V podkrkonošské chalupě žije šedesátiletý Joska Platejz, svérázný všeuměl. Báječně vyvařuje pro partu dřevařů. K chalupě si svedl horský potůček a zřídil si sadu nádrží (v jedné chová pstruhy). Má také větrnou elektrárnu, lanovku na dřevo, v chalupě klimatizaci a figurínu muže, která se zove Albert a která vyleká neznámého návštěvníka. Joska je člověk, který tvrdí to, že nejlepší je být sám, ale přesto se neustále snaží sám nebýt. Přátelí se s hajným, učitelem, snaží se, aby za ním jezdily pravidelně děti a proto snadno podlehne dámě středních let. Ta se nenechá dlouho přemlouvat a brzy za ním do chalupy přijede. Zdá se, že se rodí velká láska... (oficiálny text distribútora)

Chudobka

Smutný příběh o osamělosti. Laskavý a důvěřivý člověk je poklad. Je horší nedůvěřovat přátelům než být jimi zklamán. Role Brodskému sedí dokonale. ()

Candida

Po všelijakých létech sedmdesátých, kdy se režiséru Bočanovi "zadařilo" vyrobit několikero bídných celuloidů, tak tímhle filmem si bezpochyby napravil reputaci...Čuchám, čuchám člověčinu... ()

HouseMK

Krásně hořko-sladký koncert pana Brodského, Jiřiny Bohdalové a dalších postaviček horských samot. Zaujal mě už svým názvem, ikdyž musím trochu hádat a domýšlet se, co tím chtěl autor říci. Člověk asi prostě může skončit sám se svými nejlepšími léty v zádech a blížícím se podzimem v patách, ale nikdy nesmí ztratit hrdost, nadhled a humor. Myslim, že se to Jozkovi Platejzovi celkem povedlo. "Na rukou by vás měla nosit! - Za chvíli bude muset..." :-) ()

andaa

Nádherný název filmu... už díky tomu jsem ho chtěla vidět; a nelitovala. Je to moc milý příběh o tom, že důvěřiví lidé ještě žijí a o tom, co s mužem dokáže udělat láska, ať je mu kolik chce. Skvělá atmosféra, úžasné herecké výkony Brodského a Bohdalové, jedni z nejlepších herců. ()

Saur.us

Melancholická tragikomedie a onemanshow V. Brodského v jednom. Humoru je pomálu ale například scéna vykrádačky je skvělá. Jinak jde o milý, klidný film navzdory osudu. ()

zdeny99

Dobře natočený film s výborným Vlastimilem Brodským. Ovšem svým melancholickým pojetím to není nijak pěkný film, na který bych se chtěl ještě podívat. [2731. hodnocení, 112. komentář, 75%] ()

Denny

Smutná komedie o tom, jak "Bróďa nalítl Bohdalce". Vynikající výkony, vděčná role pro pí Jiřinku, která v té době toho zrovna moc k filmování neměla. ()

Schlierkamp

Československý film o svérázném a nápaditém Joskovi Platejzovi, žijícím na samotě v podkrkonošské chalupě. Osamělost se snaží překonává stykem s okolními lidmi, věrné přátele si našel zejména v místním učiteli (ve stáří ještě dokonalejší legendární J. Kemr) a hajném (taktéž legenda P. Čepek), pokusil se dokonce kontaktovat i děti s rodinami žijící v Praze, avšak tento krok se ukázal být fiaskem. Zasněný a posmutnělý pohled zapůjčil hlavní postavě V. Brodský, jenž zde uplatnil maximum své typické melancholie. Nelze se proto divit, že v domnění, že na stará kolena našel domnělou životní lásku, nechá naplno proudit svou naivitu a naletí zkušené podvodnici. Onu zákeřnou osobu hrála J. Bohdalová, a přestože se jedná o ústřední postavu, objevila se pouze v poslední třetině filmu. Obzvláště odpornou rolí na sebe upozornil zrádný Platejzův zeť K. Heřmánek. V menších rolích se představili V. Cibulková (Joskova dcera), dřevaři P. Nový a L. Křiváček, poštovní úřednice E. Černá, naopak očekávanou krasavici D. Bartůňkovou jsem ve snímku nezaregistroval. Tragikomický film H. Bočana, v polovině 80.let po dvaceti letech opět ve vrcholné formě, s řadou působivých detailů o muži, jenž se snaží překonat svou osamělost a navzdory neúspěchům neztrácí optimismus a životní radost. ()

dalziel

Herecký recitál Vlastimila Brodského.Tento film mám veľmi rád aj napriek tomu že Vlastimila moc nemusím. Zaslúhu okrem už spomináného má  na tom aj krásne prostredie kde sa príbeh odohráva.Ten Pandrlák -Sekuriťák namá chybu. ()

Inozuka

Trochu obšlehnutý Kachyňovský styl o obyčejných lidech z odříznutých končin světa. Uvěřitelně líčený život na krkonošských samotách se spoustou zajímavých postav. Brodského Joska Platejz je člověk spoléhající na svůj nos, který podle jeho dokáže odhalit charakter lidí, ale během filmu zjišťuje, že vše je vlastně naopak než si celý život myslel. Film je proto mírně depresivní a tak není úplně lehce stravitelný. Nicméně natočený a zahraný je perfektně. Vedle Brodského, Kemra, Čepka jsou fajn i vedlejší role Vladyky a Nového. Exceluje i Bohdalová, kterou jsem kdysi kvůli této roli (no dobrá i kvůli jiným věcem) začal nenávidět... ale to jen proto, že svou mrchu zahrála fakt dobře. Klasika... ()

Rodin

Docela neobyčejný film o docela obyčejných lidech s docela neobyčejným Vlastimilem Brodským. Neutuchající životní optimismus jeho postavy je sice poněkud neuvěřitelný, nicméně právě Vlastimilovo podání role jí uvěřitelnost dodává v dostatečné míře. Moc a moc jsem se s tímto filmem ztotožnil a dávám 90%. ()

IvonaK

Nudný a nekonečný film. A Brodského v tomto filmu bylo nějak moc. A koho je moc, toho je příliš. Hynka Bočana mám ráda, ale zrovna tento film se nepovedl. ()

Amonasr

Příjemně natočený hořko-sladký, až poněkud kýčovitě zidealizovaný snímek z romantického prostředí krkonošských chalup a dřevorubců. Příběhu nechybí spád a překvapivé zvraty, stejně jako skvělé herecké výkony, exceluje pak především Brodský s Bohdalovou. Na svou dobu lepší průměr, ()

Karda

Věčný boj chlapské duše o to být či nebýt samotářem v podání p.Brodského jehož koncert zdatně doplňují p.Čepek,Kemr a krátkou rolí p.Bohdalová.Nelze jinak než 5*.Už jen za to,že hrál opravdu sám sebe. ()

Caliboss

Brodský vyniká, ale s tou Bohdalovou teda nesouhlasím, ta si tam jen "vrzne" a že je podvodnice je jasné celkem brzo, to už je zajímavější obrat s Heřmánkem. Brodskému bych dal i 4, ale film jako celek mi prostě přijde celkově dost nadhodnocený ()