Frank Pierce (Nicolas Cage) je na dně. Po pěti letech vyčerpávajících nočních služeb v sanitce záchranky se z něho stal alkoholik trpící těžkou depresí a halucinacemi - duchové desítek pacientů, které se mu nepodařilo zachránit, bloumají ulicemi Manhattanu s němou výčitkou nevyslovitelného utrpení. Záblesk naděje vnese do Frankova vyprahlého světa tajemná dívka Mary Burkeová (Patricia Arquette), jejíhož otce Frank vyrval z náručí smrti. Dříve než oba outsideři z okraje společnosti dojdou společného vykoupení, prožije Frank během tří dramatických nocí v ulicích New Yorku hotové peklo. (oficiálny text distribútora)

Martin741

Nespokojny sofer Sanitky, ktory musi nonstop robit vyjazdy po milionovom meste zvanom New York. Presne o tomto je tento film. V roli vecne nespokojneho sofera sa predstavil Nicolas Cage, ktory balansuje na pokraji nervoveho zrutenia. K tomu dalsi kvalitni herci ako John Goodman, Patricia Arquette, Ving Rhames ...... Ktomu vsetkemu perfektna Scorseseho rezia a fajna a neskutocne zaujimava atmosfera nocneho velkomesta, akym New York bezpochyby je. 79 % ()

Abes

Jó, tak tohle byla solidní jízda. Není těžké vcítit se do duše F.Pierce. Film nemá nijak ucelený děj, celou dobu koukáte na unavený ksicht řidiče ambulance. Těžko říct co se mi tam líbilo, nejspíš atmosféra noční šichty, kdy se město promění v panoptikum. ()

cariada

N můj vkus moc nepřehledné a zdlouhavé. Doktor co už má dost věčnýho zachranování lidí. A začíná mu z toho hrabat. Příběh několika lidi. Na Scorsese nic moc. Ani Cage to nák výrazně neoživil. Určitě to není film na jedno zkouknutí, aby se v tom člověk vyznala přišel tomu víc na chut. ()

MrPierc

Vizuálně pěkné, syrová jízda bez odpočinku, která ale nemá žádný smysl a další den přichází to samé. Člověk začne šílet. ()

ad

Temné, psychedelické, znepokojivé, vizuálně strhující a řekl bych, že nedoceněné... ale opět jedna nemilosrdně dolů za ohraný, rušivý a neuvěřitelně vágní povinný milostný motiv... Jinak ale myslím, že příběhy ze současnosti sednou Scorsesemu lépe a měl by se jich držet... ()

C0r0ner

Cage byl výjimečně snesitelný a nevypadal jako bedňák, který náhodou vlezl do záběru a k tomu měl napsanou slušnou roli. Děj jako takový ale byl dost o ničem a ty dvě hodiny byly opravdu strašně moc. Scorsese se sice za kamerou snažil, ale celkový dojem z filmu je nuda s dobrým vizuálem. 60% ()

Wormboy

Urcite jeden z najdepresivnejsich filmov,ake som videl...temny nocny New York a depresivna jazda Cagea v nom ubija a pritom nuti k zamysleniu k comu to vlastne vsetko je... ()

pakobylka

Když se pro vás práce stane noční můrou. Když pomalu a neúprosně přibývá těch, které jste nedokázali zachránit - a rozhřešení je v nedohlednu ... ve městě, které je už dávno noční můrou samo sobě. Depresivní obraz odvrácené strany New Yorku, prostoupený nenápadným, možná trochu absurdním a zoufalým humorem, černějším než nejtemnější noc - obraz nadprůměrně šílený, ale zároveň dostatečně pravdivý na to, abyste mu uvěřili. ()

andrii

Když se had pustí do Velkého jablka, zalarmujte nás - s křížem na bocích, na hrudi. My přes něj urychleně přehodíme bílý plášť, jako hradbu před nepohodlnými, hladovými slinami nachystaných havranů. ()

Juto

Film sa zameriava na záchranára Franka, ktorého stvárnil Nicolas Cage. Film sa zameriava na 48 hodín Frankovho života ako záchranára a na všetky hrozné veci, ktoré videl. Okrem toho, že Franka prenasledujú aj duchovia ľudí, ktorých nedokázal zachrániť. 8/10 ()

ceskyhonza

Kdosi tu napsal, že to je nuda o ničem. S tím nemohu souhlasit. Je to o bezpečí ulic plných šťastných lidí "v zemi největších svobod a nejrozvinutější demokracie". Jinými slovy - snímek, kterým já říkám - realita americké snu. Fim sice ní nijak oslnivý, ale svůj rozměr má, právě v té výpovědi, jak mnohé vypadá bez těch růžových skel brýlí, která neukazují všechny mladé, krásné, úspěšné a bohaté, ale realitu toho, co zdaleka není menšinové, čeho tam mají opravdu dost a co tak kontrastuje s tím, že stále strkají rypák do věcí jiných zemí, když např. i nám opakovaně vyčítají zacházení s hnědočechy. Ten typický příklad toho, jak má doma někdo mrdník, ale bude horovat a i zbraní podpoří ty ideály a hodnoty všemožně po světě ... Je to sociální drama, které sotva může pobavit a těžko lze vidět každý týden, ale svoji výpovědní hodnotu má. ()

