teším sa ako si zoženiem knižku a zlúskam Beznaděj ešte raz. Jedná sa o priemerný film a teda 5 z 10. P.S. "TEK!" ()

Kissak

Film se vcelku drží předlohy a to je jen dobře, protože Beznaděj je jedna z nejlepších knih co King napsal. Filmové zpracování je sice béčko, ale výborné béčko. ()

Rypley

film jsem neviděl tak nehodnotím, ale musel jsem si dovolit poznámku.=Kniha s českým názvem Beznaděj je fantastické dílo mistra hororu Stephena Kinga. prodává se ve dvojbalení spolu s dalším románem, který se jmenuje Strážci zákona a napsal ho King pod pseudonymem Richard Bachman, Jde v podstatě o stejnou pointu stejně se jmenují i postavy, ale úplně jiný příběh. Knihy jsou velmi dobré, obě, ale dokonalosti dosahují až díky spojení obou knížek. Tak se omlouvám za tuto knižní vložku :-) ()

Kessler

Začalo to tak zajímavě a skončilo tak blbě. Rona Perlmana jsem skoro nepoznal, i když mi něco říkalo, že je to on. A kdyby "Tak" požádal o pomoc, aby mohl zabít to dítě, půjčím mu bouchačku. Prvních několik promluv jsem mu ještě odpustil, ale co předváděl zbytek filmu... Kinga mám docela rád, ale jestli se pod tohle podepsal, zasloužil by zlomit tužku. ()

kubal18

První polovina filmu byla až překvapivě dobrá, což se nedá říct o zbytku, který se scvrknul na pitomé blábolení o bohu pořád dokola. ()

lakart

Snaha o co nejvěrnější adaptaci se na tomto filmu nezapře a je vidět na každém kroku. A to je ta největší chyba. Film je hodně nudný, zdlouhavý a naprosto nezáživný. Navíc si myslím, že i toho náboženství bylo trochu hodně. V knize se to ztratilo na tolika stranách, ale tady to bilo do očí. První polovina je vcelku dobrá, hlavně díky přítomnosti šerifa městečka Beznaděj. Potom se nic neděje a závěr je vyloženě k smíchu. 30% ()

wOOzIe

Ale jo docela slušné béčko s výbornym začátkem , který vytvářel veliký potenciál, který ale totálně zdupal konec.. no spíše celá druhá polovina, která je plná bylbých naboženských keců, ktera se tam ubec ale ubec nehodi, navic jeste kluk neherec..... tri budou mozna akorat a za tu prvni polovinu. ()