Príliš hlučne sa zabávajúce deti, hádajúce sa páry a naozaj neznesiteľné sparno... Takáto kombinácia je už sama o sebe dosť desivá, no ak k tomu ešte pridáte i koniec náročného pracovného dňa, ktorý rozhodne nepatrí medzi vaše najšťastnejšie, a cestou domov uviaznete v zdanlivo nekonečnej dopravnej zápche sprevádzanej všetkými už spomenutými extrémne stresujúcimi faktormi, pred ktorými nemáte kam uniknúť, môže sa bez problémov stať, že vám skrátka prasknú nervy! Nuž a presne to sa stalo i Williamovi Fosterovi (Michael Douglas), inak úplne obyčajnému, slušnému a ničím zvláštnym nevynikajúcemu americkému občanovi, ktorý sa ponáhľal domov. Jeho prípad totiž dokonale potvrdzuje nadčasovú platnosť starého známeho „tichá voda brehy myje“! Všetko sa to začalo v istom momente, keď duševne akoby úplne neprítomný William vystúpil zo svojho auta, len tak ho nechal stáť uprostred dopravného chaosu a vybral sa poobedňajšou horúčavou sužovaným Mestom anjelov domov pešo – s nepríčetným výrazom v tvári, ktorý neveští nič dobré! Beda tomu, kto mu skríži cestu... (TV Markíza)

cajda77

Michael Douglas už konečně nehraje toho uzlaného snona, ale zde šílence, a to se vším všudy! Lépe se mu nestavět do cesty, ale nedivte se ztratil práci v NASA, přišel o rodinu...navíc je "nemocný". Myslím, že velmi povedený thriller, i když poněkud zvrácený. ()

Spike86

Souhlasím se zipperem111. Taky mi to přišlo postupně vygradované prostě až moc uměle a neuvěřitelně a o nějakém ztotožnění se tak nemůže být řeč. Oceňuji Douglase v jiné roli než je burzovní makléř, což je u něj obvyklé a již klišoidní. Jinak mi to zas až tak výborné ve všech směrech nepřišlo. 73% ()

shinlove

Ano, dokážu pochopit "rupnutí v bedně" a asi bych se v takové situaci a na takovém místě choval stejně. Ale neznamená to, že by byl film něčím extra, co by si člověk zapamatoval. 3* ()

skepticka

Neuveriteľne psychologicky vyhrotený dej a hlavný hrdina balancuje na pokraji absolútneho kolapsu.Záver ma nesklamal,vlastne tam sadol ako riť na šerbel.Douglas bol dokonale presvedčivý.Jeden z jeho najlepších výkonov. ()

Dr.dogous

Michael Douglas, bílý límeček, uvíznul v horku v dopravní zácpě a rázem z něj je neřízená střela. Nerozumní lidé se stavěli rozzuřenému nosorožci do cesty, zastavit ho může však jen ten správný člověk. 88% ()

Lukkyn

den blbec se může lehce zvrtnout!!!!myslím si že s přibývající agresí v dnešním světě je tohle velmi nadčasový film. Je těžké pochopit že to natočil ten samý trotl co proměnil Batmana v modela v latexu!!!!! ()

Wartord

Rozbily se vám brýle a byli jste vzteky bez sebe? Stáli jste v dopravní zácpě a nervozitou, že přijedete pozdě do práce, ohlodávate volant? Zatímco vy strastiplné čekání ve frontě nakonec přečkáte, William Foster je jiný profík. Stačí malý impuls, baseballová pálka a každý člověk na planetě se třese, aby nedostal ochutnat jeho homerunový úder. Zapomeňte na thrillerového hráče Douglase. Falling Down je film, kde není nic jen jako. ()

james11

Bohužel na mě film o nasraném občanovi, který prostě "jde domu", nepůsobil tolik, jako na ostatní. Mít špatné ráno, protože se zasekl v zácpě, a celé to vyústit do této cesty bez návratu se nezdálo moc věrohodné. Byly věci, kde jsem chápal jeho rozčílení (přepadení, možná fast-food), ale u mnohem více věcí mi přišlo, že tohle by nemělo nikoho naštvat (přechod přes golfové hřiště, oprava silnice, rozčílený čekající na telefon,...). Nakonec mi tam trochu chybělo prohloubení do Billova současného života - co dělal, celý měsíc, když neměl práci nebo trochu hlouběji jeho manželství. Za mě takových 65%. ()

zpek

V momente ako si Michael Dougles zohnal vyklápací nožík som si povedal, že ku koncu filmu si ešte stihne zaobstarať bazuku a ono to fakt nesklamalo. No strašný rehot + tá inštruktáž od malého bajkera.. no hotovo proste. Vitajte v Amerike. Vkusne satiricky zábavne vyhrotená cesta domov, pri ktorej nemožno dať hlavnému aktérovi takmer nič za vinu, lebo jeho nervy sú opodstatnené. Veď tá jeho žena bola najviac mimo asi. Vystaviť si súdny príkaz aby sa nemohol otec k vlastnej dcére priblížiť, pritom nikomu neublížil? Poctivo drel, len bohužiaľ nie v správnej brandži ako napr. plastický lekár. To by bolo. Hral by golf a s jeho šťastím, ktoré pohodlne odráža salvy z poloautomatov, to by bol svetoznámym šampiónom. No ale... keď si človek už dupne v momente, keď to rupne.. zrazu je on ten zlý.. nj... ono je to v živote troška menej rozprávkové.. totižto.. ono.. je to všetko svinstvo a tento film ho servíruje v plnej paráde. ()

kodwin

V každém z nás tříme zvíře a dnešním civilizace většinu drží v dlouhodobém stresu. Někdo to nevydrží a motivace D-Fence je pro mě pochopitelná. Když se nad tím zamyslíme, tak jenom očekává, aby okolní svět fungoval a jeho tolerance je nulová. Vztah k manželce a dceři je komplikovaný, ale z náznaků historie nevidíme, jak moc agresivní byl. Pro mě je to více smutný příběh muže, kterému nedokázal nikdo pomoci než příběh psychopata, který šel přes mrtvoly. BTW detektiv byl pro mě víc slizký než sympatický... ()

xawexi

Tento film patri Michaeli Douglasovi.. fantasticky herecky vykon. Ztvarneni nastvaneho "mesiase vseho moralniho," ktery miluje svou dcerku, se velmi dobre prolina se stavem veci soucasne spolecnosti. Az na par dejovych momentu, u kterych jsem postradal hlubsi integraci, velmi spokojeny. ()

P@\/EL

Tohle je ten typ filmu, který celou dobu postupně graduje, oplývá napětím, jednotlivé scény na sebe pěkně navazují a co je důležité - hlavně baví. Na druhou stranu bych od filmu čekal nějaký duchaplnější zvrat a poněkud propracovanější rozuzlení a závěr. Každopádně Michael Douglas jako psychopatický maniak, který se vyžívá v černém humoru, v mnohých scénách táhne děj filmu opravdu skvěle. ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher

23.06.2020

Ve věku 80 let zemřel slavný scenárista a režisér Joel Schumacher. Tvůrce poslední rok zápolil s rakovinou, nakonec však tento boj prohrál. Schumacher, jenž svoji homosexualitu od počátku kariéry… (viac)