Oscarový Paul Newman v americkém filmu z prostředí kulečníkového hazardu. Vyhrávat prachy je lepší než je vydělávat... Zestárlý biliárový šampion Eddie Felson už dávno vzdal svou hráčskou kariéru a věnuje se obchodu s alkoholem. Jednoho dne však narazí na talentovaného mladíka Vincenta, jenž v kulečníku exceluje. Podaří se mu přesvědčit Vincenta a jeho dívku Carmen, aby spolu začali vydělávat peníze v hazardní hře v maloměstských hernách. Cynický Eddie zároveň učí Vincenta, jak se ve hře zdokonalit a hlavně jak klamat tělem. Vincent je nucen učit se i pokoře, protože kvůli sázení je v jejich zájmu hru někdy prohrát. Vztah učitele a žáka nakonec přeroste v konkurenční boj dvou kulečníkových mistrů a především dvou svérázných osobností... Drama režiséra Martina Scorseseho je volným pokračováním snímku Hazardní hráč (The Hustler) z roku 1961. K postavě "Rychlého" Eddieho Felsona se po letech opět vrátil jeho původní představitel Paul Newman. Za tuto roli byl Newman v obou případech nominován na Oscara, avšak až ve Scorseseho filmu se mu podařilo nominaci proměnit. Druhou hlavní roli svěřil režisér Tomu Cruiseovi, jehož v témže roce vyneslo na vrchol popularity drama Top Gun. (Česká televize)

andrii

Ten, který už dobyl plátno vs. ten, kterému po bradě ještě teklo mléko. Pošťouchl ho, hodil tágo, a pak tour. Od stolu ke stolu. Do útrob. O ty zelený, co šustěj´ zkouškou, voněj´ pokušením. ()

sator

Nikdy jsem se v prostředí hospod a kulečníku nepohyboval a ani mě to nelákalo, takže neocením...Newman natočil málo dobrých filmů... Uplkaný... Dialogy o hovně...🤭 ()

wafc

Těžko budu i filmu s Newmanem objektivní, ale i tak se jedná o výbornej snímek lehce srovnatelnej s mladším předchůdcem Biliárovým králem. Hlavně mě překvapil Cruise, kterej zde má dvě role - naivního dobráka a arogantního frajera. Za tu první ho proste nejde nemít rád, za tu druhou naopak nejde mít rád, ale to jen ukazuje, jak moc dobrej herec to byl. Barva peněz by si tak zasloužila ten třetí díl, který by se odehrál v duchu toho soubuje Učitel vs. Žák. Óóó, Eddie Felsone, budiž ti země lehká. ()

Motinski

Čakal som teda o mnoho viac. Väčšinu času som sa nudil, dej mi prišiel jednoduchý, postavy nesympatické a zdá sa mi že celý film je postavený na tom ako Paul Newman prednáša životné múdra mladému Cruisovi ktorý si ajtak ide celý čas svoje. Ako takú atmosféru špinavých klubov to ale malo a uznávam že ajkeď táto hra ide mimo mňa tak sa na ňu dobre pozeralo. Škoda že okrem toho som nenašiel nič iné iba veľmi dlhú a nič nehovoriacú cestu k záverečným titulkom. ()

Sfinkter

Paul Newman nachází sám sebe až na konci života, okamžik setkání s nespoutaným Cruisem mu nastoluje zrcadlo svého mládí. Nejdříve si je jist svými myšlenkami, ale tato jistota ho časem opouští a musí vynaložit sílu k nalezení druhého dechu. ()

senor

O dvě třídy níž než Hustler. Strašný duch osmdesátek, debilní soundtrack a příšerný Cruise. Paul Newman si rozhodně Oscara zasloužil za jiné filmy. ()

danoo

Táto Scorseseho dráma je pozoruhodná tak dokonalým zachytením koloritu hráčskej atmosféry ako ešte "nevyšúchaným" Tomov Cruisom. ()

Iroquaise

možná popík, ale když mainstream, tak takovejhle...chytrej, dobře natočenej, napsanej a zahranej...bavilo mě to víc než veleslavnej Zuřící býk..........vizuálně už je tam jasnej náběh na devadesátkový Mafiány a Casíno...Michael Ballhaus...dynamickej, hladkej a vzdušnej...nájezdy, rotace, prolínačky, detaily.......poslední dobou zjišťuju, že mam rád sportovní filmy...resp. když je sportovní odvětví jen záminkou k rozehrání vztahů, vykreslení prostředí, postav a jejich přístupu k životu.......hra mentor - žák tady funguje daleko líp a je daleko propracovanější než v pitomym Koktejlu......herecky mě bavili oba - Newman i Cruise...Cruise tam má moc pěkný místa v momentech, kdy jeho postava ztrácí pevnou půdu pod nohama a je nejistá......Newman je zas výbornej v momentech, kdy se v něm pod maskou profesionála znovu probouzí zápal nebo naopak - když se mu jeho vlastní ochcávačky a fígle vracejí přímo ksichtu.......trošku mě sral soundtrack...trošku dobovej...a pak je tam tý muziky fakt moc...je to jak jukebox... ()

noriaki

Tohle je asi nejunavenější film co jsem od Scorseseho viděl. Něco takového bych od něho čekal na stará kolena. Jenže zatímco v jedenasedmdesáti natočil dravého Vlka z Wallstreetu, ve čtyřiačtyřiceti přišel s pohříchu poklidnou Barvou peněz. Výborný Paul Newman a snažící se Tom Cruise vytáhli zážitek hodně vysoko, ale dojem nepřebili ani oni. U některých scén jsem měl totiž pocit, že se scénář předlohy z šedesátých let až tak moc nepřepisoval. ()

Master19

Není to špatné, Paul Newman hraje opravdu dobře. Koneckonců i ucho Cruise sedí, ale od Scorseseho bych čekal něco méně stereotypního. Navíc, když se člověk soustředí na hru, zjistí, že něktérá místa jsou hodně "nedokonalá". Toto (a některé srdceryvné pasáže) mi vadilo, proto jen 3*. ()

JohnSmith

Ty čtyři hvězdy jsou za vynikajícího Newmana.Jinak film sám o sobě je fajn,kulečníkový partie jsou pěkně svižně natočený. Jediný kdo mi na filmu vadil byl Cruise. ()

Mishqo

Sa mi ani nechce veriť, že je toto Scorseseho film. Síce obsahoval nejaké tie životné múdra a po hereckej stránke tomu tiež nemám čo vytknúť, ale pôsobil na mňa celkovým dojmom veľmi priemerne. 50% ()

Pražák

"Ještě jedna hra? - Už ne. - No tak! - Sem bez peněz. - Tak si zahrajem jen tak. - Jen tak? - Jen tak. Ne pro prachy. Jen tak... pro hru.“ Dokonalá reklama na kulečník, která mě přivedla do herny. Srdcová záležitost. Eddie Felson, chlápek, se kterým bych strávil večer a nechal se klidně porážet, jen tak... pro hru. ()

jitrnic

Film je zajímavý dvojí rovinou - Newman dává Cruisovi lekci v kulečníku a zároveň jakoby se svým charismatickým, uměřeným hereckým výkonem vysmíval Cruisově okázalé přepjatosti. V ostatních ohledech snímek, na který brzy zapomenete. ()