TomPrusik1

V podstatě mi to místy dost připomínalo Taxikáře, hlavně tím, jak hlavní postava vnímá z vozu okolní svět. Počítání mrtvých je ale v mnohých věcech jiné. Je zde hodně černého humoru. Nemocnice praskají ve švech, ale ne přímo vážně zraněnými lidmi, nebo lidmi se srdečními zástavami. Hlavními pacienty jsou především feťáci a alkoholici ležící bezvládně na ulici. Nemocnice je proti přísaze leckdy odmítají ošetřit a přijmout. Ba dokonce určití záchranáři se nebojí do nich kopnout, nebo jinak ublížit, aby si to s těmi drogami rozmysleli. Do toho si takticky vybírají, kam pojedou a který pacient jim nejmenší zašpiní auto. Rozhodně to nepůsobí nějak realisticky a zdravotní péči bych viděl na úrovni středověku. Chápu, že to je záměr jak umocnit tu hrůzu co se děje na ulicích. A protože mi černý humor není proti srsti a cynické chování se mi taky nějak nepříčí, celkem dobře jsem se u toho bavil (scéna s autogenem, cynické konverzace záchranářů). Mělo to ale za následek fakt, že jsem nevěděl jestli to je spíš černá tragikomedie, nebo spíš drsné drama. Možná něco mezi tím. Co mi ale víc vadilo byla rozpolcená osoba Cage. Ani tak nemyslím herecký výkon,jako spíš jeho charakter a chování. Myslím, že z postavy šlo vytěžit daleko víc a ne jen to, že bude držet Bourbon a cigaretu mít nějaké deprese a vidět pár nezachráněných jedinců. Kdežto vedlejší postavy byly o poznání zajímavější a lépe zpracované. Film není bůhvíjak epický, ale kvůli té náladě stojí za zhlédnutí. Jestli se tedy zvládnete přenést přes trochu krve a drsných řeči. 65% ()

otík

Podivnost, nad kterou zůstává rozum stát. Nebylo to sice nudné, ale podruhé se takový snímek tedy nemusí. Ale je to Scorsese, který dokázal z Cage dostat herectví, jaké od té doby snad už nepředvedl. Tak aspoň těch 60 %. ()

E=mc2

jeden z najzaujímavejších Scorseseho filmov. Pamätám si keď som to prvý krát videl. Tá neobyčajná a zvláštna atmosféra ktorú tento film má. Videl som to ako 18 ročný a páčilo sa mi to. Odporúčam. ()

Radiq

Scorsese chtěl asi vytvořit divácky neatraktivní film a přesně to se mu povedlo. Já si ale hlavně myslim, že to natočil kvůli tomu, že mu umřela matka. Z hereckých výkonů, hlavně Patricia Arquette, to byla většinou hrůza - i když všichni 4 hlavní saniťáci to zahráli dobře. Ale bylo to uplně divny a nechtělo se mi to nějak chápat. Prostě se mi nechtělo a i kdyby se mi chtělo, tak by se mi to nelíbilo. Nevim, jestli to měla být pocta nebo kritika saniťáků (určitě kvuli tomu, že mu chcípla mama), ale vypadalo to, jak kdyby Scorsese chtěl, aby všichni vypadali uplně na palicu. Nebo aby vyzvdihl jejich velmi stresující práci? Nevim. Byla to blbost. A děj o ničem. ()

Deyw

tyvoe..jediny co me bavilo jak ho sef nechtel vyhodit..jinak ty kravo co to doprdele bylo za kktinu ? cage dobrej, goodman byl taky fajn jinak doprdele! nezaujalo me to vubec.. ()

ECHO6MP

No tento film bol pre mňa dosť veľké sklamanie. Jeden z najhorších filmov Nicolasa Cagea. Teraz som na Martina Scorseseho dosť nahnevaný, takýmto nezaujímavím filmom si to u mňa posral! Môj celkový dojem z tohoto filmu 2* ()

Cedr

Temné a šílené. Studie života saniťáků, která překvapí svým ponurým černým humorem, kdy člověk váhá jestli je správné se smát nebo ne. Zobrazení nočního města a celá atmosféra mýsty dost připomíná Taxi Drivera. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore