Clear Riversová (Ali Larterová) jediná prežila katastrofu letu č. 180. Všetci ostatní pasažieri, ktorí rovnako ako ona najprv unikli pádu lietadla, sa neskôr jeden po druhom odporúčali do chladnej náruče smrti. Nezvratný osud si postupne vybral ich životy a vyrovnal tak číslo náhodne prežitých takmer na nulu. Clear vie, že ona je teraz na rade. Že smrť sa na ňu už chystá a len náhoda ich môže zachrániť. Bohužiaľ je jediná, ktorá tomu verí. Všetcia ostatní si myslia, že šok zo smrti jej priateľov bol natoľko silný až stratila súdnosť. Preto ju teraz držia pod zámkom na psychiatrickej klinike, kde si ju môže smrť nájsť pri jednej a tisícej príležitosti. No smrť má zatiaľ inde plné ruky práce. Kimberly Cormanová (A.J.Cooková) má zvláštnu víziu - ona a jej priatelia zomreli na ceste č. 23 pri strašnej zrážke áut, kde lietali časti tiel spolu s kovom a plastovými úlomkami. Bol to nejaký psychický záchvat strachu? Alebo snáď varovanie? Kimberly je na najlepšej ceste do ústavu za Clear. Dožije sa toho vôbec? (oficiálny text distribútora)

mazadlo

Už první osud je hovadina co se námětu týče...utečeme smrti z lopaty ona nás za to lopatou umlátí. Ve dvojce to funguje trojnásob takže než někomu nakope lopatou kule tak poničí půl města , dálnice či garáže a na poslední chvíli zabije i toho chudáka nešťastníka který sice vytřel všechny možné pasti ale do té hlavní se nechytil - Aneb tohle je moderní sám doma skutečně ! ()

Daqvid77

Označil bych se jako Anti fanoušek veškerých hororů tento žánr nevyhledávám a u mě 2 * u hororů znamenají hodně tím chci říct že to nebylo až tak bezpateřní. ()

KM Phoenix

Jedna hvězda za úvodní bouračku a druhá za různé bizarní smrti. Potěší drobnější role Aarona Douglese (např. Battlestar Galactica). ()

Ollie235

Trochu jsem se bál, že to bez originality jedničky bude špatné, ale nakonec jsem se u tohoto dílu bavil dokonce víc. Počáteční čekání na to, až se začne něco dít vůbec nenudilo a další události snad ani netřeba popisovat. Místy to zas bylo k smíchu a opět se tak nemohu zbavit dojmu, že zde mezi výčtem žánrů chybí komedie, ale mou pozornost druhé FD zvládlo držet parádně. Solidní 3*. ()

Kill Bill

Podle mého možná lepší jedničky (určitě víc srandy). Není mi sice jasné co chce F.Fuka jako hodnotitel Cinemy u teen hororu pochopit :), ale i to mě pobavilo... Úvodní bouračka je excelentně natočená, ale to už tu psalo hafo lidí přede mnou .... ()

Tomyš

Naprosto cool film skvěle natočený. Dostává mě nápaditost scénáře a jak je to všechno přesvědčivě natočené (dokonalé triky). Hvězda navíc za monstrózně brutální havárii na začátku. Bomba! ()

Salmayo

Komediální horror nebo horrorová komedie? Každopádně jsem se nenudil, smrtka si pomalu odrškrtává svůj seznam kreativní prací. 1* navíc za velkou dálniční nehodu s padajícími kládami, která je natočena opravdu luxusně reálně a je nejlepší scénkou nejen v tomto filmu, ale pro mě i nejlepší havárkou ve světě filmu. ()

rsimonyi

Ještě brutálnější než předchozí díl a automobilová havárie z počátku filmu se nedá zapomenout. Potěší také přítomnost několika postav z prvního dílu a o překvapení opět není nouze. ()

Phillo

Vcelku originálne spracovanie omielaného scenára už po druhý raz. Pokusy o logiku a istú reálnosť sú vyslovene nudné a neoriginálne. Keby sa tvorcovia sústredili len na úmrtia a nebrali sa tak vážne, možno by to bolo lepšie. Takto sme len svedkami ďalšieho amerického “polohororu”, ktorý aj tak končí happy-endom (ktorý nepokazí ani nejaká tá upečená ruka na záver). So zlým hereckým obsadením tak tento film vyzerá skôr ako paródia typu Scary Movie, ktorá občas pôsobí vážne a občas humorne. 45% ()

wampire23

Je to slabšie ako jednotka. Ale iba trochu. Postavy už nie sú také sympatické ako v jednotke. Aj príbeh už je raz videný. Ale celé je to dobrá zábava, sledovať, čo si pre našich hrdinov tentoraz SMRŤ vymyslela. Je napínavé sledovať odkiaľ a na koho smrť vybafne:D. 75% ()

chalp

Najlepší diel série.Kým jednotka čerpala z originality a trojka vykrádala všetko s prívlastkom nezvratný, Final Destination 2 sa plne sústreďuje na vraždy a mytológiu okolo osudu, jednoducho som sa ani na minútu nenudil. ()

Martinius

podla mojho nazoru jeden z vzacnych prikladov lepsieho pokracovania povodneho filmu. v namete venovanom smrti samotnej si tvorcovia pustili fantaziu na plne obratky a doslova sa predbiehali v kreativnosti morbidnych scenok v zmysle, kto lepsie a pestrejsie zomrie. pri tomto filme si uvedomite, ze smrt je vo svojej originalnosti sprevadzania ludi zo sveta hotovym umelcom. ()

Janko_Vlyrd

V jeden večer vysielali NEZVRATNÝ OSUD 2 a hneď po ňom BLADE II. Pamätám si tento film, keď som ho prvý krát videl v CRT telke. Bol to zážitok na dosť dlhú dobu a so skoro týždenným vypožičiavaním som sa od neho nemohol odtrhnúť. S rešpektom a obdivom som sledoval úvodnú búračku a s odpudivým citom sledoval smrte jednotlivých postáv a čakal, kedy ich utrpenie už skončí. FINAL DESTINATION 2 sa stal klasikou žánru, ktorá nikdy nezapadne prachom, ale budú z neho čerpať inšpiráciu také diela, ktoré sa k nemu budú chcieť aspoň priblížiť. Reboot by nebol od veci. ()

S.Kok.i

Po prečítaní veľa kladných komentárov ohľadom scénky na diaľnici som si ten začiatok pustil znova a sústredil som sa na tú NAJLEPŠIU akčnú scénku aká bola v tej dobe natočená. Mnohých z vás asi nahnevám, ale mne na nej nič výnimočné nepríde. Možno to je mojou neskúsenosťou, resp. tým, že ešte nemám za sebou dostatok filmov, ale mne na nej nič výnimočné nepríde. Čo sa týka filmu ako celku, potešilo ma, že pri niektorých úmrtiach bol režisér Ellis brutálnejší v porovnaní s jeho predchodcom, a že pri scénkach so smrťou sa bolo na čo pozerať. Čo ma ale naopak sklamalo, sú stupidné dialógy a herci, ktorí sú ešte viac nesympatickí, ako tí v prvej časti. Aspoň vizuálne sa dalo pozerať na duo Larter- Cook, no škoda, že len vizuálne. Ale aj napriek týmto nedostatkom, si myslím, že dvojka kvalitatívne moc nezaostáva oproti jednotke, a tuším mi to aj rýchlejšie ubehlo, ale na 4* to už nie je. ()

bozka10

Po druhý krát sa vracia luxusný zabijak smrť osobne,tento krát menej tajomný,ale zato prepracovanejsie si užíva svoju prácu,trochu som sa toho bál,ale dopadlo to dobre. ()

Flopik

V podstate to isté ako jednotka. Tempo si to udržalo, nové postavy fajn a troška lepšie sa tu vyhrali so zabitiami. Ku koncu sa to preklopilo trocha zbytočne do komédie. Ale na 2003 to bolo dobré. ()

Krvavá romance pro Kristen Stewart

Krvavá romance pro Kristen Stewart

22.11.2007

Dnes vám nechceme kazit náladu a tak se nebudeme rozepisovat o Nezvratném osudu 4, který bude pod dohledem režiséra dvojky Davida R. Ellise dál ždímat vstupné z krvelačných dorostenců, jimž nestačil… (viac)