Frank Pierce (Nicolas Cage) je na dně. Po pěti letech vyčerpávajících nočních služeb v sanitce záchranky se z něho stal alkoholik trpící těžkou depresí a halucinacemi - duchové desítek pacientů, které se mu nepodařilo zachránit, bloumají ulicemi Manhattanu s němou výčitkou nevyslovitelného utrpení. Záblesk naděje vnese do Frankova vyprahlého světa tajemná dívka Mary Burkeová (Patricia Arquette), jejíhož otce Frank vyrval z náručí smrti. Dříve než oba outsideři z okraje společnosti dojdou společného vykoupení, prožije Frank během tří dramatických nocí v ulicích New Yorku hotové peklo. (oficiálny text distribútora)

syphoon

Ach jo, tak jsem si celou dobu říkal, kdy že přijde tolik kýžený úraz, kde se film nastartuje a bude mít jiný než nudný ráz. Nestalo se! Výsledek? Nudný film se spoustu nudných scén a někdy až vyloženě trapných! Nuda nuda! Divým se, že jsem neusnul! 40% ()

TommyDiamond

Docela věřím tomu, že film nebyl tak vzdálený realitě, alespoň co se týká práce záchranářů. Kdo by nezešílel z tak hektického tempa a z lidí, kterým vždy běží o život. Podle mě snímek kazil samotný hrdina a jeho osud. Jeho problémy v práci, vidiny mrtvých a hledání sama sebe nebylo příliš záživné. Navíc pokus o lásku (možná jen hledání spřízněné duše) a hodně otevřený konec, taky snímku moc na atraktivitě nepřidali. V celku nebylo Počítání mrtvých špatně natočeno,ale od Scorseseho jsem čekal něco lepšího. dám pouze dvě hvězdy.... ()

Hisnuklusi

Jeden z nejlepších filmů, co znám. Erteplova hlava si to tady jede na jedničku, film by se dal rozdělit na tři části, v každé z nich s Erteplem jezdi někdo jiný. Prvni je ještě docela umírněný Goodman, který hlavně sni o tom, že odejde a rozjede vlastni kšeft. Druhý pojede černoch, který už hláškama nějak nešetři, tam nastává zlom, kdy jsme se s kámošem smáli asi deset minut v kuse. Nakonec přichází ten třetí, kterého v průběhu filmu uvidíme jen tak na okraj, no ale ta třetí noc, to už je prostě čistě jenom jizda dvou psychopatů, od kterých bych se asi fakt hodně bál, nechat někam odvezt, jinak smích dvacet minut v kuse. Celý ten film je doprovázený tím, jak Ertepl někde chodi po městě a hledá divku svých snů, občas byl problem orientovat se v tom, jestli hledá tu živou a nebo tu mrtvou, nicméně dobre psycho, fakt jo. Asi tak prvni polovinu filmu jsem prostě jen řikal, ale proč je ta mařka pokažde jiná.. nakonec se zjistí, že se střidají dvě, ale ono už to docela stači. Jinak další absurdity typu, že týpka co vás hrozně sjel u sebe v bytě (mimochodem taky scena uplně k nezaplaceni) nakonec zachráníte, na půl visícího a zapichnuteho z balkonu a nespočet dalších chutovek. No a je to ten typ filmu, o kterem bych mohl vlastně mluvit hodiny, ale k ničemu bych se asi nikdy nedobral. Jedine co nechápu, je těch modrých 69 procent a žvanění o tom, jak divne a ponure je to psycho, když on ten film je psycho jen tak z poloviny a zbytek je nehorázna prdel. Navíc skvělá kamera. A ja vam řikam, že jsme se s kamošem tak hodinu čisteho času smáli a nemohli jsme přestat, joo je pravda, že jsme byli na houbách, ale to tomu filmu zcela určitě jen přidá a abych nepusobil jako pokrytec, ten film jsem kdysi viděl sám a střizlivý a pusobil na mě dost podobně. Ale ne, tohle není 69 procent, jen divní lidi z divne republiky, tohle je tak 99 procent. A celkově najít lepší film z obdobneho prostředi sanitek, nevim kde jako. Jinak ještě ps tyjo, že by ten film přivodoval deprese nebo tak něco, jak se zde často piše, to je přece uplná blboost tyyjo, vždyt je to černá komedie pane bože. Asi je to fakt hodně o tom, jak se na to kdo diva. Ale jestli tohle většině lidem připadá depresivní a mně srandovni, tak jsem asi fakt zvláštni člověk prostě, nebo nevim. Nebo oni. ()

Knor

Pochmurný film o smutných a hnusných věcech, u kterého úplně přesně nevím jak ho pobrat. Trochu mi připomíná Taxikáře, ale s tím rozdílem, že tady je použitej opravdu velmi černej humor jako obrana proti tomu, že ta realita bude asi ještě horší. Asi bych nechtěl bejt první pomoc v podobných městech. Herecký obsazení je v pohodě, některý ty scény jsou fakt šílený, Cage jako člověk bojující sám se sebou a se světem plným násilí a smrti obstál podle mýho na výbornou. Rozhodně to není odpočinkovej film, ale je povedenej. ()

HanSolo

Po Taxikáři Scorseseho vůbec nejlepší film (Mafiáni prominou), který má perfektní scénář, perfektní kameru a většina herců v něm předvádí jedny ze svých vůbec nejlepších výkonů (včetně Nicolase Cage). Na tohle se můžu dívat opakovaně a nikdy mě to neomrzí. ()

Bigfuckman

Pochmurný život záchranáře NY pohotovosti. Ten obrovský záhul na psychiku co tato práce obnáší asi zdravý, neintoxikovaný drogamy a alkoholem šlověk nemůže vydržet. Ve snímku se najdou i vtipné momenty, třeba napíchnutej Cliff Curtis na římsu. Celkově jsem, ale z filmu neměl dojem, že se jedná o něco víc než jen lehký nadprůměr. ()

nula87

Depresivní sonda do života jednoho saniťáka v nočním New Yorku, která je natočena výbornou kamerou, s dobrou atmosférou nočního velkoměsta, a dobře hrajícím Cagem. Navíc je film navzdory svému vyznění a stylu místy velmi zábavný. 75% ()

Tominni

Frank Pierce nesnáší nekonečné noční směny, kdy se jako řidič sanitky často marně snaží zachránit život dětem, feťákům, bezdomovcům či bláznům. Každý den doufá, že ho šéf vyhodí, ale noc co noc se musí potýkat s depresí...... ()

Budisovie

Takéto zvláštne filmy vyhľadávam a Nicolas Cage je právom tam, kde je. Veľmi dobre zahrané a občas s čiernym humorom no čo viac dodať :) ()

UM3L3C

Dost ponurá a zvláštní podívaná. Ve filmu se vlastně nic moc neděje, jenom Cage jezdí sanitkou, chlastá a šplouchá mu na maják. Čtyři hvězdy dávám především za skvělou "hnusnou" atmosféru, která se mnou velice zvláštním způsobem hnula. ()

GoustDog

Film z alternativní reality. Depresivní i zábavný, se smyslem i beze smyslu. Parádní psycho s unikátní atmosférou, která je kombinací mrtvých ryb, prášků na spaní a čehosi nadpřirozeného. Neoficiální pasování saniťáka do úlohy boha, kdy jsou vám na stůl sesílány polomrtvé bytosti z nebes - je čas žít či umřít? Tuhle moc máte v rukou. Využijete ji správně? A co je správně? Vedle Obchodníka se smrtí je tohle poslední dobrý počin Nicolase Cage ()

kubilov

Nicolas Cage, John Goodman, Ving Rhymes a Tom Sizemore jako řidiči noční sanitky v ulicích Manhattanu. Přesně jak to Martin umí mají všichni z neustálého umírání pacientů pěkný schízy, hlavně Cage, ten je úplně jak pro Chocholouška. Neustálé výjezdy pro nenapravitelné feťáky, sebevrahy a lidi se zástavou srdce doplňují trefnými cynickými hláškami na adresy pacientů. Ke konci už možná trochu monotónní a jednotvárné, ale i tak mírný nadprůměr. ()

srncek

...rok 1999 bol jedným z najprínosnejších čo sa kvality filmov týka a Počítanie mŕtvych je toho živým dôkazom..totálna depresia,Cage brilantný,absolútne netradičný film,ktorý však nebude baviť takmer nikoho :) Bohužiaľ,zapnite si radšej Avengers..90% ()

Blenny

Syrové. To je plus. A studené, že je to jednomu celkem u prdele jak to dopadne. To je mínus. Zcela nevyužitý nápad. Neosobní zpracování. Není komu fandit nebo o koho se zajímat. Navíc Nicolas Cage je strašnej, jako poslední dobou skoro všude. Nuda. ()

Moiseiwitsch

Vynikající a dle mého názoru nedoceněný film. Cage exceluje v roli saniťáka, který je už naprosto v kaši. Řada scén je i komických a tak je zoufalství mnoha událostí propojováno i s řadou vtipných scének. Patricia Arquette je také v kaši, ale zase trochu jinak a tak se jen čeká, až se tito dva potkají. Atmosféra noci je fantastická. Každá záchranná akce je něčím zajímavá. Prostě se na to mrkněte! ()

hrumsrt

Kdybych měl jeden film vymazat ze Scorseseho tvůrčí kariéry, bude to právě Počítání mrtvých.. Všechno, co jsem od Martina viděl, mě v nějakém ohledu zaujalo anebo jsem dokonce musel uznávat, o jak opojnou podívanou jde.. A i když už jsem nevěřil, že jeho portfolio bude bez chybičky, tak při každém dalším setkání se série skvělých filmových zážitků pokračovala. Změnu přineslo právě až Počítání mrtvých... Fascinace Scorseseho nad banálním motivem sanitárního vozu jako klíčové pojítko mezi jednotlivými příběhy, které se během jedné noci odehrají. Ano, jde opět o inspiraci nad dílem jiného autora, nad kterým se sám tak nadchnul, že mu chtěl vzdát holt a podělit se o svoje dojmy a představit dílo nám všem... Přesně se dokazuje, jaká témata mají tvůrci rádi, a že příběh s romantickým vyobrazením světa od něj nečekejte, i když si udělal kariéru na moralizovaní a romantizování světa za zákonem.. Takže i tentokrát nám Scorsese dává představu New Yorku plného alkoholiků, feťáků a zločinců, v níž jediní svatí jsou právě oba řidiči sanitky, kteří jsou zde morálně čistým prvkem, který bez ohledu na předsudky, barvu pleti atd. vozí do nemocnici každého, kdo to potřebuje... A tak Nicolas Cage jede k dalšímu a dalšímu případu volající o pomoc, bez ohledu na to jestli vedle něj zrovna sedí, po jídle pořád lačnící John Goodman anebo impulzivní Tom Sizemore, či po zázraku lačnící Ving Rhames, tak jistota je pořád stejná - vyčerpaný Cage.. I když každý má něco do sebe a všichni popisují svoje specifické pojetí své profese.. Tohle jsou ty "špinavé ulice", kde není naděje, kde se pořád jezdí k dalšímu problému, který ale aktéři nemohou nijak vyřešit.. Počítání mrtvých jsou nepříjemnou a roztáhlou představou o zkaženosti populace, nebo varování před moderními civilizačními chorobami. Ale současně nejsou ničím výjimečné a sám Scorsese jim naprosto nemá co předat. Není tady prostor popisovat denní rutiny, která se pořád opakuje, není tady možnost vyhrát si s dialogy mezi postavami, které jsou klaustrofobicky uzavřeni v sanitárním voze a především nemá vůbec snahu příběh někam posunout.. V rámci jeho kariéry jde tak zatím o nejslabší kousek, ke kterému nevidím důvod se vracet, tohle "cinema" rozhodně není.. 60% ()

Johny_MH

Konečně zase starý dobrý depresivní Scorsese, který úspěšně navazuje na své snímky ze sedmdesátých let. A nechybí zde ani onen typický scorsesovský černý humor. Prostě nádhera vlitá na stříbrné plátno. ()

Nefaria

Presne sa pamätám, čo bolo napísané na obale VHS, ktorú som si požičala: "Z tohto filmu si budete chcieť zapamätať každú vetu, každú hlášku." Jediné, čo som chcela bolo, aby sa už toto čudo konečne skončilo. Bez hlavy a päty. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore